This version of the page http://apitu.org.ua/intellectual_property (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2009-03-18. The original page over time could change.
Інтелектуальна власність | Асоціація підприємств інформаційних технологій України

Інтелектуальна власність

Перекрыт крупнейший канал поставки нелицензионного ПО в Украину

Департаментом Государственной службы по борьбе с экономической преступностью МВД Украины перекрыт крупнейший канал поставки в Украину контрафактных компакт-дисков, в том числе с записью программного обеспечения.

В рамках проведения оперативно-розыскных мероприятий в отношении транснациональной преступной группы, сотрудниками Департамента был задержан один из её участников, который осуществил очередную доставку партии пиратских программ Adobe (пакеты Creative Suite, продукты Photoshop и Illustrator) из России в Украину железнодорожным транспортом (поезд Москва - Киев).

Схема противоправной деятельности группы заключалась в предложении нелицензионных программных продуктов на одном из веб-ресурсов сети Интернет с обеспечением дальнейшей поставки дистрибутивов из России в Украину после проведения полной оплаты оговоренной стоимости. Коммуникация с заказчиками происходила посредством переписки в электронной почте, а проплата – при помощи электронных платежных систем.

Органи Міністерства внутрішніх справ за плату проводитимуть досідження у сфері інтелектуальної власності

На сайті МВС оприлюднениий проект постанови КМУ "Про внесення змін до Переліку платних послуг, які можуть надаватися органами та підрозділами Міністерства внутрішніх справ України".

У разі прийняття проекту органи та підрозділи МВС зможуть плату проводити такі нові дослідження:

  • реєстраційних документів транспортних засобів
  • економічні
  • психологічні
  • дорожньо-технічні
  • залізничнотехнічні
  • металографічні
  • електротехнічні
  • у сфері інтелектуальної власності

Чинний Перелік уже надає МВС право проводити за плату дослідження комп'ютерних засобів та інформаційних мереж.

Див. також: http://212.1.76.10/mvs/control/main/uk/publish/article/169668

СОТ та зобов’язання України у сфері інформаційних технологій.

17 грудня 2008 р. Кабінет Міністрів України розпорядженням N 1570-р затвердив план першочергових заходів щодо виконання зобов'язань України в рамках членства у СОТ. Цим планом передбачено заходи, які стосуються системи державних закупівель, системи технічного регулювання, торгівлі товарами, що належать до сфери Угоди про інформаційні технології, товарами із засобами криптографічного захисту, а також товарами, що містять права інтелектуальної власності.

З наступного року Мінекономіки та МЗС доручено започаткувати переговори з питань приєднання України до Угоди про державні закупівлі, що дозволить уніфікувати процедури державних закупівель та допустити іноземних постачальників до участі в державних тендерах.

Відповідно до статті 2.4 Угоди про технічні бар'єри у торгівлі) до 2011 року Держспоживстандарт та інші центральні органи виконавчої влади, відповідальні за розроблення технічних регламентів мають забезпечити перехід до використання міжнародних стандартів як основи для розроблення технічних регламентів.

Трансфер технологій та інновацій: рекомендації IІ міжнародного форуму

20-21 листопада 2008 в Київській Політехніці пройшов IІ міжнародний форум "Трансфер технологій та інновацій". Участь у форумі взяв генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич. Форум прийняв наступні рекомендації:

Рекомендації
IІ міжнародного форуму "Трансфер технологій та інновацій"

м. Київ, 20-21 листопада 2008 року

Обговоривши проблеми розвитку трансферу технологій та інноваційної діяльності та, враховуючи пропозиції, які зазначалися в доповідях представників науки, підприємництва, органів державного управління, досвід України, Німеччини та інших країн і, виходячи із необхідності створення в України сприятливих умов у сфері інноваційної діяльності та трансферу технологій задля подальшого їх розвитку, учасники форуму рекомендують:

І. Верховній Раді України:

Директива 2000/31/ЄС Європейського парламенту і Ради від 8 червня 2000 року про деякі правові аспекти інформаційних послуг

Директива 2000/31/ЄС Європейського парламенту і Ради від 8 червня 2000 року про деякі правові аспекти інформаційних послуг, в тому числі і електронної комерції, на внутрішньому ринку ("Директива про електронну комерцію"), direct_2000_31_ec.pdf

Конкурентоздатність української ІТ індустрії за рік не змінилася

"Economist Intelligence Unit" - аналітичний підрозділ журналу "The Economist" 16 вересня 2008 року опублікував доповідь "Порівняльний аналіз конкурентоздатності ІТ індустрії в 2008". Спонсором публікації виступив Альянс ділового програмного забезпечення.

За останній рік Україна, з урахуванням включення до рейтингу двох нових країн (Бангладешу і Хорватії), змінила своєї позицію з 56 місця в 2007 (із 64) на 57 місце в 2008 (із 66). Зниження відбулося за всіма показниками крім показника «Людський капітал», за яким Україна піднялася з 43 на 37 місце (табл. 1, 2).

