This version of the page http://www.business.ua/ (31.131.22.105) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2019-12-29. The original page over time could change.
БІЗНЕС журнал

Sidebar

Меню журналу

29
Нд., груд.
0 Нові матеріали

Бізнес

Бізнес

Тетяна Печаєва: На найближчі 10 років наша компанія має великі плани

Тетяна Печаєва, заступник голови правління — генеральний директор АТ “Лекхім”

 — Як вам минулий рік з точки зору ведення бізнесу? З якими викликами довелось зіткнутись вашій компанії? Ви з оптимізмом поглядаєте в майбутнє?

— У мене стосовно цього року подвійне відчуття. Не можу сказати, що він був надто успішним і ми досягли того, чого прагнули. Проте стратегічні цілі, я думаю, ми виконали.

Нині група компаній “Лекхім” — це два сучасних фармацевтичних підприємства, що випускають понад 150 найменувань лікарських засобів та медичної продукції, здебільшого життєво необхідних препаратів. “Лекхім” — це більше 800 працівників у Харкові, Умані, Києві. Цього року ми розпочали проектування нового підприємства під Обуховом. Крім цього, запланували та почали будівництво спільного підприємства в Узбекистані. В принципі, на найближчі 10 років наша компанія має великі плани. Перший — завершити будівництво двох сучасних заводів. Другий — розширити географію збуту.

Є ще одна мрія, точніше, я сподіваюсь, це вже можна вважати великим успіхом: до кінця поточного року “Лекхім” розраховує отримати підтвердження прекваліфікації Всесвітньої організації охорони здоров’я. Наша компанія стане першою в Україні, хто отримає цей сертифікат.

— Що це означає?

— Є європейські GMP-сертифікати, що підтверджують якість виробництва лікарських засобів. І багато вітчизняних підприємств вже мають відповідні документи. А є ще ВООЗ, яка не визнає жоден сертифікат у світі. Тому що має власну інспекцію. Маючи сертифікат від ВООЗ, ви можете вийти зі своєю продукцією на ринки всіх континентів. “Лекхім” наявність такого документа дозволить брати участь у державних тендерах не лише в Україні, а й за кордоном. Це серйозна заявка про себе у світі.

— Ви сказали про подвійне відчуття. Що з іншого боку?

— Знову незрозуміло, що буде з економікою. Думки експертів не збігаються: хтось прогнозує зниження курсу, хтось — зростання. І хоча ця нестабільність триває в нас досить довго — я пам’ятаю кризи і 2014 р., і 2008 р., — вона не додає оптимізму. Але в будь-якому випадку ми не плануємо зупинятись на досягнутому: той заділ, що ми зробили цьогоріч, я впевнена, дозволить виконати задумане протягом 10 років. Якщо почне “просідати” український ринок медикаментів, у нас є досить потужна експортна складова — близько 20% нашої продукції поставляємо на зовнішні ринки.

— Всі поглядають на зовнішні ринки. Складно українським лікам завойовувати світ?

— Складно. Особливо європейський. Тамтешні компанії досить сильно себе захищають. Але це нормальне бажання будь-якого бізнесу — захистити власні ринки. На жаль, поки не можу сказати такого про українську державну політику. Низка законодавчих ініціатив йдуть не на користь вітчизняному виробнику лікарських засобів. Якщо говорити назагал, то українська фарма дуже сильна: в нас 102 підприємства, і вони експортують продукцію в більш ніж 70 країн. Це високорентабельна галузь з продукцією з високою доданою вартістю, новими технологіями, інноваціями. Якість наших препаратів не гірша за іноземні. І географія експорту це доводить — 70 країн нам довіряють і визнають. Лишилось відродити довіру до вітчизняного виробника з боку наших громадян та отримати підтримку держави.

— Якщо помріяти про щось глобальне, фармацевтична галузь України має шанс поборотися за винахід інноваційних препаратів, які зробили б революцію на ринку?

— Можливості є. Фахівці є. Я думаю, питання лише у коштах. Будь-які інновації у фармацевтичній справі — це мільярди доларів. Тож дозволити собі таке можуть лише світові виробники. Потенціал в України є, але немає таких ресурсів. Ми можемо йти іншим шляхом.

