This version of the page http://www.aratta-ukraine.com/books_ua.php?text=1 (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2010-09-18. The original page over time could change.

НОВИНИ   СТАТТІ   ТРАДИЦІЯ   ФОРУМ   РУС   ENG   DE   ESP   POL   PDA   RSS

 

18 вересня 2010 р., субота

   

Головна
Новини
Публікації
Згадай себе!
Українські ЗМІ
Книги
Соціоніка
Символіка
Наш фотоальбом
Вільна фотогалерея
Вільний форум
Флеш-анімація
Літній відпочинок
Дошка оголошень
Відправка СМС
ВЕБ-пошта
Реклама
Про портал

 
 

Актуально

Пансіонат «Аратта»
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Хто я?
 


Словник

Тлумачний словник сучасної української мови онлайн. Перевірка слова:

 

Чи знаєте Ви, що:

 

- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...

 

Погода в Україні:

 
 

Курс валюти:

 
 
 
 
 
 

Наш банер

 

 



Вступне слово. Передмова.

КНИГА

 

«Свята Мова Творця у Звичаї Народу: Еніофеноменологія староукраїнської культури»

© Саннікова Любов

Вступне слово. Передмова.

До змісту | Перша сторінка | Версія для друку

 

Любов Саннікова серед учасників IV Всесвітнього форуму українців (2006 р.)

Перш ніж приступити до аналізу конкретних теорій, концепцій сучасної фундаментальної науки, спробуємо пояснити, навіщо нам це потрібно. Адже наше дослідження цілком присвячене українській народній культурі...

Сучасними програмами для вищих навчальних закладів із курсів "Історія України", "Зарубіжна й українська культура", "Культурологія" "Культура і цивілізація" не передбачається ґрунтовного вивчення тієї реліктової культури народу, Дух якого протягом тисячолітніх страшних випробувань й поневірянь віддано зберігав Заповіти Предків: "Так робили наші матінки, так слід робити й нам..." За сучасними євровікнами - III тис. н.е., ера космічна, комп'ютерна, прагматична... До чого тут наївність селянської культури?

І тут виявляється, що селянська наївність - досконалість людської напруги найвищого рівня, виявлення могутнього діалогу Людини й Космосу, в якому Людина віднайшла Гармонію між Світами.

200 років наука не визнавала Творця. А неграмотний люд у цей час ушановував Його в образі Дідуха, Матерію - в образі Праматері Всього Сущого, Всесвіт - в образі Світового Яйця, символом якого для них була писанка - релікт досконалої завершеності...

Кожного року на Святвечір Дух Святий сходив на Землю у Храм-дім кожного Господаря... Проходячи свій шлях-лабіринт Покутем, Сволоком, Дідухом, Сіном, Соломою, Павуком, Іжаками, Він дарував і залишав людям Вищу Свою Благість у Життя..., тому що люд ушановував Його.

Наші Предки Знали про те, що кожен із нас пов'язаний ниткою з Творцем: "Творець прикрасив - заквітчав їй сукню..." Заповіт уквітчувати сукню нареченої символами, щоб вона була щасливою й красивою, - означає Знання того, що все суще за своєю природою створене, "виткане" Творцем.

Сучасні наукові концепції мовою складних логічних формул доводять існування Джерела всього існуючого... В той час селянський наїв зберігає Його прояви у символах досконалого виявлення: константа Всесвіту "40" - це "Сороки" на писанках, а "замикання хвилі у кільце" - завивання віночка, тину... Фрактали, об'ємні інтеграли описуються геометрією Рімана і "малюються" неграмотними бабусями на писанках... Ритмодинаміка вивчає й моделює "спайдерефект" у природі, а майстрині теж саме відтворюють "силянням" Павуків до Святвечора... Розтроєння Єдиного осмислює Тригнозис..., а три ноги Дідуха виростають із Сіна на Покуті... Єдина теорія Світу стверджує якості Первинного Енергетичного Океану..., а в цей час в хаті до Сволока кінською волосиною прикріплюють "солом'яну спіральку", яка маніфестує ці якості...

