This version of the page http://epl.org.ua/ (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2017-05-06. The original page over time could change.
Екологія Право Людина

а/с 316, м. Львів, 79000

+380 32 225 76 82

office@epl.org.ua

  • Просвітницька діяльність / Консультації

    Письмові консультації із найбільш актуальних питань охорони довкілля, підготовлені юристами ЕПЛ

    Отримати консультацію Онлайн консультація з підготовки запитів і звернень
  • Гарячі теми:

    ГЕС, Корупція, Екологізація Міноброни, Збереження лісів

    Читати далі
  • Наші публікації

    Публікації за участі ЕПЛ

    Читати далі

ЕПЛ: анонси та події

4 травня 2017 На території Нижньодніпровського нацпарку влаштували незаконне стрільбище

Екологи ЕПЛ провели обстеження території новоствореного національного природного парку «Нижньодніпровський» на Херсонщині. Неприємною несподіванкою стало виявлення нового військового полігону на заповідній території. Стрільбище екологи виявили випадково, під час здійснення зйомки унікальних природних ландшафтів нацпарку з квадрокоптеру. Військове стрільбище влаштоване на території заповідної зони національного парку – однієї з небагатьох ділянок корінного берега р. Дніпро, що…

Читати
4 травня 2017 Всупереч заборонам, на заповідних скелях провели фестиваль альпінізму

22 квітня 2017 року в регіональному ландшафтному парку «Краматорський» (Донецька область) відбулося грубе порушення природоохоронного законодавства. Зокрема, на території геологічної пам’ятки природи «Скелеподібне оголення верхньої крейди» (https://uk.wikipedia.org/w/index.php?curid=292824), що розташоване неподалік с. Білокузьминівка відбувся фестиваль альпінізму і скелелазіння. https://www.dotb.dn.ua/2017/05/kreydyani-skeli-bilokuzminivki-pidkorilisya-alpinistam/ Територія, де було проведено фестиваль, є ділянкою унікальної рослинності крейдяних відслонень. Кожна третя рослина, що зростає тут, є…

Читати
4 травня 2017 У національному парку військові зруйнували найкрасивішу скелю (фото, відео)

Під час військових навчань, що несанкціоновано були проведені на території національного природного парку «Меотида» на Донеччині, військові зруйнували гранатометами найкрасивішу скелю.        Порушення виявили екологи ЕПЛ, досліджуючи територію національного парку. Скеля знаходиться неподалік с. Захарівка, на березі р. Берди, по якій проходить межа Донецької і Запорізької областей. Скеля, з усією природною рослинністю, серед…

Читати
24 квітня 2017 «Старий сайт» заважає Міністерству екології та природних ресурсів оприлюднювати інформацію

Згідно із Законом України «Про центральні органи виконавчої влади» всі накази міністерства оприлюднюються державною мовою на офіційному сайті міністерства в порядку, передбаченому Законом України «Про доступ до публічної інформації». Згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» Міністерство екології та природних ресурсів України (надалі – Мінприроди) є розпорядником інформації, а розпорядники інформації зобов’язані оприлюднювати…

Читати
21 квітня 2017 У Мінприроди не достатньо сили, щоб перезапустити систему контролю та нагляду

Такий висновок ЕПЛ робить після зустрічі в рамках урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції». 20 квітня 2017 року відбулася робоча зустріч експертів РПР Довкілля та представників Мінприроди з метою обговорення останньої версії проекту Концепції реформування системи державного природоохоронного контролю. ЕПЛ раніше уже надавала пропозиції до Концепції, і деякі з них були враховані, зокрема щодо територіальних органів…

Читати
20 квітня 2017 Зроби добро – залиш пташеня у спокої!

Кожної весни, коли починається гніздовий сезон, нове покоління пташок підростає, оперюється, та вчиться літати. Під час таких навчань молоді пташенята, звісно, ще досконало не володіють технікою польоту, не до кінця керують м’язами і взагалі, швидко втомлюються, сідають відпочити прямо на землю і там же вчаться літати. Часто перехожі, помічаючи пташеня на землі, що сидить, швидко…

Читати
Переглянути всі анонси та події

Еконовини

  • 22 березня 2017 У Таїланді померла черепаха, зі шлунка якої витягли 5 кілограмів монет
  • 22 березня 2017 “Суворий” американський звіролов голими руками врятував велику рептилію, яка застрягла в каналізації (відео)
  • 22 березня 2017 Тварини приватного зоопарку на Львівщині потопають у багнюці
  • 14 березня 2017 У Києві отруїли рідкісних птахів (фото)
  • 9 березня 2017 На Львівщині тліє терикон: Кабмін виділив майже 12 мільйонів гривень для недопущення НС
  • 9 березня 2017 Названі найбільш екологічно чисті столиці в світі
Переглянути екологічні новини

Оновлені документи на сайті ЕПЛ

28 квітня 2017 Мінімізація впливу на довкілля та здоров’я жителів від функціонування свинарника ТзОВ “Сільські традиції”

Регіон: смт.Білики, Кобеляцький район, Полтавська область Суть справи: Захист прав мешканців на безпечне для життя та здоров’я довкілля, захист елементів довкілля (вода, грунти, повітря), захист активістів Суть проблеми: В результаті функціонування свинокомплексу ТзОВ “Сільські традиції” (колишній ТзОВ “Белгранкорм-Полтавщина”) в смт.Білики від постійного неприємного запаху, каналізаційного газу потерпають жителі. На свинофермі перевищено кількість поголів’я свиней, що…

Читати
28 квітня 2017 Збірник за результатами діяльності Legal Research Group з екологічного права на тему «Еколого-правові аспекти сталого управління природними ресурсами»

Збірник за результатами діяльності Legal Research Group з екологічного права на тему «Еколого-правові аспекти сталого управління природними ресурсами» / за заг. ред. О. В. Кравченко, — Видавництво «Компанія “Манускрипт”» — Львів, 2017. — 220 с. Збірник є результатом дослідження правової дослідницької групи (Legal Research Group — LRG) з екологічного права студентів юридичного факультету Львівського національного…

Читати
28 квітня 2017 Збірник кращих студентських робіт за результатами Всеукраїнського кон- курсу есе з екологічного права на тему: «Юридичні способи захисту еколо- гічних прав громадян»

Збірник кращих студентських робіт за результатами Всеукраїнського конкурсу есе з екологічного права на тему: «Юридичні способи захисту екологічних прав громадян» / за заг. ред. О. В. Кравченко, — Видавництво «Компанія “Манускрипт”» — Львів, 2017. — 44 с. Збірник становить відображення результатів першого Всеукраїнського конкурсу есе з екологічного права на тему: «Юридичні способи захисту екологічних прав…

Читати
28 квітня 2017 Стратегічні судові справи на захисті екологічних прав та довкілля

Стратегічні судові справи на захисті екологічних прав та довкілля / Професор Бонайн Дж., Алексєєва Є., Кравченко О., (розділ I), Кравченко О., Мелень-Забрамна О. (розділ II), Мелень-Забрамна О., (розділ III),Шутяк С. (розділ IV), Алексєєва Є. (розділ V). За заг. ред. Кравченко О. — Львів, 2014, 136 с. У посібнику подаються визначення та критерії стратегічної судової справи,…

Читати

Про нас

ЕПЛ – правозахисна організація, яка з 1994 року відстоює екологічні права, здійснює діяльність в сфері охорони довкілля, підтримання, відновлення та покращення його стану та надає правову допомогу в захисті інших, насамперед дотичних до екологічних прав людини.

Читати

ЕПЛ є членом:

Екоаналітика

На шляху до зміцнення участі громадськості у процесі прийняття екологічних рішень: Україна

Участь громадськості є ефективним інструментом врахування екологічних та соціальних занепокоєнь у процесі прийняття рішень урядом і таким чином покращення якості рішень та підвищення рівня їхнього сприйняття з боку загальної ромадськості.

