This version of the page http://www.ukrpatent.org/ (213.160.144.249) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2019-08-01. The original page over time could change.
Укрпатент
Укр Eng
На цей день подій не заплановано Січень Січня Лютий Лютого Березень Березня Квітень Квітня Травень Травня Червень Червня Липень Липня Серпень Серпня Вересень Вересня Жовтень Жовтня Листопад Листопада Грудень Грудня
29.07.2019

ВОІВ: 10 головних сфер для розвитку інновацій у медицині

Головною темою Global Innovation Index 2019 року Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ) було обрано трансформацію сфери послуг охорони здоров'я. Пропонуємо до перегляду відео, де перераховані десять галузей, в яких назріли зміни в формі нових продуктів і методик. Інформацію подано відповідно до розділу Global Innovation Index 2019, підготовленого Національним інститутом охорони здоров'я Сполучених Штатів Америки (National Institutes of Health, NIH).

Переглянути відео... 

26.07.2019

Панорама інновацій: українські винаходи та новітні розробки

Екологічна упаковка з харчових інгредієнтів, люмінесцентна тротуарна плитка нового покоління, здоровий якісний сон та визнаний світом вічний олівець. Пропонуємо до ознайомлення підбірку цікавинок зі світу інновацій. 

 

Сумський винахідник став лауреатом премії Кабінету Міністрів України. Його проект Foodbiopack, спрямований на розробку екобезпечної продукції, відзначено «за захист населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від НС, охорону навколишнього природного середовища, захист тварин».

Читати далі...

 

Студенти Національного технічного університету "Харківський політехнічний iнститут" створили тротуарну плитку, яка вдень накопичує сонячну енергію, а вночі віддає її у вигляді світла. Використані групою розробників технологічні рішення дозволяють зробити кінцевий продукт більш доступним та довговічним у порівнянні з конкурентами.

Читати далі...

 

Команда Smart Pillow перемогла на Всеукраїнському відборі конкурсу Big Idea Challenge та отримала шанс презентувати ідею від України на Big Idea Challenge у Лондоні.

Читати далі...

 

Український технологічний стартап Nuka отримав престижну дизайнерську премію Red Dot Award 2019 за винахід "вічної канцелярії" - металевий олівець та водонепроникний блокнот визнано кращими в категорії Product Design.

Читати далі...

 


Проекту компактної фотостудії PhotonLMS від підприємця з Дніпра знадобилося лише дві години, щоб набрати необхідне фінансування на Kickstarter.

Читати далі...

 

Відомий український стартап Petcube презентував дві нових розумних камери для домашніх тварин.

Читати далі...


 

25.07.2019

ВОІВ: оприлюднено Глобальний інноваційний індекс 2019 року

Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ) повідомляє про оприлюднення щорічного звіту Global Innovation Index 2019, в якому порівнюється інноваційна діяльність 129 країн та економік світу. У звіті 2019 року найбільш інноваційною країною визнано Швейцарію, за нею йдуть США, Нідерланди та Велика Британія. Україна в Глобальному інноваційному індексі 2019 року посідає 47 місце, увійшовши до ТОП-3 країн економічної групи lower-middle income. Детальніше у Global Innovation Index 2019:  

Global Innovation Index 2019 (повний звіт)

Global Innovation Index 2019 (показники України)

 

24.07.2019

ВОІВ: нова технологія пошуку зображень на основі штучного інтелекту в системі Madrid Monitor

В системі Madrid Monitor тепер доступна нова система концептуального пошуку зображень ВОІВ на основі штучного інтелекту. Завдяки системі Madrid Monitor користувачі можуть відслідковувати статус своєї міжнародної заявки або реєстрації знаку для товарів і послуг, отримувати доступ до докладної інформації про всі товарні знаки, зареєстровані в рамках Мадридської системи, і залишатися в курсі змін товарних знаків конкурентів.

23.07.2019

Промислова власність у цифрах: І півріччя 2019 року

Пропонуємо ознайомитись з основними результатами діяльності Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Державного підприємства "Український інститут інтелектуальної власності" у сфері промислової власності, а також з показниками винахідницької активності національних заявників за 1 півріччя 2019 року.

22.07.2019

До уваги заявників та власників охоронних документів!

Набрала чинність постанова Кабінету Міністрів України від 12 червня 2019 р. № 496 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1756 і від 23 грудня 2004 р. № 1716».

У зв’язку з цим надаємо консолідований текст Порядку сплати зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2004 р. № 1716, з наступними змінами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 12 червня 2019 р. № 496. 

18.07.2019

Надходження до ФГК у II кварталі 2019 року

Фонд патентної документації громадського користування (ФГК) протягом II кварталу 2019 року поповнився періодичними виданнями та патентною документацією, одержаною переважно у рамках міжнародного співробітництва.
 