Тож спрямування нашого занурення у світ реліктової культури, якою нам виявляється українська народна культура, обумовлене поступом та розвитком концепцій науки XX століття. Осмислення результатів пошуку Істини показало, що людство все ніби вже Знало, а сьогодні тільки намагається знову пригадати. Про це у свій час писав і Платон.

Враховуючи міждисциплінарний характер запропонованої концепції дослідження народної культури та значний емпіричний матеріал, залучений до аналізу, ми пропонуємо розглядати цю концепцію як модель, схему, інструмент, за допомогою якого ми зуміємо наблизитися до розуміння істинної глибини староукраїнської культури, уламки якої у наш час несе ковчег історії...

У розумінні автора еніофеноменологія староукраїнської культури охоплює у змістовному плані багатовимірне й живе реліктове явище традицій своїх предків.

Це дослідження спирається на порівняно нову для сучасної культурологічної науки в цілому еніологію. Поняття практично не використовується сучасними українськими дослідниками народної культури.

Можна сказати, що запропоноване дослідження - перша спроба міждисциплінарного підходу й погляду на етнокультуру українців - автохтонів Євразії від зародження людино-роду на його рідному природному ландшафті, від якого не уривається генетичний ланцюжок живих поколінь. Ані у вітчизняній, ані в зарубіжній культурологічній традиції допоки ще не існує узагальнюючих монографій, присвячених цій темі. Авторові цього дослідження належать невеликі за обсягом журнальні праці (2002; 2003), в яких здійснені спроби викладення найбільш цікавих питань, пов'язаних із даною тематикою.

Докладна історіографія допоки ще не розроблена, що й ускладнює динаміку досліджень. Слід відзначити, що значна частина використаної літератури не має прямого відношення до проблематики народних традицій; значна частина положень й висновків автора основана на інтерпретації джерел та залучення аналогій.

Ця книга - це перша спроба закріплення уявлень про українську народну культуру як цілісне багатовимірне Знання. Традиція народної культури - це не що інше, як особлива мова високої священної культури, джерело якої слід шукати в палеоліті Євразії.

Структура книги достатньо проста - від основ природничих наук, методологічних засад й вивчення найбільш важливих й фундаментальних концепцій науки XX століття (частина I); далі - до визначення місця людини у Всесвіті (частина II) й визначення культури як діяння Духу (частина III) і прагнення до осягнення задуму Творця (частина IV); осмислення начала природної культури (частина V) і спрямування у світ культури, яка існувала задовго до класичної грецької культури - "культура до культури" (частина VI).

Безумовно, написання цих розділів передує основній і визначальній частині дослідження "Свята Мова Творця у живій традиції Звичаю" (частина VII), власне в якій ми лише наблизились до осягнення задуму Творця, втіленого у Канон Знання Людини на Землі.

В той час книга являє собою свого роду гармонійну, врівноважену "мозаїку", складену з різнобарвних камінчиків й уламків, кожен з яких можна розглядати окремо. Ідейний стрижень книги - живий й неповторний образ української народної культури, яка зникає на зламі тисячоліть. Не випадково ми присвячуємо наше дослідження "дідам і бабам" - усім нашим предкам... Вдивіться у світлину!

Зруйнована хата - Храм-дім людського роду, покручені важкою роботою руки і беззахисність людини, яка живе на своїй землі і любить її... Їм - аборигенам Європи не затишно в ній... Зникає стара, добра, реліктова Україна, яка завжди пам'ятала й вшановувала Найвище Єство і пам'ять Роду людського.

Смисл цієї книги - цілеспрямований рух від дослідження природничого, гуманітарного й ментального контексту на рівні сучасних концепцій до реконструювання народних образів, які живуть до цього часу у різних сферах суспільного життя. Ми прагнемо бачити українську народну культуру цілісним і багатовимірним Знанням людини про Всесвіт, закони, які панують в ньому і, головне - сенс свого Буття.

