This version of the page http://www.aratta-ukraine.com/text_ua.php?id=4014 (195.234.215.136) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2020-11-25. The original page over time could change.
Хочеш змінити своє життя на краще – не роби того, чого не хочеш!
X

Вітаємо на нашому сайті!



У Вас встановлене розширення AdBlock або подібне. Будь ласка, додайте наш сайт до білого списку, - тим самим Ви сприятимете його розвитку, - адже сайт не утримується олігархами.
НОВИНИ   СТАТТІ   ТРАДИЦІЯ   ФОРУМ   РУС   ENG   DE   ESP   POL   PDA   RSS

25 листопада 2020, середа

   

Актуально
Голодомор
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
 
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...



Курс валюти:



Погода в Україні:
 

Наш банер


Статті, публікації, лекції

Хочеш змінити своє життя на краще – не роби того, чого не хочеш!

Психологія та стосунки 24286 переглядів

Опубліковано - 11.11.2018 | Всі публікації | Версія для друку

Олена Савинова, BBC
Так і хочеться додати - і щоб тобі за це нічого не було. Тобто щоб не втратити коханих, друзів, роботу.

Один день для себе

Від психолога Галина поверталася як на крилах. Вона бо вже вирішила, що захворіла на якусь невідому, але напевно важку хворобу.

Останнім часом жила автоматично - прокидалася, їла щось, бігла на роботу. Іноді навіть ходила кудись, щоправда без особливого бажання.

Ну а як відмовиш, якщо тебе кличуть на день народження чи треба їхати до тітки, котру вона щоправда не любить. Але ж там двічі на рік збирається уся рідня, і мама сказала, що без неї не поїде.

Психолог відкинув наявність хвороби, натомість виявив у жінки звичайний невроз і як наслідок - постійну втому і апатію. А щоб цього позбутися, запропонував "усього-на-всього" не робити того, чого не хочеться. Хоча б протягом одного дня.

Завдання виявилося не з легких - Галині не хотілося майже нічого з того, що вона зазвичай робила протягом дня. Найстрашніше, що так вона жила вже кілька років.

Наступного вечора молода жінка вже підраховувала втрати від власного самоуправства.

Так, вона сказала редактору, що не писатиме статтю про заслуги місцевого бізнесмена, бо в неї болить голова. Хоча насправді - через те, що вважала його непорядним і нечесним. Той подивився виразно, але наполягати не став.

Відмовила родичам з іншого міста ночувати в неї, через що посварилася з мамою.

Не брала слухавку, коли багато разів телефонувала подруга. Аж та прийшла до неї, і почувши у відповідь, що нічого не сталося, просто не було часу розмовляти, грюкнула дверима. Потім Галина дізналася, що гроші вона позичила в іншої подруги.
Вправи проти неврозу

Потім сказала "ні" своєму хлопцеві на чергову пропозицію прийти ввечері до неї. Ці зручні для партнера стосунки без майбутнього давно вже були для жінки обтяжливими. Та вона боялася, якщо відмовить, хлопець більше не дзвонитиме.

Було ще кілька дрібних "вправ" проти неврозу - не поступилася місцем не так літній, як нахабній жінці, не пішла із сусідкою за компанію ввечері бігати. Навіть англійську не вчила, бо просто не хотілося. А замість корисного салату з’їла велике тістечко. Потім з’їла ще й салат.

Усе начебто зроблено правильно, та замість полегшення Галина відчувала розгубленість і невизначеність.

А головне почувалася не собою - милою, приємною, турботливою, а якоюсь… невдячною егоїсткою. Так, саме від цього в дитинстві часто застерігала її мама.

Тепер мамі через неї погано, коханий, зрозуміло, більше не зателефонує, а в очах шефа вона назавжди втратила звання безвідмовного працівника.

Коли поділилася сумнівами із психологом, той навпаки похвалив і порадив бути ще рішучішою.

