This version of the page http://zib.com.ua/ua/legislature/ (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2018-03-18. The original page over time could change.
Законодавча влада

Законодавча влада

№6 (1356)

Паралельна реальність

Податкове право відійшло надто далеко від цивільного. Це створює ризики порушення фіскалами, котрі застосовують спеціальні норми законодавства, фундаментальних прав громадян, гарантованих Конституцією…

№6 (1356)

Договори — під контролем

Костянтин КАРЧЕВСЬКИЙ, юридичний радник Міжнародної організації права розвитку (IDLO)

Верховна Рада прийняла в цілому закон «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю». Він спрямований на захист майнових прав учасників ТОВ. Однак недостатня визначеність окремих питань м…

№6 (1356)

Щит для сторони захисту

Елеонора САЛОВА, адвокат з кримінальних справ, старший юрист Ader Haber

Основні новели, закладені у змінах до Кримінального процесуального кодексу, є швидше необхідністю. Адже вони нададуть додаткові процесуальні можливості, насамперед стороні захисту. Розглянемо, як змін…

№6 (1356)

Слідство на камеру

Сергій БАНДУРКА, юрист ТОВ «Правова корпорація «Татаров, Фаринник, Головко»

Кримінальне провадження неможливо уявити без проведення слідчих дій. Однією з найпроблемніших є процедура обшуку. Проаналізуємо, чи зменшить кількість конфліктів та непорозумінь відеофіксація таких ді…

№6 (1356)

Борги не сховаєш

Національний банк зможе отримувати інформацію про позичальників від комерційних банків, вестиме реєстр боржників і надаватиме ці дані фінансовим установам та бюро кредитних історій.

№6 (1356)

Аудит під наглядом

За якістю аудиторських послуг буде слідкувати Орган громадського нагляду. Аудитори пройдуть атестацію за новим порядком та застрахують професійну відповідальність. Відповідні зміни до профільного зако…

№6 (1356)

Поважайте інвалідність

Парламент посилює вимоги щодо забезпечення доступності для осіб з інвалідністю житлових і громадських будівель. Також жорсткіше контролюватиметься дотримання відповідних норм у будівельній, містобудів…

№6 (1356)

Іду на шантаж!

Наразі поняття «шантаж» згадується у 4 статтях Кримінального кодексу. На думку нардепів, цього замало: необхідна окрема стаття для кваліфікації таких протиправних дій.

№6 (1356)

Баланс можливостей

Проведена процесуальна реформа не забезпечує неупередженого розслідування та судового розгляду. Зокрема, в частині визначення установ для проведення експертних досліджень та порядку розгляду клопотань…

№5 (1355)

Хто платить за справедливість

Дмитро КОЧЕРГА, радник патентно-юридичної компанії IPStyle

За новим Господарським процесуальним кодексом, сторони повинні попередньо розраховувати суму майбутніх судових витрат. А суд має право покласти їх відшкодування повністю або частково на одну зі сторін…

№5 (1355)

Процедура на вибір

Аліна МОРГУНОВА, юрист ТОВ «ПК «Татаров, Фаринник, Головко»

У новій редакції Господарського процесуального кодексу передбачено появу наказного провадження, а також поділ позовного провадження за певними критеріями на загальне та спрощене. Наскільки однозначно …

№5 (1355)

На істину монополії не існує

Олександр ПОЛІВОДСЬКИЙ, партнер Sofiya Law Firm, науковий експерт ради науково-правових експертиз при Інституті держави і права ім.В.Корецького НАН України

Однією з новел процесуального законодавства стало введення поняття «експерт з питань права». Хтось може зауважити, що це недоцільно, адже усі учасники судового процесу є фахівцями у сфері права: і суд…

№5 (1355)

Квартирант без податків

Власників житла, які здаватимуть його в оренду внутрішньо-переміщеним особам, можуть звільнити від сплати податку з таких доходів.

№5 (1355)

Авторський захист

Пропонується врегулювати належність авторських прав на об’єкти, створені на замовлення або за трудовим договором. А також упровадити механізми протидії патентному «тролінгу».

№4 (1354)

Повідомлення без адреси

За оновленим Цивільним процесуальним кодексом, учасники процесу, яких неможливо знайти, щоб викликати до суду, повідомляються про це через офіційний сайт, а не газету. Щоправда, ймовірні зміни, щоб не…

№4 (1354)

Ті, хто бачив усе

Антон АВРАІМОВ, юрист ТОВ «ПК «Татаров, Фаринник, Головко»

Мабуть, найбільш обговорюваною новелою Господарського процесуального кодексу можна вважати введення в процес інституту свідків. Не можна сказати, що до цього ефективність господарського провадження бу…

1 Коментарів
№4 (1354)

Відхід від старих «шаблонів»

Павло ПАРХОМЕНКО, голова Бахмацького районного суду Чернігівської області, к.ю.н.