Автор виносить щиру подяку меценатові п. Олександрові Поліщуку, стараннями й підтримкою якого стало можливим видання цього дослідження.

Істотну допомогу у формулюванні загальних основ концепції еніофеноменології надали авторові О. П. Бугайов, С. Сухонос, П. Харченко, Ю. О. Шилов, А. Г. Кифішин. Вкрай важливою для розвитку авторської концепції була змістовна й суто практична допомога професора Г. І. Швебса і колективу часопису "Эниология".

Чималу користь отримала автор від спілкування з О. П. Бугайовим, що призвело до концептуального осмислення безпосереднього зв'язку між характером освоєння емпіричного матеріалу, залученого до аналізу й розуміння істинної глибини староукраїнської культури, яку необхідно було "перекласти" мовою сучасної науки.

Теплі слова подяки від автора на адресу наукових рецензентів рукопису - докторам наук, професорам С. І. Іщуку, Б. І. Хорошуну, А. М. Чернію та професору Худолій Л. М. за корисні і влучні поради, які сприяли покращенню якості дослідження.

Ця книга не відбулася би без професійної, технічної допомоги колективу комп'ютерно-видавничого, інформаційного центру "КВІЦ" - директор п. Воробей Володимир Васильович, автор оригінал-макету Галина Войцехівська, редактор Манченко Лідія Василівна. Ця книга - мов дитина, що народилась у добрих батьків, які протягом року плекали її і чекали на її народження.

Проте найтепліші слова Сліпчуку Олександру, Гріневичу Сергію, моїм рідним - мамі та її брату Віктору, синам Сергію і Тимуру не тільки за підтримку і допомогу, але й за моє врятоване Життя.

В зв'язку з тим, що велика кількість ілюстративного матеріалу не ввійшла до цієї книги, готується 2-а частина книги-альбому, яка буде надрукована в 2007 році.

Автор.

 

Дідам і бабам...

Наш дім - Всесвіт: нове сучасне відкриття наукою

Наше знайомство із сучасними концепціями у науці, які спроможні прояснити сенси Буття й Не-Буття, місце Людини у Всесвіті, а також той феномен, як через Людину розкривається Вищий Космічний Принцип, варто розпочати словами геніального українського мислителя Юліана Вассіана (1894-1953): "Існування є елементарною умовою життя, яке поза зусиллям для самозбереження, має єдину свою ціль і вартість у творенні культури. Вправді саме існування як таке достачає часто почуття самоцільності, але це, зрештою, зрозуміле, життєве почуття не може виповнювати меж людської духової активності, бо воно є тільки хвильовим рефлексом.

Культура - це властиве призначення в існуванні розумної істоти.

Наша світовоісторичність, - це в першу чергу постулят: нація стає власним зусиллям духовою індивідуальністю.

Про моральну силу, духову дозрілість народу рішають не її геніяльні одиниці, але проник культури в життя всієї спільноти" (Вассіан 1972:48).

Всі, хто добре знав Ю. Вассіана, визнавали його як одного з ідеологів Українського Національного Руху "як в краю*, так і на еміграції": "...він поринав думками десь "до підводних скель" і звідти виносив на поверхню життя перлини духа, що ставали справжньою наукою, необмеженою ніяким часом. Тому саме, як сказано, був одним із ідеологів, а насправді єдиним, якого наука про український націоналізм ніколи не постаріється, а буде завжди джерелом для тих, що продовжуватимуть її розробляти, доповняти, поглиблювати..." (О. Бойків, "Українське Слово", Париж, 623-4, 25 жовтня 1953. Уривки із статті "Виїмкова Людина").

