This version of the page http://epl.org.ua/uk/ (168.119.15.53) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2024-03-11. The original page over time could change.
Екологія Право Людина

а/с 316, м. Львів, 79000

+380 32 225 76 82

office@epl.org.ua

  • Просвітницька діяльність / Консультації

    Письмові консультації із найбільш актуальних питань охорони довкілля, підготовлені юристами ЕПЛ

    Отримати консультацію Онлайн консультація з підготовки запитів і звернень
  • Гарячі теми:

    ГЕС, Корупція, Екологізація Міноборони, Збереження лісів

    Читати далі
  • Наші публікації

    Публікації за участі ЕПЛ

    Читати далі

ЕПЛ: анонси та події

9 березня 2024 Рік Свидовця. Свидовецький гірський масив та законодавчі положення Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі

Гірський масив Свидовець, розташований на Закарпатті є важливою природною територією Карпатського регіону, екосистеми якого потребують захисту та збереження. Захист Свидовця, є важливим завданням для забезпечення екологічної рівноваги та збереження біорізноманіття регіону. Україна взяла на себе зобов’язання відповідно до Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі охороняти дику флору та фауну…

Читати
9 березня 2024 Рік Свидовця. Свидовецький гірський масив та законодавчі положення Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат

Гірський масив Свидовець, розташований на Закарпатті є важливою природною територією Карпатського регіону, екосистеми якого потребують захисту та збереження. Захист Свидовця, є важливим завданням для забезпечення екологічної рівноваги та збереження біорізноманіття регіону. Україна взяла на себе зобовʼязання відповідно до положень Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат зберігати та стало використовувати природні ресурси у Карпатах. Однак…

Читати
7 березня 2024 Вимагаємо врятувати Екопарк «Осокорки»!

Київському міському голові Віталію Кличку Депутатам Київської міської ради Фракціям політичних партій у Київській міській раді Вимагаємо врятувати Екопарк «Осокорки»! Злочинна бездіяльність міської влади столиці України щодо збереження зелених зон має одним із своїх наслідків масштабну пожежу на території Екопарку «Осокорки», яка сталася увечері 5 березня і охопила три гектари, у тому числі у заказниках…

Читати
6 березня 2024 Чи буде захищено бабака степового?

  Фауна України представлена багатою різноманітністю видів, в тому числі на території нашої країни живуть степові види тварин. В результаті розорювання степів та іншої антропогенної діяльності відбулось скорочення можливих місць існування для таких і важливим є збереження місць де ці тварини досі живуть. Одним із суттєвих факторів впливу на тварин є також воєнні дії. Одним…

Читати
5 березня 2024 Загроза Свидовцю. Терміново!

Увага! На вершинах та схилах гір Братківська 1788 м та Гропа 1757 м хочуть змінити цільове призначення земель. Триває громадське обговорення впливу на довкілля нового гірськолижного комплексу в Карпатах. Цього разу поблизу с. Брустури Усть-Чорнянської селищної ради, Тячівського району Закарпатської області. Відповідне повідомлення про плановану діяльність було опубліковано в Єдиному реєстрі оцінки впливу на довкілля…

Читати
2 березня 2024 Комісія з цінних паперів та бірж США голосуватиме за правило звітності про клімат

Федеральні закони США про цінні папери наділяють Комісію з цінних паперів та бірж США (далі – Комісія) широкими повноваженнями в усіх аспектах індустрії цінних паперів, фондових ринків та бірж. Місія Комісії полягає в захисті інвесторів, забезпеченні справедливих, організованих та ефективних ринків, а також у сприянні формуванню капіталу. У складі Комісії може бути до п’яти комісарів,…

