This version of the page http://mfa.gov.ua/ua/alerts/current (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2017-05-17. The original page over time could change.
Актуальні попередження подорожуючим - МЗС України

Міністерство закордонних справ України

Київ 02:54

Актуальні попередження подорожуючим

 

Попередження громадянам України у зв’язку з погіршенням безпекової ситуації в Єменській Республіці, 12.05.2017 р.

У зв'язку із загостренням безпекової ситуації в Єменській Республіці, активізацією терористичної діяльності, спалахом епідемії захворювання на холеру, рекомендуємо громадянам України утриматися від поїздок до Ємену, а тим, хто продовжує перебувати в цій країні, найближчим часом залишити її територію.

У випадку надзвичайної ситуації, загрози життю та здоров’ю, громадянам України слід невідкладно повідомляти про це на «гарячу лінію» Посольства України в Королівстві Саудівська Аравія за номером телефону: +966505220193, адреса електронної пошти: emb_sa@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України за номером телефону: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти: cons_or@mfa.gov.ua.

Попередження громадянам України у зв’язку зі спалахом епідемії гарячки денге у Кенії, 12.05.2017 р.

У зв’язку із загостренням епідеміологічної ситуації в окрузі Момбаса, Республіка Кенія, пов’язаної зі спалахом епідемії гарячки денге, МЗС України рекомендує громадянам України, які планують свої подорожі за кордон, утриматися від відвідання згаданого округу, а тим, хто перебуває в окрузі, залишити його до нормалізації епідеміологічної ситуації.

У разі виявлення симптомів захворювання або виникнення інших обставин, що вимагають негайного консульського реагування, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Республіці Кенія за номером телефону: +254-733-366-366, адреса електронної пошти: emb_ke@mfa.gov.ua, або на цілодобову „гарячу лінію” МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти: cons_or@mfa.gov.ua.

Попередження громадянам України у зв’язку із складною безпековою ситуацією в Лівії

У зв’язку зі складною безпековою ситуацією в Лівії, активною діяльністю на її території терористичних угруповань, зростанням кількості випадків вчинення насильницьких дій (збройних нападів, захоплення у заручники) щодо іноземних громадян, працевлаштованих у Лівії, у тому числі в місцевих медичних закладах, систематичними затриманнями в територіальних водах цієї країни морських суден, до складу екіпажів яких входять й українські моряки, МЗС України вкотре закликає громадян України утриматися від поїздок до Лівії, а тим, хто продовжує перебувати  у згаданій державі, невідкладно залишити її територію.

Недотримання цих рекомендацій загрожує життю громадян, оскільки лівійські органи влади не спроможні гарантувати безпеку та правопорядок на всій території країни.

Привертаємо увагу, що можливості реагування та захисту наших співвітчизників у цій країні обмежені у зв’язку з нездатністю органів державної влади Лівії виконувати свої функції та переміщенням Посольства України в Державі Лівія до Тунісу через загрозу безпеці його персоналу.

Закликаємо родичів або знайомих громадян України, які наразі перебувають в Лівії, повідомити МЗС контактні дані та місцезнаходження своїх близьких (на адресу електронної пошти: Ukrainians_in_Libya@mfa.gov.ua).

У разі необхідності отримання відповідної допомоги щодо виїзду з Лівії та повернення на Батьківщину, громадянам України слід звертатися до Посольства України в Туніській Республіці за номером телефону:  +(216)94127342, адреса електронної пошти: emb_tn@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти: cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації громадянам України у зв'язку з безпековою ситуацією на території Арабської Республіки Єгипет, 13.04.2017 р.

Міністерство закордонних справ України наполегливо рекомендує громадянам України переглянути власні плани щодо відвідування Єгипту протягом строку дії запровадженого 10.04.2017 на три місяці в державі надзвичайного стану, та, по можливості, утриматися без нагальної необхідності від поїздок до цієї держави, у т.ч. з туристичною метою.

Згадані застереження викликані істотною активізацією на території Єгипту радикальних терористичних угруповань, у т.ч. "ІДІЛ", теракти яких, як показує практика останніх місяців, все частіше спрямовуються проти цивільних громадян, у т.ч. із урахуванням їхньої релігійної приналежності.

Тим громадянам, які вже знаходяться в Єгипті, рекомендовано зважити на наявні ризики подальшого перебування на території цієї держави та неухильно слідувати таким порадам:

- категорично не рекомендується здійснювати поїздки і перебувати на півночі та в центральній частині Синайського півострова, а також у пустельних районах на захід від долини ріки Ніл;

- виявляти пильність при відвідуванні північного узбережжя Єгипту, столиці країни та дельти ріки Ніл, туристичних місць у її долині, узбережжя Червоного моря (курорти міст Хургада, Ель-Гуна, Сафага, Затоки Макаді та Затоки Сома), а також південної частини Синайського півострова (курорти міст Шарм-ель-Шейх, Дахаб, Таба).

У разі перебування в курортних місцях Єгипту наполегливо рекомендуємо виявляти підвищену увагу та обережність, утримуватися від виїзду за межі місць організованого відпочинку, які знаходяться під охороною і наглядом сил безпеки. У випадку нагальної необхідності виїзду за межі місць організованого відпочинку, громадянам слід повідомляти про це адміністрацію готелю, рідних або представників туроператора.

З метою отримання інформації про події, які можуть вплинути на забезпечення безпеки в районі розташування наполегливо радимо постійно моніторити місцеві ЗМІ, а також інформаційні ресурси МЗС України та Посольства України в Єгипті (www.mfa.gov.ua, www.egypt.mfa.gov.ua).

Підвищену уважність рекомендуємо виявляти під час святкування в Єгипті релігійних (у т.ч. християнських) свят, та по можливості утримуватися від відвідування релігійних  святинь.

У разі різкого загострення ситуації необхідно неухильно виконувати вказівки посадових осіб, відповідальних за безпеку у місці проживання. Громадянам рекомендується зберігати в доступних місцях паспортні документи, кошти і речі, що знадобляться у випадку термінового залишення місця проживання.

 При потраплянні в надзвичайну ситуацію, виникненні загрози життю та здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Єгипті за номером телефону: +201 000039648, e-mail: emb_eg@mfa.gov.ua або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 1657, електронна пошта: cons_or@mfa.gov.ua.

Попередження громадянам України у зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації в окремих регіонах Перу, 13.04.17 р.

З огляду на тривалі зливи в окремих регіонах Республіки Перу значно збільшилася кількість випадків захворювання на лихоманку Денге та вірус Чікунгунья.

У цьому зв’язку, МЗС рекомендує громадянам України, які планують відвідати Перу, утриматися від поїздок до таких регіонів країни: Анкаш (Ankash), Арекіпа (Arequipa), Ламбаєке (Lambayeque), П`юра (Piura) та Тумбес (Tumbes). Тим співвітчизникам, які вже перебувають у зазначених районах, рекомендується виявляти особливу обачність та дотримуватися рекомендацій місцевих органів влади, медичних та інших компетентних служб, а також стежити за останніми новинами.

У випадках потрапляння у надзвичайні ситуації, загрози життю та здоров’ю, громадянам України слід невідкладно звертатися на "гарячу лінію" Посольства України в Перу за номером телефону: +51 993 458 779, адреса електронної пошти: emb_pe@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua. 

Рекомендації МЗС громадянам України, які планують поїздку до Франції, 13.04.17 р.

У зв’язку зі скоєнням на території країни у 2015-2016 роках терористичних актів, а також проведенням президентських та парламентських виборів вищим державним керівництвом Французької Республіки прийнято рішення про продовження терміну дії режиму надзвичайного стану на всій території континентальної Франції та острові Корсика до 15 липня 2017 року.

Режим надзвичайного стану передбачає посилений прикордонний та митний контроль на всіх кордонах Франції, певні обмеження прав і свобод громадян у частині проведення масових зібрань та відвідання окремих місць, а також надання дозволу правоохоронним органам на здійснення адміністративних обшуків, перевірок транспортних засобів тощо. Водночас, Шенгенське законодавство продовжує діяти без обмежень на території Франції.

МЗС рекомендує громадянам України, які планують здійснити поїздку до Франції, мати при собі разом з дійсним паспортом та документом, що дає право в’їзду до цієї країни (віза, посвідка на проживання тощо), підтвердження мети перебування у Франції.

Звертаємо увагу, що в країні дозволяється ввезення готівки в сумі 10 тис. євро на родину, а не на одну особу. Дозволена сума до ввезення не змінюється незалежно від кількості членів родини.

Перебуваючи на території Франції, громадянам України рекомендується виявляти підвищену пильність та обачність під час відвідання місць масового скупчення людей, відомих історичних пам’яток та місць релігійного культу, чітко виконувати всі вказівки і рекомендації сил безпеки та місцевої влади, бути готовими до перевірки документів представниками правоохоронних органів, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу, відслідковувати інформацію щодо заходів безпеки в місцях перебування.

У разі потрапляння у надзвичайну ситуацію, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України у Франції за номером телефону: +33-143-06-07-37, e-mail: emb_fr@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua.

Попередження громадянам України у зв’язку зі спалахом захворювання на менінгіт у Нігерії, 10.04.17 р.

МЗС інформує про епідемію захворювання на менінгіт типу «С» у Нігерії. Зокрема, за повідомленнями Національного центру з контролю над захворюваннями Федеративної Республіки Нігерія, на території країни виявлено понад 3000 випадків захворювання у 16 штатах та зареєстровано 336 смертельних випадків, спричинених хворобою. Найбільш ураженими є штати Замфара, Сокото та Катціна, де зареєстровано 85% від загальної кількості випадків зараження та смертей.

Менінгіт передається різними бактеріями, повітряно-капельним шляхом. Хвороба викликає гостре запалення зовнішніх шарів головного і спинного мозку, з найбільш поширеними симптомами є підвищена температура, головний біль та біль в потиличних м'язах. Хвороба протікає дуже швидкоплинно, смерть може наступити за декілька годин.

МЗС рекомендує громадянам України зважити на складну епідеміологічну ситуацію в Нігерії та, у разі необхідності здійснити поїздку до цієї країни, завчасно пройти вакцинацію.

У випадках потрапляння у надзвичайні ситуації, загрози життю та здоров’ю, громадянам України слід невідкладно повідомляти про це на «гарячу лінію» Посольства України в Нігерії: +2348036789749, адреса електронної пошти: emb_ng@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти: cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації громадянам України у зв’язку з поїздками до Йорданії

У зв’язку зі зростанням терористичної та екстремістської загрози на території Йорданського Хашимітського Королівства МЗС рекомендує громадянам України, які планують здійснити поїздки до Йорданії або вже перебувають на її території, уникати відвідання районів поблизу кордону з Сирією та Іраком, а також місць розташування таборів біженців. Найбільш небезпечними є 10-кілометрова зона, прилегла до сирійсько-йорданського кордону, а також відрізок шосе № 10 на схід від м. Рувейшид у напрямку іракського кордону.

Наполегливо рекомендуємо уникати місць проведення протестних акцій, масових зібрань, мітингів, не вступати в обговорення з місцевим населенням питань, що стосуються внутрішньополітичної ситуації та зовнішньополітичного курсу країни. У цьому контексті звертаємо увагу, що здебільшого масові акції відбуваються у вихідні (п’ятничні) дні, можуть набути конфронтаційного характеру та швидко перерости в насильство.

Крім того, рекомендуємо виявляти пильність та обережність, постійно стежити за новинами щодо розвитку безпекової ситуації в країні та районі перебування/проживання, неухильно виконувати всі вказівки та рекомендації представників правоохоронних органів і місцевої влади у разі різкого загострення ситуації, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу.

