This version of the page http://lucl.kiev.ua/index.php (212.1.70.80) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2018-08-05. The original page over time could change.
Публічна бібліотека імені Лесі Українки
Мобільна версія Версія для слабозорих

НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Бібліотека пропонує нові можливості для людей із вадами зору

03-08-2018 Cьогодні відбулася неймовірно гарна і вагома подія – у нашій бібліотеці з'явилася можливість для людей з короткозорістю, дислексією та іншими проблемами із зором, із залишковим зором і для тотально сліпих отримати доступ до інформації (книг, сайтів в інтернеті).

Спеціальний комплекс технічних засобів реабілітації для людей із порушенням зору придбано за кошти, зібрані Українською благодійною біржею.


Виставка-колаж "Володарі наших сердець"

02-08-2018 У календарі є дати, присвячені різним представникам тваринного світу. Серед них – Всесвітній день кішок, який відзначається 8 серпня з 2002 року.

До цього наймилішого і найдивовижнішого свята відділ абонемента презентує яскраву, цікаву виставку-колаж "Володарі наших сердець", з матеріалами якої користувачі бібліотеки можуть ознайомитися до 20 серпня.

Варто відзначити, що кішка нерідко виступає як втілення жіночого начала, а також надприродної живучості, надзвичайно життєвої сили. Існує приказка, згідно з якою у цієї тварини дев'ять життів (можливо, дев'ять – образ-метафора циклічної повноти).

У деяких традиціях кішка, особливо чорна, може наділятися негативними характеристиками і виступати як супротивник світлого божества. За Блаватською, вона частіше за інших звірів приймає форму кола (подібно до змії, що згортається у кільце) і тому є священною твариною.


Вшанування пам'яті Лесі Українки

01-08-2018 Цього дня у 1913 році на грузинському курорті Сурамі у віці 42 років пішла з життя українська письменниця Леся Українка. Вона належить до історичних постатей, які залишаються сучасними для всіх наступних поколінь.

Кожного року 1 серпня біля Лесиної могили на Байковому кладовищі відбувається громадянська панахида. Сьогодні колектив нашої бібліотеки та музею Лесі Українки, представники Національної спілки письменників України, пересічні кияни і поціновувачі її творчості знову вшанували пам'ять поетеси та прочитали рядки її безсмертної поезії.

 


Книжкова виставка "Тисячолітній Володимир. Великий Хреститель України-Руси та його слід в історії"

24-07-2018 Україна 27-28 липня відзначатиме 1030-річницю Хрещення Київської Руси-України та День пам`яті Хрестителя Русі князя Володимира Великого.

У незапам’ятному  988 році князь Володимир Великий прийняв християнство як державну релігію Київської Русі. Запровадження християнства стало ключовою подією в історії України-Руси, що  заклала основи державності і на багато століть наперед  визначила долю народів, які вийшли з київської хрещенської купелі. Нова релігія сприяла розвитку духовності, знайомству з досягненнями культури інших європейських держав, поширенню писемності, заснуванню шкіл та бібліотек, храмовому будівництву та виникненню нового виду живопису – іконопису. Київська Русь стала нарівні з багатьма державами Європи та Близького Сходу. Великою мірою завдяки цій події тепер Україна належить до цивілізованого простору з його культурою і ціннісними установками.

З  нагоди цієї величної історичної  події у відділі краєзнавчої літератури та бібліографії відкрито книжкову виставку "Тисячолітній  Володимир. Великий Хреститель України-Руси та його слід в історії". На виставці представлені довідкові,  наукові та науково-популярні  видання,  що висвітлюють філософські, культурні та  культурологічні аспекти історії християнства. Дають яскраве  уявлення про початок розповсюдження християнства на українських землях, про діяльність хрестителя Русі князя Володимира, розкривають цікаві сторінки  з історії  матеріальної та духовної культури України. Окремим розділом представлені книги, що присвячені  православним  святиням, храмам та церквам міста Києва.
Виставка діятиме до 1 вересня.

 


Більше статей...

  • "Спокуси книжкового літа"
  • До 100-річчя від дня народження Інгмара Бергмана
Powered by Web-It.kiev.ua