ВСЕ ПРО ГИБРІРОК
ГИБРІРОК характеризується швидким розвитком восени, завдяки чому – придатний для пізніх строків сівби. За рахунок швидкого осіннього розвитку розвивається потужна коренева система, яка сприяє кращому забезпеченню рослин вологою та поживними речовинами. Така особливість дає можливість висівати ГИБРІРОК на ґрунтах різного механічного складу, що забезпечує отримання високого врожаю. ГИБРІРОК здатен формувати значну кількість бічних стебел, які закладаються досить низько. Висока стійкість проти хвороб та до вилягання дають можливість всім стручкам рівномірно дозріти, що полегшує збирання і збільшує продуктивність кожної рослини. Втрати під час збирання врожаю залишаються мінімальними.
ГИБРІРОК рекомендований для вирощування в Степу та Лісостепу.
Строки сівби та норма висіву
ГИБРІРОК придатний для пізніх строків сівби. Норма висіву за ранніх строків сівби та за умови якісно підготовленого ґрунту може бути знижена до 35-40 насінин/м2.
За строків сівби з 15 до 25 серпня норма висіву може становити від 35-50 насінин/м2.
За строків сівби з 25 до 15 вересня норма висіву може становити від 50-55 насінин/м2.
На Європейському ринку ГИБРІРОК вже не перший рік користується попитом серед фермерів та займає значні площі. Після дворічного випробування ГИБРІРОК в 2014 році зареєстрований і в Україні.
ВСЕ ПРО ГИБРІРОК
-
Пропонуємо до вашої уваги он-лайн спостереження за гібридом озимого ріпаку ГИБРІРОК з поля, розміщеного в Німецькому Аграрному Центі, що на Черкащині (Маньківський район, село Роги). Технологічний супровід та виконання операцій проводиться під керівництвом агронома ТОВ "ДукраАгро". 2014 року на дослідній платформі було висіяно 4 гібриди озимого ріпаку селекції KWS: ТРИАНГЕЛЬ, ТУРАН, ТРАВІАТА та новий гібрид ГИБРІРОК.
-
З наростанням плюсових температур відновився ріст і розвиток рослин. На полі видно, що перезимували всі рослини, випадання не спостерігається.
-
Оглядаючи посіви бачимо, що рослини знаходяться за шкалою ВВСН 62. На головному стеблі близько 20% квіток, що розкрилися. Висота рослин ріпаку –110-120см. З наростанням плюсових температур на посівах спостерігається збільшення кількості шкідників, в тому числі наявна й хрестоцвітна блішка.
-
От і настав момент, коли можна підвести підсумки клопіткої роботи агронома, побачити результат поєднання технології вирощування, конкретних погодних умов і, звісно, потенціал обраного гібриду. 20 липня на демо-полігоні Німецького аграрного центру, що на Черкащині, (Маньківський р-н, с. Роги) за участі агронома господарства ТОВ "Дукра-Агро" та представників компанії "КВС-Україна" було проведено збирання озимого ріпаку селекції KWS. Протягом вегетаційного періоду на нашому сайті ми висвітлювали основні моменти вирощування озимого ріпаку на даному полі з метою показати досягнення наших селекціонерів. Також, під час проведення Дня поля, аграрії змогли на власні очі переконатися в перевагах гібридів озимого ріпаку селекції KWS. В однакових умовах вирощування провели порівняння двох гібридів: давно відомий ТРИАНГЕЛЬ, який характеризується підвищеною зимо-, морозостійкістю і стабільністю врожаю, та новинку, яка з’явилась у портфоліо КВС-Україна – гібрид ГИБРІРОК. Не можна сказати, що один гібрид є гірший за інший. Це буде не доречно, оскільки існують різні умови вирощування, різні підходи до технології, обробітку грунту, що, в свою чергу впливає на вибір гібриду та кінцевий результат. Отже, за результатами обліку врожайності двох гібридів – ТРИАНГЕЛЬ та ГИБРІРОК, ми отримали такі показники: ТРИАНГЕЛЬ – 3,8 т/га ГИБРІРОК – 4,8 т/га. Урожайність вказана за вологості 7%. Фактична ж вологість на момент збирання була зафіксована на позначці 8%. Десикація та склеювання стручків на даному полі не проводились. Прибавка в одну тону – це показник, і пояснення цьому просте: селекційний процес не стоїть на місці!