This version of the page http://www.aratta-ukraine.com/text_ua.php?id=973 (195.234.215.136) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2019-01-09. The original page over time could change.
Весільні традиції
X

Вітаємо на нашому сайті!



У Вас встановлене розширення AdBlock або подібне. Будь ласка, додайте наш сайт до білого списку, - тим самим Ви сприятимете його розвитку, - адже сайт не утримується олігархами.
НОВИНИ   СТАТТІ   ТРАДИЦІЯ   ФОРУМ   РУС   ENG   DE   ESP   POL   PDA   RSS

9 січня 2019, середа

   

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
 
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...



Курс валюти:



Погода в Україні:
 

Наш банер


Статті, публікації, лекції

Весільні традиції

Культура 72117 переглядів

Опубліковано - 12.02.2008 | Всі публікації | Версія для друку

Катрін Келле. Велика Епоха
Українське весілля
Невеликий огляд весільних традицій показує, що договірні шлюби завжди були поширеним явищем.

Договірні (а не насильницькі) шлюби укладалися відповідно до традицій і волі батьків. Метою шлюбу вважалося не створення нової сім'ї, а цілісність і наступність сімейних зв'язків.

Китайське весілля

У великих містах весільні традиції якоюсь мірою перейнято із заходу. На весілля витрачаються великі гроші - це питання престижу. В минулому шлюби влаштовувалися членами сім'ї. Сватання проходило за допомогою посередниці, якій дарували подарунки і через яку передавали подарунки для нареченої. Якщо обидві сторони були згодні, то батьки складали гороскоп, щоб переконатися, що майбутнє подружжя підходить одне одному. Майбутнє подружжя не мало права зустрічатися одне з одним аж до дня весілля. Сьогодні в селах весілля завжди проходять відповідно до традицій, із такою лише різницею, що молоді знайомі одне з одним.

Дуже велике значення надавалося заручинам, оскільки вони означали зобов'язання, яке не підлягає перегляду. Цього дня обмінювалися подарунками. Для визначення найбільш слушної дати весілля радилися із зірками. Парубок приїжджав за своєю майбутньою дружиною та відвозив її до себе додому. У минулому й наречений, і наречена одягалися на весілля в червоне - колір радості та благополуччя. По приїзді (молоді й далі жити разом із батьками) усі ставали на коліна перед вівтарем, щоб попросити благословення у Неба, Землі й предків. Наречена виражала повагу батькам, а потім влаштовувався великий бенкет. Наприкінці подружжя відводили в їхню кімнату, де влаштовували «лайку», щоб підштовхнути молодих одне до одного, які ще до цього не торкалися одне одного.

Єврейське весілля

Напередодні весілля наречена проходила очищення й обмивання в микві (жіночій лазні). В деяких общинах майбутнє подружжя проходило очищення, голодуючи до кінця церемонії, щоб перед початком нового життя здобути прощення за свої гріхи. Перед церемонією наречений зустрічав гостей, а потім відправлявся за нареченою. Він одягав на неї вуаль - символ цнотливості та доброчесності її душі.

Сама церемонія проходить під хупою (балдахін), що втілює сімейне багаття, яке парі належить створити й розділяти одне з одним. Молоді п'ють вино з куба, який символізує радість, пов'язану з молитвою. Обмінявшись обручками, зачитується кетуба (акт про шлюб) у своїй оригінальній версії арамейською. Її підписує два свідки, після чого вона залишається у дружини. Рабин дає сім благословень, і пара знову п'є вино з кубка, після чого кубок розбивають на згадку про руйнування Єрусалимського Храму. На цьому церемонія закінчується.

Після чого починаються гуляння з пригощаннями та танцями... Протягом семи днів молоді приймають гостей. Поївши, кожного разу моляться. Кожен із подружжя має бути євреєм.

Мусульманське весілля

Чоловік має обов'язково бути мусульманином. Шлюб - це договір між чоловіком і жінкою. Майбутнє подружжя має виразити свою згоду, але наречену представляє її батько. Чоловік вносить викуп за свою наречену, яка переходить у його власність. Сім'я жінки також повинна внести свою частку, щоб допомогти парі облаштуватися.

