This version of the page http://r2u.org.ua/node/182 (65.109.230.74) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2024-02-13. The original page over time could change.
Альфабет | Російсько-українські словники

 

У. С. P. Р.

 

НАРОДНІЙ КОМІСАРІЯТ ОСВІТИ

 

 

 

 

 

 

 

УКРАЇНСЬКИЙ

 

ПРАВОПИС

 

 
 

ВИДАННЯ ПЕРШЕ

 

 

 

 

 

ДЕРЖАВНЕ ВИДАВНИЦТВО УКРАЇНИ

 

1929


 

 

 

 

ПОСТАНОВА

 

 

За постановою РНК УСРР з 23 липня 1925 року організована при НЕО Державна Комісія для впорядкування українського правопису виробила проєкт українського правоnucy, що в його основу, згідно з тою ж постановою РНК, взято "Найголовніші правила українського правопису", прийняті Всеукраїнською Академією Наук 17.V 1919 p., 12.VII та 29.XI 1920 p., затверджені Народнім Комісаром Освіти 1921 року.

 Проєкт правопису розглянула Всеукраїнська Правописна конференція з 26.V до 6.VI 1927 р. і, з її доручення, зредагувала його Президія Державної Комісії для впорядкування українського правопису.

 За доповіддю Наркомосу РНК постановою з 4 вересня 1928 року визнала, що зазначений державний правопис мусить набути загальнообов’язкової чинности.

 Отже, на підставі постанови РНК з 4 вересня 1928 р. (протокол засідання РНК ч. 43, п. 7) ухвалюю:

 Вищезазначений „Український Правопис" затвердити.

 

Народній Комісар Освіти

 МИКОЛА СКРИПНИК

 Харків,

 6 вересня 1928 p.


 

 

УКРАЇНСЬКИЙ АЛЬФАБЕТ

 

 

 

А, Б, В, Г, Ґ, Д, Е, Є, Ж, З, И, І, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С,

 

Т, У, Ф, X, Ц, Ч, Ш, Щ, Ю, Я, Ь.

 

 

 

Примітка 1. Апостроф (’) в альфабет не входить, отже на розміщення слів у словникові не впливає, напр., зя́вище і з’я́вище стоятимуть поруч, ніби як гомоніми.

 

Але ь має місце в альфабеті, отже то́пнути в словникові стоятиме перед тьо́пнути, а між ними будуть слова на тр..., ту..., тю..., тя...

 

Примітка 2. дж і дз (для означення африкат) не входять в альфабет, отже такі слова, як джерело́, дзи́ґа, стоять у словникові під літерою д.