З інформацією Посольства України в Йорданії щодо безпекових аспектів перебування у цій країні можна ознайомитися за посиланням: http://jordan.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/travel-advice.

У випадках потрапляння у надзвичайні ситуації, загрози життю та здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатись на «гарячу лінію» Посольства України в Йорданії за номером телефону: +962 77 673 90 34, адреса електронної пошти emb_jo@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації громадянам України щодо перебування в Турецькій Республіці, 07.04.17 р.

У зв’язку із існуванням потенційних ризиків організації нових протиправних дій представниками екстремістських організацій на території Туреччини, об’єктом яких в т.ч. можуть стати іноземні громадяни та об’єкти туристичної інфраструктури, закликаємо громадян України, які найближчим часом планують поїздки до Туреччини або вже перебувають на її території, бути пильними та дотримуватись таких рекомендацій:

- уникати місць масового скупчення людей та перебування поряд з державними установами, військовими об’єктами, культовими спорудами, а також місць проведення мітингів та демонстрації;

- без зайвої потреби уникати тривалого перебування в транспортних терміналах (аеропорти, морські порти, залізничні та автобусні вокзали), на вузлових зупинках громадського транспорту, постійно стежити за новинами щодо розвитку ситуації в країні та місці перебування;

- завжди мати при собі документи, що посвідчують особу, неухильно виконувати вказівки та рекомендації правоохоронних органів і місцевої влади;

- не залишати без нагальної потреби місця організованого відпочинку, що знаходяться під охороною та наглядом сил безпеки, обмежити пересування у нічний час.

У зв’язку із продовженням проведення правоохоронними та спеціальними органами Турецької Республіки попереджувально-профілактичних заходів з протидії тероризму та екстремізму рекомендується не відвідувати південні та південно-східні райони (провінції Хатай, Кіліс, Газіантеп, Шанлиурфа, Діярбакир, Ван, Мардін, Сіїрт, Бітліс, Ширнак, Хаккярі та Тунджелі), а також прикордонні райони Туреччини з Сирією та Іраком.

У разі потрапляння у надзвичайну ситуацію, загрози життю та   здоров’ю, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Турецькій Республіці: +90 533 617 62 73, e-mail: emb_tr@mfa.gov.ua) або Генерального консульства України в Стамбулі:     +90 530 612 55 77, e-mail: gc_tr@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57.

Рекомендації громадянам України у зв’язку із безпековою ситуацією на території Республіки Судан, 06.04.17 р.

Ситуація у сфері безпеки в деяких районах Судану є нестабільною і схильною до постійного модифікування, що викликано активністю злочинних угруповань, триваючими локальними збройними сутичками, а також ймовірністю здійснення терористичних акцій.

У зв’язку із вищевикладеним Міністерство закордонних справ України рекомендує зважити на можливі ризики Вашому життю та здоров’ю при ухваленні рішення щодо відвідання території Республіки Судан.

У разі перебування в Судані, МЗС не рекомендує громадянам України здійснювати будь-які поїздки в такі регіони країни: Дарфур, регіон поблизу державного кордону Судану та Еритреї, Аб’ей, Південний Кордофан і штати Блакитного Нілу, район Північного Кордофану і штати Білого Нілу, що розташовані на південь від дороги "Kosti-El Obeid-En Nahud". Громадяни України, які відвідуватимуть згадані регіони без отримання відповідного дозволу суданських властей, можуть бути затримані місцевими органами правопорядку.

На території Судану існує загальна загроза тероризму, спостерігається активність радикальних груп, які ставлять своєю метою нанесення фізичної шкоди іноземним громадянам, зокрема представникам європейських держав. Атаки можуть бути нерозбірливими, у тому числі в місцях, відвідуваних експатріантами та іноземними туристами. 

У Судані фіксується підвищений ризик проведення спонтанних неконтрольованих демонстрацій, відтак громадянам України наполегливо рекомендується проявляти підвищену пильність і по можливості уникати натовпу та значного скупчення місцевого населення. З метою відстеження актуального стану безпекової ситуації в країні рекомендуємо на регулярній основі моніторити надійні джерела інформації, місцеві ЗМІ.

У разі різкого загострення ситуації, необхідно неухильно виконувати вказівки посадових осіб, відповідальних за безпеку у місці проживання, правоохоронців та представників організацій, що здійснюють реагування на надзвичайну ситуацію. Громадянам рекомендується зберігати в доступних місцях документи, кошти і речі, що знадобляться у випадку термінового залишення місця проживання.

Нехтування вищезгаданими рекомендаціями може призвести до потрапляння громадянами України у небажані ситуації. Варто зважати, що із урахуванням відсутності в Судані Посольства України, можливості Міністерства закордонних справ при вирішенні термінових питань, пов’язаних із забезпеченням захисту прав і свобод співвітчизників в цій державі, є вкрай обмеженими.

У разі потрапляння у надзвичайну ситуацію, виникнення загрози життю та здоров’ю, громадянам України слід невідкладно повідомити про це на "гарячу лінію" Посольства України в Єгипті (+20 100 003 9648), e-mail: emb_eg@mfa.gov.ua, Почесного консула України в Хартумі (+249 91 230 2520), e-mail: ukraine.con.sd@gmail.com або на цілодобову "гарячу лінію" МЗС України (+38 044 238 16 57), e-mail: cons_or@mfa.gov.ua.  

Рекомендації громадянам України у зв’язку з підвищеним рівнем безпекових загроз в Федеративній Республіці Сомалі, 04.04.2017 р.

У зв’язку із загостренням безпекової ситуації в Сомалі, пов’язаної з активізацією діяльності терористичного руху Аш-Шабааб, МЗС рекомендує громадянам України, які планують свої подорожі за кордон, утриматися від відвідання Федеративної Республіки Сомалі, а тим, хто перебуває у країні, залишити її територію.

У разі необхідності здійснити поїздку до Сомалі, незважаючи на наявну складну ситуацію, рекомендується виявляти підвищену пильність та обережність, уникати виїзду за межі зони безпеки Міжнародного аеропорту, за межі столиці, а особливо - в прикордонні регіони.

Громадяни України, які вирішили здійснити морську подорож навколо узбережжя Сомалі, що є вкрай небажаним та небезпечним, повинні проявляти крайню обережність, враховуючи високу загрозу викрадення судна і / або піратського нападу.

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації на території Сомалі або виникнення інших обставин, що вимагають негайного консульського реагування, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Республіці Кенія за номером телефону: +254-733-366-366, e-mail: emb_ke@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57», електронна пошта: cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації громадянам України у зв’язку з активністю терористичних груп та погіршенням безпекової ситуації в Ісламській Республіці Мавританія

У зв'язку з активізацією терористичних груп на території Ісламської Республіки Мавританія МЗС рекомендує громадянам України утриматися від подорожей до районів, розташованих уздовж кордону між Мавританією та Малі, Алжиром і Західною Сахарою. Також попереджаємо про необхідність попереднього отримання іноземними громадянами спеціальних дозволів від Уряду Мавританії для здійснення поїздок до вказаних регіонів:

• Східна частина регіону Тагант (на схід від Тіджікжа);

• Східна частина регіону Адрар (на схід від Уадан);

• Регіон Земмур (крім Фдерік і Зуерат).

Громадянам України, які перебувають на території Мавританії, рекомендується виявляти підвищену пильність та обережність. У разі необхідності здійснити поїздку до Мавританії переміщення територією цієї країни слід здійснювати виключно у супроводі осіб, обізнаних з особливостями місцевості.

У випадках потрапляння у надзвичайні ситуації на території Мавританії слід невідкладно звертатися до Почесного консульства України у м. Нуакшот за номером телефону: +(222) 2733 00 00, адреса електронної пошти: fkhady@hotmail.com, Посольства України в Королівстві Марокко за номером телефону: +(212) 66118 63 90, адреса електронної пошти: emb_ma@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 1657, електронна пошта: cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації громадянам України у зв’язку з погіршенням погодних умов внаслідок тропічного циклону Деббі (штат Квінсленд, Австралія)

У зв’язку з підвищеною небезпекою погіршення погодних умов у штаті Квінсленд, Австралія, внаслідок просування тропічного циклону "Деббі"  МЗС рекомендує громадянам України без нагальної необхідності тимчасово (протягом 28-30 березня 2017 року) утриматись від поїздок до північної частини штату Квінсленд (міста Таунсвіль, Маккей, Боуен).

Громадянам України, які перебувають на цих територіях, слід уважно стежити за повідомленнями місцевих служб про розвиток ситуації, виконувати інструкції рятувальних служб, враховувати можливі зміни у розкладі руху сухопутного та повітряного транспорту, а також бути готовими до екстреної евакуації з небезпечних зон, уражених стихійним лихом.

У разі потрапляння у надзвичайну ситуацію, загрози життю та здоров’ю, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Австралії за номерами телефонів: +612 62305789, +61475514592, e-mail: emb_aut@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57, e-mail: cons_or@mfa.gov.ua.

Попередження громадянам України у зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації в окремих країнах Південної Америки, 22.03.17 р.

У зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації у деяких регіонах Південної Америки (почастішання випадків захворювання на жовту лихоманку), МЗС рекомендує громадянам України, які мають намір відвідати Бразилію, Болівію, Перу, Колумбію та Венесуелу здійснити щеплення проти цієї небезпечної хвороби.

У випадках потрапляння у надзвичайні ситуації, загрози життю та здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатися на "гарячі лінії":

Посольства України у Федеративній Республіці Бразилія за номером телефону: + 5561 83630222, адреса електронної пошти: emb_br@mfa.gov.ua;

Посольства України в Перу за номером телефону: +51 993 458 779, адреса електронної пошти: emb_pe@mfa.gov.ua;

Посольства України в Республіці Куба за номером телефону: +535 4295131, адреса електронної пошти: gc_cu@mfa.gov.ua та

Консульства України в м.Сан-Паулу за номером телефону: + 5511 974670087 , адреса електронної пошти: gc_brsp@mfa.gov.ua.

Крім того, прийом звернень громадян здійснює цілодобова «гаряча лінія» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua.

Попередження громадянам України у зв’язку з проведенням 24.03.2017 р. у м. Загреб відбіркового футбольного матчу Чемпіонату Світу між національними збірними командами України та Хорватії, 15.03.17 р.

У зв’язку з проведенням 24.03.2017 р. у м.Загреб відбіркового футбольного матчу Чемпіонату Світу між національними збірними командами України та Хорватії очікується прибуття великої кількості українських вболівальників.

У цьому зв’язку, рекомендуємо громадянам України бути особливо уважними під час відвідання м. Загреб та дотримуватися правил поведінки та законодавства Республіки Хорватія.

Відповідно до норм законодавства Республіки Хорватія, іноземець під час короткострокового перебування в країні зобов'язаний зареєструвати місце свого проживання протягом 2-х днів з моменту в’їзду, або у разі зміни місця проживання.

Заяви на реєстрацію місця проживання повинні бути подані до відділу поліції за місцем знаходження житла (апартамент, готель тощо), де мешкатиме іноземець.

Порушення режиму реєстрації місця проживання на території Хорватії тягне за собою накладання штрафу.

Для отримання в’їзної візи до Хорватії потрібно звертатися до Посольства Республіки Хорватія в Україні. На прикордонних пунктах пропуску Республіки Хорватія візи не оформлюються. Іноземці, які мають діючу  дво- або багаторазову шенгенську візу або дозвіл на перебування в країні Шенгенської зони, Болгарії, Румунії та Кіпру, можуть відвідувати Хорватію без необхідності оформлення хорватської візи та перебувати на її території у період дійсності вищезазначених віз або дозволів. При цьому термін перебування не може перевищувати 90 днів  протягом 180 днів.