Читати
Переглянути всі анонси та події

Еконовини

  • 8 серпня 2019 Правозахисниця та екоактивістка Ольга Мелень-Забрамна: «Cаме зв’язок прав людини і довкілля є важливим»
  • 31 січня 2019 Чисту планету нашим дітям
  • 31 січня 2019 Зробимо разом довкілля чистим
  • 22 березня 2017 У Таїланді померла черепаха, зі шлунка якої витягли 5 кілограмів монет
  • 22 березня 2017 “Суворий” американський звіролов голими руками врятував велику рептилію, яка застрягла в каналізації (відео)
  • 22 березня 2017 Тварини приватного зоопарку на Львівщині потопають у багнюці
Переглянути екологічні новини

Екоаналітика

Визнання Радою Європи права на безпечне для життя та здоровʼя довкілля: місія здійсненна

Вступ. Цей аналітичний документ призначений для висвітлення важливості прийняття Радою Європи обовʼязкового до виконання рішення щодо визнання права на безпечне для життя та здоров’я довкілля, прийняття Протоколу щодо права на безпечне для життя і здоров’я довкілля до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод як необхідної передумови для сталого та безпечного розвитку. У контексті…

Читати
Стратегія управління відходами Міністерства оборони Великої Британії

Вступ. У Великій Британії нині чинною є Стратегія управління відходами Міністерства оборони Великої Британії на період з 2015 до 2025 року (далі – Стратегія). Із повним текстом цієї стратегії можна ознайомитись за посиланням: http://surl.li/qmhvx. Стратегія визначає для Міністерства оборони Великої Британії (далі – МО) довгостроковий фокус на досягнення цілей нульової кількості відходів, що вивозяться на…

Читати

Про нас

ЕПЛ – правозахисна організація, яка з 1994 року відстоює екологічні права, здійснює діяльність в сфері охорони довкілля, підтримання, відновлення та покращення його стану та надає правову допомогу в захисті інших, насамперед дотичних до екологічних прав людини.

Читати

ЕПЛ є членом:

Оновлені документи на сайті ЕПЛ

2 березня 2024 Комісія з цінних паперів та бірж США голосуватиме за правило звітності про клімат

Федеральні закони США про цінні папери наділяють Комісію з цінних паперів та бірж США (далі – Комісія) широкими повноваженнями в усіх аспектах індустрії цінних паперів, фондових ринків та бірж. Місія Комісії полягає в захисті інвесторів, забезпеченні справедливих, організованих та ефективних ринків, а також у сприянні формуванню капіталу. У складі Комісії може бути до п’яти комісарів,…

Читати
1 березня 2024 Порядок поводження з відходами руйнації в Україні: чинне нормативно-правове регулювання

Росія невпинно продовжує руйнувати українські міста, селища, села. Під ризиком абсолютно всі без виключення населені пункти, вся інфраструктура України, особливо часто страждають прифронтові території. В результаті ракетних обстрілів знищуються цілі багатоповерхівки, лікарні, дитячі садочки та шкоди, приватні будинки, дороги, на їхньому місці залишаються руїни, і купа будівельного сміття, З метою хоч якось врегулювати це питання,…

Читати
1 березня 2024 Рік Свидовця. Свидовецький гірський масив та законодавчі положення про відповідальність за знищення рослин, тварин, занесених до Червоної книги України

Свидовець – це один з найбільш масивних та підвищених гірських хребтів Українських Карпат. Вкритий альпійськими луками, пралісами на схилах, у рельєфі відомий своїми каровими долинами та озерами зі сніжниками. Одна з найцінніших природних територій, місце зростання червонокнижних едельвейсів, прихисток для диких тварин, частина екомережі Карпатського регіону, екосистеми якого потребують захисту та збереження. Захист Свидовця, є…

Читати
14 лютого 2024 Програма комплексного відновлення: порядок розроблення та затвердження.

