This version of the page http://www.kandevelopment.com/ua/news/oksana-sira/ (77.87.196.34) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2018-11-12. The original page over time could change.
"Нас дуже люблять в Японії, Італії, Канаді, Китаї та інших країнах" — Оксана Сіра, артистка опери і балету Національної опери України | Новини | KAN Development
  • Головна
  • Про компанію
  • Проекти
  • Послуги
  • Новини
  • Контакти
РУС ENG

10.07.2018

"Нас дуже люблять в Японії, Італії, Канаді, Китаї та інших країнах" — Оксана Сіра, артистка опери і балету Національної опери України


Оксана Сіра — артистка опери і балету, працює в Національній опері України імені Т. Г. Шевченка.

В репертуарі партії: Білосніжка ( "Білосніжка і сім гномів» Б. Павловського), Амур ( «Дон Кіхот» Л. Мінкуса), фея Безтурботності, Попелюшка, маленькі лебеді, венеціанський танець, Коломбіна, російський танець, Пастушки ( «Спляча красуня» , «Лебедине озеро», «Лускунчик» П. Чайковського), Ранковий танець ( «Ромео і Джульєтта» С. Прокоф'єва), Тютюнниця ( «Кармен-сюїта» Бізе-Р. Щедріна) та інші.

Гастролювала в Японії, Франції, Італії, Німеччини, Швейцарії, Греції, Китаї, Канаді, Мексиці, Македонії, Естонії та інших країнах.

KAN: Розкажіть як все почалося? Ви з дитинства мріяли стати балериною?

- Мої батьки зовсім не з балетної сім'ї, в балет привели мене за порадою сусідки, яка виявилася педагогом в хореографічному училищі і побачила в мені потенціал, коли я ще дитиною грала на дитячому майданчику. У такому ранньому віці 10-ти років ні дитина, ні батьки зовсім не розуміли наскільки важка майбутня професія.

Потрапивши в училище, ми з дитинства звикали до колосального праці - навчаючись по 10 годин на день. Педагоги-репетитори ставали другими батьками, яких ти бачив більше, ніж своїх. І тільки в перехідному віці я усвідомлено зрозуміла який важкий шлях вибрала. Звичайно були слабкості, переломні моменти, і навіть бажання піти, але маючи незламний характер і силу волі ти кидаєш собі виклик і вирішуєш довести до кінця розпочатий шлях.

KAN: Яким був Ваш шлях до професії солістки балету?

- Приходячи в театр ти автоматично потрапляєш в кордебалет, проходиш всі стадії майстерності. Набравшись досвіду і освоївшись на великій сцені, мені запропонували спробувати себе в сольних партіях. У мене повірила і дуже допомогла Народна артистка України Олена Валеріївна Філіп'єва, з якою ми готували партію Білосніжки. Олена Валеріївна прекрасна прима-балерина і педагог, яка відчуває учнів і може дуже тонко і правильно підказати потрібне зауваження.

KAN: Вас завжди приваблювала саме класика? Не було бажання спробувати себе в інших видах танцю? Можливо було бажання покинути балет і зайнятися чимось кардинально іншим?

- Українська балетна школа - це школа виключно класичної хореографії, модерн нам ніколи не викладали. Але, прийшовши в театр, в репертуарі зустрічаються спектаклі сучасної хореографії. З'являється можливість спробувати себе в інших видах танцю, більше відкритися, набратися нового досвіду - це завжди цікаво.

По закінченню училища в мене був переломний момент, коли я думала, що з балетом покінчено. Вступила в економічний університет. Але бажання танцювати не покинула і амбіції повернули мене в балет. Через рік я перевелася на заочне відділення і поступила в театр.

KAN: Чи може балерина повністю реалізуватися в Україні?

- Так, звичайно може! У нас прекрасна школа, кваліфіковані педагоги (заслужені і народні артисти), які все життя присвятили балетному мистецтву. У нашому театрі багато гастролей, ми подорожуємо по всьому світу, представляючи нашу країну. Маємо гарну репутацію якісного виконання. Нас дуже люблять в Японії, Італії, Канаді, Китаї та інших країнах.

KAN: Що найскладніше у Вашій професії?

- Постійна зайнятість, ненормований робочий графік, робота на всі свята. З появою сім'ї та дитини це складно поєднувати. Але сім'я для мене завжди на першому місці.

KAN: Що Вас надихає?

- Моє натхнення - це сім'я і подорожі. А що стосується балету - це прагнення розвиватися, вдосконалюватися і працювати над новими образами.

KAN: Балет - це конкурентне та емоційне середовище?

- Так звичайно! Конкуренція, як правило, домінує в театральному середовищі і я вважаю що це нормально. Головне, щоб конкуренція була здоровою і чесною. Адже дух суперництва - це не що інше, як розвиток і прагнення йти лише вперед. У нашому театрі трупа дуже дружна, кнопки і голки ніхто не підкидає. Ми завжди підтримуємо і допомагаємо один одному.

KAN: Який у Вас найулюбленіше балет?

- «Кармен-сюїта», «Лебедине озеро», «Спартак», «Грек Зорба», «Майстер і Маргарита», «Віденський вальс», «Дон Кіхот». Всі ці спектаклі рекомендую до перегляду!