У випадках потрапляння у надзвичайні ситуації, загрози життю та здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатися на "гарячу лінію" Посольства України в Республіці Хорватія за номером телефону: +385916051010, адреса електронної пошти: emb_hr@mfa.gov.ua.

Крім того, прийом звернень громадян здійснює цілодобова «гаряча лінія» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua.

Попередження громадянам України у зв’язку з погіршенням погодних умов у західному регіоні США, 24.02.17 р.

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов внаслідок низького атмосферного фронту, який приніс потужні Тихоокеанські шторми з сильними вітрами, зливами та місцями з сніговими хуртовинами в штаті Каліфорнія та західних регіонах штату Невада, МЗС рекомендує громадянам України, які перебувають на згаданих територіях або планують їх відвідати, відстежувати повідомлення місцевих служб про розвиток ситуації, виконувати інструкції рятувальних служб, враховувати можливі зміни у розкладі руху сухопутного та повітряного транспорту, а також бути готовими до екстреної евакуації з небезпечних зон стихійного лиха.

Привертаємо увагу, що згідно з законодавством України (закони України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", "Про туризм") громадяни при виїзді за кордон повинні бути застраховані задля гарантування відшкодування їм витрат, пов'язаних з надзвичайними обставинами під час перебування за кордоном.

У випадках потрапляння у Західному регіоні США у надзвичайні ситуації, що загрожують життю та здоров’ю, громадянам України слід невідкладно звертатися до Генерального консульства України в Сан-Франциско за номером телефону: +14156900460, електронна пошта: gc_uss@mfa.gov.ua.

Крім того, прийом звернень громадян здійснює цілодобова «гаряча лінія» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації громадянам України щодо порядку в’їзду на територію Держави Ізраїль, 10.02.17 р.

Після запровадження між Україною та Державою Ізраїль безвізового режиму поїздок громадян з кожним роком фіксується значне зростання випадків непропуску на територію Держави Ізраїль громадян України.

У цьому зв’язку необхідно пам’ятати, що безвізовий режим, встановлений відповідною Угодою, розповсюджується лише на поїздки, які здійснюються з туристичною, діловою та гостьовою метою або задля лікування в ізраїльських медичних закладах, та не передбачає можливості працевлаштування.

Для отримання права на працевлаштування в Ізраїлі громадянин України має звертатися до Посольства Ізраїлю в Україні для оформлення робочої візи (Б-1), яка видається за дозволом МВС цієї країни.

Вказаний аспект слід особливо враховувати, адже за інформацією ізраїльської сторони, жорстка процедура перевірки та збільшення заборон на в’їзд пов’язується саме зі зростанням кількості українців, які неправомірно залишаються в Ізраїлі після завершення 90 днів, у т.ч. з метою нелегального працевлаштування.

Закликаємо громадян України, які планують відвідати Ізраїль, відповідально ставитися до мети своєї поїздки до Ізраїлю та здійснювати свої подорожі у суворій відповідності до положень Угоди.

У разі відвідання Ізраїлю в рамках безвізового режиму слід бути готовими переконливо і за допомогою документів довести відповідність мети своєї поїздки в аеропорту, оскільки повноваження щодо прийняття остаточного рішення стосовно допущення на територію країни належать саме співробітнику прикордонної/міграційної служби.

Наприклад, туристам доцільно мати зворотний квиток, підтвердження бронювання готелю та придбання туристичного продукту, суму коштів, достатню для запланованого перебування в Ізраїлі, а також поліс медичного страхування.

Особам, які в’їжджають з гостьовою метою або для лікування, слід мати іменне запрошення з персональними та контактними даними приймаючої сторони/лікарні. Зворотний квиток та достатні кошти також необхідні. 

Не громадянам Ізраїлю, які бажають запросити українця, краще погодити таке запрошення в територіальному відділенні Служби населення та імміграції Ізраїлю.

Увага! Також слід враховувати, що для іноземців, у т.ч. громадян України, які в’їжджають до Ізраїлю для возз’єднання зі своїм подружжям - громадянином Ізраїлю після реєстрації шлюбу або спільного проживання без реєстрації шлюбу, а також їх дітям встановлено особливий порядок в’їзду.

Довідково: Ізраїльському громадянину потрібно звернутися до МВС з проханням про призначення черги у візовий відділ для початку процедури легалізації свого подружжя / співмешканця та запрошення його до Ізраїлю.

До призначеної зустрічі потрібно підготувати документи, які слугують доказом наміру проживати разом, а також особисті документи подружжя / співмешканця–іноземця. Тільки після отримання офіційного дозволу МВС, іноземне подружжя / співмешканець зможе в'їхати до Ізраїлю.

При цьому, громадянам України, під час планування поїздки до Ізраїлю, рекомендується страхувати ризик відмови у в’їзді.

Під час інтерв’ювання необхідно поводитися спокійно та виважено, чітко відповідаючи на запитання співробітника прикордонної служби. Враховуючи те, що сама по собі процедура опитування є досить стресовою, зайві емоції ніяким чином не сприятимуть її завершенню на Вашу користь, адже будуть сприйняті як свідчення проти задекларованих Вами намірів.   

У разі прийняття щодо Вас рішення про заборону в’їзду, Ви маєте право на його оскарження до суду, про що (плани на оскарження) Ви маєте повідомити співробітників прикордонної служби та зв’язатися з місцевими адвокатами (обрати захисника Ви можете за допомого приймаючої сторони або скориставшись послугами правників, зазначених на сайті Посольства України в Державі Ізраїль в розділі "Консульські питання").

Слід зазначити, що співробітники Посольства України в Державі Ізраїль не можуть впливати на процес прийняття імміграційних рішень, а процедура їх оскарження, встановлена ізраїльським законодавством, не передбачає участі дипломатів в якості процесуальних суб’єктів оскарження, якими є самі особи або їх юридичні представники (адвокати).

Окремо, звертаємось із проханням до громадян України інформувати українські компетентні органи про випадки використання туристичної діяльності для прикриття здійснення неправомірних дій, у т.ч. зі сприяння та організації нелегальної міграції до Ізраїлю. Така недобросовісна діяльність призводить до посилення заходів прикордонного контролю щодо громадян України з відповідними наслідками для наших співвітчизників, у т.ч. і тих, які мають щирі наміри щодо задоволення своїх культурних, релігійних, ділових та інших потреб під час здійснення закордонних поїздок у відповідності до укладених міжнародних документів та чинного законодавства.  

Просимо враховувати, що можливості працевлаштування в Ізраїлі “в рамках безвізового режиму”, які на даний час широко рекламуються в українській частині Інтернету, є порушенням положень українсько-ізраїльської Угоди про відмову від візових вимог та чинного законодавства, а їх автори завдають шкоди інтересам українців та українсько-ізраїльським відносинам в цілому.

Крім цього, громадяни України, які в’їжджають до Ізраїлю за таких обставин, зазвичай стають жертвами шахраїв, які пропонують їм послуги з подальшого оформлення відповідного статусу на території країни,  надаючи при цьому фальшиву візу або посвідчення особи. Окрім значних фінансових витрат, які вимагаються зловмисниками, наші співвітчизники підлягають адміністративній / кримінальній відповідальності.

Попередження громадянам України у зв’язку з погіршенням погодних умов в окремих регіонах Перу, 09.02.17 р.

У зв’язку з погіршенням погодних умов у деяких регіонах Перу (інтенсивні зливи, що призвели до сильних повеней та зсувів ґрунту), Урядом Перу запроваджено режим надзвичайного стану строком на 60 днів у небезпечних прибережних та гірських регіонах країни Арекіпа (Arequipa), Тумбес (Tumbes), П’юра (Piura) та Ламбаєке (Lambayeque), провінціях Наска (Nazca), Куско (Cuzco), Пальпа (Palpa) та Піско (Pisco).

МЗС рекомендує громадянам України які планують відвідати Перу, утриматись від поїздок до зазначених регіонів країни, а також провінції Іка (Іса). Громадянам України, які наразі перебувають у районах, де запроваджено надзвичайний стан, рекомендується проявляти максимальну пильність, слідувати рекомендаціям місцевих органів влади, рятувальних та інших компетентних служб, а також стежити за останніми новинами.

У випадках потрапляння у надзвичайні ситуації, загрози життю та здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатися на "гарячу лінію" Посольства України в Перу за номером телефону: +51 993 458 779, адреса електронної пошти: emb_ro@mfa.gov.ua.

Крім того, прийом звернень громадян здійснює цілодобова «гаряча лінія» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації громадянам України у зв’язку з загостренням безпекової ситуації у Республіці Кот-дʼІвуар, 24.01.17 р.

У зв’язку з загостренням безпекової ситуації у північній частині Республіки Кот-д'Івуару МЗС рекомендує громадянам України, які планують здійснити поїздки до цієї країни або вже перебувають на її території, виявляти підвищену пильність та обережність під час поїздок за межі міста Абіджан.

МЗС рекомендує уникати місць масового скупчення людей, не брати участі в акціях протесту та демонстраціях, обмежити пересування вночі і використання місцевого громадського автотранспорту, стежити за місцевими новинами, неухильно виконувати усі вимоги представників правоохоронних органів.

У випадках потрапляння у надзвичайні ситуації на території Кот-дʼІвуару слід невідкладно звертатися до Почесного консульства України в Кот-дʼІвуарі за номером телефону: +(255)22483700, адреса електронної пошти: consulathonoraireukraineci@hotmail.fr, до Посольства України в Республіці Сенегал за номером телефону: +(221)774745563,  адреси електронної пошти: ukrconsuldakar@gmail.com, emb_sn@mfa.gov.ua або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 1657, електронна пошта: cons_or@mfa.gov.ua. 

Попередження громадянам України у зв’язку з сейсмічною активністю у центральних районах Італії, 20.01.2017 р.

У зв’язку з землетрусом, що стався в провінціях Аквіла та Рієті 18 січня ц.р., та з огляду на збереження небезпеки подальших поштовхів МЗС рекомендує громадянам України без нагальної необхідності утриматися від відвідання цих районів Італії.

Для тих громадян України, які перебувають на територіях, де зберігається загроза землетрусу, необхідно уважно стежити за повідомленнями компетентних органів Італії та ознайомитися з рекомендаціями Департаменту цивільного захисту при Раді Міністрів Італійської республіки, які оприлюднюються на веб-сторінці за посиланням: http://www.protezionecivile.gov.it/jcms/it/home.wp

У випадку потрапляння у надзвичайні ситуації громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Італії на телефон "гарячої лінії" +39 389 004 0000, електронну пошту emb_it@mfa.gov.ua, або на цілодобову "гарячу лінію" МЗС України: +38 044 238 16 57, електронну пошту cons_or@mfa.gov.ua. 

Рекомендації  громадянам України у зв’язку з погіршенням внутрішньополітичної ситуації в Гамбії, 19.01.2017 р.

У зв’язку з напруженою та непередбачуваною внутрішньополітичною ситуацією в Гамбії, а також введенням на її території надзвичайного стану, МЗС України рекомендує громадянам України утриматися найближчим часом від поїздок до Гамбії або залишити її територію.