Шефові треба було сказати, що не писатиме про того типа, бо вважає його негідником, мамі - щоб вона займалася родичами сама. Подрузі - що не хотіла з нею говорити. А партнерові замість того, щоби щось вигадувати, запропонувати подзвонити, коли надумає одружуватися із нею.

Добре на словах, а у житті?

Багато хто вважає такі поради теоретичними і несумісними з реальним життям. Часто чую, ніби робити те, що хочеться, можуть лише ті, в кого немає сім’ї, є багато грошей, і вони ні від кого не залежать.

Але разом із тим кожен з нас може пригадати хоча б одну людину із власного оточення, котра не є ані надзвичайно багатою, ані позбавленою близьких. Та все ж є незалежною, має власну думку, не боїться йти наперекір, якщо щось суперечить її принципам.

Таких людей називають харизматичними або незручними. Їх далеко не всі люблять, але більшість поважає, їхні думки беруть до уваги. А ще трохи заздрять їхній незалежності. І вмінню бути собою.

Крім того, не робити того, чого не хочеш, - не одне й те саме, що виконувати усі свої забаганки. Хоча друге теж корисно для психічного здоров’я, якщо воно не шкодить іншим.

Маю на увазі необхідність припинити виконувати чиюсь волю, якщо тобі це не потрібно. Із страху осуду, самотності, нерозуміння.

Наприклад, якщо прагнучи сподобатись майбутньому чоловікові, вдаєш із себе богиню сексу і гарну господиню, потім доведеться грати цю роль, поки не набридне.

Коли ж станеться сімейний бунт, покинутий чоловік не розумітиме, що й коли пішло не так.
А тепер - усі в сад!

Одна відома письменниця розповідала. як у 12 років вирішила стати душею компанії, хоча насправді була інтровертом і не хотіла ні з ким спілкуватися. Та все ж хотіла мати друзів.

Тож вона вмовила батьків приготувати святковий стіл і піти з дому, запросила однокласників. Коли ж через годину вони їй набридли, просто відчинила двері і сказала, щоб усі забиралися геть.

Зробити так, як вона, або навпаки - самим втекти з якогось страшенно нудного товариства хотілося багато разів чи не кожному з нас, дорослих. Але вчинити так наважувалися, напевно, одиниці. Бо над нами, на відміну від дітей, вже тяжіють соціальні норми, нав’язані ролі, страхи й тривоги.

Як наслідок - багато людей живуть не своїм життям, тільки й говорячи "склалося", "не судилося", мовби про когось стороннього.

Тож не робити чого не хочеш - завдання номер один на шляху до себе.

Як діяти конкретно - хоча б так, як Галина. Яку до речі, не вигнали з роботи, але не доручали більше писати замовних статей.

Подруга більше не позичала грошей і не дзвонила, тож стало зрозуміло, що справжньою подругою не була.

Той хлопець не одружився із Галиною. Але тому, що вона, переосмисливши все, вже цього не хотіла. Проте вона щаслива у шлюбі з іншим, з котрим може бути сама собою.

Та головне - Галина припинила почуватися винною, коли вона робила щось, що комусь не подобалося, соромитися власних бажань або думок. Навіть вираз її обличчя змінився на впевнений і спокійний.

І мама, зрозумівши, що дочка таки стала закінченою егоїсткою, недовго журилася. Пішла на йогу, у гурток флористів, записалася до університету третього віку.

Тепер зустрічі з донькою вона планує за два тижні. Зізнається, що все життя жила для когось, тож тепер час подумати і про себе.

