HTTP/1.1 200 OK Connection: close Date: Wed, 29 Mar 2017 08:04:43 GMT Server: nginx Vary: Accept-Encoding Vary: Accept-Encoding Content-Type: text/html; charset=UTF-8 Client-Date: Wed, 29 Mar 2017 08:04:43 GMT Client-Peer: 89.184.89.235:80 Client-Response-Num: 1 Client-Transfer-Encoding: chunked Link: ; rel="https://api.w.org/" Link: ; rel=shortlink Title: Дністровська ГАЕС – 2010: чим “кругле” удвічі краще “Блакитного”? | Національний екологічний центр України X-Meta-Charset: UTF-8 X-Meta-Description: Наприкінці 2009 року Уряд України оприлюднив низку заяв та виступів вищих посадових осіб щодо переваг та вигоди від добудови Дністровської гідроакумулюючої X-Meta-Keywords: Дністровська ГАЕС,Енергетика,Прес-релізи X-Meta-Viewport: width=device-width, initial-scale=1 X-Pingback: http://necu.org.ua/xmlrpc.php
This version of the page http://necu.org.ua/dgaes-2010/ (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2017-03-29. The original page over time could change.
Дністровська ГАЕС – 2010: чим “кругле” удвічі краще “Блакитного”? | Національний екологічний центр України
So how is round twice better than blue?
Проект "Агроекологічні заходи для охорони природи в Європі"

Національний екологічний центр
України

  • УКР
  • ENG

Дністровська ГАЕС – 2010: чим “кругле” удвічі краще “Блакитного”?

Наприкінці 2009 року Уряд України оприлюднив низку заяв та виступів вищих посадових осіб щодо переваг та вигоди від добудови Дністровської гідроакумулюючої електростанції (далі ДГАЕС) в Чернівецькій області. Зокрема, на Урядовому порталі (http://www.kmu.gov.ua) Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко заявляє, що запущена Урядом Дністровська ГАЕС – найбільша електростанція в Європі та за своїми потужностями вдвічі більша, ніж ДніпроГЕС; Україна отримає додатково великий обсяг гідроелектроенергії тощо. Голова Уряду також зазначає, що ДГАЕС “є одним з альтернативних джерел енергії, що дозволяє зменшити використання природного газу, вугілля, а також скоротити шкідливі викиди в атмосферу”.

Національний екологічний центр України та Дністровська басейнова робоча група Української річкової мережі неурядових організацій (УРМ НУО), в яку входять 52 неурядові організації України з басейну Дністра, заявляють, що факти та цифри викладені у цих заявах є проявом необізнаності та маніпулювання громадською думкою!

“Порівняти ДніпроГЕС і Дністровську ГАЕС, це все одно, що порівняти “блакитне” з “круглим”, і сказати потім, що “кругле” удвічі краще “блакитного”!”, – говорить Віктор Мельничук, виконавчий директор Національного екологічного центру України. “Стосовно “потужності” та “кількості” електроенергії, – це інформаційна маніпуляція з боку енергетиків! ГАЕС споживає приблизно на 40% більше електроенергії, ніж виробляє.”

ГАЕС не є основним джерелом електроенергії, а є лише акумулятором, і більше того – потужним енергоспоживачем. Адже ГАЕС працює не лише в турбінному режимі, коли виробляє електроенергію, а і в насосному, коли її споживає з об’єднаної енергосистеми. За логікою, щоб добудована ДГАЕС (у складі 7-ми гідроагрегатів по 324 МВт кожний) працювала одну добу, ДніпроГЕС (1538 МВт) має працювати півтори, і лише для забезпечення роботи ДГАЕС в насосному режимі.

“ГАЕС для потреб акумуляції енергії живлять ті ж самі теплові електростанції та АЕС. Тому немає підстав говорити про зменшення використання природного газу, вугілля та скорочення шкідливих викидів в атмосферу. ГАЕС взагалі не призначені для вироблення додаткової електроенергії в енергосистему, а є лише застарілою та високовитратною технологією згладжування “пікових” навантажень і стабілізації частоти,” – говорить Галина Проців, координатор Дністровської басейнової робочої групи Української річкової мережі НУО.

На думку незалежних експертів та неурядових організацій, Дністровський гідроенерговузол, у складі якого є ДГАЕС, має величезний негативний вплив на екосистеми Середнього і Нижнього Дністра. Цей вплив вже зараз проявляється у недотриманні нормального гідрорежиму Нижнього Дністра, де також живуть люди, їм також потрібна питна вода та вода для технічних потреб належної якості та кількості. У той же час, громадян уводять в оману, заявляючи їм про великі переваги витрачання величезних коштів на добудову ДГАЕС, розповідаючи “казки” про енергетичну безпеку України.

“Дністровські ГЕС-1 та ГЕС-2 не пройшли обов’язкову процедуру державної екологічної експертизи, як то передбачає законодавство України. Не розроблено і досі нових Правил експлуатації Дністровського, а також буферного водосховища ДГАЕС, яке являє собою просто знищене основне русло р. Дністер на протязі 26 км. Невже наш Уряд цікавить лише гонитва за сумнівними кіловатами, і зовсім не цікавить економічна ефективність, безпека місцевого населення, Довкілля та думка громадськості?”, – говорить Олександр Степаненко, лідер громадянської кампанії “Дністровська екологічна хвиля”.

У той же час перший гідроагрегат ДГАЕС уже запущено. Якими будуть економічні, соціальні та екологічні наслідки введення в експлуатацію введення в дію ще шести гідроагрегатів, покаже лише час.

Контакти:

Віктор Мельничук, Національний екологічний центр України – тел.: (044) 2386260, моб.: 097 4904069;
Галина Проців, Дністровська басейнова робоча група Української річкової мережі НУО – тел.: 097 5332029;
Олександр Степаненко, Громадянська кампанія “Дністровська екологічна хвиля” – тел.: 097 7524122

Теги Дністровська ГАЕС Енергетика Прес-релізи
© Національний екологічний центр України, 2007–2016