This version of the page http://rukotvory.com.ua/?p=7912 (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2017-07-15. The original page over time could change.
Турецька фієста на березі Мармурового моря - РукотвориРукотвори
Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX
  • Укр
  • Eng

Турецька фієста на березі Мармурового моря

13 липня 2012 03:37
Стамбул, Туреччина, фестиваль

Тиждень ярмаркування, кілька майстер-класів з непосидючою турецькою малечею, нові друзі та море спілкування. Українські майстри познайомили люд за Чорним морем зі своєю вишивкою, гобеленами, яворівською іграшкою та ляльками-мотанками. Основні дійства відбувалися у так званому Парку культури в старій частині містечка Бююкчекмедже, що розташоване біля Мармурового моря в провінції Стамбулу. Там відбувся вже в 13-те Міжнародний фестиваль культури та мистецтв.

Для виставки-ярмарку відвели містку стару споруду, зведену ще в 16 столітті, яка слугувала колись місцем перепочинку для подорожніх на торгівельному шляху з Азії в Європу.

Майстри з України не лише ознайомили мешканців містечка зі своїм мистецтвом, а й мали змогу самі поспілкуватися з іноземними майстрами та побачити їхні вироби, зокрема з Сербії, Македонії, Косова, Північного Кіпру, Угорщини та звісно Туреччини.

Турки зробили акцент на килимах, тканинах, прикрасах зі срібла, металевому посуді. Македонці привезли свічки, вирізьблені з дерева картини, серби вишиття, представники Косова традиційні прикраси зі срібла, а угорці — вироби з дерева та паперу.

Лариса Пілюгіна, майстриня вишивки, Полтавщина:
«Це дуже добре, що майстри їздять по різних країнах світу — це спілкування, обмін досвідом, набираєшся вражень, і потім хочеться зробити щось інакше, нове, хочеться творити і творити, дуже багато нових ідей з'являється».

Оксана Когут, автор яворівської іграшки, Львівщина:
“Хороший фестиваль. Єдиний недолік, що майстри були без державної підтримки. Ми говорили з сербами, македонцями, то вони були делеговані своєю державою. Мені сподобалося, що турки дуже шанують своє. Яворівська іграшка їм подобалася, але видно, що вона не є частиною їхньої культури. Діти тягнулися, прибігали, видно що їм запам'ятався майстер-клас. Головний результат для мене в тому, що іграшка викликала велику симпатію. Головна ціль була показати, що у нас є такий вид творчості. Турки говорили, що іграшка зроблена на високому рівні і в них такого немає”.

Наталя Катриченко, лялькарка, Київ:
“Сумували на фестивалі лише мотанки з Полтавщини у пастельних кольорах – турки не приділяли їм особливої уваги. На відміну від яскравих ляльок Гуцульщини та Буковини. А це й не дивно! Пригадайте, візерунки та кольори на відомих турецьких килимах… Здавалось, турки інтуїтивно тягнулись до тих ляльок, котрі були близькими їм за кольоровою гамою. А хрест на обличчі сприймали швидше як декоративний елемент, і навіть не намагалися вдаватися до символічних припущень.”

Загалом до затишного турецького містечка приїхало майже 1200 творчих особистостей з майже півсотні країн світу. Найбільшу аудиторію складали творчі колективи, які виступали на головній сцені фестивалю. Всі країни частували один одного національною кухнею, проводили майстер-класи, хтось створював вуличні скульптури. В окремому приміщенні працювала виставка дитячих робіт.

Фестиваль ряснів представниками таких країн як: США, Бразилія, Болгарія, Індонезія, Південна Корея, Нідерданди, Іспанія, Косово, Македонія, Мексика, Єгипет, Перу, Польща, Сербія, Словаччина, Таїланд, Тоґо, Йорданія, Росія, Португалія, Греція, Литва, Німеччина, Угорщина. Україну на танцювальних майданчиках представляв колектив “Пролісок” з Кіровограда, очолюваний Анатолієм Коротковим.

Хасан Акгюн, голова адміністрації Бююкчекмедже:
«Для того, щоб місто стало зразковим, не достатньо лиш задоволення всіх своїх матеріальних потреб. Зразкові міста — це міста, які сформували також культурний, художній фундамент. Ми, вирішивши свої матеріальні потреби, за підтримки наших мешканців, завдяки художньо-культурним заходам, перетворили Бююкчекмедже у зразкове місто. І одним з важливих підтверджень цього є наш фестиваль».

Міжнародний фестиваль культури та мистецтв в Бююкчекмечже був визнаний кращим у 2010—2011 роках за версією CIOFF (Міжнародна рада організацій фестивалів фольклору і традиційних мистецтв — неурядова організація в формальних консультативних стосунках з ЮНЕСКО).

Катерина Качур, Богдан Гдаль, “Рукотвори”

Tweet
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter

2 відгуків

  1. Наталка Катриченко says:

    Дуже цікавий фестиваль! Багато культур, цікавих особистостей і справжніх емоцій! Туреччина, відверто, здивувала! 🙂 Особливо запам’ятались ювілірні вироби, розписні шовкові хустини та ткані килими.

    Відповіcти
  2. Марія says:

    Дякую за репортаж. Напевно було усім майстрам цікаво побачити, навчитися, навчати і спілкуватися. Вато їздити, коли пропонують.Багато гарних фестивалів проходить у світі.

    Мені Корею пропонують. Квиток майже 10.000 гр. Я не зможу зробити стільки робіт і продати, щоб повернути дорогу.Організатор з України нічого не пропонує, можливо корейці дають якісь знижки.В цьому є секрети.)))

    Відповіcти

Додати відгук × Скасувати відповідь

ОголошенняЯк замовити
125x125

Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1136 людей вже підписалися
Що нового?Всі новини
  • 9 червня 2017 15:24
    Вісті «Діти бавляться» — нова виставка у Музеї писанкового розпису 0
  • 8 червня 2017 11:14
    Вісті Майстрів запрошують на Міжнародний мистецький ярмарок в Опішному 0
  • 25 травня 2017 18:06
    Вісті Гуцульські окуляри підкорюють США: американські зірки вже носять 0
  • 16 травня 2017 19:49
    Вісті У червні запрошують на Дні гончарства та ковальства в Пирогові 0
  • 16 травня 2017 19:19
    Вісті Наприкінці травня відбудеться ярмарок народного мистецтва в музеї Івана Гончара 0
  • 9 травня 2017 19:52
    Вісті Майстрів запрошують на етно-фестиваль «Кодима-фест» на Одещину 0
  • 27 квітня 2017 11:21
    Огляди Мистецькі атрибути Великодніх свят 0
Рукотвори
Наші новини на Google+
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Новини проектуДивитися всі
  • 31 березня 2017 14:30
    Вісті, Новини проекту Опитування майстрів щодо захисту авторських прав 0
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2017.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити