This version of the page http://epl.org.ua/uk/ (62.210.254.134) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2019-01-13. The original page over time could change.
Екологія Право Людина

а/с 316, м. Львів, 79000

+380 32 225 76 82

office@epl.org.ua

  • Просвітницька діяльність / Консультації

    Письмові консультації із найбільш актуальних питань охорони довкілля, підготовлені юристами ЕПЛ

    Отримати консультацію Онлайн консультація з підготовки запитів і звернень
  • Гарячі теми:

    ГЕС, Корупція, Екологізація Міноборони, Збереження лісів

    Читати далі
  • Наші публікації

    Публікації за участі ЕПЛ

    Читати далі

ЕПЛ: анонси та події

11 січня 2019 80 % українців вважають, що запровадження в Україні екологічного законодавства Європейського Союзу є важливим для захисту довкілля

За даними соціологічного дослідження, проведеного МБО «Екологія – Право – Людина» та Київським міжнародним інститутом соціології у листопаді – грудні 2018 року1, значна більшість українців (80 %) визнають необхідність проєвропейських реформ у сфері охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів. Лише 8 % громадян не згідні із цим курсом, а 12 % не…

Читати
9 січня 2019 Опитування: українці хочуть більше знати про енергетику

ПРЕС-РЕЛІЗ Лише 12% громадян зазначають, що вони повністю поінформовані про енергетику, 50% декларують обізнаність на загальному рівні, 30% поінформовані недостатньо. Такі дані було отримано під час дослідження громадської думки, проведеного проектом USAID «Прозора енергетика», що здійснює аналітичний центр DiXi Group. За підсумками опитування, 65% українців, які цікавляться інформацією про енергопостачання, роблять це задля розуміння як…

Читати
9 січня 2019 Що готові робити українці для збереження довкілля?

За даними опитувань, проведених у листопаді-грудні 2018 року1, абсолютна більшість респондентів згідна з твердженням, що екологічні проблеми безпосередньо впливають на їхнє повсякденне життя та здоров’я. Водночас, наявність екологічним проблем, як і стан довкілля загалом, залежить не лише від органів влади, прийнятих норм, міжнародних стандартів тощо, але й від діяльності кожного з нас. На що ж…

Читати
9 січня 2019 Забороняється використання об’єктів Червоної книги України для отримання прибутку

Нова правозастосовча практика Великої палата ВС в екологічних справах визнає незаконним комерційне використання тварин, занесених до Червоної книги України (стаття 19 Закону України від 07 лютого 2002 року № 3055-III «Про Червону книгу України»).1 Ця позиція суду випливає із норм природоохоронного законодавства, які подаємо нижче. Використання об’єктів Червоної книги не може бути прирівняне до будь-якого…

Читати
8 січня 2019 Велика Палата Верховного Суду ставить крапку у дискусіях про потребу дозволів у природоохоронній сфері

Діяльність без отримання відповідних дозволів, якщо такі вимагаються, навіть за відсутності порядку видачі останніх – забороняється. Це перший із висновків постанови Великої Палати Верховного Суду у справі ЕПЛ на захист дельфінів.1 Дуже часто у природоохоронній сфері бувають випадки, коли діяльність, яка має вплив на довкілля, здійснюється без будь-яких дозволів, хоча це передбачено законодавством. Це пояснюється…

Читати
8 січня 2019 7 висновків першого екологічного рішення палати верховного суду Читати
Переглянути всі анонси та події

Еконовини

  • 22 березня 2017 У Таїланді померла черепаха, зі шлунка якої витягли 5 кілограмів монет
  • 22 березня 2017 “Суворий” американський звіролов голими руками врятував велику рептилію, яка застрягла в каналізації (відео)
  • 22 березня 2017 Тварини приватного зоопарку на Львівщині потопають у багнюці
  • 14 березня 2017 У Києві отруїли рідкісних птахів (фото)
  • 9 березня 2017 На Львівщині тліє терикон: Кабмін виділив майже 12 мільйонів гривень для недопущення НС
  • 9 березня 2017 Названі найбільш екологічно чисті столиці в світі
Переглянути екологічні новини

Екоаналітика

80 % українців вважають, що запровадження в Україні екологічного законодавства Європейського Союзу є важливим для захисту довкілля

За даними соціологічного дослідження, проведеного МБО «Екологія – Право – Людина» та Київським міжнародним інститутом соціології у листопаді – грудні 2018 року1, значна більшість українців (80 %) визнають необхідність проєвропейських реформ у сфері охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів. Лише 8 % громадян не згідні із цим курсом, а 12 % не…

Читати
Що готові робити українці для збереження довкілля?

За даними опитувань, проведених у листопаді-грудні 2018 року1, абсолютна більшість респондентів згідна з твердженням, що екологічні проблеми безпосередньо впливають на їхнє повсякденне життя та здоров’я. Водночас, наявність екологічним проблем, як і стан довкілля загалом, залежить не лише від органів влади, прийнятих норм, міжнародних стандартів тощо, але й від діяльності кожного з нас. На що ж…

Читати

Про нас

ЕПЛ – правозахисна організація, яка з 1994 року відстоює екологічні права, здійснює діяльність в сфері охорони довкілля, підтримання, відновлення та покращення його стану та надає правову допомогу в захисті інших, насамперед дотичних до екологічних прав людини.