Прийняття нового цивільно-процесуального законодавства зумовило багато дискусій та труднощів у правозастосуванні. Сьогодні при реалізації його положень залишається більше запитань, ніж відповідей. Не …

1 Коментарів
№4 (1354)

Реформа хаосом відлунить…

Володимир МЕРЦИН, м.Мукачево

Серія матеріалів про реформи в українській адвокатурі, які з’явились у соцмережах, змусила спробувати розібратись у подіях. З огляду на вектор дискусії на сторінках професійних груп та окремих адвокат…

№4 (1354)

Стеження за грошима

Держфінмоніторинг цікавитимуть операції на суму понад 300 тис. грн. А також операції, пов’язані з публічними особами, високопосадовцями, суддями і прокурорами.

№4 (1354)

Сільрада в небезпеці

Депутати пропонують встановити кримінальну відповідальність за захоплення владних повноважень в органах місцевого самоврядування. Бо децентралізація передбачає передачу більших повноважень на місця.

№4 (1354)

Кур’єрська каса

Мінфін розробив проект змін до Податкового кодексу та інших законів, який передбачає зобов’язати інтернет-магазини застосовувати касові апарати. За порушення норм покупці зможуть скаржитись, а продавц…

№4 (1354)

Для перестраховки

Кому надавати кошти на підтримку сільськогосподарського страхування, визначатиме спеціально створене Державне агентство. Відповідні норми рекомендував прийняти парламентський комітет.

№4 (1354)

Вибачитись не зайве

Якщо підозра чи обвинувачення особи не підтвердились, від оперативника, слідчого, прокурора, судді, окрім іншого, можна буде вимагати публічного вибачення. А з суддів – відшкодування шкоди не лише в р…

№3 (1353)

Не завиніть перед дітьми!

Ганна ГАРО, адвокат із сімейного та медичного права, керуючий партнер Garo & Partners Law Firm, к.ю.н.; Оксана БОБАК, юрист Garo & Partners Law Firm

6 лютого набудуть чинності зміни до законодавства в частині посилення захисту прав дитини та вдосконалення примусового стягнення заборгованості. Загалом у цій «другій» реформі можна виокремити 5 ключо…

№3 (1353)

Хто не може — не платить!

Павло ПРИГУЗА, суддя Господарського суду Херсонської області, кандидат юридичних наук

Питання доступу до правосуддя завжди хвилює громадян та юридичних осіб. Особливо гостро воно постає в сучасних умовах реформування судової влади та початку роботи Верховного Суду. І насамперед — у кон…

№3 (1353)

Санкціонований хабар

Законодавством передбачена можливість правоохоронців проводити спецоперації, коли оперативний співробітник під виглядом зацікавленої особи передає комусь неправомірну вигоду, щоб потім його викрити. Я…

№3 (1353)

Горе не від розуму

В Україні можуть прийняти закон про правову освіту населення. В Уряді занепокоєні, що через недостатню правову грамотність українці не можуть нормально користуватись своїми Конституційними правами.

1 Коментарів
№3 (1353)

Заробітчани під контролем

Посередників з працевлаштування українців за кордоном пропонується штрафувати за створення ризиків для заробітчан потрапити в рабство. Бо за останні роки кількість жертв торгівлі людьми збільшилась ут…

№3 (1353)

Тверезий розсуд

Запропоновано суттєво підвищити штрафи за розпивання алкоголю в громадських місцях та незаконну торгівлю ним. Бо оковита часто штовхає людей на злочини, стає причиною ДТП, а також призводить до алкого…

№3 (1353)

Старі борги

Уряд ухвалив законопроект, який врегульовує питання щодо відшкодування податку на додану вартість для платників, які подали заяви до 01 лютого 2016 та не отримали бюджетного відшкодування.

№1-2 (1351-1352)

Формальна публічність

Сьогодні більшість публічних компаній в Україні не мають лістингу акцій на біржі, позбавлені можливості залучати капітал інвесторів через біржу, але підпадають під категорію публічних. Експерти зазнач…

№1-2 (1351-1352)

Чим дорожче, тим справедливіше?

У поточному році охочих звертатися до храмів Феміди поменшає. Максимальна ставка судового збору за позов збільшилася порівняно з минулорічною в понад 2,5 раза, за апеляційну скаргу — у 3,5, касаційну …

1 Коментарів
№1-2 (1351-1352)

Капітал і кримінал

Конституція гарантує: ніхто не зобов’язаний свідчити проти себе і доводити свою невинуватість. Проте у 2015 році в Кримінальному кодексі з’явилася така кваліфікація, що перекреслює обидві ці гарантії.…

№1-2 (1351-1352)

Під копірку не вийде

Судові експерти намагаються здобути незалежність від держави. Для цього вони готові створити самоврядні органи. Проте взята за основу модель самоврядування адвокатів при впровадженні в експертну царин…

№1-2 (1351-1352)

Право на стипендії

Комітет з питань науки і освіти рекомендував парламенту відновити порушені права студентів. Зокрема, в частині встановлення мінімального розміру стипендій та збільшення кількості тих, хто може їх отри…

№1-2 (1351-1352)

То холодно, то жарко

За несправну кнопку вимоги зупинки, відсутність кондиціонера та термометра перевізників пасажирів штрафуватимуть на 1700 грн. Бо подорож у розбитих іржавих маршрутках не тільки некомфортні, але й при…

№1-2 (1351-1352)

Не бий своїх!

