This version of the page http://zib.com.ua/ua/legislature/ (89.184.70.2) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2022-04-04. The original page over time could change.
Законодавча влада

Законодавча влада

№49 (1555)

Голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної …

Вікторія ПОДОЛЯКА

Важливим процесом у всіх сферах діяльності є оподаткування. На стратегічні питання в контексті цієї теми відповів голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило ГЕТМАНЦЕВ, …

№49 (1555)

Ефемерні ревізії

Після провального закону, який так і не примусив державні підприємства показувати заробітки нерезидентів, парламентарі з боєм прийняли за основу іншу ініціативу. В її безперспективності вже розписалос…

№49 (1555)

Від абстрактного до конкретного

Хоча під час інавгурації кожен новий Президент кладе на Конституцію руку, між зміною одного гаранта на іншого вона добряче вкривається пилом. Проте в адміністративній юстиції вважають, що значення Осн…

№49 (1555)

Керівник нон-грата

Парламент посилив можливості для фіскальних органів у частині стягнення боргів за податками. Серед іншого — й вплив на керівництво юридичної особи.

№49 (1555)

БЕБУ — в дії

Набрали чинності зміни до законодавства, що пов’язані із початком роботи Бюро економічних розслідувань. Зокрема, визначається підслідність БЕБУ та збільшуються штрафи за несплату податків.

№48 (1554)

Недвозначні визначення

Олеся БАГРЯНА

Постійні зміни в законодавстві та значний обсяг судової практики зумовлюють наявність деяких несподіванок, які можуть приховувати в собі земельні питання. На круглому столі «Ринок землі» Юрій Чумак з …

№48 (1554)

Коли нелегальне стає легальним

Наталія ДРИГВАЛЬ, адвокат, старший партнер АО «Креденс»

Податкова амністія, про яку говорили останні кілька років, нарешті стала реальністю в Україні. Чи буде вона успішною — покаже обсяг податків, що надійдуть за цей період до державного бюджету. Водночас…

№48 (1554)

Паї: придбати та зберегти

Ганна ГРУШКА

Моніторинг Держгеокадастру не дає реального уявлення про те, як нині розвивається ринок. Суб’єкти переважного права зіткнулися з тим, що пройти всі необхідні процедури на практиці неможливо, а оренда …

№48 (1554)

Відпустки за дітей

Не тільки мати, а й батько повинен мати можливість проводити більше часу з дітьми. Така тенденція сьогодні в Європі. Вирішили не пасти задніх й в Україні.

№48 (1554)

Ховайте, що можете

Ніка РОМАНОВА

Ділитися здобутим найбільш неприємно, особливо коли робити це доводиться під примусом. Утім, якщо примус назвати пропозицією, а здобуте — нечесним, поступово можна вкоренити будь-який правовий механіз…

№48 (1554)

Угоди про чужу вину

Домовитися з одними, аби посадити, як правило заочно, інших: саме так сьогодні часто використовують угоди про визнання винуватості. Й оскаржити такі вироки дуже складно.

№48 (1554)

Вмовляйте і отримуйте!

Влада вважає, що населення в країні настільки неосвічене, що легковірно сприймає негативну інформацію про наслідки щеплень. Тож пропонує різні стимули для підвищення відсотка вакцінованих.

№48 (1554)

Формалізм тут недоречний

Сьогодні від касатора вимагається посилання на конкретну постанову Верховного Суду, аби довести неправильне застосування норм права. Як наслідок, склалася практика «відсіювання» скарг за формальною пі…

№47 (1553)

Гайки закрутять поступово

Олександр НІОРАДЗЕ, юрист ADER HABER

Мало хто стримує себе від критики парламентарів за надмірну законодавчу ініціативність у сфері публічних фінансів. Остання з них — законопроект №5600 — не стала винятком, і при перегляді коментарів ба…

№47 (1553)

Щеплення на папері,

Крістіна КОЛЬЧИНСЬКА, адвокат, радник GOLAW

Небажання вакцинуватися та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів у сукупності призвели до розвитку нового різновиду кримінальних правопорушень, пов’язаних із підробленням Covid-сертифік…

№47 (1553)

Без вини обмежені

Вадим КОЛОКОЛЬНІКОВ, адвокат АО «Баррістерс»

Запровадження карантинних обмежень з використанням сертифікатів вакцинації розширило можливості правоохоронних органів у частині накладання штрафів. Чи не порушує це права громадян на приватне життя? …

№47 (1553)

Не вимикати, живуть люди!

Наближення морозів та непрогнозована ситуація із постачанням енергоносіїв підштовхнуло нардепів подбати про виборців. Щоправда, у традиційний для себе спосіб заборон та покарань.

