This version of the page http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2276 (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2018-04-02. The original page over time could change.
Кримська Свiтлиця :: Текст статти "Пішли з життя великі патріоти..."

Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2724)
З потоку життя (5805)
Душі криниця (3262)
Українці мої... (1424)
Резонанс (1435)
Урок української (985)
"Білі плями" історії (1620)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (258)
Ми єсть народ? (235)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
З ЛЮБОВ'Ю ╤ ДОБРОМ. СЛОВО ПРО ДАНИЛА КОНОНЕНКА
Я н╕коли не був на Кримському п╕востров╕. Так якось склалося. Та з творч╕стю л╕тератор╕в-кримчан...

КОРСОВЕЦЬКИЙ ╤ ШЕВЧЕНКО
Не забудем пом’янути незлим, тихим словом…

ПОЛИНУВ ЖУРАВЛЕМ У НЕБО, ДО Р╤ДНО╥ ВКРА╥НСЬКО╥ ЗЕМЛ╤…
Сумна зв╕стка над╕йшла з Нью-Йорка. 8 с╕чня 2018 року в╕д╕йшов у в╕чн╕сть славний укра╖нець...

НА ЧЕСТЬ ВЕЛИКОГО ВКРА╥НЦЯ
Степан Руданський, поет ╕ л╕кар, класик укра╖нсько╖ л╕тератури, належав до яскравого...

У КИ╢В╤ РАПТОВО ПОМЕР ПЕРШИЙ КОСМОНАВТ НЕЗАЛЕЖНО╥ УКРА╥НИ ЛЕОН╤Д КАДЕНЮК
Леон╕д Каденюк помер на 68-му роц╕ життя, йому раптово стало зле в парку Царське Село у Ки╓в╕.



Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:






























Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 06.08.2004 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#32 за 06.08.2004
Пішли з життя великі патріоти...
Всеукраїнське Братство ОУН-УПА.

Рада і Головна управа Союзу українців у Великобританії висловила співчуття і звернулася із закликом до закордонного українства вшанувати пам'ять відомого українського політичного і громадського діяча, доктора Святомира Фостуна, який загинув у автомобільній катастрофі в Україні.
Доктор права Святомир Фостун народився у Прикарпатті 1924 року. Закінчив гімназію. Воював в УПА. Після війни емігрував в Англію. Згодом закінчив факультет української літератури УВУ у Мюнхені, університет в Чикаго. Тривалий час редагував тижневик "Українська думка", журнали "Відомості", "Сурмач", впродовж багатьох років був секретарем Союзу українців у Великобританії, головою Об'єднання колишніх вояків-українців. Святомир Фостун автор історичних книг "Плем'я непокірних", "Звідуни степових когорт", "Над Галичем гримить", "Шляхами смерті", багатьох публіцистичних статей і розвідок, член Спілки письменників України та Спілки офіцерів України.
25 липня, у неділю, приблизно о 17-й год. на 34-му кілометрі автодороги Львiв -Кiровоград, мiж селами Куровичi і Пiдгайчики Золочiвського району Львiвської областi, водій автомобіля, в якому їхав Святомир Фостун з іншими пасажирами, як повідомили у Золочівському райвідділі міліції, виїхав на смугу зустрiчного руху, де зiткнувся з пасажирським мiкроавтобусом Фольксваген-Транспортер. У катастрофі також загинули Маркіян Шептицький, секретар Головної управи Об'єднання колишніх вояків-українців, Володимир Пигій, член української громади м. Рагбі та Роман Панкевич зі Львова. Водій і пасажири мікроавтобуса не постраждали.
Як говориться у некрологах організацій закордонного українства, воно зазнало відчутної втрати. Адже трагічно пішли з життя великі патріоти, люди, які завжди були віддані Україні. Пан Святомир Фостун із соратниками дуже багато зробили для збереження і утвердження закордонного українства, зміцнення його зв'язків з материзною.
* * *
Роман Панкевич народився 3 березня 1928 року у Львові в бідній робітничій родині. Вищу інженерну освіту здобув у Львівській політехніці й працював викладачем політехнічних предметів. З юних літ займався спортом. У 15-річному віці, за німецької окупації, поступив у юнацтво ОУН, виконував обов'язки зв'язкового, а у 1944 р. пройшов пропагандистський вишкіл УПА у Жидачівському повіті на Львівщині.
Активну громадсько-політичну діяльність розгорнув Роман Панкевич на початку національного відродження України, у 80 - 90-х роках. У 1989 р. він організатор і голова міського осередку Народного Руху України (НРУ), у наступному році він член виборчого штабу НРУ й організатор Львівського братства учасників національно-визвольної боротьби, у 1991 р. - організатор Всеукраїнського Братства ОУН-УПА й обраний секретарем Головної Булави Братства.
Особливу активність Роман Панкевич проявляв у виданні й поширенні патріотичних повстанських видань для молоді та в організації зйомок повстанської кінокартини "Залізна сотня", спонсорованих великим патріотом України, булавним УПА із далекої Австралії, Юрієм Борцем.
Трагічна й несподівана смерть Романа Панкевича незвичайно болюча. Український громадсько-державницький рух втратив у його особі одного з найкращих своїх організаторів.
Всеукраїнське Братство ОУН-УПА.
Науковий відділ Всеукраїнського Братства УПА.
Крайові та обласні Братства ОУН-УПА.
Редакція "Шляху перемоги".
Редакція "Визвольного шляху".

ОСИРОТІЛА "ГОРЛИЦЯ"...
До Української Всесвітньої Координаційної Ради надійшла відповідь Міністерства закордонних справ України на звернення щодо з'ясування причини смерті керівника українського хору "Горлиця" (Владивосток, Росія) Анатолія Кріля.
У листі за підписом начальника управління консульської служби МЗС України Миколи Точицького зазначено, що на виконання доручення Міністерства Посольство України в Російській Федерації звернулося до прокуратури Приморського краю. За результатами перевірки прокурором Первореченського району м. Владивостоку було скасовано постанову про відмову в порушенні кримінальної справи, винесену за фактом загибелі А. Кріля і порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ст. 105 ч. 1 Кримінального кодексу Російської Федерації (вбивство). Стосовно посадових осіб Первореченського районного управління внутрішніх справ м. Владивостоку, які прийняли рішення про відмову у порушенні кримінальної справи, проводиться службова перевірка.
1 квітня 2004 року у Владивостоці на Анатолія Уляновича Кріля було вчинено напад, завдано тяжких травм, від яких він помер. Лікар за фахом, Анатолій Кріль створив і багато років очолював відомий у Приморському краї український хор "Горлиця", був організатором та натхенником українського громадського та культурного життя на Далекому Сході. В найближчих планах Анатолія Уляновича було проведення Міжнародного фестивалю української культури у Владивостоці.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 06.08.2004 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2276

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков