This version of the page http://4school.com.ua/dpa.html (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2017-06-25. The original page over time could change.
ДПА » Южноукраїнська школа №4
Меню
ЗНО та ДПА

ЗНО
ДПА

Історія школи

Історія школи

Виховна робота

Виховна робота
Патріотичне та національне виховання
Екологічне виховання
20 ФАКТІВ ПРО УКРАЇНУ

ЗАКОНОДАВСТВО
Законодавство

ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА

ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА

НАШІ ДОСЯГНЕННЯ

НАШІ ДОСЯГНЕННЯ

Інформація

Діючі накази
Розклад гуртків
Розклад факультативів
Розклад уроків
Графік класних годин
Вимоги до учнів
Універсал

Поради батькам

Як робити уроки з першокласником?
Адаптація першокласників
Як уникнути помилок
Пам’ятка батькам першокласника
Вчимо дитину писати

НАКАЗИ
Накази
Публічна інформація

Публічна інформація

Фотоальбом

Випусники
Фототижня

Календар
«    Июнь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Популярні новини
  Архів новин
  Май 2017 (5)
  Апрель 2017 (6)
  Март 2017 (5)
  Февраль 2017 (14)
  Январь 2017 (8)
  Декабрь 2016 (9)
  Опитування

  Ні
  Так
  Раніше вчився
  Хочу навчатися


  ЮЗШ №4 » ДПА

  Про порядок закінчення навчального року і проведення державної підсумкової атестації


  Порядок закінчення навчального року і проведення ДПА регламентуються такими нормативними документами:
  - Положенням про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОН України від 30 грудня 2014 року № 1547;
  - наказами МОН України від 16.09.2015 № 940 «Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2015/2016 навчальному році», від 08.10. 2015 № 1050 «Про внесення змін до наказу МОН України від 16 вересня 2015 року № 940»;
  - наказам МОН України від 08.02.2016 року № 94 «Про затвердження орієнтовних вимог до проведення ДПА учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2015/2016 навч. році»;
  - Порядком переведення учнів (вихованців) загальноосвітнього навчального закладу до наступного класу, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 14.07.2015 № 762.

  ДПА учнів — це форма контролю за відповідністю освітнього рівня випускників ЗНЗ І, II, III ступенів державним вимогам. Атестація проводиться у письмовій формі. Завдання для проведення атестації укладають відповідно до орієнтовних вимог до змісту атестаційних завдань, затверджених МОН, учителі відповідного фаху, погоджує педагогічна рада та затверджує керівник навчального закладу. Оформлення відповідей на завдання атестаційної роботи здійснюється учнем (ученицею) на аркушах зі штампом навчального закладу або на спеціальному бланку відповідей, що розробляється навчальним закладом.
  Завдання для проведення атестації мають відповідати державним вимогам до рівня загальноосвітньої підготовки учнів, визначеним навчальними програмами, затвердженими МОН України.

  Для проведення ДПА у школі створюються державні атестаційні комісії у складі: голова (директор або його заступник) та члени комісії: учитель, який викладає предмет у цьому класі, та вчитель цього самого циклу предметів. Під час проведення атестації, крім членів комісії, можуть бути присутніми особи, уповноважені органами УО та представники батьківського комітету ЗНЗ. Письмові заяви, які надійшли від представників батьківського комітету щодо присутності під час проведення атестації, розглядаються не менше як за три дні до початку атестації та видається відповідний наказ, яким здійснюється їх розподіл за класами. Втручання в проведення атестації та визначення її результатів особами, які не є членами комісії, не допускається.  Результати атестації виставляються у табель навчальних досягнень (після закінчення початкової школи); у додатки до свідоцтв про базову загальну середню освіту та до атестатів про повну загальну середню освіту у графі «державна підсумкова атестація» та враховуються при визначенні середнього балу. Результати атестації не враховуються при виставленні річних оцінок з предметів, з яких учень проходить атестацію.

  Наказом МОН України від 01.02.2013 № 72/78 затверджено Інструкцію про звільнення від проходження ДПА учнів (вихованців) ЗНЗ за станом здоров’я. Інструкція визначає підстави та порядок звільнення учнів від проходження ДПА за станом здоров'я згідно із Переліком захворювань, що можуть бути підставою для звільнення.

