Увійти
Укр
Рус Укр Eng

Блог

Свіже Популярне

Контроль якості питної води. Актуальні санітарні норми та правила

«Водні ресурси забезпечують існування людей, тваринного і рослинного світу і є обмеженими та уразливими природними об'єктами» (Водний Кодекс України). Питна вода – важливий ресурс без наявності якого життєдіяльність…

Служба крові: закордонний досвід управління запасами та перспективи для України

Щорічно у світі збирають приблизно 108 мільйонів порцій донорської крові. Медзаклади практично щохвилини мають потребу в цих запасах задля можливості виконувати переливання при важких травмах, післяпологових кровотечах,…

Тромбоеластографія: суть і переваги методу

Інтегральна оцінка згортальної та протизгортальної системи крові - важлива частина діагностики практично у всіх напрямках медицини: акушерстві, анестезіології, трансплантології, хірургії, кардіології. А останнім часом -…

Аналізатори повітря Horiba: характеристики та застосування

Кришталево чисте повітря в умовах розвиненої сучасності, на жаль, стає рідкістю. Чим більше технологій створюється для обслуговування людських потреб, тим більша ймовірність забруднення: вихлопні гази на…

Інактивація патогенів в крові: світовий досвід та сучасні рішення

Глобалізація і зміна клімату призвели до швидкого поширення збудників різних захворювань - як вірусних, так і бактеріальних. За останні 10 років спалахи таких захворювань як лихоманка Західного Нілу, віруси Зіка,…

Що потрібно знати про аналіз ПФАР. Твердофазна екстракція пер- і поліфторалкільних речовин (ПФАР) з питної води. Частина 2

У першій частині статті ми розповіли про ПФАР і особливості їх аналізу в різних продуктах промисловості. Продовжуємо серію статей, присвяченій цим речовинам. У цій частині поговоримо про виявлення та вилучення ПФАР з…

Як побачити біоплівки. Вивчення біоплівок за допомогою конфокального мікроскопа Leica SP E

Автор: Олена Мошинець, к.б.н., с.н.с. відділу регуляторних механізмів клітини, інститут Молекулярної біології і генетики НАН України Я - мікробіолог, працюю в науковому інституті академії наук. Мій головний предмет…

Застосування KI-67 в імуногістохімічному дослідженні

Рак грудей — найпоширеніший вид раку у жінок. Згідно зі статистикою раку, опублікованою у 2015 році, на нього припадає третина всіх злоякісних новоутворень, що вражають жінок. Крім того, цей вид раку має значну…

Історія мікроскопії. Розвиток лабораторного мікроскопа

Історія мікроскопії починається в Середньовіччя, коли пласко-опуклі лінзи використовувалися для читання рукописів. Подальший розвиток лабораторного мікроскопа не можна приписувати одній людині. Для створення інструменту…

Реінфузія крові: застосування, обладнання

Реінфузія (аутогемотрансфузія) — це збір, обробка та зворотне переливання власної крові (власних еритроцитів) пацієнта з метою компенсації її втрат під час операції або в післяопераційний період. Є альтернативою…