Він "студіював насамперед чисту філософію". З наукового погляду провідною зіркою Вассіана був Едмунд Гуссерль і його система "феноменології". Як вченого його полонило спеціально розвинуте Гуссерлем вчення т. зв. "дескриптивної психології" про "інтенціальні акти", акти, спрямовані на предметні феномени. До таких "предметних" феноменів Вассіан зараховував також явище нації і розвивав, що націоналізм вміщує у собі не тільки державно-політичні, господарські і соціологічні, але також замкнуті в собі психологічно-світоглядові, як він їх називав - "космогенічні аспекти".

"Ось так до націоналізму прийшов доктор Юліан Вассіан не тільки з практики українського життя останніх десятиріч, але також, і мабуть найбільше, з ділянки і стимулів чистого мислення. У дальшому логічному розвитку д-р Юліан Вассіан став одним із засновників Легії Українських Націоналістів у Празі... в 1929 році..." - писав Зенон Пеленський.

 

надіслати другу версія для друку обговорити на форумі до змісту
 
 
 

ЗМІСТ:

 
  1. Вступне слово. Передмова.

  2. Визначення парадигми осягнення Всесвіту: синтез науки-філософії-релігії

  3. “Феномен нульового поля”: інформаційна парадигма Всесвіту Г. І. Шипова

  4. Триіпостасний Вакуум. Принцип Триєдності - основа Тригнозисної парадигми П. Харченка

  5. Семантичний Вакуум як аналог Вакууму фізичному. Порівняльна онтологія двох реальностей – фізичної й психічної. Концепція В. Налімова

  6. С.Сухонос: Масштабна Гармонія Всесвіту

  7. С.Сухонос: Масштабна Гармонія Всесвіту

  8. Єдина теорія Світу: хвильова парадигма О. Бугайова

  9. Cинергетичний метод І. Пригожина: порядок і хаос, випадковість і необхідність, час

  10. Проблема співвідношення свідомого й несвідомого. Колективне несвідоме та його архетипи

  11. С. Гроф: психіка і космос. Сучасні дослідження природи свідомості. Концепція народження, смерті й трансцендентності

  12. Ф.Б.Я. Кейпер: Космогонія й зачаття

  13. Міф і космос. Архетип про вічне повернення: концепція М. Еліаде

  14. Е. Кассірер: Культура як діяння духу. Поняття Канону. Синтез науки-філософії-релігії

  15. Мова — породження Духу

  16. Культура як єдине Знання

 

Всі книги:

 
  • «Свята Мова Творця у Звичаї Народу: Еніофеноменологія староукраїнської культури»
    © Саннікова Любов
    Книга присвячена новій науковій галузі культурології - еніофеноменологічній етнокультурології. Досліджуються процеси виникнення, розвитку й функціонування української народної культури.

  • «Психологічні аспекти в менеджменті: Типологія Юнга, соціоніка, психоінформатика»
    © Каганець Ігор
    Викладаються основи типології Юнга, соціоніки та психоінформатики, пропонується інструментарій для практичної діяльності: характеристики та моделі психологічних типів, ідентифікаційні тести, таблиці.

  • «Від Малоросії до України: парадокси запізнілого націєтворення»
    © Рябчук Микола
    Політологічна розвідка в історію нашої держави відомого публіциста, політолога і поета Миколи Рябчука. Книга має переклад польською, французською та німецькою мовами.

  

ПУБЛІКАЦІЇ

 

17-09-2010 14:41
Будуємо нову державу. Міністр оборони дуже хоче торгувати землею

17-09-2010 10:51
У Європі мають сумнів щодо висновків ГПУ у справі Гонгадзе

16-09-2010 15:16
Українці не розуміють. Чи може історія бути предметом державної таємниці?

13-09-2010 13:22
Вбити мову

10-09-2010 03:44
Дуальний секс

10-09-2010 01:53
Як чоловікові стати романтичним? Кодекс поведінки

09-09-2010 16:29
СБУ “порадила” історику, який вивчає діяльність УПА, подумати про сім’ю

09-09-2010 15:30
Радянський геноцид в Україні

09-09-2010 06:05
Економічне диво міста Вьоргль

08-09-2010 16:56
Останній прихисток

08-09-2010 12:02
Доля журналістів – це недоля країни

07-09-2010 10:42
Що робити з Харківськими угодами, якщо газові контракти переглянуть?