Читати

ЕПЛ є членом:

Оновлені документи на сайті ЕПЛ

9 січня 2019 Організація ефективного поводження з відходами: як діяти органам місцевого самоврядування

Організація ефективного поводження з відходами: як діяти органам місцевого самоврядування (посібник для органів місцевого самоврядування) / А. Войціховська, Н. Куць, М. Панькевич,Л. Тимощук  / [за заг. ред. О. Кравченко] — Львів : Видавництво«Компанія “Манускрипт”», 2018. — 108 с.  ISBN 978-966-2400-70-0 Цей посібник про те, що потрібно знати органам місцевого самоврядування, щоб організувати ефективне і безпечне…

Читати
29 грудня 2018 Лісові карти (плани лісонасаджень) – що це таке і як ними користуватись?

Згідно із вимогами законодавства, кожен лісокористувач (установа чи підприємство, в управлінні якого знаходиться ділянки лісового фонду) зобов’язаний проходити процедуру лісовпорядкування. Під час неї, в тому числі, проходить інвентаризація кожної лісової ділянки, і встановлюються її основні характеристики (вік, породний склад, площа,запас деревини тощо). Потім на основі зібраних матеріалів готується низка карт. І найбільш цікаві з них…

Читати
26 грудня 2018 Оцінка впливу на довкілля: рекомендації для суб’єктів господарювання щодо участі громадськості

Оцінка впливу на довкілля: рекомендації для суб’єктів господарювання щодо участі громадськості (посібник) / Є. Алексєєва [за заг. ред. О. Крав- ченко] — Видавництво «Компанія “Манускрипт”» — Львів, 2018. — 36 с. ISBN 978-966-2400-68-7 Посібник покликаний на практичному прикладі пояснити значення і механізми залучення громадськості до процедури оцінки впливу на довкілля планованої діяльності. Посібник призначено для…

Читати
26 грудня 2018 Популярний коментар до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля»

Видання покликане роз’яснити широкій аудиторії основні положення Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», який запровадив європейський механізм врахування екологічних міркувань під час погодження органами влади планованої діяльності, яка може мати значний негативний вплив на довкілля. Посібник призначено для суб’єктів господарювання, органів державної влади та місцевого самоврядування, викладачів і студентів, а також для громадськості.

Читати

Ми в соціальних мережах:

Міжнародна благодійна організація "Екологія-Право-Людина" (колишній БФ "Екоправо-Львів") – міжнародна благодійна неурядова організація, заснована у 1994 році з метою надання допомоги у захисті екологічних прав фізичним та юридичним особам, сприяння розвитку природоохоронної справи, екологічної освіти, науки та культури.

Календар створення організації

  • 1994 р.
    24 березня – заснування Благодійного фонду «Екоправо – Львів».
  • 1994 р.
    14 жовтня – створення “Центру громадської екологічної адвокатури” спільно з АBA/CEELI.
  • 1994 р.
    1994

    -Заснування еколого-правової бібліотеки БФ «Екоправо-Львів».

    -Конференція Асоціації екологічного права Східної Європи та СНД.

    -Конференція Всесвітнього альянсу екологічного права.

  • 1995 р.
    1995

    – Червень – Заснування періодичного видання “Вісник екологічної адвокатури”.

    – Організація штаб-квартири “Міжнародного альянсу екологічного права в Україні” на базі БФ «Екоправо-Львів».

  • 1998 р.
    1998

    Участь у процесі підписання, ратифікації та імплементації Оргуської конвенції а рмаках загальноєвропейського проекту “Двері в демократію”.

  • 2001 р.
    ЕПЛ стала штаб-квартирою Асоціації Гута.
  • 2002 р.
    2002

    – Заснування першої в Україні юридичної клініки екологічного права, для підготовки юристів-практиків.

    – Обрання президента ЕПЛ віце головою Комітету з дотримання “Конвенції можливості доступу до інформації, участі громадськості та доступу до правосуддя з питань, що стосуються довкілля”.

    – Початок впровадження Оргуської конвенції в Україні.

  • 2003 р.
    2003

    – Проведення симпозіум для суддів Центральної та Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії.

    – Організація зустрічі Керівного комітету комісії екологічного права МСОП.

    – Проект “Сприяння адаптації екологічного права ЄС в Україні”.

  • 2003 р.
    2003

    – Присвоєння звання ”Центр правової досконалості” ЕПЛ, Міжнародним Союзом Охорони Природи (МСОП).

    – Налагодження співпраці з Секретаріатами Конвенції Еспо, Рамсарської, Дунайської, Боннської конвенцій та Рамкової конвенції ООН про зміну клімату з метою збереження біорізноманіття.

  • 2004 р.
    2004

    – Проект “Розвиток центру екологічної адвокатури”.

    – Проект “Аналіз можливостей реалізації програми оцінювання екологічної діяльності та оприлюднення інформації”.

  • 2004 р.
    2004

    – Розпочата підтримка Центру громадської екологічної адвокатури фондом DOEN.