Громадянам України, які перебувають на території Гамбії, рекомендується виявляти підвищену пильність та обережність, регулярно стежити за новинами щодо розвитку ситуації в країні, уникати місць масового скупчення людей, не брати участі в акціях протесту та демонстраціях, не торкатися у розмовах з місцевим населенням питань, що стосуються внутрішньополітичної ситуації в Гамбії, а також завжди мати при собі документи, які посвідчують особу.

У випадках потрапляння у надзвичайні ситуації на території Гамбії, що загрожують їх життю та здоров’ю, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України у Федеративній Республіці Нігерія на телефон "гарячої лінії": +2348036789749,  +2348091155339, електронна пошта:  emb_ng@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57, електронна пошта: cons_or@mfa.gov.ua. 

Рекомендації  громадянам України у зв’язку з погіршенням погодних умов в південних провінціях Таїланду, 13.01.2017 р.

У зв’язку із погіршенням погодних умов внаслідок дощового циклону, який спричинив повені та великі руйнування у південних провінціях Таїланду та ймовірність найближчим часом опадів у провінціях Пхетчабурі та Прачуапкхірікхан, МЗС рекомендує громадянам України, які перебувають на згаданих територіях або планують їх відвідати, відстежувати повідомлення місцевих служб про розвиток ситуації, виконувати інструкції рятувальних служб, враховувати можливі зміни у розкладі руху сухопутного та повітряного транспорту, а також бути готовими до екстреної евакуації з небезпечних зон дії циклону.

Звертаємо увагу, що згідно з законодавством України (закони України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", "Про туризм") громадяни при виїзді за кордон повинні бути застраховані задля гарантування відшкодування їм витрат, пов'язаних з надзвичайними обставинами під час перебування за кордоном.

У випадках потрапляння у надзвичайні ситуації на території Таїланду, що загрожують їх життю та здоров’ю, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Королівстві Таїланд за номером телефону: +66917709100, електронна пошта: emb_th@mfa.gov.ua або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57, електронна пошта: cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації МЗС громадянам України, які планують поїздку до Франції, 30.12.2016 р.

У зв’язку зі скоєнням у листопаді 2015 року та липні 2016 року терористичних актів в Парижі та Ніцці, а також президентськими та парламентськими виборами у 2017 році вищим державним керівництвом Французької Республіки прийнято рішення про чергове (п’яте) продовження терміну дії режиму надзвичайного стану на всій території континентальної Франції та острові Корсика до липня 2017 року.

Режим надзвичайного стану передбачає посилений прикордонний та митний контроль на всіх кордонах Франції, певні обмеження прав і свобод громадян у частині проведення масових зібрань та відвідання окремих місць, а також надання дозволу правоохоронним органам на здійснення адміністративних обшуків, перевірок транспортних засобів тощо. Водночас, Шенгенське законодавство продовжує діяти без обмежень на території Франції.

З огляду на вказане, МЗС рекомендує громадянам України, які планують здійснити поїздку до Франції, мати при собі, разом з дійсним паспортом та документом, що дає право в’їзду до цієї країни (віза, посвідка на проживання тощо), підтвердження мети перебування у Франції.

Звертаємо увагу, що в країні дозволяється до ввезення сума готівкою із розрахунку 10 тис. євро на родину, а не на одну особу. Дозволена сума до ввезення не змінюється незалежно від кількості членів сім’ї, які в’їжджають до Франції.

Перебуваючи на території Франції, громадянам України рекомендується виявляти підвищену пильність та обачність під час відвідання місць масового скупчення людей, відомих історичних пам’яток та місць релігійного культу, виконувати вказівки і рекомендації сил безпеки та місцевої влади, бути готовими до перевірки документів та особистого контролю представниками правоохоронних органів, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу, а також стежити за інформацією щодо заходів безпеки в місцях перебування.

У разі потрапляння у надзвичайну ситуацію громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України у Франції за номером телефону: +33-143-06-07-37, на адресу електронної пошти: emb_fr@mfa.gov.ua,  або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua. 

Рекомендації громадянам України у зв'язку з безпековою ситуацією на території Арабської Республіки Єгипет, 29.12.2016 р.

У зв’язку із здійсненням останнім часом низки терористичних актів на території Арабської Республіки Єгипет, зокрема в Каїрі (у тому числі в Коптському православному соборі 11 грудня 2016 року), а також через  імовірність їх повторення, МЗС рекомендує громадянам України, які планують здійснити поїздки до Єгипту або вже перебувають на його території, зважати на значний рівень терористичної активності, ризики і небезпеки та враховувати такі застереження:

- категорично не рекомендується здійснювати поїздки і перебувати на півночі та в центральній частині Синайського півострова, а також у пустельних районах на захід від долини ріки Ніл;

- виявляти пильність при відвідуванні північного узбережжя Єгипту, столиці країни та дельти ріки Ніл, туристичних місць у долині ріки Ніл, узбережжя Червоного моря (курорти міст Хургади, Ель-Гуни, Сафаги, Затоки Макаді та Затоки Сома), а також південної частини Синайського півострова (курорти міст Шарм-ель-Шейх, Дахаб, Таба).

Підвищену уважність рекомендовано виявляти під час святкування в Єгипті релігійних (у т.ч. християнських) свят, а також перебуваючи на території релігійних (у т.ч. християнських) святинь. Під час перебування на території Єгипту також наполегливо рекомендуємо виявляти підвищену увагу та обережність, не залишати без нагальної потреби місця організованого відпочинку, які знаходяться під охороною і наглядом сил безпеки, постійно стежити за повідомленнями ЗМІ для отримання інформації про події, які можуть вплинути на забезпечення безпеки в районі перебування.

У випадку необхідності виїзду за межі місць організованого відпочинку, громадянам слід повідомляти про це адміністрації готелю, рідним або представнику туроператора.

У разі різкого загострення ситуації необхідно неухильно виконувати вказівки посадових осіб, відповідальних за безпеку у місці проживання. Громадянам рекомендується зберігати в доступних місцях паспортні документи, кошти і речі, що знадобляться у випадку термінового залишення місця проживання.

 При потраплянні в надзвичайну ситуацію, винекненні загрози життю та здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Єгипті за номером телефону: +201 000039648, e-mail: emb_eg@mfa.gov.ua або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 1657, електронна пошта: cons_or@mfa.gov.ua.

Попередження громадянам України у зв’язку з погіршенням безпекової ситуації в окремих регіонах Йорданії, 29.12.2016 р.

У зв’язку із терористичним актом, скоєним у м. Карак 18.12.2016 р., а також погіршенням безпекової ситуації на території Йорданського Хашимітського Королівства і високою ймовірністю терористичної загрози, МЗС рекомендує громадянам України, які найближчим часом планують поїздки до Йорданії або вже перебувають на її території, виявляти підвищену пильність та обережність. При цьому нашим співвітчизникам слід утримуватися від перебування у місцях масового скупчення людей, особливо в період новорічних та різдвяних свят, не брати участі в демонстраціях та акціях протесту, обмежити пересування вночі і використання місцевого громадського автотранспорту, стежити за місцевими новинами, неухильно виконувати усі вимоги представників правоохоронних органів.

У випадках потрапляння у надзвичайні ситуації, загрози життю та здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатися на "гарячу лінію" Посольства України в Йорданії за номером телефону: +962 77 673 90 34, адреса електронної пошти emb_jo@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації громадянам України у зв'язку із безпековою ситуацією в Ісламській Республіці Афганістан, 29.12.2016 р.

Безпекова ситуація в Ісламській Республіці Афганістан залишається напруженою внаслідок здійснення терористичних актів проти місцевого населення та іноземних громадян. Головними цілями терористичних угруповань залишаються міжнародні аеропорти, автозаправки, мечеті, магазини, базари та інші місця масового скупчення людей.

Міністерство закордонних справ України звертається до громадян України тимчасово утриматись від подорожей до Афганістану, а громадянам, які перебувають на території цієї країни, виявляти підвищену пильність та обережність, постійно стежити за новинами щодо розвитку ситуації в країні, уникати місць масового скупчення людей.

У разі потрапляння в надзвичайну ситуацію, загрози життю та здоров'ю громадянам України слід звертатися до Посольства України в Республіці Таджикистан за номерами телефонів (+992) 37 235 84 12; (+992) 37 235 84 13, на адресу електронної пошти: emb_tj@mfa.gov.ua, або на цілодобову "гарячу лінію" МЗС України: +38(044) 238 16 57, адреса електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua. 

Рекомендації громадянам України у зв’язку з безпековою ситуацією в Республіці Бурунді, 28.12.2016 р.

У зв’язку зі збереженням політичної нестабільності та напруженої криміногенної ситуації в Республіці Бурунді, МЗС рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до цієї країни. У разі невідкладної необхідності здійснити таку поїздку рекомендується попередньо інформувати про це Посольство України в Республіці Кенія із зазначенням місць можливого перебування та можливостей оперативного зв’язку з Посольством (номери телефонів, електронні адреси тощо).

Перебуваючи на території Бурунді, рекомендується утримуватися від відвідування прикордонних районів з Руандою та ДРК, уникати участі у демонстраціях, зібраннях, відвідування спортивних та інших масових заходів, стежити за інформацією, що стосується безпеки, у місцевих ЗМІ та Інтернеті.

Громадянам України, які перебувають на території Бурунді, слід виключити пересування у темний період доби (окрім таксі), не вдягати коштовні прикраси та не мати при собі значні суми готівкових коштів, блокувати двері та вікна в помешканнях і транспортних засобах.

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації, виникнення загрози життю та здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Кенії за номерами телефонів: (+254) 733 366 366, (+254) 205 224 545, електронна пошта: emb_ke@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: (+38 044) 238 16 57, електронна пошта: cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації громадянам України у зв’язку зі зростанням загрози тероризму та погіршенням безпекової ситуації в окремих регіонах Малайзії та Республіки Філіппіни, 28.12.2016 р.

У зв’язку зі зростанням загрози тероризму, погіршенням безпекової ситуації та існуванням значної загрози викрадення іноземців у штаті Сабах   Малайзія (особливо у його східній частині), на острові Мінданао та островах архіпелагу Сулу, Республіки Філіппіни, МЗС рекомендує громадянам України уникати поїздок до вказаних регіонів, а тим хто постійно проживає або тимчасово перебуває на згаданих територіях, виявляти підвищену пильність та обережність, постійно стежити за новинами щодо розвитку безпекової ситуації, уникати місць масового скупчення людей, неухильно виконувати всі вказівки й рекомендації правоохоронних органів і місцевої влади, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу.

У випадку потрапляння в надзвичайну ситуацію, виникнення загрози життю і здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Малайзії за номером телефону: +60162614707, електронна пошта: emb_my@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: (+38044)-238-16-57, адреса електронної пошти: cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації громадянам України у зв'язку зі збереженням високого рівня терористичних загроз  та напруженої криміногенної ситуації в Республіці Кенія, 28.12.2016 р.

У зв’язку зі збереженням у Республіці Кенія високого рівня терористичних загроз та напруженої криміногенної ситуації, а також з огляду на зростання кількості масових акцій із наближенням загальних виборів в Кенії, запланованих на 08 серпня 2017 року, МЗС рекомендує громадянам України зважати на згадані обставини при плануванні поїздок до цієї країни, передусім у серпні 2017 року.

Небезпечними регіонами Кенії залишаються: північно-східні округи (Ель-Вак, Ваджір, Гарісса і Мандера), прибережні території (включаючи міста Момбаса та Кіліфі), м. Найробі (зокрема, райони Істлі та Кібера).

