This version of the page http://www.0342.ua/p/lawer (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2016-04-30. The original page over time could change.
Онлайн консультація
Встановіть розширення «Новини Івано-Франківська - 0342.ua» для і читайте міські новини першими Встановити!

Запитай юриста

  • Сайт міста Івано-Франківська /
  • Запитай юриста
Юридична консультація онлайн

Шановні відвідувачі!

Одним із пріоритетів онлайн чату є зручність. За допомогою нього ви можете прямо на сайті в режимі реального часу отримати відповідь фахівця на своє питання.
Питання
Додаючи коментар, я приймаю і несу відповідальність за виконання Правил cайту

Показувати новий коментар: внизу / вгорі

Марія 28.04.2016 08:52
-1 0 +1

Доброго дня. підскажіть будь ласка. Хочу подати на розвід.дитині 10 міс. Але заяву приймають так як є відкрита кримінальна справа на рах.насильства в сімї. Але щоб подати заяву потрібно 900 грн. Я не маю де взяти гроші так як сама з дитиною. невже я не можу подати заяву і змушена терпіти це поки не знайду гроші?

Юридичні Консультації 28.04.2016 10:49
-1 0 +1

Доброго дня! За подання до суду заяви сплачується судовий збір. Законом України «Про судовий збір» в статті 4 встановлено розміри ставок судового збору. Згідно із цією статтею за подання до суду заяви про розірвання шлюбу розмір судового збору становить 487,2 грн (0,4 розміру мінімальної заробітної плати). Законом "Про судовий збір" в ст.5 визначено категорії позивачів, які звільняються від сплати судового збору. Звільнення від сплати судового збору можливе при поданні відповідної заяви з обгрунтуванням обставин звільнення.

Юлия 15.04.2016 11:22
-1 0 +1

Доброе утро!Недавно мой муж из реестра прав владения на недвижимость узнал ,что на него составлен договор дарения(часть)квартиры, но самого договора дарения на руках нет.\подскажите пожалуйста что делать?

Юридичні Консультації 15.04.2016 22:02
-1 0 +1

Доброго вечора! Ви можете звернутися до нотаріуса, якщо договір був нотаріально посвідчений, нотаріус видасть витяг з реєстру права власності на нерухоме майно. Або до сторони дарувальника за копією договору.

Юля 13.04.2016 14:28
-1 0 +1

Добрий день! Підкажіть,будь ласка, на якій відстані від межі із сусідніми земельними ділянками дозволяється садити дерева?

Юридичні Консультації 13.04.2016 20:29
-1 0 +1

Доброго вечора!Відстань від будівель, споруд до дерев та чагарників встановлюється Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України (а саме в Додатку №3 до цих Правил). Мінімальна відстань від зовнішніх стін будівель та споруд (наприклад огорожі) до стовбурів дерев становить 5 м, якщо діаметр крони не більше 5м, відстань для дерев з кроною більшого діаметру має бути збільшена. Дерева, які висаджені біля будинків не повинні заважати освітленості жилих та громадських споруд, а також проїзду пожежних автомашин. Гілки дерев та кущів не повинні перетинати межі сусідніх ділянок. Згідно із ст..105 Земельного кодексу у випадку проникнення коренів і гілок дерев з однієї земельної ділянки на іншу власники та землекористувачі ділянок мають право відрізати їх, якщо таке проникнення є перепоною у використанні ділянки за цільовим призначенням.

Оксана 12.04.2016 21:03
-1 +1 +1

Добрий вечір! Підскажіть будь ласка куди звернутись, якщо мешканець багатоквартирного будинку вигулює собаку (вівчарку) без намордника й повідка там де гуляють діти. На зауваження реагує посмішкою. Місцева міліція не реагує, бо "харчується" з того самого власника(торгуючого горілкою). Чи можна взагалі вирішити це питання.