    – Розпочата інституційна підтримка фонду Чарльза Стюарта Мотта.

  • 2005 р.
    2005

    – 25 листопада перейменування БФ «Екоправо – Львів» на МБО «Екологія – Право – Людина» (ЕПЛ).

    – Проект ”Обстоювання доступу до екологічної інформації”.

  • 2006 р.
    2006

    Представник ЕПЛ отримав екологічну премію Голдмана за стратегічну справу організації «Дунай – Чорне море».

  • 2007 р.
    2007

    – Проект “Санітарно-захисні зони, ядерна безпека і зміна клімату” за підтримки Сігрід Раузінг Траст

    – Проект “Доступ до екологічної інформації в Україні: досвід неурядових організацій та державних органів”.

  • 2007 р.
    2007

    – Проект “Зміцнення участі громадськості в екологічних справах шляхом ведення стратегічних судових справ”.

    – Проект “Покращення доступу до правосуддя в екологічних справах шляхом громадського моніторингу судів”.

  • 2008 р.
    2008

    – Заснування журналу «Екологія. Право. Людина».

    – Проект “Утилізація токсичних пестицидів на території Львівської області в басейнах транскордонних рік Сан та Західний Буг”.

  • 2009 р.

    – Проект “Громадський моніторинг судових справ, які стосуються екологічних прав людей, у Львівській та Тернопільській областях”.

    – Проект “Нові правові інструменти для контролю над викидами забруднюючих речовин”.

  • 2009 р.
    2009

    – Проект “Стимулювання реалізації права на доступ до інформації, якою володіє держава”.

    – Розпочата підтримка ЕПЛ Інститутом відкритого суспільства (Будапешт)

  • 2010 р.
    2010

    – Проект “Покращення доступу до екологічної інформації шляхом стимулювання відкритості відповідних державних органів”.

    – Проект “Стимулювання української громадськості до участі у реалізації Європейської стратегії розвитку Дунайського регіону”.

  • 2010 р.
    2010

    – Виграш судової справи в Європейському суді з прав людини.

    – Проект “Правовий захист екологічних прав громадян”.

    – Вхід в Робочу групу «Енвінт» та РГ3 Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

  • 2011 р.
    2011

    – Проект “Інформування та активізація участі громадськості у формуванні Національного плану дій щодо Європейської стратегії розвитку Дунайського регіону”.

    – Проект “Покращення правових передумов та активізація громадськості для захисту екологічних прав громадян”.

  • 2011 р.
    2011

    – Проект “Створення передумов для ефективного застосування Закону України «Про доступ до публічної інформації» у сфері охорони довкілля”.

    – Проект “Участь громадськості і прозорість у питаннях ядерної безпеки”.

  • 2011 р.
    2011

    – Вступ у Всесвітню кліматичну мережу (CAN).

    – Вступ у ANPED.

    – Вступ у мережу Ініціативи доступу до інформації (TAI).

  • 2012 р.
    2012

    Координування написання Щорічної доповіді «Громадська оцінка екологічної національної політики» за 2003-2012-ті роки

  • 2013 р.
    2013

    – Набуття членства в Академії екологічного права Міжнародного союзу охорони природи.

    – Проект “Обстоювання європейських стандартів оцінки впливу на навколишнє природне середовище в Україні”.

  • 2013 р.
    2013

    – Проект “Покращення регулювання екологічної складової регіональних програм у Львівській області”.

    – Підпис угоди зі Шведською агенцією з міжнародного розвитку для підвищення організаційної спроможності ЕПЛ та надання підтримки організації.

  • 2013 р.
    2013

    – Проект з розвитку стратегічного судового захисту в Україні.

    – Заснування Екоправової Національної Платформи.

    – Проект “Зміцнення демократії участі для ефективної охорони довкілля”.

    – Створення мережі центрів безкоштовної еколого-правової допомоги в Україні.

  • 2014 р.
    2014

    – Відкриття офісу в Києві.

    – Міжнародний симпозіум “Права людини та довкілля в новій Україні: в честь професора Світлани Кравченко”.

    – Відкриття екологічної клініки для студентів-екологів.

  • 2014 р.
    2014

    – Розробка першої версії інформаційно-аналітичної системи екологічної інформації.

    – Вступ до Європейського екологічного бюро (EEB).

  • 2015 р.
    2015

    – Початок реалізації проектів за фінансової підтримки FOSI, TTF, USAID.

    – Відродження Асоціації юристів – екологів Центрально-Східної Європи та Кавказу “Гута”.

  • 2015 р.
    2015

    – Розробка курсу із захисту екологічних прав для суддів.

    – Створення on-line еколого-правової бібліотеки.

    – Співавторство проекту Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

  • 2016 р.
    Розробка on-line курсу з міжнародного екологічного права.
  • 2017 р.
    Створення Українського центру екологічної політики та дії

© 2011 - 2019 Всі права застережені.

Екологія. Право. Людина

Сайт розроблено веб-студією «Creative»

Адреса для листування: а/с 316, м. Львів, 79000

тел./факс +380 32 225 76 82

email:office@epl.org.ua