У разі нагальної необхідності в’їзду до Кенії громадянам України рекомендується повідомити про поїздку рідних і близьких в Україні, мати при собі копії документів, адресу та телефони Посольства України в Кенії, а також з’ясувати можливості приймаючої сторони забезпечити належні заходи безпеки та надання оперативного зв’язку.

Громадянам України, які перебувають на території Кенії, слід виявляти підвищену пильність та обережність, постійно стежити за новинами щодо розвитку ситуації в країні, уникати місць масового скупчення людей, виключити пересування у темний період доби (окрім таксі), не вдягати коштовні прикраси та не мати при собі значні суми готівкових коштів, блокувати двері та вікна в помешканнях і транспортних засобах.

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації, виникнення загрози життю та здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Кенії за номерами телефонів: (+254) 733 366 366, (+254) 205 224 545, електронна пошта: emb_ke@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: (+38 044) 238 16 57, електронна пошта: cons_or@mfa.gov.ua. 

Рекомендації громадянам України у зв’язку з безпековою ситуацією в Туреччині, 27.10.2016 р.

МЗС України рекомендує громадянам України, які найближчим часом планують поїздки до Турецької Республіки або вже перебувають на її території, зокрема в містах Стамбул, Анкара, Ізмір, виявляти підвищену пильність і обережність, уникати відвідання об’єктів туристичної інфраструктури (культових споруд, історичних пам’яток, популярних серед іноземних туристів пішохідних вулиць та майданів в місцях відпочинку), а також місць проведення мітингів та демонстрацій.

Без зайвої потреби доцільно уникати тривалого перебування у транспортних терміналах (аеропорти, морські порти, залізничні та автобусні вокзали), на вузлових зупинках громадського транспорту, обмежити відвідування адміністративних будівель, великих торговельно-розважальних комплексів, постійно стежити за новинами щодо розвитку ситуації в країні та місці перебування, неухильно виконувати всі вказівки та рекомендації правоохоронних органів і місцевої влади, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу.

У зв’язку з проведенням силовими відомствами Туреччини попереджувально-профілактичних заходів із протидії тероризму та екстремізму слід обмежити відвідування південних та південно-східних районів країни (провінції Хатай, Кіліс, Газіантеп, Шанлиурфа, Діярбакир, Мардін, Ширнак, Хаккярі, Бінгьоль) та утриматись від будь-яких поїздок поблизу кордонів з Сирією та Іраком.

У разі потрапляння у надзвичайну ситуацію, загрози життю та здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Туреччині за номером телефону: +90 533 307 72 32, e-mail: emb_tr@mfa.gov.ua, Генерального консульства України в Стамбулі за номером телефону: +90 530 612 55 77, e-mail: gc_tr@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57, e-mail: cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації громадянам України у зв’язку  з посиленням терористичної активності та погіршенням безпекової ситуації на території Ісламської Республіки Пакистан, 25.10.2016 р.

У зв'язку з посиленням терористичної активності та погіршенням безпекової ситуації на території Ісламської Республіки Пакистан, МЗС рекомендує громадянам, які постійно проживають або тимчасово перебувають в Ісламській Республіці Пакистан, виявляти підвищену увагу та обережність, постійно стежити за новинами та рекомендаціями місцевих органів влади, уникати місць масового скупчення людей, не брати участі в демонстраціях та акціях протесту, обмежити пересування вночі і використання місцевого громадського автотранспорту. У випадках нагальної необхідності відвідання Ісламської Республіки Пакистан, рекомендуємо громадянам України інформувати про це Посольство України в Ісламській Республіці Пакистан із зазначенням місць можливого перебування та можливостей оперативного зв'язку (номери телефонів, електронний адрес тощо).

У випадку потрапляння в надзвичайну ситуацію, виникнення загрози життю і здоров’ю громадянам України слід невідкладно повідомляти про це на телефон гарячої лінії Посольства України в Ісламської Республіки Пакистан: +92-512-60-89-66, електронну пошту emb_pk@mfa.gov.ua, або на цілодобову "гарячу лінію" МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua. 

Рекомендації громадянам України у зв’язку з загостренням безпекової ситуації у Центральноафриканській Республіці, 20.10.2016

З огляду на значне загострення внутрішньобезпекової ситуації у Центральноафриканській Республіці внаслідок різкої активізації діяльності збройних угруповань на території країни, зокрема, збройних сутичок, убивств, пограбувань, викрадень людей, Міністерство закордонних справ України рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до ЦАР, а тим, хто продовжує перебувати в цій країні, – залишити її територію.

Недотримання цих рекомендацій загрожує особистій безпеці громадян, що пов’язано із нездатністю центральноафриканської влади гарантувати безпеку та правопорядок на всій території країни. Привертаємо увагу до того, що у разі погіршення ситуації поширення офіційної інформації щодо блокування доріг, аеропортів, закриття кордонів може бути ускладнено.

У випадку нагальної необхідності відвідати Центральноафриканську Республіку рекомендуємо заздалегідь інформувати про це Посольство України в Туніській Республіці із зазначенням місць і часу планованого перебування та повідомити власні контактні дані для оперативного зв’язку у разі необхідності (номери телефонів, адреси електронної пошти тощо).

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації на території ЦАР, загрози безпеці і життю громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Туніській Республіці за номером телефону: +(216) 941 273 42 (працює цілодобово), адреса електронної пошти emb_tn@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +(38) 044 238 16 57, адреса електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua. 

Рекомендації громадянам України у зв'язку із запровадженням в Ефіопії надзвичайного стану, 11.10.16р.

У зв'язку із запровадженням 08.10.2016 на всій території Федеративної Демократичної Республіки Ефіопія надзвичайного стану через масові заворушення, передусім – у двох адміністративно-територіальних регіонах Ефіопії – Оромія та Амхара, МЗС України рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до згаданих регіонів та регіонів, що межують з Еритреєю, Південним Суданом, Суданом та Кенією, а тим, хто перебуває в них, залишити їх територію.

Незалежно від місця перебування  на території Ефіопії, рекомендується виявляти підвищену пильність та обережність, уникати місць масового скупчення людей, не брати участі в акціях протесту та демонстраціях, завжди мати при собі документи, що посвідчують особу.

Звертаємо увагу на відсутність у деяких районах країни, включаючи столицю, доступу до Інтернету, соціальних мереж «Skype» та «Viber», а також мобільного зв’язку.

Рекомендуємо громадянам України, які перебувають на території Ефіопії, повідомити свою контактну інформацію Посольству України для полегшення зв’язку у разі необхідності.

У випадку потрапляння в надзвичайну ситуацію, виникнення загрози життю та здоров'ю, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Ефіопії (тел. гарячої лінії: +251-967-41-9001, електронна пошта: emb_et@mfa.gov.ua) або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57, адреса електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua.

МЗС України рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації, 05.10.16 р.

Міністерство закордонних справ України глибоко занепокоєне збільшенням числа провокацій з боку російських силових структур стосовно громадян України.

На території держави-агресора зросла кількість безпідставних затримань наших співгромадян. Російські правоохоронні органи грубо поводяться з українцями, застосовують до них неприпустимі методи фізичного та психологічного впливу, тортури та інші дії, що принижують людську гідність. Громадянам України відмовляють у доступі до них консулів, адвокатів.

Такими діями російська сторона грубо порушує універсальні норми міжнародного права у сфері дотримання прав і свобод людини, а також свої міжнародно-правові зобов’язання відповідно до Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року та Консульської конвенції між Україною та Російською Федерацією від 1994 року.

Враховуючи зазначене, а також зважаючи на суттєво обмежені на даний час можливості української сторони забезпечити належну безпеку наших співгромадян на території РФ, МЗС закликає громадян України утримуватися від поїздок до Російської Федерації, а також від слідування транзитом територією цієї держави.

Рекомендації громадянам України у зв’язку з безпековою ситуацією в Демократичній Республіці Конго, 22.09.16 р.

У зв’язку з масовими акціями протесту у столиці Демократичної Республіки Конго – м. Кіншаса, МЗС України рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до цього міста.

Українцям, які перебувають на території ДР Конго, зокрема у Кіншасі, рекомендуємо виявляти підвищену пильність та обережність, здійснювати регулярний моніторинг новин щодо розвитку ситуації в країні, уникати місць масового скупчення людей, обмежити пересування містом та його околицями, не брати участі в акціях протесту та демонстраціях, а також не вступати в суперечки з місцевим населенням з питань, що стосуються політичної ситуації в ДР Конго.

У випадку потрапляння у надзвичайні ситуації на території Демократичної Республіки Конго або виникнення інших обставин, що вимагають негайного консульського реагування, просимо невідкладно звертатися на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57 (електронна пошта: cons_or@mfa.gov.ua).  

Рекомендації громадянам України у зв’язку з розповсюдженням вірусу Зіка на території Малайзії, 19.09.16 р.

У зв'язку зі зростанням випадків зараженням вірусом Зіка на території Малайзії, який переважно передається через укуси заражених комарів, Міністерство закордонних справ України рекомендує громадянам України (особливо вагітним жінкам, та жінкам, які планують вагітність, дітям, хворим і літнім людям), які проживають чи мають на меті здійснити поїздки до Малайзії, виявляти обачність щодо вказаних ризиків, використовувати репеленти, носити одяг (бажано світлих тонів), що закриває якомога більшу частину тіла, а також уникати відвідання лісів, місць біля відкритих водойм тощо.

Для захисту від укусів комарів у приміщеннях слід застосовувати такі фізичні бар’єри, як антимоскітні сітки, закривати двері і вікна. Крім цього, у житлових приміщеннях та навколо них важливо позбутися можливих місць розмноження комарів – передусім ємностей, у яких може накопичуватися та застоюватися вода.

У разі виявлення перших симптомів захворювання (підвищена температура тіла, загальна слабкість, біль у суглобах та почервоніння очей), необхідно невідкладно звертатися за кваліфікованою медичною допомогою.

У випадках потрапляння у надзвичайні ситуації на території Малайзії, що загрожують їх життю та здоров’ю, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України у Малайзії за номером телефону: +6016 261 4707, e-mail: emb_my@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57.

Рекомендації громадянам України у зв’язку з землетрусом в Македонії

У зв’язку з землетрусом в Македонії, що стався 11 вересня 2016 р. поблизу столиці країни м.Скоп’є, МЗС України рекомендує громадянам України, які перебувають на території Македонії або планують поїздки до цієї країни найближчим часом, дотримуватися наступних порад з метою забезпечення особистої безпеки на випадок можливих повторних підземних поштовхів:

- якщо під час поштовхів громадяни перебувають у будівлі, її необхідно якомога швидше залишити, не користуючись при цьому ліфтами;

- триматися на безпечній відстані від висотних будівель, не перебувати під лініями електропередач, деревами, комунікаціями, мостами та шляхопроводами;

- постійно зберігати при собі документи та кошти, мати напоготові найбільш необхідні речі (теплий одяг, ліки, продукти харчування, засоби гігієни тощо), щоб швидко залишити приміщення;

- неухильно дотримуватися вказівок місцевих органів влади, керівників рятувальних служб, працівників рятувальних загонів щодо заходів безпеки в районі стихійного лиха.

У випадку потрапляння у надзвичайні ситуації у зв’язку із зазначеним стихійним лихом, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Македонії (тел.: +38971882860, ел.пошта: emb_mk@mfa.gov.ua) або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57.

Рекомендації громадянам України у зв’язку із загостренням безпекової ситуації в Ємені, 23 серпня 2016 р.

У зв’язку з продовженням військових дій та активною діяльністю терористичних угруповань на території Ємену, яка призводить до подальшого загострення безпекової ситуації у цій країні, наполегливо рекомендуємо громадянам України утриматися від поїздок до Ємену або негайно залишити територію цієї країни.