Святкування тривають кілька днів. Жінку готують (їй роблять епіляцію, покривають кремом і парфумами), надягають прикраси і деяким на тілі малюють хною візерунки. Ці малюнки відіграють роль амулетів, символізують її плодовитість, а також мають еротичний підтекст. Під час святкування наречена міняє одяг сім разів, кожен наряд має бути розкішним. Наречений також готується до весілля, але в набагато простіший спосіб.

Під час першої половини свята чоловіки й жінки перебувають у різних приміщеннях. Коли подають страви, гостям грають музики. Пізніше наречений іде за нареченою, і імам перед свідками поєднує молодих у шлюбі. Під час весілля про наречену піклуються дві родички, що недавно вийшли заміж. У деяких регіонах після першої шлюбної ночі вивішується простирадло з плямою крові як знак утрати невинності нареченою.

Індійське весілля

В Індії традиції розрізняються внаслідок великої кількості релігій, які співіснують пліч-о-пліч. Проте для всіх весілля є найважливішим моментом у житті. Воно складається з ритуалів, які відрізняються залежно від регіону, проте є і деякі загальні моменти. Весілля зв'язує не лише чоловіка й жінку, але і дві сім'ї. Часто зустрічаються договірні шлюби, і подружжя має належати до одного соціального класу. Сім'ї зустрічаються, щоб домовиться про викуп - одна з умов весілля, радяться із зірками, щоб з'ясувати, чи підходять молоді одне одному й домовляються про дату весілля.

Брат нареченої вирушає за нареченим і за гостями, щоб привезти всіх у будинок нареченої або на місце проведення весілля з весільним кортежем. Під час релігійної церемонії, молоді отримують благословення від батьків та богів. Вона триває досить довго, оскільки існує безліч ритуалів, покликаних забезпечити плодовитість і благополуччя майбутньої сім'ї.

Сім'я нареченої готує частування й прийом гостей. Вона також дає придане в сім'ю нареченого. По закінченню свята й отримання благословення, чоловік відвозить дружину до себе додому.

Християнське весілля

У християнстві шлюб вважається нерозривним. У його основі лежать вірність і плодовитість. Подружжя має бути згодне взяти шлюб, так само як і їхні батьки, які їм протегуватимуть і даватимуть поради. На зорі християнства багато шлюбів укладалося таємно або ж пари жили разом, як це було поширено у римлян.

Щоб усунути таке явище, було прийняте правило, що шлюб треба брати публічно. Звідси бере свої витоки весільний кортеж. У минулому жінки виходили заміж у чорному, сірому або коричневому. І лише у 20-х роках XX ст. остаточно укорінялася мода на білу весільну сукню.

Заручини не пов'язують пару остаточно. Вислів «без приданого немає шлюбу» походить від того, що для того, щоб вийти заміж, жінка повинна була мати придане. Це унеможливлювало шлюби між бідними й багатими. Під час релігійної церемонії молоді отримують благословення й обмінюються обручками, даючи обітницю жити згідно з християнськими принципами. Обручку носять на безіменному лівому пальці (у католицьких країнах - прим. пер.). Цей звичай пов'язаний із тим, що там проходить вена, яка безпосередньо з'єднується із серцем.

Африканське весілля

Весільні традиції в африканських країнах різняться залежно від регіону й дуже різноманітні. Під час одруження, жінка пов'язує своє життя із сім'єю чоловіка, оскільки їй доведеться жити в домі чоловіка. Якщо виникає проблема всередині пари, то вся загальна сім'я намагається її вирішити. Подружжя повинне покорятися сімейній раді й не є повними господарями своїх учинків.

Шлюб беруть за кілька етапів, даючи змогу майбутньому подружжю краще пізнати одне одного до укладення остаточного союзу. На першому етапі сім'ї домовляються про викуп, який, проте, не завжди є обов'язковим. Викуп, який виплачується батькам нареченої, називається «нсуа».

До того як шлюб буде укладений, проходить тривалий проміжок часу. Головною метою шлюбу є зачаття, якщо у подружжя немає дітей, то шлюб може бути анульований. У деяких народностей сексуальні стосунки до шлюбу дозволені й навіть підтримуються, але це не дуже поширено. В день церемонії (йеле) наречену представляють сім'ї та друзям. Вона підносить пригощання своєму свекру, щоб виразити свою приналежність новій сім'ї.

У Західній Африці існують касти. Хоча там кастові відмінності менш жорсткі, порівняно з індійськими, шлюби між представниками різних каст заборонені. Головним чином, це стосується сіл.