№47 (1553)

«Морква» для апарату

Більше половини заробітної плати працівника апарату судів перших двох ланок становлять додаткові виплати. Якщо на премії нема грошей, то й гаманці удвічі схудли. А це погано впливає на текучку кадрів.

№47 (1553)

Гроші йдуть не туди!

Якщо гроші й приходять за пацієнтом, то не туди, де якісніші послуги. А рушієм ліберальної економіки є саме конкуренція. Навіть якщо йдеться про здоров’я і життя громадян.

№47 (1553)

Друзі друзів терористів

Санкційний механізм став настільки популярним у влади, що від нього не лише не збираються відмовлятися, а й хочуть розширювати коло суб’єктів, до яких можна застосувати позасудові обмеження прав.

№47 (1553)

Медіація як досудова альтернатива,

Андрій КАЛАРАШ, суддя Верховного Суду, кандидат юридичних наук

У час, коли країни ЄС популяризують альтернативне вирішення спорів, Україна також у тренді. Практика застосування запроваджених з 2017 р. новел ЦПК показала: врегулювання спору за участю судді на поча…

№46 (1552)

Вирок в інтересах суспільства

Дмитро ВОРОНЦОВ, юрист практики захисту бізнесу ADER HABER

Погодьтеся, не кожна угода може настільки вплинути на вашу подальшу долю та долю інших людей, як угода про визнання винуватості в скоєнні злочину. При цьому укладення таких угод не є новаторством наши…

№46 (1552)

Коли торг доречний,

Василь ФАРИННИК, керуючий партнер АО «CREDENCE», д.ю.н., доцент, заслужений юрист України

Угоди в кримінальному провадженні вперше з’явились у Кримінальному процесуальному кодексі 2012 року. Поглянемо, як використовується така можливість на практиці, які ризики можуть чатувати на обвинувач…

№46 (1552)

Запобіжники від сутяжництва

Анастасія НІКОЛЕНКО, юрист, адвокат GOLAW

Уже майже 4 роки минуло відтоді, як у національному судовому процесі з’явилися такі поняття, як «забезпечення витрат на професійну правничу допомогу» та «зустрічне забезпечення позову». Однак і сьогод…

№46 (1552)

Вогонь на висоті

Політ на повітряних кулях урядовці розцінили як загрозу екосистемі. Мовляв, відкритий вогонь газової горілки створює небезпеку для луків та лісів.

№46 (1552)

Чий гаманець?

Народні депутати вирішили удосконалити адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення вимог, встановлених для надання платіжних послуг.

№46 (1552)

Приватна експертиза

Уряд вирішив, що настав час лібералізувати й судово-експертну діяльність. Адже занадто вузьким є коло експертів, чиї висновки визнаються під час вирішення судових спорів.

№46 (1552)

Водії-«рецидивісти»

Якщо є довічне позбавлення волі, чому не може бути пожиттєве позбавлення водійських прав? Навіть за банальні порушення правил дорожнього руху, а не тільки за ті, що кваліфікуються як злочин.

№46 (1552)

Виконання чужих рішень

Попри те, що у нашій країні не виконується левова частка рішень національних судів, Кабінет Міністрів запропонував ратифікувати Конвенцію про визнання та виконання іноземних судових рішень у цивільних…

№45 (1551)

За рахунок причетного

Вікторія ПОДОЛЯКА

На східноукраїнському форумі Сергій Жуков з Касаційного господарського суду розповів про особливості застосування солідарної та субсидіарної відповідальності в межах справ про банкрутство. У контексті…

№45 (1551)

Тонкощі е-декларування

Кого більше захистив законодавець: державних службовців, голів місцевих рад, прокурорів чи суддів? Як дізнатися, що вами зацікавилося Національне агентство з питань запобігання корупції, та як виграти…

№45 (1551)

Е-позови — паперові копії…

Дмитро МАКІЯН, адвокат, юрист ADER HABER

Цифровізація, як необхідний елемент сьогодення, украй важлива для правосуддя в Україні. Водночас будь-які зміни слід уводити розумно та виважено, аби турбулентність правосуддя, пов’язана зі станом реф…

№45 (1551)

Звітність по-європейські

Уряд взявся за приведення бухгалтерського обліку та звітності до європейських стандартів. Утім, деякі зміни передбачені й на рівні складання первинних документів.

№45 (1551)

Звітуй про помилки

Однією з основних проблем України як держави є достатньо низький рівень переконання у населення в необхідності сплати податків. Принаймні, у цьому переконують громадян урядовці.

№45 (1551)

Кандидати з довідками

Державні службовці не менш «небезпечні» для суспільства, ніж водії. Але останні проходять медичне освідування , а чиновники — ні. Тож і маємо такі наслідки в управлінні державою.