У разі виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з перебуванням громадян України на території Ємену, або у випадку необхідності отримання громадянами України сприяння у виїзді з цієї країни та поверненні на Батьківщину, слід невідкладно звертатися до Посольства України в Саудівській Аравії: тел.: +966505220193 або +96614508536, e-mail: emb_sa@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +380442381657.

Рекомендації громадянам України у зв’язку із збройним конфліктом та високим рівнем терористичних загроз в Сирійській Арабській Республіці, 10.08.2106 р.

У зв’язку із збройним конфліктом та високим рівнем терористичних загроз в Сирійській Арабській Республіці, зокрема, подальшим загостренням безпекової ситуації в м.Алеппо, МЗС України в черговий раз наполегливо рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до Сирії, а тим співвітчизникам, хто продовжує перебувати в цій країні, – негайно залишити її територію.

Недотримання цих рекомендацій загрожує особистій безпеці громадян, що пов’язано із нездатністю сирійських органів влади контролювати безпекову ситуацію на всій території країни.

Привертаємо увагу тих громадян, які попри численні заклики МЗС України залишити Сирію, продовжують перебувати в цій державі, що можливості консульського реагування із захисту наших співвітчизників на території охопленої війною країни стають дедалі більш обмеженими.

У разі необхідності отримання відповідної допомоги та сприяння у виїзді з Сирії та поверненні в Україну громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Сирійській Арабській Республіці (тел.: +963 957 570000, e-mail: emb_sy@mfa.gov.ua), Почесного генерального консульства України в Алеппо (тел.: +963 966 241666, +963 936 124888, +963 992 222290) та Посольства України в Лівані (тел.: +961 5921668, e-mail: emb_lb@mfa.gov.ua).

Також нагадуємо про функціонування в МЗС цілодобової «гарячої лінії»: (+38) 044 238 16 57.

Рекомендації громадянам України у зв`язку з триваючими мусонними дощами, що спричинили повені та зсуви ґрунту у гірських районах Індії та Непалу, 03.08.2016 р.

У зв`язку з триваючими мусонними дощами, що спричинили повені та зсуви ґрунту у гірських районах Індії та Непалу, жертвами яких стали вже кілька десятків людей в кожній з цих країн, Посольство України в Республіці Індія рекомендує громадянам України утриматись від відвідин гірських районів Індії (штати Уттаракханд і Хімачал-Прадеш та північно-східні регіони) та Непалу до покращення погодних умов.

У разі ж перебування у вказаній місцевості, рекомендуємо не віддалятися від маршруту головних автомобільних трас. 

Слід пам‘ятати, що період мусонів триває щорічно з червня по вересень і під час нього варто уникати подорожей у високогірні райони цих країн.

У разі потрапляння в надзвичайну ситуацію, загрози життю та здоров’ю громадянам України рекомендується звертатись до Посольства України в Республіці Індія за номерами телефонів: +91-11-2614-60-41, +91-92-0550-71-57 («гаряча лінія» ПУ) або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57.

Рекомендації громадянам України у зв’язку з загостренням безпекової ситуації в окремих районах столиці Республіки Південний Судан м.Джуба, 11.07.16 р.

З огляду на загострення безпекової ситуації в столиці Республіки Південний Судан м. Джуба, що призвело до гибелі сотень людей, МЗС України рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до цієї країни.

Всім громадянам, які перебувають у Південному Судані, рекомендується виявляти підвищену пильність та обережність, максимально обмежити пересування в межах населених пунктів та країною, уникати місць масового скупчення людей, не брати участі в акціях протесту та демонстраціях, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу.

У випадку потрапляння в надзвичайну ситуацію, виникнення загрози життю та здоров'ю, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Ефіопії (тел. "гарячої лінії": +251 967 41-9001, адреса ел.пошти: emb_et@mfa.gov.ua), або на "гарячу лінію" МЗС (тел. +38 044 238 16 57; адреса ел.пошти cons_or@mfa.gov.ua).

Рекомендації громадянам України у зв’язку з загостренням безпекової ситуації у штаті Джамму і Кашмір Республіки Індія, 11.07.16 р.

З огляду на значне загострення безпекової ситуації в індійському штаті Джамму і Кашмір, особливо у Кашмірській долині, МЗС рекомендує громадянам України утриматись, на даному етапі, від поїздок до зазначеного регіону Індії, а громадянам, які перебувають на території штату, – виїхати до безпечних районів Індії.

Всім громадянам, які перебувають у штаті Джамму і Кашмір, радимо уважно стежити за новинами щодо розвитку ситуації, виявляти підвищену пильність та обережність, уникати місць масового скупчення людей, не брати участі в акціях протесту та демонстраціях, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу.

У випадках нагальної необхідності виїзду до штату Джамму і Кашмір рекомендуємо громадянам України попередньо інформувати Посольство України в Республіці Індія щодо місць планованого перебування, можливості оперативного зв’язку з ними (номери телефонів, адреси електронної пошти тощо) та невідкладно оновлювати цю інформацію, у разі її зміни, повідомивши телефон та контактну інформацію на адресу ел.пошти Посольства emb_in@mfa.gov.ua.

При потраплянні в надзвичайну ситуацію, виникненні загрози життю та здоров’ю громадянам України рекомендується звертатись до Посольства України в Республіці Індія за номерами телефонів "гарячої лінії" Посольства: +91-11-2614-60-41, +91-92-0550-71-57, на адресу ел.пошти emb_in@mfa.gov.ua, або на цілодобову "гарячу лінію" МЗС України (тел. +38-044-238-16-57; адреса ел.пошти cons_or@mfa.gov.ua).

Рекомендації громадянам України з огляду на складну безпекову ситуацію та збільшення випадків терактів  у Народній Республіці Бангладеш

У зв’язку із загостренням безпекової ситуації та зростанням кількості терористичних актів у Народній Республіці Бангладеш, МЗС України рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до цієї країни без нагальної необхідності.

Громадянам, які перебувають на території Народної Республіки Бангладеш, слід виявляти підвищену увагу та обережність, постійно стежити за новинами та рекомендаціями місцевих органів влади, уникати місць масового скупчення людей, не брати участі в демонстраціях та акціях протесту, обмежити пересування вночі і використання місцевого громадського автотранспорту. У випадку нагальної необхідності відвідати Народну Республіку Бангладеш, рекомендуємо заздалегідь інформувати про це Посольство України в Республіці Індія із зазначенням місць і часу планованого перебування та повідомити власні контактні дані для оперативного зв’язку у разі необхідності (номери телефонів, адреси електронної пошти тощо).

У випадку потрапляння в надзвичайну ситуацію, виникнення загрози життю та здоров'ю, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Республіці Індія (тел.: +918826297218, електронна пошта: emb_in@mfa.gov.ua), Почесного консульства у м.Дака (Бангладеш) (тел.: +88028402215, електронна пошта:

consulate@ukrainebd.com) або на цілодобову "гарячу лінію" МЗС України: (+38) 044 238 16 57.

Рекомендації громадянам України у зв’язку зі зростанням у 18 країнах європейського регіону ризику локальної передачі вірусу Зіка

У зв’язку зі зростанням у 18 країнах європейського регіону ризику локальної передачі вірусу Зіка (Франція, Італія, Мальта, Хорватія, Ізраїль, Іспанія, Монако, Сан-Марино, Туреччина, Греція, Швейцарія, Болгарія, Румунія, Словенія, Грузія, Албанія, Боснія і Герцеговина, Чорногорія, а також в окремих географічних районах – на о.Мадейра (Португалія) і на північно-східному узбережжі Чорного моря, МЗС рекомендує громадянам України (особливо вагітним жінкам, дітям, хворим і літнім людям), які проживають чи планують здійснити поїздки до вищезазначених регіонів, виявляти обачність щодо зазначеного ризику, використовувати репеленти, носити одяг (бажано світлих тонів), що закриває якомога більшу частину тіла. Для захисту від укусів комарів у приміщеннях застосовувати фізичні бар'єри, такі як сітки, закривати двері і вікна. Крім цього важливо позбутися можливих місць розмноження комарів, для чого слід спорожняти, очищати або накривати ємності, в яких може накопичуватися вода.

Громадянам України, які перебувають в зонах ризику ураження вірусом Зіка, слід врахувати, що вірус передається людям при укусах заражених комарів роду Aedes, а в тому числі статевим шляхом. Вірус є збудником захворювань на мікроцефалію, вроджену аномалію головного мозку у новонароджених, а також високим ризиком інфікування іншими видами небезпечних захворювань, такими як лихоманка денге та чікунгунья. 

У разі появи перших симптомів захворювання (лихоманка, головний біль, кон’юнктивіт тощо), необхідно невідкладно звертатися за кваліфікованою медичною допомогою.

Рекомендації громадянам України, які планують відвідувати Російську Федерацію

Міністерство закордонних справ України із занепокоєнням відзначає, що продовжуються випадки безпідставного затримання громадян України на території Російської Федерації, відсутність гуманного ставлення до українців з боку російських правоохоронних органів, їх несумісної з людською гідністю поведінки, застосування до наших співвітчизників неприпустимих методів фізичного та психологічного впливу, у тому числі - тортур.

Зокрема, останнім часом почастішали випадки затримання/арешту громадян України, серед особистих речей яких нібито виявлені сторонні предмети, у т.ч. наркотичні речовини, «підкинуті» третіми особами під час їх в’їзду або перебування на території РФ. У зв’язку з цим, з метою уникнення неправомірного позбавлення волі в подібних випадках, необхідно проявляти пильність та уважність у контактах з будь-якими сторонніми особами, у т.ч. з посадовими особами РФ, які уповноважені проводити митний, паспортний та усі інші види контролю.   

Крім цього, МЗС попереджає про поширення практики втягнення у злочинну діяльність із незаконного перевезення наркотичних речовин, в тому числі – до Російської Федерації, шляхом надання пропозицій про працевлаштування експедиторами для доставки товару до країн ближнього зарубіжжя. Упродовж останнього часу до МЗС неодноразово надходили звернення членів родин експедиторів-громадян України про арешт їх рідних у Російській Федерації за звинуваченням у незаконному ввезенні на територію РФ наркотичних речовин у відправленнях, які вони перевозили. З урахуванням зазначеного МЗС рекомендує громадянам виявляти підвищену обережність та пильність у разі отримання пропозицій від посередницьких структур або окремих осіб щодо транспортування товару через кордон.

Зазначеними діями, а також численними фактами неповідомлення дипломатичних та консульських установ України в РФ про затримання громадян України, незабезпечення їх невід’ємного права на зустріч з консульською посадовою особою, російська сторона грубо порушує універсальні норми міжнародного права у сфері дотримання прав і свобод людини, а також свої міжнародно-правові зобов’язання відповідно до Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року та Консульської конвенції між Україною та Російською Федерацією від 1993 року.

У цьому контексті Міністерство закордонних справ рекомендує громадянам України при плануванні поїздок до Російської Федерації реально оцінювати наявні ризики та існуючі загрози та ретельно зважувати потребу у здійсненні таких подорожей.