Якщо ви помітили в тексті орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

 Facebook  Коментарі

 

До теми:
  • Сімейна обрядовість
Фотогалерея:
 
 
Коментувати публікацію () надіслати другу версія для друку обговорити на форумі
Loading...
Публiкацiї за темою «Культура»:
  • Чому в Японії не святкують 8 березня
    Костянтин Стогній
    У кожного з нас удома обов’язково відшукається яка-небудь річ, прилад, апарат виробництва японської фірми SONY. А чи відомо вам, що засновник цієї фірми Масару Ібукі написав популярну у всьому світі книгу «Після трьох уже пізно», про те, як виховувати маленьких дітей?
  • Індіанці піраха - найбільш безтурботний народ на Землі
    «МАКСИМ»
    Найкращий спосіб створити щось унікальне в соціальному плані - це відмежуватися від решти людства і робити вигляд, що ви тут одні такі. Зі справжніми цінностями і знанням правильного шляху. А все, що за морем, за стіною, за залізною завісою, - це морок, марево і провокація.
  • Чому в Україні заборонили «Белую гвардию»?
    Денис Самигін «Дзеркало тижня. Україна»
    Хай читача не лякає, можливо, надто експресивна назва цих нотаток… Насправді в Україні ніхто не заборонив і навряд чи колись зробить таке стосовно творчості Михайла Афанасійовича Булгакова.
  • Що таке етикет і «з чим його їсти»?
    Іванна Усаченко, “Дім і Сім`я”
    Діяльність кожного індивіда в соціумі значною мірою залежить від внутрішніх та зовнішніх якостей його особистості та чинників навколишнього середовища. Одним із найважливіших показників статусу та позиції людини в суспільстві є володіння правилами етикету.
  • Народний календар як джерело національно-історичної пам`яті українського народу
    О.А.Удод
    Проблема дослідження народного календаря є актуальною з огляду на необхідність активізації національно-історичної пам`яті українського народу. Народ існує завдяки наступності поколінь. Самоідентифікація покоління відбувається через вироблення концептуально сформованого ставлення до історичного минулого.
  • Folk-одяг: модно чи немодно?
    Єва ЯР, “Універсум”
    Вишивка – це super-унікальна знахідка для сучасних модниць і модників. Нещодавно сама для себе відкрила Америку: вишиті речі пасують абсолютно всім. І «джинсовій» молоді, і тим, кому за 50 чи мало не за... 100; і їй, і йому.
  • Весільні традиції
    Катрін Келле. Велика Епоха
    Невеликий огляд весільних традицій показує, що договірні шлюби завжди були поширеним явищем.
  • Душа погуляла. Як на Київщині весну зустрічали
    Маша ТОМАК, «День»
    У наше сьогодення гаївки виринули ще з язичницьких часів. Тоді вони символізували прихід тепла і наближення весняних польових робіт. За допомогою танців і голосних співів наші предки передавали свою енергію природі, щоб усе живе навколо прокинулося і знову ожило. Лідер гурту «ВВ» Олег Скрипка запропонував усім бажаючим цю традицію продовжити у Музеї народної архітектури та побуту в Пироговому.
  • Таємні коди устинянських книг (Кобзарсько-лірницька традиція в Україні)
    Уляна Глібчук, «Дзеркало тижня»
    Не кожен музикант на Україні мав право називатись кобзарем. Справжні кобзарі були сліпими. Їх ще називали старцями. Вони не тільки заробляли на хліб співом, але й вірили у власну місію. У те, що Господь Бог тільки апостолам та ще їм, незрячим, дав право нести у світ істину…
  • Культура в Україні: стан, проблеми, перспективи
    «Радіо Свобода»
    Про стан і місце в суспільстві нинішньої української культури йшла мова у випуску «Вимірів життя» на хвилях «Радіо Свобода».
 