У доповіді порівнюються умови для розвитку ІТ індустрії в країнах із різних регіонів світу. Розроблена для оцінки модель включає 25 показників, які впливають на конкурентоздатність ІТ індустрії і які згруповані в 6 категорій.

Для визначення загального індексу кожна категорія показників має свою вагу. Кожен показник в рамках категорії також має певну вагу (табл. 3, 4). Визначені основні джерела даних для кожного показника.

Закон України Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів господарювання, пов'язаної з виробництвом, експортом,

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів господарювання, пов'язаної з виробництвом, експортом, імпортом дисків для лазерних систем зчитування

( Відомості Верховної Ради (ВВР), 2002, N 17, ст.121 )

( Із змінами, станом на 06.07.2005 )

Цей Закон визначає особливості державного регулювання діяльності, пов'язаної з виробництвом, експортом, імпортом дисків для лазерних систем зчитування, матриць.

Стаття 1. Визначення термінів

У цьому Законі терміни вживаються у такому значенні:

виробник дисків для лазерних систем зчитування, матриць - суб'єкт господарювання, який повністю або частково здійснює виробництво дисків для лазерних систем зчитування, матриць;

Біла книга. Інтелектуальна власність в інноваційній економіці України

Біла книга. Інтелектуальна власність в інноваційній економіці України / Г. О. Андрощук, О. В. Дем'яненко, І. Б. Жиляєв, Л. В. Сахарова, В. І. Полохало, С. В. Таран (упорядкування). - К.: Парламентське вид-во, 2008. - 448 с.

Поповнено бібліотеку АПІТУ

04.09.2008 генеральний директор АПІТУ Ю. Пероганич провів зустрічі зі спеціалістами Секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти з метою сприяння внесенню розроблених в АПІТУ законопроектів з питань захисту інтелектуальної власності від імені депутатів.

Отримано в подарунок книги, якими поповнено бібліотеку АПІТУ.

  • Захист прав інтелектуальної власності: законодавче регулювання та правозастосування (узагальнення судової практики) / Автори-упорядники: Г. О. Андрощук, О. П. Орлюк / Верховна Рада України - К.: Парламентське вид-во, 2007. - 334 с.
  • Захист прав інтелектуальної власності в Україні: проблеми законодавчого забезпечення та правозастосування / Г. О. Андрощук (упорядкування). - К.: Парламентське вид-во, 2007. - 320 с.
  • Національна інноваційна система України: проблеми формування та реалізації / Упор. Г. О. Андрощук, М. М. Шевченко. - К.: Парламентське вид-во, 2007. - 304 с.

Законодавство України у сфері авторського права і суміжних прав: ефективність застосування

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти проводить 03 вересня 2008 року розширені слухання на тему: «Ефективність застосування законодавства України у сфері авторського права і суміжних прав».

Якщо у Вас є інформація з цього питання і Ви вважаєте необхідним донести її через АПІТУ до учасників слухання, просимо надавати цю інформацію на адресу Виконавчої адміністрації АПІТУ.

Від АПІТУ пропонується підняти на слуханнях питання "Про контрольні голографічні марки". Пропозиції з цього питання, що раніше надавалися одним із членів АПІТУ, наступні:

Існуюча система видачі голографічних марок дозволяє видавати в рік контрольні марки на мільйони дисків (в основному на ігрове програмне забезпечення), незважаючи на те, що на цих дисках видається програмне забезпечення з порушенням авторських прав. Видає контрольні марки державна інституція, яка за законодавством не несе відповідальності за перевірку дійсності договорів на передачу авторських прав. Так само вона не перевіряє, що насправді записується на носії. Отже держава, видаючи марку, не несе відповідальності за дотримання ліцензійності.

У разі відміни контрольної марки, правоохоронні органи втратять найпростіший спосіб відрізнити легальні продукти від нелегальних у роздрібному продажу, а вітчизняні заводи, котрі випускають в основному ігрове програмне забезпечення з порушенням авторських прав (при цьому не порушуючи законодавство України), стануть неконкурентними у порівнянні з російськими і західними виробниками дисків.

Пропонується зобов'язати організації, котрі видають марки, перевіряти вміст дисків, які тиражуються в Україні, на предмет відповідності заявленому вмістові, а також встановити відповідальність цих організацій за видачу марок організаціям за недійсними договорами, тобто в разі коли реальний правовласник права не передавав. Це, насамперед, стосується тиражування продуктів.

Вихід із тіні ринку ігор і мультимедіа з потенціалом понад 250 млн грн дозволить збільшити щорічні надходження до бюджету мінімум на 75 млн грн.

Члени АПІТУ та інші учасники ІТ-ринку зпрошуються надавати пропозиції та зауваження з питання "Про контрольні голографічні марки", а також в більш широкому контексті «Ефективності застосування законодавства України у сфері авторського права і суміжних прав».

При відсутності зауважень, вищеприведені пропозиції будуть подані як позиція АПІТУ.