Читати
Україна майбутнього: нова політика у сфері охорони довкілля та сталого використання природних ресурсів

У публікації висвітлено основні проблеми у сфері екологічного врядування в Україні, законодавчі прогалини у галузі та основні
рішення для подолання цих прогалин і для досягнення мети становлення демократичної системи екологічного врядування, яка забезпечить збереження довкілля та стале використання природних ресурсів для прийдешніх поколінь.

Читати

Ми в соціальних мережах:

Міжнародна благодійна організація "Екологія-Право-Людина" (колишній БФ "Екоправо-Львів") – міжнародна благодійна неурядова організація, заснована у 1994 році з метою надання допомоги у захисті екологічних прав фізичним та юридичним особам, сприяння розвитку природоохоронної справи, екологічної освіти, науки та культури.

Календар створення організації

  • 1994 р.
    24 березня – заснування Благодійного фонду «Екоправо – Львів».
  • 1994 р.
    14 жовтня – створення “Центру громадської екологічної адвокатури” спільно з АBA/CEELI.
  • 1994 р.
    1994

    -Заснування еколого-правової бібліотеки БФ «Екоправо-Львів».

    -Конференція Асоціації екологічного права Східної Європи та СНД.

    -Конференція Всесвітнього альянсу екологічного права.

  • 1995 р.
    1995

    – Червень – Заснування періодичного видання “Вісник екологічної адвокатури”.

    – Організація штаб-квартири “Міжнародного альянсу екологічного права в Україні” на базі БФ «Екоправо-Львів».

  • 1998 р.
    1998

    Участь у процесі підписання, ратифікації та імплементації Оргуської конвенції а рмаках загальноєвропейського проекту “Двері в демократію”.

  • 2001 р.
    ЕПЛ стала штаб-квартирою Асоціації Гута.
  • 2002 р.
    2002

    – Заснування першої в Україні юридичної клініки екологічного права, для підготовки юристів-практиків.

    – Обрання президента ЕПЛ віце головою Комітету з дотримання “Конвенції можливості доступу до інформації, участі громадськості та доступу до правосуддя з питань, що стосуються довкілля”.

    – Початок впровадження Оргуської конвенції в Україні.

  • 2003 р.
    2003

    – Проведення симпозіум для суддів Центральної та Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії.

    – Організація зустрічі Керівного комітету комісії екологічного права МСОП.

    – Проект “Сприяння адаптації екологічного права ЄС в Україні”.

  • 2003 р.
    2003

    – Присвоєння звання ”Центр правової досконалості” ЕПЛ, Міжнародним Союзом Охорони Природи (МСОП).

    – Налагодження співпраці з Секретаріатами Конвенції Еспо, Рамсарської, Дунайської, Боннської конвенцій та Рамкової конвенції ООН про зміну клімату з метою збереження біорізноманіття.

  • 2004 р.
    2004

    – Проект “Розвиток центру екологічної адвокатури”.

    – Проект “Аналіз можливостей реалізації програми оцінювання екологічної діяльності та оприлюднення інформації”.

  • 2004 р.
    2004

    – Розпочата підтримка Центру громадської екологічної адвокатури фондом DOEN.

    – Розпочата інституційна підтримка фонду Чарльза Стюарта Мотта.

  • 2005 р.
    2005

    – 25 листопада перейменування БФ «Екоправо – Львів» на МБО «Екологія – Право – Людина» (ЕПЛ).

    – Проект ”Обстоювання доступу до екологічної інформації”.

  • 2006 р.
    2006

    Представник ЕПЛ отримав екологічну премію Голдмана за стратегічну справу організації «Дунай – Чорне море».

  • 2007 р.
    2007

    – Проект “Санітарно-захисні зони, ядерна безпека і зміна клімату” за підтримки Сігрід Раузінг Траст

    – Проект “Доступ до екологічної інформації в Україні: досвід неурядових організацій та державних органів”.

  • 2007 р.
    2007

    – Проект “Зміцнення участі громадськості в екологічних справах шляхом ведення стратегічних судових справ”.

    – Проект “Покращення доступу до правосуддя в екологічних справах шляхом громадського моніторингу судів”.