  
Публікації:
  • 09-01-2019 13:24
    Реформа на папері: навіщо українці платитимуть за електрику двом компаніям
  • 09-01-2019 10:58
    Американський десант у Чорному морі: чи допоможуть США відстояти морські кордони України?
  • 07-01-2019 12:02
    Автокефалія, бандерівці та сварки з журналістами: як Епіфанію дали томос
  • 29-12-2018 12:52
    “Москітний флот” чи фрегати: який флот будує Україна
  • 28-12-2018 11:09
    Війна на сході України: хто зриває обмін полоненими
  • 27-12-2018 09:24
    Росія виграє від рішення США вивести війська з Сирії, а от Україна може програти
  • 19-12-2018 17:37
    “Готуємо новий прохід через Керченську протоку”. Турчинов про конфлікт з Росією
  • 17-12-2018 11:19
    “Нас оточили, з мосту обзивали”: розповідь моряків, що пройшли через Керченську протоку
  • 17-12-2018 10:31
    Проти України вже діє невидимий фронт – Ініціативна група «Першого грудня»
  • 17-12-2018 09:34
    Немосковські. Підсумки об’єднавчого Собору, оцінки експертів
  • 13-12-2018 09:28
    Інформаційний тероризм Кремля і відповідь України
  • 11-12-2018 11:26
    Боротьба з відмиванням коштів, що йдуть до української політики з-за кордону – питання суверенітету для України
  • 06-12-2018 23:35
    Волкер пов’язав ескалацію на Азові з виборами і розповів, які важелі стримування Росії є в арсеналі Заходу.
  • 04-12-2018 14:33
    Інформаційна війна. Москва прагне посіяти зневіру серед українців
  • 26-11-2018 01:18
    РНБО пропонує ввести воєнний стан на 60 днів

Останні новини:
  • 09-01-2019 18:58
    Ситуація на фронті: припинення вогню немає, але вогнева активність помітно зменшилася
  • 09-01-2019 14:26
    Кремль посилив ЧФ за рахунок Північного флоту
  • 09-01-2019 11:23
    Манафорта підозрюють в обговоренні “мирного плану” щодо України з можливим агентом Росії
  • 08-01-2019 21:21
    Політв’язні Кремля. Уповноваженний з питань ЄСПЛ розповів про зміст заяви Києва проти Росії через захоплення моряків
  • 08-01-2019 19:58
    МВФ очікує зменшення дефіциту Пенсійного фонду та збільшення пенсій
  • 08-01-2019 19:27
    Україна залишається головним об’єктом інформаційної війни РФ
  • 08-01-2019 19:09
    Кібервійна. Підозрюваний у крадіжці даних німецьких політиків каже, що діяв сам
  • 08-01-2019 10:17
    Нестабільність в Україні – в десятці найбільших ризиків світу 2019
  • 04-01-2019 19:51
    Ще один найманець окупантів опинився за ґратами
  • 04-01-2019 19:14
    Росія хоче звинуватити Україну в терактах на своїй і окупованій території
  • 04-01-2019 18:49
    Кібервійна. Хакери викрали і злили в мережу компромат на німецьких політиків
  • 03-01-2019 23:09
    Ситуація на фронті: стріляють менше, але припинення вогню не відбулося
  • 03-01-2019 13:58
    Більше двох мільйонів громадян України скористалися правом на безвізову поїздку за кордон
  • 03-01-2019 11:33
    Відкриття залізничного сполучення Керченським мостом відклали
  • 03-01-2019 11:03
    Політв’язні Кремля. Макрон закликав Путіна звільнити полонених українських моряків

Популярні статті:
  • Пророцтво греко-католицького священника о.Германа Будзінського про Майдан, Ющенка, Януковича та Тимошенко
    [402284 перегляди]
  • Нумерологія дати народження
    [282667 переглядів]
  • Хто такі козаки-характерники
    [229576 переглядів]
  • Цікаві факти про жінок
    [185918 переглядів]
  • Словник галицького діалекту
    [183011 переглядів]
  • Суржик - проблема сучасної української мови
    [171798 переглядів]
  • Міфи і легенди стародавньої України. Божич
    [166591 перегляд]
  • Візуальний образ Тараса Шевченка: нотатки антрополога
    [162265 переглядів]
  • Вітряки та сонячні батареї: дозволи, податки та технічні аспекти
    [159488 переглядів]
  • Історик Михайло Кірсенко: “Питання в тому, щоб Росія, завалившись, не задушила всіх навколо”
    [150528 переглядів]

 
 

Коли ми не знаємо собі ціни, то чого ми варті?”
Микола Левицький

 
 
Опитування:

Україна сьогодні -
Окупована країна
Незалежна і самостійна
“Бананова республіка”
Час покаже
  • Результат голосування







 

На головну | Новини | Святині | Публікації | Книги | Соціоніка | UA-RSS | Знаки | Фотоальбоми | Вільна галерея | Форум
 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2019.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.