17.07.2019

До уваги заявників та власників охоронних документів! [NEW]

У зв’язку з набранням чинності 19.07.2019 постановою Кабінету Міністрів України від 12 червня 2019 р. № 496 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1756 і від 23 грудня 2004 р. № 1716» та численними зверненнями заявників та власників охоронних документів додатково повідомляємо.

Відповідно до пункту 6 Порядку сплати зборів за дії, пов'язані з охороною прав на об'єкти інтелектуальної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2004 р. № 1716 (далі – Порядок), датою надходження документа про сплату збору вважається дата зарахування суми збору на поточний рахунок закладу. У разі зарахування суми збору до надходження відповідної заявки на об'єкт інтелектуальної  власності,  клопотання,  заперечення тощо (далі – заява) до закладу експертизи датою надходження документа про сплату збору вважається дата надходження до закладу експертизи цієї заяви, у разі коли вона надійшла:

а) протягом трьох місяців від дати зарахування суми збору, за умови, що у цей період розмір відповідного збору залишався незмінним; 

б) протягом одного місяця від дня введення в дію зміненого розміру збору. 

За таких обставин у разі зарахування суми збору в період з 19.06.2019 по 18.07.2019 включно заява повинна надійти до Укрпатенту до 19.08.2019 включно. У такому випадку розміри сплачених зборів визначаються відповідно до попередньої редакції Порядку. 

З метою ідентифікації платежів згідно з пунктом 5 Порядку у відповідному розрахунковому документі (на паперовому чи електронному носії) повинні бути зазначені: 

  • ім'я (найменування) платника збору; 
  • слово "збір";  
  • вид збору (скорочено) та його код, визначені згідно з додатком до цього Порядку; 
  • сума збору у розмірі, встановленому  згідно з додатком до цього Порядку; 
  • номер заявки на відповідний об'єкт інтелектуальної власності, наданий закладом, або, якщо цей номер заявнику не повідомлено, - порядковий номер заявки, визначений заявником під час подання заявки. У разі коли сплата збору стосується виданого патенту чи свідоцтва, замість номера заявки зазначається номер відповідного патенту чи свідоцтва; 
  • у разі коли збір сплачено від імені фізичної особи, що постійно проживає за межами України, або юридичної особи з місцезнаходженням за межами України, - код його країни. 

Звертаємо вашу увагу, що цим пунктом Порядку також встановлено, що документом про сплату збору вважається виписка з особового банківського рахунку Укрпатенту,  яка є в Укрпатенті і  дає  змогу ідентифікувати заявку.

У разі відсутності у виписці з особового банківського рахунка зазначення номера заявки на відповідний об'єкт інтелектуальної власності документом про сплату збору є розрахунковий документ на паперовому носії (платіжне доручення, касовий чек, квитанція тощо), що міститься в матеріалах заявки та відповідає вимогам, установленим цим пунктом.

З метою уникнення непорозумінь щодо зарахування сплачених зборів переконливо просимо подавати разом із заявою оригінали платіжних документів та дотримуватися положень Порядку. 

Пунктом 6 Порядку також встановлено, що у разі коли дата зарахування збору на поточний рахунок закладу є пізнішою, ніж допустима згідно із законом кінцева дата його сплати, датою надходження документа про сплату збору вважається дата, зазначена у розрахунковому документі на паперовому носії, що відповідає вимогам, зазначеним у пункті 5 Порядку. 

Такий випадок може бути коли відповідний збір сплачується в останній день встановленого законом строку. У такому разі рекомендуємо платникам збору подавати розрахунковий документ на паперовому носії.
 

NEW-12072019

Новини

29 липня 2019
ВОІВ: 10 головних сфер для розвитку інновацій у медицині
26 липня 2019
Панорама інновацій: українські винаходи та новітні розробки
25 липня 2019
ВОІВ: оприлюднено Глобальний інноваційний індекс 2019 року
24 липня 2019
ВОІВ: нова технологія пошуку зображень на основі штучного інтелекту в системі Madrid Monitor
23 липня 2019
Промислова власність у цифрах: І півріччя 2019 року
Усі новини
Популярне на сайті

Безоплатні навчальні та довідкові матеріали ВОІВ та ЄПВ

Розклад вебінарів ЄПВ з патентної інформації на 2019 рік

ЄПВ здійснило публікацію програми вебінарів й інтерактивних навчальних курсів з патентної інформації на 2019 рік. Всі заходи безоплатні та здійснюється в режимі онлайн. Реєстрація для участі у будь-якому вебінарі здійснюється за адресою: http://www.epo.org/forums.