Військова агресія Росії проти України зумовила необхідність змінити підхід не лише до планування розвитку наших громад, але й в першу чергу спрямувати увагу на необхідність відновлення тих територій, які зазнали значного впливу в наслідок військових дій та міграційних процесів. Відтак в законодавство було внесено ряд змін, якими передбачено необхідність розроблення та впровадження програм комплексного відновлення…

Читати

Ми в соціальних мережах:

Міжнародна благодійна організація "Екологія-Право-Людина" (колишній БФ "Екоправо-Львів") – міжнародна благодійна неурядова організація, заснована у 1994 році з метою надання допомоги у захисті екологічних прав фізичним та юридичним особам, сприяння розвитку природоохоронної справи, екологічної освіти, науки та культури.

Календар створення організації

  • 1994 р.
    24 березня – заснування Благодійного фонду «Екоправо – Львів».
  • 1994 р.
    14 жовтня – створення “Центру громадської екологічної адвокатури” спільно з АBA/CEELI.
  • 1994 р.
    1994

    -Заснування еколого-правової бібліотеки БФ «Екоправо-Львів».

    -Конференція Асоціації екологічного права Східної Європи та СНД.

    -Конференція Всесвітнього альянсу екологічного права.

  • 1995 р.
    1995

    – Червень – Заснування періодичного видання “Вісник екологічної адвокатури”.

    – Організація штаб-квартири “Міжнародного альянсу екологічного права в Україні” на базі БФ «Екоправо-Львів».

  • 1998 р.
    1998

    Участь у процесі підписання, ратифікації та імплементації Оргуської конвенції а рмаках загальноєвропейського проекту “Двері в демократію”.

  • 2001 р.
    ЕПЛ стала штаб-квартирою Асоціації Гута.
  • 2002 р.
    2002

    – Заснування першої в Україні юридичної клініки екологічного права, для підготовки юристів-практиків.

    – Обрання президента ЕПЛ віце головою Комітету з дотримання “Конвенції можливості доступу до інформації, участі громадськості та доступу до правосуддя з питань, що стосуються довкілля”.

    – Початок впровадження Оргуської конвенції в Україні.

  • 2003 р.
    2003

    – Проведення симпозіум для суддів Центральної та Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії.

    – Організація зустрічі Керівного комітету комісії екологічного права МСОП.

    – Проект “Сприяння адаптації екологічного права ЄС в Україні”.

  • 2003 р.
    2003

    – Присвоєння звання ”Центр правової досконалості” ЕПЛ, Міжнародним Союзом Охорони Природи (МСОП).

    – Налагодження співпраці з Секретаріатами Конвенції Еспо, Рамсарської, Дунайської, Боннської конвенцій та Рамкової конвенції ООН про зміну клімату з метою збереження біорізноманіття.

  • 2004 р.
    2004

    – Проект “Розвиток центру екологічної адвокатури”.

    – Проект “Аналіз можливостей реалізації програми оцінювання екологічної діяльності та оприлюднення інформації”.

  • 2004 р.
    2004

    – Розпочата підтримка Центру громадської екологічної адвокатури фондом DOEN.

    – Розпочата інституційна підтримка фонду Чарльза Стюарта Мотта.

  • 2005 р.
    2005

    – 25 листопада перейменування БФ «Екоправо – Львів» на МБО «Екологія – Право – Людина» (ЕПЛ).

    – Проект ”Обстоювання доступу до екологічної інформації”.

  • 2006 р.
    2006

    Представник ЕПЛ отримав екологічну премію Голдмана за стратегічну справу організації «Дунай – Чорне море».

  • 2007 р.
    2007

    – Проект “Санітарно-захисні зони, ядерна безпека і зміна клімату” за підтримки Сігрід Раузінг Траст

    – Проект “Доступ до екологічної інформації в Україні: досвід неурядових організацій та державних органів”.

  • 2007 р.
    2007

    – Проект “Зміцнення участі громадськості в екологічних справах шляхом ведення стратегічних судових справ”.

    – Проект “Покращення доступу до правосуддя в екологічних справах шляхом громадського моніторингу судів”.

  • 2008 р.
    2008

    – Заснування журналу «Екологія. Право. Людина».

    – Проект “Утилізація токсичних пестицидів на території Львівської області в басейнах транскордонних рік Сан та Західний Буг”.