При виникненні на території Росії будь-яких випадків затримання, негуманного поводження, фізичного та психологічного тиску з боку російських органів або громадян Міністерство закордонних справ України рекомендує українським громадянам невідкладно звертатися на гарячу лінії Центру оперативного реагування Міністерства (+38 044) 238-16-57, або безпосередньо на гарячі лінії консульських установ України, розташованих на території РФ, а саме:

-         Посольство України в Російській Федерації (м. Москва) +7 919 768-77-96

-         Консульство України в Новосибірську +7 913 799-27-75

-         Генеральне консульство України в Ростові-на-Дону +7 918 587-99-93

-         Генеральне консульство України в Санкт-Петербурзі +7 921 304-05-72

-         Консульство України у Єкатеринбурзі +7 953 000-02-07

Рекомендації громадянам України у зв’язку із серйозним погіршенням безпекової ситуації в Республіці Ірак (11.04.16 р.)

У зв’язку із серйозним погіршенням безпекової ситуації в Республіці Ірак, активізацією терористичної діяльності з боку радикальних ісламістів та існуванням значної загрози викрадення на території цієї країни іноземних громадян, МЗС рекомендує громадянам України, у тому числі вітчизняним делегаціям, які планують відвідати Багдад або інші іракські регіони, тимчасово утриматися від поїздок до Іраку без крайньої необхідності.

У випадку нагальної потреби відвідання Республіки Ірак громадянам України рекомендується заздалегідь інформувати про це Посольство України в Іраку із зазначенням місць і часу планованого перебування та повідомити власні контактні дані для оперативного зв’язку у разі необхідності (номери телефонів, електронні адреси тощо).

Громадянам України, які наразі перебувають на території Іраку, слід відмовитися від будь-яких поїздок у провінції Анбар, Найнава, Салах-ед-Дін, Діяла, Кіркук, а також до південно-західної частини провінції Ербіль.

Також, незалежно від місця перебування в Іраку, рекомендується виявляти підвищену пильність та обережність, постійно стежити за новинами щодо розвитку ситуації в країні, максимально обмежити пересування населеними пунктами, уникати місць масового скупчення людей, не брати участі в акціях протесту та демонстраціях, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу, неухильно виконувати вказівки представників місцевих правоохоронних органів.

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації, виникнення загрози життю та здоров’ю під час перебування на території Іраку громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Іраку тел.: +964 780 986 51 70, електронна пошта: emb_iq@mfa.gov.ua або на «гарячу лінію» МЗС: +38 044 238 16 57.

Рекомендації громадянам України у зв’язку з подальшим погіршенням безпекової ситуації в Лівії (29.03.16 р.)

У зв’язку із вкрай складною безпековою ситуацією в Лівії, активною діяльністю на її території терористичних угруповань, зростанням кількості випадків вчинення насильницьких дій (збройних нападів, захоплення у заручники) щодо іноземних громадян, працевлаштованих в Лівії, у тому числі в місцевих медичних закладах, МЗС України в черговий раз закликає громадян України утриматися від поїздок до Лівії, а тим, хто продовжує перебувати в цій країні – негайно залишити її територію.

Недотримання цих рекомендацій загрожує життю громадян, оскільки лівійські органи влади не спроможні гарантувати безпеку та правопорядок на всій території країни.

Привертаємо увагу, що можливості реагування та захисту наших співвітчизників у цій країні вкрай обмежені у зв’язку з неможливістю виконання органами державної влади Лівії своїх функцій та переміщенням Посольства України в Державі Лівія до Тунісу через загрозу безпеці його персоналу.

Закликаємо родичів або знайомих громадян України, які наразі перебувають в Лівії, повідомити МЗС контактні дані та місцезнаходження своїх близьких (на адресу електронної пошти: Ukrainians_in_Libya@mfa.gov.ua).

У разі необхідності отримання відповідної допомоги щодо виїзду з Лівії та повернення на Батьківщину громадянам України слід звертатися до Посольства України в Туніській Республіці за номером телефону: на +(216) 941 273 42 (працює цілодобово), або на «гарячу лінію» МЗС: (+38) 044 238 16 57.

Рекомендації громадянам України у зв’язку зі збереженням високого рівня терористичних загроз у низці країн Західної Африки (22.03.2016 р.)

У зв’язку зі збереженням високого рівня терористичних загроз у низці країн Західної Африки (передусім – в Буркіна-Фасо, Кот-д’Івуарі, Малі, Камеруні), МЗС наполегливо рекомендує громадянам України, які планують поїздки до вказаного регіону, виявляти підвищену обережність та пильність.

Під час перебування у згаданих країнах Західної Африки громадянам України слід уникати місць масового скупчення людей (культових споруд, відомих історичних пам’яток, великих торговельних комплексів, базарів, пляжів тощо) та перебування поряд з адміністративними будівлями і поліцейськими установами, максимально обмежити пересування у нічний час та використання місцевого громадського транспорту, неухильно виконувати всі вказівки й рекомендації правоохоронних органів і місцевої влади, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу.

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації, виникнення загрози життю та здоров’ю під час перебування на території вказаних країн, громадянам України слід невідкладно звертатися на цілодобові "гарячі лінії" відповідних дипломатичних чи консульських установ України, або повідомити про це на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: (+38 044) 238-16-57, адреса електронної пошти: cons_or@mfa.gov.ua. 

Рекомендації громадянам України у зв’язку зі скоєнням терористичних актів у Брюсселі (22.03.2016 р.)

У зв’язку зі скоєнням 22 березня 2016 р. терористичних актів у Брюсселі громадянам України рекомендується утриматися від поїздок до м. Брюссель та столичного регіону Королівства Бельгії до нормалізації безпекової ситуації. Наразі у Бельгії оголошено найвищий рівень терористичної загрози, місцева влада провінції Брабант запровадила режим реагування на катастрофу. Надійшла інформація про вибухи в метро м.Брюссель, у зв’язку з чим закрита низка станцій метрополітену.

З огляду на зазначене МЗС рекомендує громадянам України, які перебувають у Бельгії, виявляти підвищену увагу і обережність, уникати місць масового зібрання людей, враховувати рекомендації сил безпеки та місцевої влади.

У разі, коли громадяни опинилися у місці, де скоєно терористичний акт, не панікувати, оцінити найбільш безпечні шляхи та покинути приміщення, уникати натовпу, шукати захисту у правоохоронців та сил безпеки, укриття у безпечних приміщеннях, а також прагнути невідкладно повідомити про себе поліцію або Посольство.

Перебуваючи у містах, враховувати, що найбільш уразливим видом транспорту є метро, старатися не пересуватися поодинці, якщо планується відвідати захід – попередньо уточнити, чи він відбудеться, а також які лінії суспільного транспорту будуть закриті.

У зв’язку з ймовірним запровадженням надзвичайного стану бути готовими до перевірки документів та особистого контролю, завжди мати при собі документи, що посвідчують особу, мету вашого перебування та місце проживання у Бельгії; виконувати всі вказівки та демонструвати готовність до співпраці з правоохоронцями.

У будь-якому випадку, громадянам, які перебувають у Бельгії, рекомендується повідомити рідним про себе.

За умови потрапляння у надзвичайну ситуацію громадянам необхідно якомога швидше повідомити про це на телефони Посольства України у Бельгії +32 0 47-625-77-35, +32 0 2-379-21-00, +32 0 2-379-21-11, +32 0 2-379-21-19 або на «гарячу лінію» Департаменту консульської служби +38 044 238 16 57.

Рекомендації громадянам України у зв’язку з великою кількістю випадків потрапляння громадян України у скрутне становище внаслідок порушення міграційного законодавства Китайської Народної Республіки, (03.03.2016 р.)

Останнім часом почастішали випадки затримання громадян України внаслідок порушення міграційного законодавства Китайської Народної Республіки. З огляду на це, МЗС рекомендує громадянам України, які планують здійснити поїздки до Китайської Народної Республіки з метою працевлаштування, врахувати таке.

Відповідно до законів КНР, іноземці можуть здійснювати трудову діяльність, у тому числі тимчасову або разову, виключно за умови отримання робочої візи. Туристична, ділова та студентська візи не дають права на будь-яке працевлаштування на території Республіки, включаючи тимчасовий заробіток.

Робоча віза для іноземців оформлюється роботодавцем завчасно у міграційній службі КНР. Будь-яку поїздку з метою виконання оплачуваної роботи слід планувати виключно виходячи з наявності такої візи. При цьому іноземець має право працювати лише в тій установі (організації) та виключно у тому місті, чи провінції, які зазначені у робочій візі.

Перш ніж розпочати виконання трудових обов’язків слід пересвідчитися у достовірності даних про організацію чи компанію роботодавця на їхніх інформаційних сайтах. Слід вимагати від роботодавця Ваш примірник трудового договору, в якому повинні бути чітко зазначені умови Вашого законного працевлаштування на території КНР.

У разі виникнення сумнівів щодо відповідності інформації про місце працевлаштування даним, вказаним у наявній робочій візі, слід негайно звернутися до відповідних органів КНР або України з метою перевірки відомостей про отриману візу. Такими є:

- в Україні – консульські установи КНР (мм. Київ, Одеса);

- на території Китаю – міграційна служба КНР або консульські установи України (мм. Пекін, Шанхай, Гуанчжоу).

Громадянам України рекомендується обачно ставитись до пропозицій посередників, які обіцяють надати допомогу в оформленні віз та працевлаштуванні на території КНР.

МЗС закликає громадян неухильно дотримуватися правил міграційного законодавства КНР, що регламентує працевлаштування іноземців. За порушення цих правил передбачено застосування адміністративного арешту строком до 60 діб, обов’язкову депортацію з території Китаю та заборону на подальший в’їзд до країни терміном на 5 років.

У разі необхідності отримання термінової консульської допомоги під час перебування на території КНР, громадянам України слід звертатися до Посольства України в КНР (тел.: (+8610) 65326783, Генерального консульства України в Гуанчжоу (тел.: (+8620) 38773550), Генерального консульства в Шанхаї (тел.: (+8108621) 62953195) або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС: (+38044) 238 16 57.

Рекомендації громадянам України щодо здійснення поїздок до Туніської Республіки (15.02.2016 р.) 

МЗС України рекомендує громадянам України, які планують здійснити поїздки до Туніської Республіки, зважати на існуючі в цій державі безпекові ризики, зокрема значний рівень терористичної загрози, викликаний діяльністю радикальних терористичних угруповань. У цьому контексті привертаємо увагу, що з листопада 2015 року в Тунісі запроваджено надзвичайний стан, термін дії якого періодично продовжується.

Тих співвітчизників, які перебувають на території Тунісу, закликаємо  дотримуватися таких рекомендацій:

-         виявляти підвищену пильність та обережність, утримуватися від відвідування місць надмірного скупчення людей, не брати участі в акціях протесту, демонстраціях та інших масових заходах, не вступати у суперечки з місцевим населенням з релігійних та соціально-політичних питань;

-         завжди мати при собі документи, які посвідчують особу та законність перебування в Тунісі, неухильно виконувати вимоги та вказівки представників місцевих правоохоронних органів;

-         не залишати без нагальної потреби місця організованого відпочинку, які знаходяться під охороною і наглядом сил безпеки, максимально обмежити пересування у нічний час;

-         утриматися без нагальної потреби від поїздок до вілаєтів Кассерін, Кеф, Меденін, Татауін, Сіді Бузід, Дуз, Кайруан;

-         при виборі місця відпочинку надавати перевагу готелям, розташованим в найбільших туристичних центрах країни (міста Туніс, Хаммамет, Сус, Махдія, Табарка, Тозер, острів Джерба тощо).

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації на території Тунісу, загрози безпеці та життю громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Туніській Республіці за номером телефону (+216) 941 273 42 (працює цілодобово), або на «гарячу лінію» МЗС України: (+38 044) 238 16 57.