Якщо ви помітили в тексті орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

 Facebook  Коментарі

 

 
 
Коментувати публікацію () надіслати другу версія для друку обговорити на форумі
Публiкацiї за темою «Психологія та стосунки»:
  • 6 ознак дурної людини
    «Гармонія»
    Дурість схожа на заразну хворобу, попереджав ще Шекспір, тому важливо акуратніше вибирати оточення. Але як зрозуміти, кого потрібно уникати? Та й чи потрібно насправді?
  • 11 якостей, за якими жінки шукають майбутнього чоловіка
    «Гармонія»
    Безперечно ніхто не є ідеальним – всі ми маємо хороші та погані якості. Але, коли мова йде про вибір партнерів для шлюбу, то ми шукаємо найкращі якості. Як і чоловіки, жінки теж звертають уваги на певні ознаки, обираючи майбутнього чоловіка. Це допомагає зрозуміти, чи підходить їм партнер, за якого вони хочуть вийти заміж.
  • 14 ознак того, що ви вже встигли розпестити свою дитину
    «Гармонія»
    Ніхто з батьків не хоче виростити розбещену дитину, але інколи бажання дати дітям найкраще призводить до таких наслідків. Психологи розповіли, як зрозуміти, що ситуація виходить з-під контролю.
  • Неправильні близнючки Джудіт і Джойс Скотт: історія сестринської любові
    «Гармонія»
    …Згодом критики називали її генієм. Згодом скульптура, в якій сестри відчайдушно тягнуться одна до одної, рвала серце кожного, хто бачив. Але спочатку художницю помістили до психлікарні.
  • Казка про жабу
    «ТУТКА»
    По залитому сонцем лузі бігала Дівчинка. На ній було біле мереживне платтячко, на кучериках рожеві бантики, а в руках вона тримала сачок, щоб ловити метеликів. Їй було весело і хороше. І тут, на великому зеленому листі лопуха, вона побачила величезну Жабу, покриту бородавками...
  • Керуйте думками і тоді вам не доведеться перейматися
    Тетяна Сарапіна, Coffee & Milk
    Життя – мудрий вчитель, який дуже дорого бере за свої уроки. Не для гарного тексту сказано, а підтверджено досвідом. У школі життя неможливо не здати урок. Якщо урок потрібно вивчити, то життя раз по раз повертатиме до тієї ситуації, яку потрібно засвоїти, до тих пір, поки людина повністю не засвоїть цей життєвий урок.
  • Хочеш змінити своє життя на краще – не роби того, чого не хочеш!
    Олена Савинова, BBC
    Так і хочеться додати - і щоб тобі за це нічого не було. Тобто щоб не втратити коханих, друзів, роботу.
  • «Вовки та вівці»: Або як нарциси, соціопати і психопати намагаються перетворити вас на слухняне стадо
    “Тутка”
    Епічне засмічення мозку: як деструктивні люди майстерно перекладають на вас відповідальність.
  • Ти подобаєшся мені: що таке краса з точки зору біології та філософії
    Алла Кутсай, Ольга Курна, Inspired
    Що біологія і філософія знає про красу? Чому ми хочемо мати найкращий вигляд в очах коханого? Біологія та філософія трактують поняття краси по-своєму.
  • 7 доведених наукою ознак, які передвіщають розлучення
    “Українська правда. Життя”
    Ніхто не може сказати зі 100% впевненістю, що пару чекає катастрофа. Але соціальні науковці знайшли певні ознаки, які можуть призводити до розриву стосунків.
 
  
Публікації:
  • 25-11-2020 08:28
    Чого Україні очікувати від номінанта Байдена на посаду Держсекретаря США Ентоні Блінкена?
  • 22-11-2020 16:53
    Дефіцит медиків в Україні: хто лікуватиме хворих на COVID-19?
  • 20-11-2020 15:36
    Пандемія COVID-19 в Україні вийшла з-під контролю?
  • 19-11-2020 21:12
    Новітня українська РСЗВ “Буревій” пройшла вогневі випробування
  • 17-11-2020 19:08
    Що найбільше непокоїть мешканців південного сходу України
  • 16-11-2020 11:01
    COVID-19 в Україні: дефіцит тестів і російські реагенти без тендерів
  • 12-11-2020 20:53
    Куди приведе Україну карантин вихідного дня?
  • 11-11-2020 12:11
    “Невиразна” позиція Москви та “істотна роль” Туреччини - експерти про Нагірний Карабах
  • 09-11-2020 18:06
    “Весь світ стежить за вами”. Що Байден казав про Україну
  • 09-11-2020 08:34
    Як віце-президент Байден був в Україні 6 разів - якою буде його політика щодо Києва тепер?
  • 06-11-2020 13:56
    Комуністичний тоталітаризм «русского мира», або ідея, що наповнює гармати
  • 04-11-2020 11:55
    Євродепутати: КСУ треба оновлювати, а не розпускати
  • 03-11-2020 16:52
    Путін у вогняному кільці. Москва втрачає статус регіонального лідера?
  • 30-10-2020 15:32
    “Конституційний переворот Зеленського”: як формують КС і чи можна його розігнати
  • 29-10-2020 16:26
    «Підрив постмайданної антикорупційної системи»: західні реакції на рішення КСУ