  • 2008 р.
    2008

    – Заснування журналу «Екологія. Право. Людина».

    – Проект “Утилізація токсичних пестицидів на території Львівської області в басейнах транскордонних рік Сан та Західний Буг”.

  • 2009 р.

    – Проект “Громадський моніторинг судових справ, які стосуються екологічних прав людей, у Львівській та Тернопільській областях”.

    – Проект “Нові правові інструменти для контролю над викидами забруднюючих речовин”.

  • 2009 р.
    2009

    – Проект “Стимулювання реалізації права на доступ до інформації, якою володіє держава”.

    – Розпочата підтримка ЕПЛ Інститутом відкритого суспільства (Будапешт)

  • 2010 р.
    2010

    – Проект “Покращення доступу до екологічної інформації шляхом стимулювання відкритості відповідних державних органів”.

    – Проект “Стимулювання української громадськості до участі у реалізації Європейської стратегії розвитку Дунайського регіону”.

  • 2010 р.
    2010

    – Виграш судової справи в Європейському суді з прав людини.

    – Проект “Правовий захист екологічних прав громадян”.

    – Вхід в Робочу групу «Енвінт» та РГ3 Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

  • 2011 р.
    2011

    – Проект “Інформування та активізація участі громадськості у формуванні Національного плану дій щодо Європейської стратегії розвитку Дунайського регіону”.

    – Проект “Покращення правових передумов та активізація громадськості для захисту екологічних прав громадян”.

  • 2011 р.
    2011

    – Проект “Створення передумов для ефективного застосування Закону України «Про доступ до публічної інформації» у сфері охорони довкілля”.

    – Проект “Участь громадськості і прозорість у питаннях ядерної безпеки”.

  • 2011 р.
    2011

    – Вступ у Всесвітню кліматичну мережу (CAN).

    – Вступ у ANPED.

    – Вступ у мережу Ініціативи доступу до інформації (TAI).

  • 2012 р.
    2012

    Координування написання Щорічної доповіді «Громадська оцінка екологічної національної політики» за 2003-2012-ті роки

  • 2013 р.
    2013

    – Набуття членства в Академії екологічного права Міжнародного союзу охорони природи.

    – Проект “Обстоювання європейських стандартів оцінки впливу на навколишнє природне середовище в Україні”.

  • 2013 р.
    2013

    – Проект “Покращення регулювання екологічної складової регіональних програм у Львівській області”.

    – Підпис угоди зі Шведською агенцією з міжнародного розвитку для підвищення організаційної спроможності ЕПЛ та надання підтримки організації.

  • 2013 р.
    2013

    – Проект з розвитку стратегічного судового захисту в Україні.

    – Заснування Екоправової Національної Платформи.

    – Проект “Зміцнення демократії участі для ефективної охорони довкілля”.

    – Створення мережі центрів безкоштовної еколого-правової допомоги в Україні.

  • 2014 р.
    2014

    – Відкриття офісу в Києві.

    – Міжнародний симпозіум “Права людини та довкілля в новій Україні: в честь професора Світлани Кравченко”.

    – Відкриття екологічної клініки для студентів-екологів.

  • 2014 р.
    2014

    – Розробка першої версії інформаційно-аналітичної системи екологічної інформації.

    – Вступ до Європейського екологічного бюро (EEB).

  • 2015 р.
    2015

    – Початок реалізації проектів за фінансової підтримки FOSI, TTF, USAID.

    – Відродження Асоціації юристів – екологів Центрально-Східної Європи та Кавказу “Гута”.

  • 2015 р.
    2015

    – Розробка курсу із захисту екологічних прав для суддів.

    – Створення on-line еколого-правової бібліотеки.

    – Співавторство проекту Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

  • 2016 р.
    Розробка on-line курсу з міжнародного екологічного права.
  • 2017 р.
    Створення Українського центру екологічної політики та дії

© 2011 - 2017 Всі права застережені.

Екологія. Право. Людина

Сайт розроблено веб-студією «Creative»

Адреса для листування: а/с 316, м. Львів, 79000

тел./факс +380 32 225 76 82

email:office@epl.org.ua