KAN: Який для Вас найскладніший спектакль?

- Для жіночого складу найскладнішими спектаклями є «Баядерка» і «Лебедине озеро», вони трьохактні з великою кількістю складних номерів. У 3-му акті Баядерки на сцену виходить 32 «тіні» і солісти. Щоб картинка вийшла, потрібен повний синхрон, це дуже красива дія, яка захоплює і завжди зриває бурхливі оплески.

Для чоловічого складу - це безперечно балет «Спартак». Хлопці практично не залишають сцену, а якщо йдуть, то тільки заради зміни костюма.

KAN: Що Ви відчуваєте перед глядачами? Про що думаєте, перебуваючи на сцені?

- Готуючи будь-яку партію, ти входиш в свій образ, який несеш під час усієї вистави. Не варто забувати про правильність рухів і чистоті виконання. Справжнє почуття щастя і задоволення приходить вже на поклоні, коли аплодує зал на знак подяки за виконану роботу.

KAN: Як Вам працюється з партнерами?

- Коли працюєш в парі, завжди несеш більше відповідальності, ніж в сольній партії. Переживаєш як за себе так і за колегу.

Звичайно ж, найкращий і надійнийніший партнер для мене - це мій чоловік, Сергій Клячин.

KAN: Професія якось впливає на звичайне життя?

- У балетному середовищі дуже багато сімейних пар, тому що практично весь свій час ми проводимо на роботі. Мені з цим пощастило - мій чоловік партнер не тільки на сцені, а й у житті. Він завжди може мене зрозуміти, підтримати, так як професія дуже складна і вимагає велику зайнятість.

KAN: Як проходить Ваш день?

- З 11 ранку починається балетний клас, потім 2-3 репетиції, в перерві біжу до сина, а ввечері спектакль. Коли немає балетного спектаклю і репетицій, намагаюся весь час проводити з сім'єю.

KAN: Як Ви відпочиваєте?

- З огляду на те, що наш єдиний вихідний - це понеділок, відпочивати просто не встигаєш. За тиждень накопичується багато справ, які намагаєшся встигнути в один день. Звичайно, нашому малюкові Данечці ми присвячуємо весь вільний час, так як в його ніжному віці дуже важливо, що б мама була поруч.

KAN: Що плануєте робити далі? Які у Вас плани на майбутнє?

- Найбільший план - ростити дитину в хороших умовах, затишку і гармонії, щоб він жив в хорошій середовищі і оточенні.

KAN: Чи впливає на Ваше стан то, що Вас оточує? Місто, в якому Ви живете, будинки, які бачите з вікна щоранку? Що Вас надихає?

Звичайно, завжди хочеться жити комфортно і в хороших умовах. Це всіляко впливає на всі головні фактори в житті - душевний спокій, здоров'я і настрій. Я киянка, дуже люблю наше місто і навіть побувавши в багатьох країнах, жити сім'єю ми хочемо саме в Києві.

KAN: Ви придбали житло в ЖК «Файна Таун», розкажіть, чому вибрали саме цей ЖК? Що для Вас зіграло ключову роль?

- Ми не один рік шукали місце, де буде затишно жити сім'єю. І як тільки з'явилася перший анонс ЖК Файна Таун, ми відразу зрозуміли, що це саме те, про що ми мріяли. Безумовно, сподобалося територіальне розташування, неординарна архітектура, безпеку і комфорт для нашої дитини. Але ключовим фактором була надійність забудовника і повний пакет документів на будівництво. На нинішньому ринку нерухомості це, скоріше, рідкість.

KAN: Що Ви очікування від проживання в Файна Таун?

- Що забудовник виконає, все що обіцяє і проект не зміниться. Сподіваюся, ми станемо дружними з сусідами і ремонт все зроблять на самому початку. (сміється)

KAN: Ви б хотіли бачити в Києві майбутнього більше такого простору, яке створює компанія KAN.

- Однозначно, так! Києву не вистачає таких яскравих і амбітних проектів. Мені подобається те, що компанія КАН не вибудовує безликі багатоповерхівки, а думає в першу чергу про комфорт людей.

KAN: Який він, в цілому, Київ мрії?

- Київ прекрасний завжди, тому що в ньому живуть хороші, чуйні люди. Не місце прикрашає людину, а людина - місце.


KAN: Які Ваші улюблені місця в Києві?

- Дуже люблю парк Слави на Арсенальній, звідти відкривається гарна панорама Києва. Сподіваюся коли-небудь і парк Нивки стане ідеальним місцем для сімейних прогулянок.

KAN: Що б Ви побажали нашим підписникам?

Не забувати про культурне життя столиці, частіше ходити в театр. (сміється)


KAN — створюй із нами

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД

ІНШІ НОВИНИ


Ігор Ніконов увійшов в рейтинг інноваційних лідерів України від Leadership Journey

KAN виборола дві перемоги на II Residential Development Forum

У IQ Business Center оголосили переможців премії Elle Style Awards 2018

Фінал дитячого футбольного турніру "GYMNASIUM CUP 2018"

ШУКАЄМО ДІЛЯНКИ ДЛЯ НОВИХ ПРОЕКТІВ

ОРЕНДА ПЛОЩ