06-09-2010 16:59
Чи був Голодомор геноцидом?

06-09-2010 11:23
Василь Стус в українській пустелі

03-09-2010 05:00
Ліберальний експеримент не вдався. Українську державу треба творити як глобальний проект

 

ОСТАННІ НОВИНИ

 

17-09-2010 17:50
Справжні брати. Більшість росіян вважає, що буде війна з Україною

17-09-2010 17:30
Невловимий Турчинов. Хорошковський публічно попросив адресу

17-09-2010 17:12
Тимошенко повідомила, що СБУ переслідує Турчинова

17-09-2010 16:57
Хтось намагався прибрати двох відомих бінесменів

17-09-2010 16:27
Тимошенко заявила, що про чесні вибори вже не йдеться

17-09-2010 15:53
Предиденти Янукович і Медвєдєв покаталися на “Побєдах”

17-09-2010 14:25
Озонова дірка у атмосфері Землі стабілізувалася

17-09-2010 14:10
Справа Гонгадзе. ГПУ продовжило слідство?

17-09-2010 13:15
Азаров пообіцяв бюджетникам золоті гори. У світлому майбутньому

17-09-2010 13:01
Якщо сам себе не похвалиш... Азаров у захваті від проекту Подакового кодексу, а платники податків?

17-09-2010 12:37
Справа Гонгадзе. Міжнародні правозахистники не вірять, що Кравченко був замовником вбивства

17-09-2010 12:23
Лохотронні технології. Як насправді забезпечуються чесні вибори

17-09-2010 11:56
Справа Гонгадзе. Теличенко оскаржила частину висновків ГПУ

17-09-2010 11:25
Ганна Герман зробила сенсаційну заяву: вона за люстрацію і оприлюднення імен стукачків КДБ

17-09-2010 10:39
Будуємо нову країну. Азаров хоче контролювати Інтернет-спільноту

 

ПОПУЛЯРНІ СТАТТІ

 

Хто такі козаки-характерники
[21328 переглядів]

Цікаві факти про жінок
[18284 перегляди]

Гороскоп на 2010 рік - рік Білого Тигра
[17419 переглядів]

«Велесова книга» у контексті східнослов`янської літератури
[16417 переглядів]

Міфи і легенди стародавньої України. Божич
[14159 переглядів]

Міфи і легенди стародавньої України. Стрибог
[12693 перегляди]

Втрачена спадщина? Хто такі козаки-характерники
[11678 переглядів]

Поетичні та психологічні моделі фольклорних магічних текстів
[11233 перегляди]

Легенди та відкриття обручки
[11039 переглядів]

Характерники. Арійські корені характерництва. Можливості характерників
[9310 переглядів]

 
 
 

Історія має свою правду, легенда - свою”
Віктор Гюго

 
 

«Аратта» рекомендує:

 

Видiленi лiнiї Інтернет

Геліосистеми для обігріву

Доменнi iмена

Ексклюзивні ювелірні прикраси

Зелений туризм

Традиційний український одяг

Туризм

Школа плавання для дітей

  

ОПИТУВАННЯ

 
Після виборів Президента України шлях України це:
Повернення «кучмізма»
Інтеграція в європейські структури
Хаос і безлад
Back in USSR
Мені все одно
Я обрав власний шлях
Результат голосування
 

 

 

     

Рейтинг:

 



 

Наші друзі та партнери

 




Розсилка

Отримувати RSS-стрічку на E-mail:


rss2email.ru
 
 

На головну | Новини | Святині | Публікації | Книги | Соціоніка | UA-RSS | Знаки | Фотоальбоми | Вільна галерея | Форум

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2010.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.