Про компанію
  • Головна
  • Про компанію
  • Детальніше

На сторінках сайту ми представляємо одну з найбільших енергогенеруючих компаній України, Публічне акціонерне товариство «Центренерго», яке відіграє вагому роль в забезпеченні життєдіяльності таких промислово розвинених областей України як Київська, Харківська і Донецька.

Будучи важливою ланкою у підтримці енергетичного балансу України, ПАТ «Центренерго» забезпечує стабільне постачання електроенергії і теплової енергії, яка йде на опалення та гаряче водопостачання міст Світлодарськ (Донецька область), Українка (Київська область) та селища Слобожанське (Харківська область).

До складу компанії входять три теплові електростанції – Вуглегірська, Зміївська та Трипільська. Сумарна проектна потужність станцій становить 7690 МВт, що дорівнює близько 14% від загальної потужності електростанцій України. За цим показником компанія посідає друге місце серед теплових енергогенеруючих компаній України. На електростанціях компанії встановлено 23 енергоблоки потужністю від 175 до 800 МВт, з яких 18 блоків – вугільні, а 5 призначені для використання газомазутного палива. У загальному обсязі виробництва електроенергії України частка виробленої електроенергії ПАТ „Центренерго” складає близько 8%. Електростанції компанії мають вигідне географічне розташування, що є запорукою постійного попиту на електроенергію. Так, найпотужніша електростанція компанії - Вуглегірська ТЕС - розташована в індустріально розвинутому Донбаському регіоні України,

 

 який характеризується наявністю великої кількості енергоємних промислових підприємств. На території регіону знаходиться Донецький вугільний басейн. Зміївська ТЕС розташована на території Харківської області, яка прилягає до Донбаського регіону, і також має розвинуті промисловість і сільське господарство. Третя електростанція компанії - Трипільська ТЕС - знаходиться в Київському регіоні неподалік від столиці України - міста Києва і після закриття Чорнобильської АЕС залишається найпотужнішим джерелом електроенергії на території Київської області. 

Структура виробництва електроенергії по Товариству виглядає наступним чином:

  • на Вуглегорскій ТЕС виробіток електроенергії складає – 30% від загального
  • на Зміївській ТЕС - 40%
  • на Трипільській ТЕС – 30%.

Чисельність персоналу Товариства налічує близько восьми тисяч робітників, інженерів і управлінців, які, працюючи як єдина команда, дбають про стабільне забезпечення споживачів електроенергією. 

Зміївська ТЕС
Зміївська теплова електрична станція сьогодні входить в п’ятірку найпотужніших українських ТЕС. Вона розташована поблизу м. Харкова в економічно розвиненому регіоні України, де на даний час не існує значних альтернативних джерел забезпечення електроенергією.
Вуглегірська ТЕС
Вуглегірська теплова електростанція — найпотужніша електростанція Товариства і перший за величиною енергогенеруючий об'єкт на території Донецької області. Вуглегірська ТЕС забезпечує електричною енергією найбільш промислово розвинені північно-східні регіони України. 
Трипільська ТЕС
Трипільська ТЕС розташована на Дніпровському узбережжі в 45 км південніше Києва, поблизу села Трипілля. Після виведення з експлуатації Чорнобильської АЕС, Трипільська ТЕС з встановленою потужністю 1800 МВт є найбільшим енергогенеруючим об'єктом на території Київської області.
ВП "Ременерго"
Виробниче підприємство «Ременерго» є ремонтним відокремленим підрозділом ПАТ «Центренерго», який виконує роботи по ремонту основного і допоміжного устаткування на теплових електростанціях Товариства.

Враховуючи, що теплова енергетика України активно формувалась протягом 60 80-х років минулого сторіччя, основною проблемою теплових станцій на сьогодні є значний фізичний знос генеруючих потужностей, використання морально застарілих технологій, невідповідність сучасним вимогам щодо надійності роботи, ефективності використання палива та регулювання навантаження ТЕС. 

Першорядним поточним завданням ПАТ «Центренерго» залишається покращення техніко-економічних показників роботи обладнання шляхом проведення реконструкції та модернізації енергоблоків, вдосконалення режимів роботи і якісних ремонтів, зменшення собівартості виробництва електроенергії та тепла, приведення характеристик системи регулювання до європейських норм, зменшення викидів шкідливих речовин у навколишнє середовище. При цьому мають бути враховані досягнення науково-технічного прогресу, досвід інших країн у впровадженні новітніх технологій і технічних рішень в теплоенергетиці та фінансово-економічне обґрунтування проектів.

Початок приватизаційного процесу в Україні стане в найближчій перспективі одним з чинників зростання акцій енергогенеруючих компаній. За оцінками аналітиків, акції ПАТ «Центренерго» є найкращою інвестицією в секторі теплової енергетики. Вони є найбільш ліквідними серед енергогенеруючих компаній, мають істотну вагу в індексному кошику Української біржі, числяться фаворитами фондового ринку.

Загальні збори акціонерів ПАТ «Центренерго», що відбулися 3 квітня 2019 року, цілями діяльності Товариства на 2020 рік встановили провадження Товариством ринкової діяльності, забезпечення прибутковості та ефективності, нарощування темпів господарської діяльності.

Стратегічним орієнтиром ПАТ «Центренерго» є створення динамічної міжнародної вертикально інтегрованої енергетичної компанії, яка відповідала б кращим світовим зразкам ефективного керування.