Дата і час (за Києвом)
Назва
18.01.2019
1130
Патентні сімейства
31.01.2019
1130
INPADOC для початківців
05.02.2019
1130
PATSTAT онлайн
12.02.2019
1100
Патентна інформація країн, де діє угода з ЄПО про перевірку: Молдова
15.02.2019
1130
Європейська патентна інформація та СРС систематизація як пов'язані дані
19.02.2019
1100
Патентна інформація країн, де діє угода з ЄПО про перевірку: Марокко та Туніс
20.02.2019
1100
Ознайомлення з Європейським патентним реєстром
26.02.201
1100
Патентна інформація країн, де діє угода з ЄПО про перевірку: Камбоджа
06.03.2019
1100
Ознайомлення з новим Espacenet
27.03.2019
1130
INPADOC для досвідчених користувачів
07.05.2019
1130
Доступ до судових рішень щодо патентів стосовно всієї
Європи через ECLI (European Case Law Identifier)
04.06.2019
1130
Огляд нового Espacenet
05.06.2019
1130
Новий Espacenet: розширені функції
11.09.2019
1500
Патентні сімейства
18.09.2019
1700
 PATSTAT онлайн
25.09.2019
1530
 INPADOC для початківців
02.10.2019
1130
 Ознайомлення з Європейським патентним реєстром
09.10.2019
1530
 INPADOC для досвідчених користувачів
19.11.2019
1530
 Патентна інформація країн Азії: 1 Китай
26.11.2019
1530
 Патентна інформація країн Азії: 2 Японія
03.12.2019
1530
 Патентна інформація країн Азії: 3 Корея
10.12.2019
1530
Патентна інформація країн Азії: 4 Індія

 

Записи вебінарів:

Якщо вебінар вами пропущено, не варто хвилюватись: більшість з них доступна у форматі відеозапису протягом місяця після дати їх проведення. Ознайомитись з ними можна буде за посиланням https://epo.org/pi-videos.

Більш детальну інформацію щодо всіх вказаних заходів можна отримати за посиланням https://epo.org/pi-training.

 

Джерело інформації: Patent Information News 4/2018

 

Віртуальні навчально-інформаційні семінари ВОІВ з тематики РСТ

Щороку ВОІВ організовує низку безоплатних віртуальних семінарів (вебінарів), присвячених питанням, пов’язаним із системою РСТ. Мета цих вебінарів полягає в інформуванні користувачів у всьому світі про останні досягнення, зміни й оновлення в системі РСТ. Нижче наведено перелік вебінарів, запланованих на 2019 рік.

Щороку ВОІВ організовує низку безоплатних віртуальних семінарів (вебінарів), присвячених питанням, пов’язаним із системою РСТ. Мета цих вебінарів полягає в інформуванні користувачів у всьому світі про останні досягнення, зміни й оновлення в системі РСТ.

Нижче наведено перелік вебінарів, запланованих на 2019 рік.
 

 Дата і час
(за Києвом)
 Мова  Тема  

 29.01.2019
1830-1930
 31.01.2019
930-1030

 англійська PATENTSCOPE: Огляд пошукової системи PATENTSCOPE реєстрація
  19.02.2019
1830-1930
 21.02.2019
930-1030
 англійська PATENTSCOPE: Пошук хімічної структури реєстрація
  19.03.2019
1830-1930
21.03.2019
930-1030
 англійська PATENTSCOPE:
PATENTSCOPE для початківців
реєстрація
  30.04.2019
1830-1930
  02.05.2019
930-1030
 англійська PATENTSCOPE:
PATENTSCOPE для експертів
реєстрація
  21.05.2019
1830-1930
  23.05.2019
930-1030
 англійська PATENTSCOPE:
Інструменти перекладу в PATENTSCOPE
реєстрація

 18.06.2019
1830-1930
  20.06.2019
930-1030

 англійська PATENTSCOPE: Пошук хімічної структури реєстрація
  23.07.2019
1830-1930
 25.07.2019
930-1030
 англійська PATENTSCOPE:
Як прочитати результати пошуку
реєстрація
  20.08.2019
1830-1930
  22.08.2019
930-1030
 англійська PATENTSCOPE: Пошук документів, опублікованих мовами, які ви не знаєте реєстрація
  24.09.2019
1830-1930
 26.09.2019
930-1030
 англійська PATENTSCOPE:
Огляд пошукової системи PATENTSCOPE
реєстрація
  15.10.2019
1830-1930
  17.10.2019
930-1030
 англійська PATENTSCOPE:
Як побудувати комплексні запити
реєстрація
  19.11.2019
1830-1930
  21.11.2019
930-1030
 англійська PATENTSCOPE: Пошук хімічної структури реєстрація
  10.12.2019
1830-1930
  12.12.2019
930-1030
 англійська PATENTSCOPE:
Ретроспектива 2019 року та плани на 2020 рік
реєстрація

 

З переліком усіх проведених і запланованих ВОІВ вебінарів з тематики РСТ, а також з відповідними матеріалами (зокрема, слайд-презентаціями PowerPoint) можна ознайомитися на офіційному веб-сайті ВОІВ.

