This version of the page http://www.0432.ua/list/43471 (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2016-09-28. The original page over time could change.
Bitcoin: правовий статус та ризики розрахунків - Информация от компаний - 0432.ua
Установите расширение «Новости Винницы - 0432.ua» для и читайте городские новости первыми Установить!
  • Сайт города Винницы /
  • Информация от компаний /
  • Bitcoin: правовий статус та ризики розрахунків

Bitcoin: правовий статус та ризики розрахунків

17:3408.09.2016

Не введу в оману, якщо скажу, що ця назва одиниці розрахунку щільно засіла в нашій свідомості. І для того, щоб зрозуміти чи варто починати ним користуватися біткойнами в повсякденних розрахунках, потрібно зрозуміти що це таке, яка його правова природа та які ризики з ним пов'язані.

У різних країнах світу неоднакове ставлення до біткоін. У багатьох країнах він заборонений на законодавчому рівні. У Китаї, наприклад, операції з криптовалютою заборонені для банків, але дозволені для фізичних осіб.

В основному біткоіни з правової точки зору розглядається як товар або інвестиційний актив. Згідно сукупності ознак його так можна вважати і з точки зору українського законодавства.

22 жовтня 2015 року Європейський суд визначив, що транзакції в біткойн були віднесені до платіжних операцій з валютами, монетами і банкнотами, і тому не підлягають оподаткуванню ПДВ. Суд рекомендував всім країнам-членам ЄС виключити криптовалюти з переліку активів, які підлягають оподаткуванню ПДВ.

Визначення біткоін в законодавстві України я не знайшов, отже перший і головний ризик, з яким може зіткнутися ентузіаст, який вирішив їм користуватися - це відсутність повного правового захисту. Вас можуть обдурити, вкрасти ці біткоіни, а захистити вас ніхто не зможе, більшість поліцейських, працівників прокуратури та суддів не зможуть зрозуміти що це і навіть не стануть відкривати кримінальне провадження по вашій скарзі.

Національний банк України в своєму роз'ясненні від 10.11.2014 про правомірність використання в Україні «віртуальної валюти / криптовалюти» Bitcoin повідомив, що такі розрахунки суперечать законодавству України, держава не відповідає за можливі ризики і втрати, пов'язані з використанням Bitcoin.

Якщо держава вас не зможе захистити, значить, ви можете стати жертвою шахраїв, необхідно пам'ятати про це.

Виходячи з анонімності використання цієї системи розрахунків, вона може бути привабливою для злочинців міжнародного класу, які використовують її для відмивання грошей, отриманих злочинним шляхом, фінансування тероризму, торгівлі наркотиками. Тому як учасник цієї системи розрахунків ви ризикуєте привернути до себе увагу правоохоронних органів.

Підводячи підсумок можна зробити висновок, що біткоіни - досить ризикована штука в нашій країні і якщо ви все-таки вирішили скористатися нею, краще мати під рукою телефон адвоката, як то кажуть: про всяк випадок.

Матеріал: Юридичне бюро ЮРОТАТ

 

Последние новости

Сервисы СМС рассылок для всех регионов Украины – выбор есть всегда!

27 сентября 2016

Открываем бизнес: когда пригодятся услуги стороннего юриста?

27 сентября 2016

Наркологический центр в центре здоровой молодежи против наркотиков

27 сентября 2016

Системы пожарной безопасности

27 сентября 2016

Как выбрать новый автомобиль?

27 сентября 2016

Вибір сукні для майбутньої нареченої

27 сентября 2016

Детские ночники и детские пледы

26 сентября 2016

Как написать дипломную работу

26 сентября 2016

Преимущества оптовых закупок кроссовок

26 сентября 2016

Чем характеризуется переезд квартиры, и какие действия доставляют больше всего хлопот?

26 сентября 2016

Как зарегистрировать компанию без проблем?

26 сентября 2016

Выбор офисной мебели: что учесть?

26 сентября 2016