  • 2009 р.

    – Проект “Громадський моніторинг судових справ, які стосуються екологічних прав людей, у Львівській та Тернопільській областях”.

    – Проект “Нові правові інструменти для контролю над викидами забруднюючих речовин”.

  • 2009 р.
    2009

    – Проект “Стимулювання реалізації права на доступ до інформації, якою володіє держава”.

    – Розпочата підтримка ЕПЛ Інститутом відкритого суспільства (Будапешт)

  • 2010 р.
    2010

    – Проект “Покращення доступу до екологічної інформації шляхом стимулювання відкритості відповідних державних органів”.

    – Проект “Стимулювання української громадськості до участі у реалізації Європейської стратегії розвитку Дунайського регіону”.

  • 2010 р.
    2010

    – Виграш судової справи в Європейському суді з прав людини.

    – Проект “Правовий захист екологічних прав громадян”.

    – Вхід в Робочу групу «Енвінт» та РГ3 Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

  • 2011 р.
    2011

    – Проект “Інформування та активізація участі громадськості у формуванні Національного плану дій щодо Європейської стратегії розвитку Дунайського регіону”.

    – Проект “Покращення правових передумов та активізація громадськості для захисту екологічних прав громадян”.

  • 2011 р.
    2011

    – Проект “Створення передумов для ефективного застосування Закону України «Про доступ до публічної інформації» у сфері охорони довкілля”.

    – Проект “Участь громадськості і прозорість у питаннях ядерної безпеки”.

  • 2011 р.
    2011

    – Вступ у Всесвітню кліматичну мережу (CAN).

    – Вступ у ANPED.

    – Вступ у мережу Ініціативи доступу до інформації (TAI).

  • 2012 р.
    2012

    Координування написання Щорічної доповіді «Громадська оцінка екологічної національної політики» за 2003-2012-ті роки

  • 2013 р.
    2013

    – Набуття членства в Академії екологічного права Міжнародного союзу охорони природи.

    – Проект “Обстоювання європейських стандартів оцінки впливу на навколишнє природне середовище в Україні”.

  • 2013 р.
    2013

    – Проект “Покращення регулювання екологічної складової регіональних програм у Львівській області”.

    – Підпис угоди зі Шведською агенцією з міжнародного розвитку для підвищення організаційної спроможності ЕПЛ та надання підтримки організації.

  • 2013 р.
    2013

    – Проект з розвитку стратегічного судового захисту в Україні.

    – Заснування Екоправової Національної Платформи.

    – Проект “Зміцнення демократії участі для ефективної охорони довкілля”.

    – Створення мережі центрів безкоштовної еколого-правової допомоги в Україні.

  • 2014 р.
    2014

    – Відкриття офісу в Києві.

    – Міжнародний симпозіум “Права людини та довкілля в новій Україні: в честь професора Світлани Кравченко”.

    – Відкриття екологічної клініки для студентів-екологів.

  • 2014 р.
    2014

    – Розробка першої версії інформаційно-аналітичної системи екологічної інформації.

    – Вступ до Європейського екологічного бюро (EEB).

  • 2015 р.
    2015

    – Початок реалізації проектів за фінансової підтримки FOSI, TTF, USAID.

    – Відродження Асоціації юристів – екологів Центрально-Східної Європи та Кавказу “Гута”.

  • 2015 р.
    2015

    – Розробка курсу із захисту екологічних прав для суддів.

    – Створення on-line еколого-правової бібліотеки.

    – Співавторство проекту Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

  • 2016 р.
    Розробка on-line курсу з міжнародного екологічного права.
  • 2017 р.
    Створення Українського центру екологічної політики та дії

© 2011 - 2024 Всі права застережені.

Екологія. Право. Людина

Сайт розроблено веб-студією «Creative»

Адреса для листування: а/с 316, м. Львів, 79000

тел./факс +380 32 225 76 82

email:office@epl.org.ua