This version of the page http://nsj.gov.ua/ua/slovomenu/ (193.111.1.19) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2023-08-02. The original page over time could change.
Головна

Головна

Вийшов черговий номер журналу «Слово Національної школи суддів України»

До уваги юридичної спільноти пропонується черговий номер фахового загальнодержавного науково-практичного та науково-методичного юридичного видання «Слово Національної школи суддів України» № 3–4 (40–41) 2022. 

Провідною статтею видання є стаття відомої авторки Тетяни Фулей, начальниці відділу НШСУ, кандидатки юридичних наук, заслуженої юристки України, на вельми актуальну тему «Правосуддя у справах щодо воєнних злочинів в Україні: перші виклики».

Авторка статті підкреслює, що усвідомлення того, що під час повномасштабної фази збройної агресії Україна зіткнулася з «масовими звірствами в атмосфері неконтрольованого насильства», неминуче актуалізувало питання про здійснення правосуддя та притягнення до відповідальності винних. Оскільки технологічні можливості сучасного глобального світу дають змогу спостерігати події в режимі реального часу, увага світової спільноти прикута не лише до військових операцій, а й до судових процесів над обвинуваченими у порушенні законів і звичаїв війни та прийнятих судових рішень, які прискіпливо аналізуються й докладно обговорюються. Це набуває вагомого значення й тому, що, розраховуючи на світову підтримку і допомогу, держава в особі керівництва наголошує, що «Україна сьогодні воює за цінності свободи і демократії».

У статті досліджуються виклики, які постали перед національною судовою системою у зв’язку з розглядом кримінальних проваджень за обвинуваченнями у порушенні законів та звичаїв війни (ст. 438 Кримінального кодексу України), крізь призму ролі судівництва як гаранта справедливості в державі, що керується верховенством права. На основі аналізу судових рішень (вироків і ухвал), постановлених після початку повномасштабного вторгнення рф на територію України у 19 кримінальних провадженнях. Авторка зазначає, що ключовим викликом для усієї системи кримінальної юстиції є необізнаність її представників з положеннями міжнародного гуманітарного права та міжнародного кримінального права. Однак компетентний розгляд справ щодо воєнних злочинів передбачає не лише оволодіння відповідним понятійним апаратом та джерелами, включно з практикою міжнародних кримінальних судів і трибуналів, а й уміння викласти особливості воєнних злочинів у судових рішеннях, передусім вимогу «зв’язку» – що конкретне діяння мало місце в контексті та було пов’язане зі збройним конфліктом. Авторка зосереджує увагу й на таких викликах, що стали предметом фахового дискурсу, починаючи з першого судового процесу у справі російського солдата, який застрелив мирного українського цивільного, як безсторонність суду та врахування принципу пропорційності при обранні судом міри покарання.

Отже, розшук обвинувачених у скоєнні серйозних порушень Женевських конвенцій і судовий розгляд кримінальних проваджень щодо таких осіб випливає з міжнародних зобов’язань України, які є частиною національного законодавства – чотири Женевські конвенції були ратифіковані ще Українською РСР у 1954 році, а застереження до них зняті вже незалежною Україною у 2006 році. Тому українське суспільство та юридична спільнота мають бути зацікавлені в тому, щоб судові процеси над воєнними злочинцями, а також судові рішення за їх результатами відповідали загальновизнаним стандартам правосуддя. 

До випуску також увійшли наукові статті за рубриками: «Історія держави і права», «Цивільне право», «Цивільне процесуальне право», «Кримінальне право», «Кримінальне процесуальне право». «Адміністративне процесуальне право», «Господарське право» та новинарна підбірка повідомлень про діяльність Національної школи суддів України.

Із повним текстом журналу Ви можете ознайомитись тут.

Запрошуємо авторів опублікувати власну наукову статтю у нашому фаховому журналі. Публікація статей безкоштовна.

З вимогами до наукових статей можна ознайомитись тут.

 

 Журнал “Слово Національної школи суддів України” підтвердив свою фаховість і отримав категорію “Б”

Шановні колеги, автори!

Раді повідомити вам, що черговим свідченням відповідності фахового загальнодержавного науково-практичного та науково-методичного юридичного журналу  “Слово Національної школи суддів України” високим фаховим вимогам стало те, що він успішно пройшов перереєстрацію та відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 14.05.2020 № 627 внесений до Переліку наукових фахових видань України (категорія “Б”).

Щиро дякуємо членам редакційної колегії журналу  “Слово Національної школи суддів України”, а також нашим авторам!

Довідково:

Журнал “Слово Національної школи суддів України” став фаховим в 2014 році. Так, наказом Міністерства освіти і науки України від 29 вересня 2014 року № 1081 загальнодержавне науково-практичне та науково-методичне юридичне видання “Слово Національної школи суддів України” включено до Переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук.

 

Запрошуємо опублікувати наукову статтю у фаховому журналі “Слово НШСУ”

Національна школа суддів України запрошує бажаючих опублікувати власну наукову статтю у фаховому загальнодержавному науково-практичному та науково-методичному юридичному виданні “Слово Національної школи суддів України” (згідно із наказом Міністерства освіти і науки України від 29 вересня 2014 року № 1081 журнал включено до Переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук).

Публікація статей безкоштовна. Також автору безкоштовно надсилається авторський примірник видання.

Цільовою аудиторією журналу є кандидати на посаду судді, судді, працівники органів системи правосуддя, прокуратури, адвокатури, практикуючі юристи, викладачі та студенти юридичних факультетів вищих навчальних закладів тощо.

До друку приймаються статті, що мають наукову і практичну цінність, містять глибокий самостійний аналіз сучасних проблем розвитку юридичної науки, законодавства та практики.

Після отримання від автора, стаття перевіряється редакцією видання на предмет дотримання автором формальних вимог щодо оформлення наукової статті, після чого передається на розгляд Редакційній колегії журналу для вирішення питання щодо її публікації.

Відповідальний секретар редакційної колегії:  Шамрай Оксана Василівна, начальник відділу Національної школи суддів України, к.ю.н.

тел.: (044) 597-09-28

 

електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

 

Журнал “Слово Національної школи суддів України” отримав нагороду

Дніпропетровським державним університетом внутрішніх справ спільно із Всеукраїнською громадською організацією “Асоціація українських правників” проведено Всеукраїнський конкурс на краще правниче видання. Мета конкурсу – виявлення та відзначення кращих видань, які всебічно та якісно забезпечують потреби освітнього процесу в закладах вищої освіти юридичного профілю.

15 березня 2018 року в місті Дніпрі у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ під час проведення ІІ Міжнародної науково-практичної конференції “Актуальні питання протидії злочинності у сучасних умовах: вітчизняний та зарубіжний досвід” відбулась церемонія нагородження учасників Всеукраїнського конкурсу на краще правниче видання.

За результатами конкурсу, фахове загальнодержавне науково-практичне та науково-методичне юридичне видання “Слово Національної школи суддів України” нагороджене дипломом ІІІ ступеня в номінації “Періодичне видання”.