№45 (1551)

Верховна підсудність

Нормативно-правові акти Кабміну, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, Національного банку можна буде оскаржити тільки до Верховного Суду.

№45 (1551)

Не лякайте водіїв!

Надто великі штрафи за порушення правил перевезення вводять водіїв у ступор при появі перевіряючих. А у стресовому стані вони часто не знаходять документи, навіть якщо вони є у машині.

№45 (1551)

Прищеплювання жахів

Аби ще сильніше нажахати населення, глава держави наказав парламенту якомога швидше посилити санкції за виготовлення та використання підроблених документів про щеплення. Проте, суворість майбутнього з…

№44 (1550)

Шлюб на паузі

Олександр ВИШНЕВИЙ, адвокат АО «Вишневий і Партнери»

Недотримання принципів інституту шлюбу призводить до виникнення в сім’ї переламних періодів. Тоді перед подружжям постає питання: або розлучатись, або взяти паузу у відносинах та пожити окремо одне ві…

№44 (1550)

Моногамія в законі

Ніка РОМАНОВА

Деякі принципи, що, по суті, є відображенням суспільної моралі та ціннісних засад, покладені в основу законодавчих норм, а інші — застосовуються судами в окремих спірних випадках. У будь-якому разі в …

№44 (1550)

На латинський штиб

У Комітеті Верховної Ради з питань правової політики цього разу обговорювали як давні справи з новими проблемами, так і нові, які викликали згадку про старі проблеми. Мапа місцевих судів, реформа нота…

1 Коментарів
№44 (1550)

Перелік «небезпечних»

Євген ПЕЛІХОС, керуючий Адвокатським бюро «Євгена Пеліхоса»

Як відомо, директор однієї зі столичних загальноосвітніх шкіл оскаржив до Окружного адміністративного суду м.Києва наказ Міністерства охорони здоров’я, яким установлені категорії населення, для котрий…

№44 (1550)

Дорога честь до виборів

Передвиборча кампанія настільки швидкоплинна, що в хід йдуть усі засоби боротьби. Зокрема, й «чорний піар», від якого просто не встигнеш відмитися в очах виборців. Але ж шкода від нього може бути непо…

№44 (1550)

Джерела розшуку

Якщо у державного органу щось не ладиться, завжди можна віднайти причину в недосконалості законодавства. Так, виявленню активів, одержаних від корупційних та інших злочинів, схоже заважає брак джерел …

№44 (1550)

Набути та продати

Аби земельні ділянки продавали та купували швидше, потрібно прибрати перевірки нових власників та вірити їм на слово, що на них вони вирощуватимуть виключно вишневі сади та городину для себе.

№44 (1550)

Рух у місті

В Україні в середньому кожні 3 хв. трапляється ДТП, кожні 15 хв. —травмується одна людина, а кожні 3 год. — одна гине. А все тому, що хтось полюбляє надто швидко їздити.

№44 (1550)

Неустойка без меж

Символічні, поки що, 3% річних не є для боржника якоюсь відчутною санкцією. Та ще й суд може увійти в становище й зменшити розмір неустойки. Так платіжну дисципліну не виховати.

№44 (1550)

Доступ до авторитету

Отримати адвокатське свідоцтво занадто просто. Водночас права самих захисників порушуються чи не а кожному кроці. Тож ускладнивши перше можна посилити авторитет професії як такої.

№44 (1550)

Дуалізм контролю

Спір між Національним агентством з питань запобігання корупції та Радою суддів щодо конфлікту інтересів може вирішити лише законодавець. І аби перші не мали впливу на служителів Феміди, цей спір пропо…

№42-43 (1548-1549)

Песимістичний оптимізм

Юлія БОЙКО, Київ — Кропивницький

Коли до земельної реформи повноцінно долучаться банкіри? Чому держава має бути фермероцентричною? Що сприятиме зростанню цін на землю та з якими перепонами стикаються центри БПД, ведучи просвітницьку …

№42-43 (1548-1549)

Пригоди Ходжі Насреддіна,

Борис ПОЛЯКОВ, суддя Північного апеляційного господарського суду, д.ю.н., професор; Родіон ПОЛЯКОВ, юрист

Практика застосування положень Кодексу з процедур банкрутства, що стосуються неплатоспроможності фізичних осіб, висвітлила незацікавленість боржників у співпраці з кредиторами. Виявилося, що стати бан…

№42-43 (1548-1549)

Диктат продавця

Спостережливий покупець помітив, що у різних торгівельних мережах переважають продукти певних марок. Ба більше, зникають ті, які були дешевшими і якіснішими, звільняючи полиці під імпорт. Причина тому…

Створено в Студії Дмитра Бабича