This version of the page http://rozvytok.in.ua/3425-2016-08-03-3425 (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2017-07-13. The original page over time could change.
Де не квапляться з використанням державної субвенції об’єднаним громадам на розвиток інфраструктури, - перелік — Ресурсний Центр зі сталого місцевого розвитку
Авторизація
  • Забули пароль?
  • Забули логін?
Зареєструватися

Новини

Де не квапляться з використанням державної субвенції об’єднаним громадам на розвиток інфраструктури, - перелік

 

Станом на 3 серпня 2016 року біля 22 % коштів державної субвенції на формування інфраструктури об'єднаних громад залишаються нерозподіленим, а це більше 220 млн грн, які можна було б вже вкладати в розвиток інфраструктури і поліпшення послуг в громадах.

Редакція сайту «Децентралізація влади» звернулася до Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону з проханням надати інформацію про стан справ з розподілом субвенції по кожній області, а також назвати окремі громади, які усе ще зволікають з використанням державної підтримки і не подали жодної проектної заявки на інфраструктурні проекти, які можуть реалізовуватися за кошти субвенції з державного бюджету.

Виходячи з отриманих даних, повністю, або майже повністю розподілили кошти субвенції між проектами лише у 5 областях: Вінницькій (100%), Закарпатській (100%), Миколаївській (100%), Сумській (99,9%) та Івано-Франківській (99,2%).

Найбільший невикористаний залишок субвенції у таких 9 областях: Хмельницькій – 83,5 млн грн, Полтавській і Одеській - майже по 20 млн грн, Тернопільській - 16,7 млн грн, Рівненській - 13,5 млн грн, Чернігівській і Львівській - майже по 12 млн грн, Чернівецькій - 8,1 млн грн, та Київській - 6,1 млн грн. 

В інших 9 областях розмір невикористаного залишок субвенції коливається від 800 тис. грн до 5,2 млн грн (загалом більше 30 млн грн).

Щодо окремих об’єднаних громад, які взагалі ще не подавали заявок до Мінрегіону, таких є 8 зі 159 громад, між якими цього року розподілена державна субвенція:

  1. Октябрська об’єднана громада (Донецька обл.) – розмір субвенції складає 4,9 млн грн.
  2. Калитянська об’єднана громада (Київська обл.) – 6,1 млн грн
  3. Красносільська об’єднана громада (Одеська обл.) – 9,5 млн грн
  4. Бабинська об’єднана громада (Рівненська обл.) – 2,6 млн грн
  5. Бугринська об’єднана громада (Рівненська обл.) – 3,3 млн грн
  6. Підлозцівська об’єднана громада (Рівненська обл.) – 1,9 млн грн
  7. Колодненська об’єднана громада (Тернопільська обл.) – 2,6 млн грн
  8. Васильковецька об’єднана громада (Тернопільська обл.) – 4,7 млн грн.

Керівництво громад запевняє, що процес підготовки проектів триває, і найближчим часом відповідні заявки будуть подані до Мінрегіону.

Але подати заявки – лише частина справи, треба ще реалізувати сам проект, що теж займе певний час, якого до холодів, коли будівельні роботи значно ускладняться, залишилось не так багато.

Нагадаємо, що невикористані до кінця року кошти субвенції повернуться до державного бюджету.

Мінрегіон висловлює стурбованість з приводу зниження активності громад у підготовці проектних заявок на використання державної субвенції і офіційно звернувся з листом до Кабінету Міністрів України з пропозицією доручити обласним державним адміністраціям провести інформаційно-роз’яснювальну роботу,  надати методичну та консультативну допомогу об’єднаним громадам задля ефективного і повного використання коштів субвенції.

Нагадаємо, раніше Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода зазначав, що «…громади, які не квапляться з подачею заявок на інфраструктурні проекти, мають розуміти, що часу на використання коштів субвенції усе менше. Кожна невикористана гривня - це втрата можливостей для розвитку, це невиправдані очікування виборців, мешканців громади».

 

Twitter