This version of the page http://www.chytomo.com/?p=51975 (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2017-10-06. The original page over time could change.
Сувенірне промо українського мистецтва від Родоводу | Читомо
Читомо > Book Art > Сувенірне промо українського мистецтва від Родоводу

Book Art

Сувенірне промо українського мистецтва від Родоводу

02.11.2015 0 Автор: Оксана Хмельовська

На початку літа засновниця видавництва «Родовід» Лідія Лихач і журналістка Валентина Клименко запустили інноваційний для українських реалій проект ЛІНІЯ ART, мета якого виготовляти арт-сувеніри на основі творів українського мистецтва.  Тепер поціновувачі мистецтва й читачі арткниг від Родоводу можуть прикрасити свій побут чашками, костерами, футболками, чохлами для телефонів, блокнотами, розмальовками, значками з картинами Катерини Білокур, орнаментами традиційних килимів чи надати перевагу українським авангардистам.

Читомо розпитало пані Лідію Лихач, чи лінійка сувенірів допомогла залучити до видавництва нових читачів, а дизайнерів проекту про технологію друку.

Лідія Лихач

До лінійки ЛІНІЯ-ART залучені вже три книги видавництва, зокрема «Я, Білокур Катерина Василівна», «Катерина Білокур. Мистецтво  народне, наївне чи високе?»«Інсценізація українського авангарду (Український Музей / Родовід)»«Квіти і птахи в дизайні українських килимів». Зараз працюємо над лінією за альбомом «Українська академія мистецтва: Історія заснування та фундатори».

Сувенірка «ловить» інших покупців мистецьких книг, ніж ті, що ходять на книжкові ярмарки чи книгарні. Серед них багато керівників/менеджерів, які хочуть мистецьких подарунків, тоді вони відкривають і цілі книги, про які не знали… Сувенірка – це легко, весело, класно – а тоді і до «складнішого» ближче…

Дизайн на основі національних кольорів чи архетипних орнаментів досить популярний у світі. Як приклад, можна взяти хоча б Мексику, яка збудувала на своєму традиційному мистецтві чудовий сучасний туристичний дизайн і все таке процтвітаюче.

Робити чорно-білий світ кольоровим – чудова психотерапія, наші килимові розмальовки – саме те. Ними можна запастися для довгих і нудних зимових вечорів.

Втілити проект із сувеніркою нам допомогли художники з Графпром, вони є постійними авторами проекту.

Окрім того, Родовід започатковує серію лекцій про українське давнє декоративне мистецтво як натхнення для сучасних дизайнерів, кураторкою яких буде Дарина Ніколенко. Взагалі в просуванні свого культурного продукту мусимо створювати різні рівні і різні формати.

Сувеніри до книг «Я, Білокур Катерина Василівна», «Катерина Білокур. Мистецтво  народне, наївне чи високе?»

 

Сувеніри до книг «Інсценізація українського авангарду (Український Музей / Родовід)»

 Сувеніри до книги «Квіти і птахи в дизайні українських килимів»

  Дар’я Тітаренко, Ілля Павлов, Марія Норазян,

художники ЛІНІЇ ART, ініціатори студії Grafprom

Коли ми робили дипломну роботу книжку «Utopia. Хроники 1992-2005»  Павла Макова, зрозуміли, що багато дизайнерських «знахідок» просто не має сенсу включати до фінальної версії книжки. Буде забагато краси. Тоді придумали, що створимо серію промоційних постерів, поштівок закладок та інших штук, в яких можна себе не стримувати. Але з ЛІНІЄЮ-Арт трохи інше. Це вже не просто сувенірка під окремий видавничий проект, це  ще й промо українського мистецтва, як чогось, що може бути близьким до людини, частиною повсякденного життя .

На етапі розробки найважчим було обрати окремі зображення, що були б задіяні в дизайні, бо хотілось наробити краси з усіма килимами, картинами та ескізами, представленими Родоводом. А їх були сотні.

А ось наразі проблема існує з «продакшеном». Виявилось, що деякі ідеї, що ми запропонували, просто неможливо втілити в життя саме в Україні. Наприклад, олівці з нанесеними на них кольоровими зображеннями виготовити у нас не складає можливості.

Частіше, співпраця в створенні сувенірної продукції існує між дизайнерами та музеями. Часто відвідувачі витрачають на сувенірну крамницю не менше часу, ніж на огляд експозиції. Чому? Тому, що там є це частина прекрасного, яку можна забрати із собою.

Думаємо, що для видавництва – це також є своєрідною промоцією основної продукції – книжок, з яких були взяті всі ці прекрасні твори українського мистецтва.

Світлини надані видавництвом Родовід

До речі, усе це можна придбати!   /  сhytomo@gmail.com  /   детальніше

Твитнуть
арткниги, мистецтво, мистецькі видання, промоція

Iншi записи по цiй тематицi:

Літери міських просторів, або Як візуальні абетки навчають спостережливості

13.09.2017

«Дні Мистецтва Перфоманс» запрошують на заходи

20.07.2017

Читомо в гостях у Мистецької книгарні Nebo

04.05.2017

Лідія Лихач про мистецтво науковості, Dummy Award та позбавлення від екзотики

10.04.2017

Оксана Баршинова прочитає лекцію про мистецтво соцреалізму

08.02.2017

Письменники в он-лайні: літературні платформи для авторів-початківців

29.11.2016

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook Скасувати відповідь

*

Соцмережi
Блоги

Аннета Антоненко: «Форум старається, і це було видно»

Аннета Антоненко 27.09.2017 0

Ані маски, ані суперздібностей. Наш сучасний герой

Савінова Альона 19.08.2017 0

Міжнародний книжковий фестиваль по-одеськи: змінні та константи «Зеленої хвилі»

Валерія Шевченко 08.08.2017 0

BRAK: менше не значить гірше

Ірина Забіяка 30.06.2017 0
Нове з рубрики

Абетка психічного здоров’я: навчися розпізнавати приховане

16.09.2017 0

Літери міських просторів, або Як візуальні абетки навчають спостережливості

13.09.2017 0

Студпроекти-2017: дитячі книжки, артбуки та плакати

18.08.2017 0

Студпроекти-2017: поезія, відривний календар та забуті казки

11.07.2017 0

Студпроекти-2017: казки, ілюстрований Сковорода та енциклопедія професій

05.07.2017 0

НЕабетка: 33 літери від шістьох ілюстраторів

28.06.2017 0