 

Джерело інформації: PCT Newsletter №01/2019

Детальніше
Корисно знати

Державні стандарти України (ДСТУ)

ДСТУ в галузі промислової власності

У 1997 році в Україні започатковано систему державних стандартів у галузі промислової власності та з 1 січня 1998 року наказом Держстандарту України від 6 червня 1997 року № 327 введено в дію такі стандарти:

  • ДСТУ 3574-97 Патентний формуляр. Основні положення. Порядок складання та оформлення
  • ДСТУ 3575-97 Патентні дослідження. Основні положення та порядок проведення

Стандарти розроблені відповідно до чинного законодавства України в галузі промислової власності. Ці вимоги є обовʼязковими для суб'єктів господарської діяльності, що діють на території України, діяльність яких повністю або частково фінансується з державного бюджету. Для всіх інших суб'єктів господарської діяльності вимоги стандартів мають рекомендаційний характер.

ДСТУ 3574-97 Патентний формуляр. Основні положення.
Порядок складання та оформлення
Чинний від 1998-01-01

Цей стандарт установлює основні положення, порядок складання та оформлення патентного формуляра - офіційного інформаційного документа, який засвідчує стан об'єкта господарської діяльності як товару щодо порушення прав власників чинних охоронних документів та заявників на об'єкти промислової власності. Застосовується для забезпечення використання об'єкта господарської діяльності у державі та за кордоном без порушення прав власників чинних охоронних документів та заявників на обʼєкти промислової власності.

Для полегшення складання та оформлення патентного формуляра розроблено посібник "Виявлення порушення прав власників чинних охоронних документів та заявників на обʼєкти промислової власності. Порядок складання та оформлення патентного формуляра. Методичні рекомендації", в якому детально розʼяснюється як правильно заповнювати кожний розділ патентного формуляра з урахуванням чинних законодавчих актів України, а також норм міжнародного права у сфері правової охороні інтелектуальної власності.

ДСТУ 3575-97 Патентні дослідження.
Основні положення та порядок проведення
Чинний від 1998-01-01

Цей стандарт установлює основні положення, порядок проведення та форму звіту про патентні дослідження. Стандарт застосовується в усіх галузях господарської діяльності на етапах створення і використання об'єкта господарської діяльності. Суттю проведення патентних досліджень є визначення патентоспроможності об'єктів господарської діяльності, ситуації щодо використання прав на об'єкти промислової власності, а також виявлення порушення прав власників чинних охоронних документів та прав заявників на об'єкти промислової власності. У стандарті знайшли відображення правові відносини на всіх етапах життєвого циклу об'єкта господарської діяльності, здійснена гармонізація термінів та визначень з тими, що використовуються у чинному законодавстві України.

Для полегшення застосування цього стандарту розроблено посібник "Патентні дослідження. Методичні рекомендації", в якому розʼяснюються основні положення стандарту та надаються пояснення щодо їх використання. У методичних рекомендаціях висвітлюються можливості використання інформаційної бази для визначення патентної ситуації шляхом поєднання традиційних методів пошуку інформації та сучасних інформаційних технологій.

Ознайомитись із стандартами та посібниками до них можна у Фонді патентної документації громадського користування (ФГК).

Придбати стандарти або замовити їх копії можна за адресами:
ДП "Укрметртестстандарт", вул.Краснова, 7/1, кімн.101, м.Київ, 03115, Україна;
Тел.: (044)452-06-84; e-mail: fondinform@csm.kiev.ua
Магазин "Стандарти", вул.Фрунзе, 152, м.Київ, 04073, Україна;
Тел.: (38044) 468-42-70; 468-22-30.

Модифіковано 15.02.2010

Детальніше
Головна подія

25 червня , 2019

До уваги заявників та власників охоронних документів!

З 19.07.2019 збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності, сплачуються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2004 р. № 1716 у зміненому розмірі, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від  12 червня 2019 р. № 496.
 

Всі події

ПОКАЗНИКИ

Травень 2018 Травень 2019

Винаходи

354
373

Корисні моделі

950
1091

Промислові зразки

219
285

Знаки для товарів і послуг

2585
2660

Всього зареєстровано

4108
4409
ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
Календар

01

Серпня , 2019

На цей день подій не заплановано

Всі події