Є перелік життєво необхідних препаратів, які не випускаються в України. Це і вакцини, і гормони, і препарати для лікування онкозахворювань. Всі наші підприємства готові ці препарати випускати, але якщо ми будемо мати хоча б розуміння, що ці ліки після виробництва потраплять у плани централізованих закупівель. Можна вкласти мільйони доларів у будівництво потужностей, реєстрацію, проведення доклінічних і клінічних досліджень. А коли все буде готово, нам просто відмовлять у закупівлі. Скільки таких історій вже було.

— Куди “Лекхім” рухатиметься надалі?

— Наразі продукція нашого підприємства досить потужно представлена в категорії серцевосудинних препаратів, препаратів для травлення, антибіотиків. Плануємо розвиток насамперед лінійки антибіотиків. Про другий напрямок розвитку поки говорити не буду, бо він лише на стадії розробки проекту, а я віддаю перевагу конкретним фактам. Можу сказати, що ми продовжимо освоювати ринок Узбекистану. І це будуть препарати, вже перевірені часом, які нині закуповуються державою. Активно виходимо на ринки Азії — у Монголію, В’єтнам. Триває реєстрація наших препаратів в Індії, Китаї, країнах Африки. Плануємо розширити ринок збуту. Хочемо брати участь у всіх міжнародних торгах.

— А як щодо мрій про розвиток ринку України?

— Сподіваюсь, що ми поступово відійдемо від безрецептурного відпуску ліків. Такого немає в жодній країні. Необхідно вирішити питання продажу ліків під виглядом біодобавок. Розібратися з торгівлею препаратами через інтернет. На найвищому рівні домовитись про стратегічне забезпечення українців життєво необхідними ліками, які зараз купуються за державні гроші. Тоді як вітчизняний виробник здатен випускати цілу низку таких препаратів. Й у нас складений такий список.

Ми хочемо, аби нас почули органи державної влади. Чого не вистачає? Чітких правил гри, які б не змінювались так часто. Й економічної стабільності. З нашими цінами ми неконкурентоздатні на ринках СНД. Нас рятує лише те, що в більшості споживачів у колишніх республіках СРСР Україна асоціюється з Європою. В нас вже діють серйозні стандарти, прописані в законодавстві. Я думаю, що за культурою виробництва ми на голову вищі за всіх інших колег з СНД. Впродовж останніх 10-15 років ми зробили великі кроки в розвитку, тож тепер вже далеко попереду.

— На ваших підприємствах люди працюють цілими родинами. Відчуваєте вплив “теорії поколінь”?

— Це правда. За 27 років існування компанії, напевно, 30% кадрів — це люди, що прийшли до нас ще 1992 р., і зараз на підприємстві працюють вже їхні діти й онуки. “Лекхім” — велика фармацевтична родина. Тому ми підтримуємо сімейні цінності.

А щодо молоді… Вона зовсім інша, в неї інші підходи. Вони інакше працюють з інформаційними технологіями у виробництві, просуванні продуктів. Через те що вони по-іншому мислять, їм вдається вийти за рамки уяви про лікарські засоби. Для молоді ліки — це не про біль і погане відчуття. Для них ліки — це те, що робить нас здоровими. Вони змінюють ставлення до лікування. Напевно, це і добре, що ми всі різні. Завдяки цьому ми і йдемо вперед.

Бізнес

Кирило Куницький: В українському середовищі повільно, але впевнено збільшується частка системних бізнесменів

Кирило Куницький, засновник компанії “Бізнес-Конструктор”

Бізнес

Комп Шредінгера

Усе те, про що пишуть футурологи, вже існує. Будь-який ґаджет — за ваші гроші

Бізнес

Олег Боярин: Мотивація — це коли в чистому полі з’являється нове високотехнологічне підприємство

Олег Боярин, голова правління ПрАТ “Атолл Холдинг”

Бізнес

Олег Калашніков: Я за ринкову економіку, і вважаю виправданим менше втручання держави в систему охорони здоров’я

Олег Калашніков, співвласник медичної мережі "Добробут" та клініки "Борис".

Бізнес

Наталія Попович: Ми бачимо свою роль у тому, щоб допомагати клієнтам віднаходити і ставити велику мету в центр їхньої стратегії

Наталія Попович, засновниця One Philosophy Group of Companies

Перейти до всіх новин →

Grid List

Економіка

Економіка

Операція “Кластеризація”

Кластеризація — всесвітньо визнаний інструмент підвищення ефективності територій. Віднедавна ця форма співпраці успішно зарекомендувала себе і в Україні

Економіка

Рівні серед перших

2019 рік увійде в історію завдяки рекордному врожаю зернових, рекордному скороченню поголів’я та несприйняттю рекордною кількістю аграріїв законопроекту про відкриття ринку землі

Економіка

На дні

У чорної металургії почалася чорна смуга. Силу кризових явищ експерти та гравці ринку порівнюють з наслідками кризи 2008-2009 років і не можуть сказати, коли ж "посвітлішає". Схоже, вітчизняний гірничо-металургійний комплекс накрила чергова хвиля світової економічної кризи. Власне, вона вже охопила весь металургійний світ — гіганти промисловості суттєво скорочують виробництво і масово звільняють працівників.

