Суспільне
мовлення
osvita.mediasapiens.ua

Депутати від «Свободи» хочуть вилучити ОДТРК з закону про суспільне мовлення

Tweet

У пояснювальній записці йдеться про те, що проект підготовлений з метою «усунення неточностей та прогалин щодо створення Національної суспільної телерадіокомпанії України».

Нагадаємо, відповідно до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» НСТУ має створюватися на базі Національної телекомпанії України (НТКУ), Національної радіокомпанії України, Державної телерадіокомпанії «Всесвітня служба "Українське телебачення і радіомовлення"», Державної телерадіокомпанії «Культура», обласних державних телерадіокомпаній, Державної телерадіокомпанії «Крим», Київської державної телерадіокомпанії, Севастопольської державної телерадіокомпанії, Української студії телевізійних фільмів «Укртелефільм». Після реорганізації вони повинні утворити юридичну особу публічного права «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

«ОДТРК залишились єдиним засобом масової інформації, через який здійснюється реалізація державної інформаційної політики в регіонах. В результаті реорганізації ОДТРК понад 7 000 тисяч працівників (в кожній ОДТРК колективи налічують близько 200-300 осіб) залишаться без роботи. Зокрема, слід зазначити, що сучасна матеріально-технічна база ОДТРК формувалась і формується не лише за рахунок державного бюджету. Місцеві громади брали активну участь у розбудові теле- і радіомовлення в регіонах. В результаті реорганізації все майно ОДТРК буде просто вилучене на користь іншого власника, так само як і ліцензії на право мовлення. Перетворення ОДТРК на корпункти рівнозначно знищенню телерадіокомпаній державницького спрямування в регіонах», - зазначають депутати-свободівці.

Нагадаємо, 11 серпня у Верховній Раді зареєстровано законопроект №4462а «Про внесення змін до Закону України "Про суспільне телебачення і радіомовлення України" щодо вилучення з переліку державних мовників, на базі яких буде створюватися Національна суспільна телерадіокомпанія України, обласних державних телерадіокомпаній», ініційований депутатом Романом Іликом від «Батьківщини».

Також 2 липня у Верховній Раді було зареєстровано законопроект №4224а про внесення змін до ухваленого 17 квітня Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» (щодо уточнення окремих положень), у якому йдеться про вилучення з закону про Суспільне мовлення УТР.

Джерело: Телекритика

Закон про суспільне телебачення і радіомовлення України, Свобода, закон про суспільне мовлення
Tweet
comments powered by Disqus