This version of the page http://visnik-press.com.ua/?p=76848 (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2017-05-21. The original page over time could change.
Фотовиставку присвятили видатному археологові | Вісник Переяславщини | Вісник Переяславщини

Фотовиставку присвятили видатному археологові

Валентина Білоусько розповідає про життєвий шлях Тамари Мовші

У четвер, 20 квітня, науковці музею трипільської культури НІЕЗ «Переяслав» в експозиційній залі, де зберігаються артефакти трипільського періоду, відкрили фотовиставку, присвячену 95-й річниці з дня народження видатного українського археолога, кандидата історичних наук Тамари Мовші. На відкриття завітали школярі міських шкіл, науковці заповідника, учні Тамари Мовши. Завідувач науково-дослідного відділу музею трипільської культури Дмитро Тетеря, 50 років, розповів, що до цієї дати науковцями музею за сприяння голови правління ТОВ «Переяслав-Молпродукт» Олександра Пироговського видана книга, яка розповідає про історію створення музею:
– Ідея створення музею трипільської культури у Переяславі належить саме Тамарі Григорівні Мовші, а Михайло Іванович Сікорський підтримав та крок за кроком реалізував цю ідею, створивши перший в Україні музей Трипілля, – розповів у вступному слові науковець.
Заступник генерального директора заповідника з наукової роботи Олександр Колибенко у своєму виступі зазначив, що саме за сприяння Михайла Сікорського та Тамари Мовші з’явилась переяславська археологічна школа. Своїми спогадами про Тамару Григорівну поділились її учні, які неодноразово їздили з нею на археологічні розкопки, Галина Бузян та Олена Якубенко. Детально розповіла представлена на фотовиставці молодший науковий співробітник музею Валентина Білоусько. Вона також зазначила, що до цієї дати вперше виставили в експозиції деякі речі із розкопок, які проводила знаний археолог. Серед них – фрагменти глиняного посуду трипільців, на яких зображені людські постаті, а також кам’яні знаряддя праці, знайдені нею. Науковці відносять їх до того ж періоду.
Виставка триватиме до 1 червня. Музей трипільської культури знаходиться на вул. Шевченка, 10, працює з 9 до 17 години. Вихідні – понеділок, вівторок.
Володимир Набок

189 total views, 1 views today

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Натисніть сюди, щоби скасувати відповідь.

Ви повинні увійти для комментування.


Дизайн: Lifestar