Рекомендації громадянам України у зв’язку із зростанням в країнах Південної Америки та Карибського басейну (зокрема, в Бразилії, Мексиці, Чилі, Еквадорі, Домініканській Республіці) кількості випадків зараження вірусом Зіка, 28.01.2016 р.

У зв’язку із зростанням в країнах Південної Америки та Карибського басейну (зокрема, в Бразилії, Мексиці, Чилі, Еквадорі, Домініканській Республіці) кількості випадків зараження вірусом Зіка, що є збудником захворювань на мікроцефалію, вроджену аномалію головного мозку у новонароджених, а також високим ризиком інфікування іншими видами небезпечних захворювань, такими як лихоманка денге та чікунгунья, МЗС рекомендує громадянам України (насамперед, вагітним жінкам та жінкам, які планують вагітність) утриматися від поїздок без крайньої необхідності до країн Латинської Америки до стабілізації епідеміологічної ситуації в регіоні.

Громадянам України, які перебувають в країнах Південної Америки та Карибського басейну, слід враховувати, що вірус Зіка передається через укуси комарів Aedes aegypti, у зв’язку з чим наполегливо рекомендується дотримуватися таких профілактичних заходів:

- активно користуватися репелентами (наносити кожні три години на шкіру та одяг);

- носити закритий одяг, який максимально покриває тіло;

- перебувати у приміщеннях, обладнаних протимоскітними сітками та кондиціонерами;

- уникати відвідання парків, лісів, озер;

- у разі появи перших симптомів захворювання (лихоманка, головний біль, кон’юнктивіт тощо), невідкладно звертатися за кваліфікованою медичною допомогою.

Нагадуємо, що у випадку потрапляння у надзвичайні ситуації, загрози життю та здоров’ю на території латиноамериканських країн, громадянам України слід невідкладно звертатися до найближчої дипломатичної чи консульської установи України, або телефонувати на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: (+38 044) 238 16 57.

Рекомендації громадянам України у зв’язку із зростанням кількості випадків затримань громадян України в країнах Південної Америки за обвинуваченнями у перевезенні наркотиків, 28.01.2016 р.

Останнім часом почастішали випадки затримання громадян України, в основному молодого віку, за спроби незаконного перевезення з країн Південної Америки (зокрема, Бразилії, Аргентини, Болівії та Перу) наркотичних речовин.

За скоєння таких злочинів законодавством багатьох держав світу передбачено суворе покарання у вигляді тривалих термінів тюремного ув’язнення, у деяких країнах – смертна кара.

З метою запобігання подібним випадкам МЗС нагадує про неприпустимість участі у вчиненні протиправних дій, пов’язаних з незаконним обігом заборонених психотропних та наркотичних речовин, а також рекомендує громадянам України виявляти підвищену обережність та пильність у разі надходження від сумнівних посередницьких структур або окремих осіб «привабливих» пропозицій щодо працевлаштування в країнах Південної Америки.

Рекомендації громадянам України у зв`язку з потенційною небезпекою терористичної діяльності в Республіці Індонезія

У контексті існуючих терористичних загроз в столиці Республіки Індонезія - м. Джакарта, МЗС рекомендує громадянам України, які планують здійснити поїздки до Індонезії або вже перебувають на її території, виявляти пильність та обережність, уникати місць масового скупчення людей, постійно стежити за новинами щодо розвитку безпекової ситуації в країні та районі перебування/проживання, неухильно виконувати всі вказівки та рекомендації представників правоохоронних органів і місцевої влади у разі різкого загострення ситуації, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу.

У випадках потрапляння у надзвичайні ситуації, загрози життю та здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Індонезії за номером телефону: +62 87884890918, e-mail: emb_id@mfa.gov.ua або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57.

До уваги громадян України, подорожуючих до країн Шенгенської зони

Відповідно до положень Шенгенської Угоди країни-члени мають право тимчасово запроваджувати на своїх державних кордонах прикордонний контроль іноземних громадян, які в’їжджають до відповідної країни.

Зазначені обмеження не призупиняють право на в’їзд іноземців до країн Шенгенської зони і не змінюють перелік необхідних документів для їх відвідання.

Прикордонний контроль може здійснюватися як у постійних місцях контролю, так і мобільними постами у прикордонній зоні країн. Органи, уповноважені здійснювати перевірку, мають право вимагати у іноземців пред’явити документи, що є підставою для перебування/проживання в країні слідування та підтверджують: заявлену мету поїздки, наявність проживання (бронювання готелю або оплату житла), а також фінансових засобів для покриття витрат, пов'язаних з подорожжю, тощо.

Рекомендації МЗС громадянам України, щодо поїздок до Республіки Камерун

У зв’язку із зростанням рівня терористичних загроз в Республіці Камерун, МЗС рекомендує громадянам України утриматися найближчим часом від поїздок до цієї країни без нагальної необхідності.

Особливо небезпечними районами Камеруну на даний час залишаються Північний та Крайній північний регіони (мм. Гаруа і Маруа), а також прикордонні з Нігерією території Північно-західного та Південно-західного регіонів країни.

Громадянам України, які перебувають на території Камеруну, наполегливо рекомендується виявляти підвищену пильність та обережність, уникати місць масового скупчення людей та перебування поряд з державними установами, військовими об’єктами та культовими спорудами, постійно стежити за новинами щодо розвитку ситуації в країні, не брати участі в акціях протесту та демонстраціях, максимально обмежити пересування у нічний час та використання місцевого громадського транспорту.

У випадках необхідності відвідання Республіки Камерун, громадянам України рекомендується також попередньо інформувати про це Посольство України в Алжирській Народній Демократичній Республіці, до зони відповідальності якого належить Камерун, із зазначенням місць можливого перебування на території цієї країни та контактних даних (номерів телефонів, адрес електронної пошти тощо).

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації під час перебування в Камеруні громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Алжирі за номером телефону (+213) 673 32 94 06 (працює цілодобово), або телефонувати на «гарячу лінію» МЗС України: (+38 044) 238 16 57.

Порядок в’їзду громадян України на територію Косово (Сербія)

Сербськими компетентними органами наголошується на необхідності в’їзду до Косово і Метохії лише через державний кордон Сербії, а наявність в проїзному документі відміток косовських властей про перетин кордону може розглядатися як порушення міграційно-візового режиму Сербії. У цьому зв’язку особи, які в’їхали до Косово не через територію центральної Сербії, зобов’язані спочатку виїхати з Косово до третьої країни, а потім в’їжджати до Сербії через сербські пункти пропуску на державному кордоні.

Порядок в’їзду громадян України на територію Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії (Грузія)

Відповідно до Закону Грузії «Про окуповані території», в’їзд громадян України та інших країн до Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії можливий лише за наявності спеціального дозволу компетентних органів Грузії і тільки з напрямку Зугдідського муніципалітету – до Абхазії, і Горійського муніципалітету – до Цхінвальського регіону/Південної Осетії. В’їзд на ці території з інших напрямів, зокрема через пункти пропуску «Адлер», «Псоу» і «Нижній Зарамаг» з боку Російської Федерації, а також проїзд через них на територію Зугдідського та Горійського районів Грузії заборонений. Порушення діючого режиму розглядається як незаконний перетин кордону, що кримінально переслідується. Вчинення даного злочину карається позбавленням волі строком від двох до чотирьох років або значним матеріальним штрафом у розмірі від 1000 до 1500 дол. США.

Криміногенна ситуація на території Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії залишається напруженою. Існує реальна загроза безпеці та життю іноземних громадян, у т.ч. затримання та звинувачення громадян у порушенні порядку в’їзду та перебування на території самопроголошених утворень.

Доступ дипломатів та представників міжнародних правозахисних організацій на територію Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії наразі обмежено, що робить неможливим надання громадянам України своєчасної допомоги.

У зв’язку із зазначеним, Міністерство закордонних справ України наполегливо рекомендує громадянам України утримуватись від відвідання Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії, а також прилеглих до них районів.

Громадянам України, які після 2008 року відвідували територію Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії і мають в паспортних документах відмітки про проходження прикордонного контролю, також наполегливо рекомендується утриматись від поїздок до Грузії через небезпеку кримінального переслідування.

Звертаємо також увагу на те, що на території Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії заборонено ведення будь-якої діяльності, зокрема торговельно-економічної, міжнародне повітряне, морське, залізничне та автомобільне сполучення, користування державними ресурсами, здійснення фінансово-кредитних операцій, операцій з нерухомим майном тощо.

Порядок в’їзду громадян України на територію Нагірного Карабаху (Азербайджан) та прилеглих до нього районів

Територія Нагірного Карабаху (Азербайджанська Республіка) та семи прилеглих до нього районів Азербайджанської Республіки (Агдамський, Лачинський, Кельбаджарський, Губадлинський, Зангеланський, Джебраїльський, Фізулінський) є забороненою для відвідування у зв’язку з нагірно-карабаським конфліктом між Азербайджаном та Вірменією

Відвідування території Нагірного Карабаху без попередньої згоди на це офіційних органів Азербайджану суворо забороняється. Порушення встановленої норми призводить до автоматичного включення іноземців до списку персон нон ґрата для Азербайджану.

Доступ дипломатів та представників міжнародних правозахисних організацій на територію Нагірного Карабаху наразі обмежено, що робить неможливим надання громадянам України своєчасної допомоги.

Під посиленим контролем спеціальних служб та сил правопорядку також перебувають прилеглі до окупованої території райони, зокрема Тертерський, Агджабедінський, Бардинський, Геранбойський. Особливу увагу слід приділяти перебуванню у цих районах Азербайджану, оскільки недостатня кількість інформаційно-вказівних знаків може бути причиною критичного наближення до згаданих територій.

У зв’язку із зазначеним, Міністерство закордонних справ України наполегливо рекомендує громадянам України утримуватись від відвідання Нагірного Карабаху та прилеглих до нього семи районів.

Звертаємо також увагу фізичних і юридичних осіб України на те, що ведення будь-якої діяльності, у т.ч. й комерційної, на території Нагірного Карабаху без згоди на це офіційного Баку суворо забороняється.

Рекомендації громадянам України у зв’язку з подальшим ускладненням безпекової ситуації у Федеративній Республіці Нігерія, 8 липня 2015 року

У зв’язку з подальшим ускладненням безпекової ситуації у Федеративній Республіці Нігерія, особливо – в її центральній та північній частинах, внаслідок зростання кількості терористичних актів, МЗС України рекомендує громадянам України утриматися на даному етапі від поїздок до цієї країни.

Громадянам України, які перебувають на території Нігерії, наполегливо рекомендується виявляти підвищену пильність та обережність, постійно стежити за новинами щодо розвитку ситуації в країні, уникати місць масового скупчення людей, не брати участі в демонстраціях та акціях протесту.

У випадку потрапляння у надзвичайну ситуацію, громадянам України слід невідкладно звертатися на цілодобову «гарячу лінію» Посольства України в Федеративній Республіці Нігерія за номером телефону: 00 234 8036789749, або телефонувати на «гарячу лінію» МЗС України: 00 38 (044) 238 16 57.

Рекомендації МЗС громадянам України щодо Королівства Таїланд

У зв’язку із спалахом захворювань на вірусну лихоманку Денге в тайських провінціях Патумтхані, Ратчабурі, Пхетчабурі, Районг, Так, Трат та Анг Тонг, Міністерство закордонних справ України рекомендує громадянам України, які мають намір відвідати Таїланд чи вже перебувають на території цієї країни, вживати відповідних профілактичних заходів або тимчасово утриматися від відвідання вказаних територій.

 

Попередження подорожуючим

МЗС в соціальних мережах

> Всі акаунти в соцмережах

Tweets by @MFA_Ukraine