Пандемія нової коронавірусної інфекції завдала великої шкоди економіці всіх держав. Однак режим самоізоляції, що забороняє залишати межі свого житла, крім першорядних потреб виявився вигідною справою для певних сфер діяльності.

Витрати великих компаній у зв'язку з COVID-19

Важливо відзначити, що дана ситуація неоднозначна. Наприклад, частина споживачів товарів і послуг зараз здійснюють покупки через всесвітню мережу. На перший погляд, це прекрасна звістка для фірм, що спеціалізуються на цьому. Звичайно, деякі на даній ситуації відмінно отримують прибуток. Однак статистичні дані онлайн-торгівлі Амазон не викликають захвату.

Як відомо, власник Амазону є найзаможнішою людиною на планеті – Джефф Безос. На початку пандемії вважали, що склалася обстановка вигідна для компанії. Споживачі великими кількостями відвідували сайт, а число покупок сягало приблизно 11 000 доларів за секунду. Курс акцій Амазон швидко почав підніматися. Однак після 15 днів співробітники Амазон надали інформацію іншого характеру.

З початком року виручка компанії швидко збільшилась. Однак варто відзначити і зростання витрат, пов'язаних з працевлаштуванням 935 000 осіб – компанія виділила 4 мільярди доларів на придбання дезінфікуючих засобів і масок.

Netflix на підйомі

Через режим самоізоляції люди стали більше часу приділяти перегляду серіалів та фільмів через рунет. Це відбувалося й до появи коронавірусу, однак за нинішньої обстановки це відбувається частіше.

Протягом останніх 2 років кількість людей, які відвідують кінотеатри, збільшилася на 18 відсотків, а тих, хто оформив підписку на Netflix, за аналогічний час досягла 47 відсотків. У квітні фірма Netflix заявила, що за перший квартал на них підписалося близько 16 мільйонів передплатників.

Кіноіндустрія зазнає збитків

З'являються й погані звістки про поточний стан кіновиробництва. У зв'язку з введенням режиму самоізоляції виробництво серіалів і фільмів різко зупинилося.

Разом з тим котування валют багатьох країн знизилося у зв'язку з епідемією коронавірусу.

Логістичне управління

На перший погляд здається, що зі зростанням продажів товарів і послуг через інтернет постачальники продуктів та товарів задоволені. Однак насправді не все так гладко. Найбільші американські поштові компанії просять допомоги в уряду Сполучених Штатів Америки через проблеми з логістикою, пов'язані з самоізоляцією. Збільшення кількості споживачів викликало проблему перевезення з одного складу на інший, з огляду на те, що безліч підприємств або не працюють, або сильно зменшили кількість роботи.

Транспортування продуктів

Вплив епідемії на компанії, що здійснюють діяльність з транспортування продуктів неоднозначний. У ряді держав підприємствам громадського харчування можна працювати на доставку. В період пандемії число клієнтів, які потребують доставки їжі з продуктових магазинів, швидко збільшилася. Однак споживачі не хочуть купувати продукти в закладах громадського харчування з доставкою.

В європейських фірмах з доставки продуктів з місць громадського харчування постійно знижується кількість покупців. Це дивно, бо зараз збільшується попит на доставку продуктів з магазинів.

Спортивні товари

Введення режиму самоізоляції і заборона на масове скупчення людей погіршило становище тренажерних клубів, при цьому сприяло зростанню продажів спортивних товарів і обладнання для домашніх тренувань.

Безліч людей змінюють свій розпорядок дня і переходять на онлайн-тренування. Частина людей займаються з інструктором через інтернет.

Відеозв’язок через інтернет

На даний момент люди дистанційно працюють по всьому світу. Підсумок – спілкування через інтернет. Це позитивно вплинуло на сервіс Zoom, що надає послуги відеодзвінків і конференцій.

З початку спалаху коронавірусу близько 130 мільйонів людей почали користуватися програмою Zoom. Це значно перевищує кількість користувачів, ніж перед епідемією.

Туризм

У туристичній галузі все сумно. Закриття кордонів у багатьох країнах, заборона на авіасполучення призвело практично до краху галузі. На межі банкрутства опинилися туристичні оператори, власники готелів і ресторанів у популярних туристичних регіонах.

Кіберспорт

Оскільки в галузі змагальних комп'ютерних ігор більшість звичайних матчів проводилося в онлайн-режимі, то кіберспорт без проблем перейшов виключно у віртуальний простір. У перші місяці загального карантину відзначалося зростання глядацької аудиторії. Однак у квітні залученість глядачів пішла на спад – виною тому нескінченна низка онлайн-турнірів, які перетворилися на своєрідну рутину. На жаль, організаторам нічим порадувати вболівальників, бо перші змагання на аренах з глядачами в кращому випадку пройдуть наприкінці серпня.