  Для забезпечення об'єктивного проведення атестації створюються апеляційні комісії з кожного предмета у відповідних місцевих органах управління освітою. Оскарження процедури проведення та об'єктивності оцінювання результатів атестації, що проводилася у письмовій формі, можуть подаватися до міської апеляційної комісії не пізніше трьох робочих днів після оголошення результатів атестації. Повторна атестація апеляційними комісіями не проводиться. Матеріали атестації розглядаються апеляційними комісіями. Результати розгляду апеляції оформлюються відповідним протоколом, де виставляється відповідна обґрунтована оцінка.
  Рішення міської апеляційної комісії є остаточним.

  Переведення учнів (вихованців) ЗНЗ (крім перших класів) до наступного класу здійснюється на підставі результатів підсумкового (семестрового та річного) оцінювання знань учнів (вихованців) та державної підсумкової атестації (для випускників початкової та основної шкіл) згідно з рішенням педагогічної ради загальноосвітнього навчального закладу, що упродовж п’яти робочих днів з дати прийняття оприлюднюється на офіційному веб-сайті ЗНЗ або відповідного місцевого органу управління освітою. Рішення педагогічної ради щодо переведення до наступного класу вибуття із ЗНЗ може оскаржуватися (комісія із спірних питань).

  Державна підсумкова атестація в 4 класах проводиться з 12 по 21 травня з трьох предметів: української мови, літературного читання та математики у формі підсумкових контрольних робіт. Кожна підсумкова контрольна робота проводиться відповідно до календарного планування на другому чи третьому уроці, окрім понеділка і п'ятниці, а також днів перед і після святкових. На проведення контрольної роботи відводиться 1 академічна година (один урок): 5 хв. - на пояснення змісту роботи та інструкції щодо її виконання і 35 хв. - на її виконання. Зміст завдань для підсумкових контрольних робіт формується відповідно до державних вимог щодо рівня загальноосвітньої підготовки учня, визначених чинними навчальними програмами для 1-4 класів ЗНЗ. Завдання для підсумкових контрольних робіт розробляються МО учителів початкових класів. Оцінювання підсумкових контрольних робіт здійснюється відповідно до критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів, затверджених наказами МОН України від 13.04.2011 № 329 «Про затвердження Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11 травня 2011 року за № 566/19304, від 21.08.2013 № 1222 «Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти», та Інструктивно-методичних матеріалів щодо контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів (лист МОН України від 28.01.2014 №1/9-74).

  Державна підсумкова атестація в 9 класах проводиться з 1 по 8 червня з трьох предметів: української мови, математики та предмета за вибором навчального закладу. За рішенням педагогічної ради від 28.03.2016 р. (протокол №3) вибором навчального закладу проводиться ДПА з історії України в 9-А,Б класах, з української літератури в 9-В класі, з російської мови в 9-Г класі. Завдання для проведення атестації мають відповідати державним вимогам до рівня загальноосвітньої підготовки учнів, визначеним навчальними програмами, затвердженими МОН України.

  Державна підсумкова атестація в 11 класах проводиться з української мови (05.05.2016р. у пунктах тестування у формі ЗНО), математики (11.05.2016 р. у пунктах тестування у формі ЗНО) або історії України (13.05.2016 р. . у пунктах тестування у формі ЗНО ) та 20.05.2016 р. з іноземної мови у навчальному закладі за завданнями Міністерства освіти і науки України. При цьому результати ЗНО зараховуються як результат ДПА за курс повної загальної середньої освіти для всіх випускників старшої школи ЗНЗ 2016 року.

  Учні, які хворіли під час проведення атестації, та учні, які не з’явилися для проходження атестації або не взяли участь під час і основної, і додаткової сесії ЗНО з певного навчального предмета, результат якого зараховується як оцінка за ДПА, через поважні причини, зобов'язані надати довідку, на підставі якої рішенням педагогічної ради загальноосвітнього навчального закладу та відповідним наказом його керівника їм надається право пройти атестацію в строки визначені навчальним закладом за завданнями, укладеними навчальними закладами.