Вчинення злочину щодо подружжя, у тому числі колишнього, а також особи, з якою винний перебував у сімейних або близьких відносинах відтепер вважається обтяжуючою обставиною. Так само, як і протиправні…

№1-2 (1351-1352)

Тимчасова неосудність

Суд зобов’язаний встановлювати психічний стан особи під час вчинення правопорушення. І якщо експертиза встановить, що правопорушник хоч і тимчасово, але перебував у стані неосудності, він звільнятимет…

№1-2 (1351-1352)

Надія — на заробітчан

Кошти, отримані трудовими мігрантами за кордоном, пропонується звільнити від податку на доходи фізосіб. Автори ідеї вважають, що це стимулюватиме заробітчан вкладати гроші в бізнес на батьківщині.

1 Коментарів
№51-52 (1349-1350)

Президент перевірить, чи не є судді колаборантами

Комісія Президента перевірятиме, чи, бува, судді, правоохоронці, державні службовці, депутати не є колаборантами. Якщо так, їм загрожує заборона професійної діяльності на 15 років.

№51-52 (1349-1350)

Деяких суддів щороку перевірятимуть на поліграфі

Президентським проектом закону «Про Вищий антикорупційний суд» №7440 передбачене проходження суддями цієї установи психофізіологічного дослідження за допомогою «детектора брехні».

№50 (1348)

За ціною постоїмо

Під час проведення аукціону в справі про банкрутство суд не може дати згоду ліквідатору на реалізацію майна за зниженою ціною без волі заставного кредитора. Згода останнього має бути чіткою та конкрет…

№50 (1348)

«Інтелектуальний кругляк»

Ринок ІТ-технологій повинен регулюватись одним органом, і мають бути створені зрозумілі та сприятливі для бізнесу правила гри. Це дозволить вітчизняній економіці зробити справжній стрибок.

№50 (1348)

Професія не для всіх

Олександр ДРОЗДОВ, адвокат, голова ВКДКА, перший проректор Вищої школи адвокатури, к.ю.н.; Олена ДРОЗДОВА, адвокат, помічник першого проректора Вищої школи адвокатури

Законотворці хочуть наблизити правничу освіту до європейських стандартів. Зокрема, пропонують запровадити єдиний іспит для студентів юридичних вишів. От тільки в результаті реформи країна може залишит…

2 Коментарів
№50 (1348)

Якість за основу

Необхідність реформування юридичної освіти пояснюють її низькою якістю. Принаймні таку думку висловили експерти, обговорюючи проблеми підготовки кадрів у правничій професії та шляхи їх подолання.

№50 (1348)

Контроль над контролером

За якістю послуг аудиторів стежитиме Орган суспільного нагляду. У разі порушень він буде вести дисциплінарні провадження та накладати стягнення. Також врегульовано відносини, що виникають при здійснен…

№50 (1348)

Суд створюється і не створюється

Схоже, питання появи Вищого антикорупційного суду ніяк не знайде однозначного вирішення ні на Банковій, ні на Грушевського. Парламент відкликав свій варіант закону про антикорупційні суди і тепер очік…

№50 (1348)

Земля не продається

Мораторій на продаж сільськогосподарської землі, таки, продовжується на наступний рік. Народні депутати відмовились скасувати щойно прийнятий відповідний закон.

№50 (1348)

Ми були-були на селі

Сільські «готельєри» платитимуть стільки ж податків, як і продавці власної продукції тваринництва. Відповідні зміни до законодавства пропонують внести народні депутати. Бо це допоможе вирішити проблем…

№50 (1348)

Післясмак реформи

Не встигла набути чинності процесуальна реформа, як у парламенті зареєстровано одразу три проекти щодо її удосконалення. Їх автор, з посиланням на правозахисників, наголошує, що нововведення погіршуют…

№50 (1348)

Інфляція капіталу

Пропонується дозволити збільшувати статутний капітал АТ на власний розсуд акціонерів. Установлені наразі обмеження не мають логічного змісту й порушують права інвесторів та кредиторів.

№50 (1348)

Подайте на захист

У структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій немає коштів, аби судитися із недобросовісними постачальниками ліків. Замість того, аби такі гроші передбачити, нардепи пропонують більш прос…

Створено в Студії Дмитра Бабича