Фінанси

Фінанси

Сергій Тігіпко: Треба інвестувати в ту країну, в якій ти живеш

Сергій Тігіпко, акціонер Групи “ТАС”

Фінанси

Запрограмовані на майбутнє

Смартфон — замість відділення, роботи — замість менеджерів, біометрія — замість “безконтакту”.  Що чекатиме на банківський ринок завтра

Фінанси

Податковий рай

Сотня найбільших платників податків забезпечила 40% усіх зборів до Загального фонду державного бюджету України

Персоналії

Персоналії

Президент CIG Степан Черновецький: Не фінансую проєкти, які експлуатують людські слабкості

Декілька місяців тому до співінвесторів платформи БІЗНЕС 100 долучився Степан Черновецький, власник і президент Chernovetskyi Investment Group. Група фокусується на інвестиціях у технологічні проєкти та оцінює свій інвестиційний потенціал у понад $100 млн, що робить її однією з найбільших подібних компаній у Східній Європі.

На жаль, через щільний графік поки що не було можливості зустрітись для інтерв’ю особисто, але Степан Черновецький погодився відповісти на запитання БІЗНЕСу електронною поштою.

Персоналії

Ростислав Кісіль: Не можна проводити різкі зміни, навіть якщо вони позитивні

Ростислав Кісіль, засновник Meest Group

Персоналії

Андрій Бродський: Я вірю в Україну і саме тому нікуди не поїхав

До платформи БІЗНЕС 100 долучився новий співзасновник — Андрій Бродський, генеральний директор і акціонер компанії "Велта". Компанія є вагомим гравцем на світовому ринку титанового концентрату.

Стратегії

Стратегії

Учень вільний

У найближчі 10 років ані школи, ані виші не зникнуть. Ба більше, онлайн-навчання їх не замінить. Проте роль освітніх інституцій суттєво зміниться

Стратегії

Примара міста майбутнього

Говорячи про Київ майбутнього, не варто впадати в мрійливий футуризм. Київ — це пострадянське місто зі старезною інфраструктурою та купою архаїчних проблем. Тому поговоримо про головне — що треба змінити зараз, аби трохи краще жилося завтра

Стратегії

Забіг на довгу дистанцію

2019 рік виявився багатим на бізнес-події. Подивимось, які зміни він привніс у напрямок управління корпоративною репутацією

  • Експортуй або помри!
  • Забіг на довгу дистанцію
  • Примара міста майбутнього
  • Учень вільний
  • Операція “Кластеризація”
  • Тетяна Печаєва: На найближчі 10 років наша компанія має великі плани
  • Андрій Білий: Моя амбітна мета — створити екосистему кінного спорту

Free Time

Free Time

L’Oreal Україна та UNFPA Україна оголошують про закінчення освітнього проєкту "Краса для всіх"

L’Oreal Україна та UNFPA Україна оголошують про закінчення 3-го сезону освітнього проєкту "Краса для всіх", орієнтованого на жінок, які потрапили у важку життєву ситуацію або постраждали від насильства.

Free Time

L'Oréal — ЮНЕСКО "Для жінок у науці"

У четвер, 12 грудня 2019 року, L'Oreal Ukraine провела церемонію нагородження переможниць 2-го сезону української Премії L'Oréal — ЮНЕСКО "Для жінок у науці". 

Free Time

Віцепрезидент з персоналу Carlsberg Ukraine увійшла в ТОП-20 найкращих лідерів HR України

"Мені пощастило працювати в команді, яка готова до змін і постійного вдосконалення", — саме так вважає Марина Харрісон, віцепрезидент з персоналу Carlsberg Ukraine.

Free Time

Названо імена переможців юридичного рейтингу LIGA ZAKON AWARDS 2019

У Києві 13 грудня відбулася церемонія нагородження переможців першого Рейтингу юридичного ринку LIGA ZAKON AWARDS 2019, організованого компанією ЛІГА:ЗАКОН.