Останні новини:
  • 25-11-2020 19:28
    Суд у справі MH17 відмовився розглядати альтернативні версії катастрофи
  • 25-11-2020 19:15
    Зеленський просить Венеціанську комісію оцінити антикорупційне законодавство після рішення КСУ
  • 25-11-2020 14:01
    Білоруси започаткували новий формат протестів. Його називають “ідеальним”
  • 25-11-2020 07:52
    Байден представив кандидатів на ключові посади в сфері дипломатії і безпеки
  • 24-11-2020 21:40
    Президент представив низку заходів з підтримки бізнесу під час карантину
  • 24-11-2020 18:24
    17 мільярдів євро за місяць простою: уряд ФРН планує нову допомогу бізнесу
  • 24-11-2020 18:07
    Як і слід було припускати, Росія підтримала “план”, нібито створений їхніми маріонетками
  • 24-11-2020 12:03
    МВФ оцінив податкову політику України
  • 24-11-2020 07:44
    У Росії можуть ухвалити «дуже небезпечний» для громадянського суспільства закон
  • 23-11-2020 19:15
    Зеленський повідомив про негативний результат тесту на коронавірус
  • 23-11-2020 08:23
    Путін вперше пояснив, чому не вітає Байдена з перемогою
  • 23-11-2020 08:06
    Росія: представника «Аерофлоту» у Лондоні звинуватили у державній зраді
  • 22-11-2020 19:13
    Посольство США: потрібно ще чимало зробити, щоб здійснити прагнення Революції Гідності
  • 22-11-2020 15:05
    У Кремлі існує «молдовський відділ», пов’язаний із розвідкою
  • 20-11-2020 21:42
    Представниця США у Києві пояснила, які виклики має подолати Україна

Популярні статті:
  • Пророцтво греко-католицького священника о.Германа Будзінського про Майдан, Ющенка, Януковича та Тимошенко
    [448649 переглядів]
  • Нумерологія дати народження
    [335921 перегляд]
  • Хто такі козаки-характерники
    [256513 переглядів]
  • Словник галицького діалекту
    [255491 перегляд]
  • Цікаві факти про жінок
    [209216 переглядів]
  • Візуальний образ Тараса Шевченка: нотатки антрополога
    [207302 перегляди]
  • Психологія кольору
    [204284 перегляди]
  • Суржик - проблема сучасної української мови
    [199508 переглядів]
  • Міфи і легенди стародавньої України. Божич
    [197984 перегляди]
  • Вітряки та сонячні батареї: дозволи, податки та технічні аспекти
    [188859 переглядів]

 
 

Людина – це духовна істота. Саме тепер на часі звернення до традицій і духовності рідного народу. Чесність, щирість, мудрість – ось що вимагається від нових людей України. Потрібна Нова Січ – Духовна Січ! ”
О.Бердник, український філософ і письменник, засновник Української Духовної Республіки

 
 
Опитування:

Україна сьогодні -
Окупована країна
Незалежна і самостійна
“Бананова республіка”
Час покаже
  • Результат голосування







 

На головну | Новини | Святині | Публікації | Книги | Соціоніка | UA-RSS | Знаки | Фотоальбоми | Вільна галерея | Форум
 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2020.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.