Юридичні Консультації 13.04.2016 13:54
-1 +1 +1

Доброго дня, Оксано! Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність власників собак за порушення правил утримання собак. Статтею 154 кодексу встановлено, що за тримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, чи понад установлену кількість, чи незареєстрованих собак, або приведення в громадські місця, або вигулювання собак без повідків і намордників (крім собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку) чи в невідведених для цього місцях тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб - від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.Ті самі дії, що спричинили заподіяння шкоди здоров'ю людей або їх майну, а так само повторне протягом року вчинення порушення з числа передбачених частиною першою цієї статті тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварин і на посадових осіб - від чотирьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Справи про накладання адміністративних стягнень за тримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, чи понад установлену кількість, чи незареєстрованих собак, або приведення в громадські місця, або вигулювання собак без повідків і намордників (крім собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку) чи в невідведених для цього місцях згідно ст. 218 КУпАП, розглядаються адміністративними комісіями при виконавчих органах міських рад. Розгляд справ щодо накладання стягнень за ті самі дії, що спричинили заподіяння шкоди здоров'ю людей або їх майну, а так само повторне протягом року вчинення даного правопорушення проводиться відповідно до ст. 221 КУпАП, районними, районними у містах, міськими та міськрайонними загальними судами. До органів державної влади, які здійснюють контроль у сфері утримання власниками собак, належать: місцеве управління національної поліції України (документують правопорушення у даній сфері, передають адміністративні матеріали до відповідних органів для притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності); місцеві управління ветеринарної медицини (здійснюють контроль за дотриманням власниками собак ветеринарно-санітарних вимог); місцеві санітарно-епідеміологічні інспекції (забезпечують аналіз звернень населення щодо медичної допомоги з приводу укусів людей собаками).

Олена 11.04.2016 23:21
-1 +1 +1

Добрий вечір! Можливо в суді доказати, що колишній чоловік працює на заробітках нелегально та отримує гроші! Щоб збільшили мені аліменти а то він платить тільки 500 грн. А працює нелегально та має зарплату в 6000 гривень?

Юридичні Консультації 12.04.2016 16:49
-1 0 +1

Доброго дня, Олено! Відповідно до ч.1 ст.195 Сімейного кодексу розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених Сімейним кодексом. Ви можете подати до суду позовну заяву про стягнення аліментів в твердій грошовій сумі, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення. Для збільшення суми аліментів Вам необхідно зібрати належні та допустимі докази, які дозволять стягнути максимальну суму аліментів. Такими доказами можуть бути покази свідків, кредитні угоди на придбання дорогих товарів, докази наявності офіційних та неофіційних доходів у Відповідача. Сімейним кодексом передбачена норма, яка надає право батькам укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначити розмір та строки виплати. Умови договору не можуть порушувати права дитини, які встановлені законодавством. Такий Договір укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується. У разі невиконання одним із батьків свого обов'язку за договором аліменти з нього можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.

Сергей 05.04.2016 20:47
-1 0 +1

Добрий день! Підкадіть будь ласка, я демобілізоваюсь через пару днів чи маю я право стати на біржу працевлаштування і якщо так, то на який відсоток суми можу розраховувати.

Юридичні Консультації 06.04.2016 17:51
-1 0 +1

Доброго дня! Так, Ви маєте право в будь-який час звернутися до служби зайнятості та стати на облік і отримати статус безробітного. Допомога по безробіттю призначається центрами зайнятості за місцем перебування безробітного на обліку і виплачується в установленому порядку через банківські установи. Допомога з безробіття призначається на підставі особистої заяви безробітного, довідки про середню заробітну плату за останнім місцем роботи чи служби, трудової книжки, військового квитка, копії цивільно-правового договору та пред’явленням (за наявності) свідоцтва про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, паспорта або іншого документа, що посвідчує особу. Згідно з п.1 ст.23 Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, мають право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу. Розмір цієї допомоги визначається у відсотках до їхньої середньої заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, залежно від страхового стажу: до двох років — 50%, від двох до шести років — 55, від шести до 10 — 60, понад 10 років — 70%. Застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше шести місяців або звільнені з останнього місця роботи з підстав, передбачених законодавством України про працю, молодь, яка закінчила або припинила навчання, звільнилась з військової або невійськової служби, мають право на допомогу по безробіттю у мінімальному розмірі. Мінімальний розмір встановлюється Правління Фонду. Правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття встановило мінімальний розмір допомоги по безробіттю — 544 грн. Для застрахованих осіб, визнаних у встановленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували початку безробіття, працювали на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) не менше 26 календарних тижнів і сплачували страхові внески, розмір допомоги становить — 882 грн.

Яна 03.04.2016 09:35
-1 0 +1

Доброго дня!Я мама в декреті, дитині 9 місяців.Працюю вчителем, хочу в травні вийти завчасно на роботу, тобто перервати декретну відпустку.Чи отримаю я в такому випадку 100% відпускні гроші чи лише за 1 робочий місяць?

Юридичні Консультації 04.04.2016 10:29
-1 0 +1

Доброго дня! При перериванні відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку Вам здійснюється виплата за весь період протягом якого ви перебували у такій відпустці.

Ніна 02.04.2016 00:34
-1 0 +1

Дуже Вам дякую .

Ніна 30.03.2016 15:50
-1 0 +1

Доброго дня.підкажіть будь ласка, чи можуть працювати в одній групі дитячого садка мама і донька.Донька-вихователь, а мама- няня.Чи це підпадає під закон про корупцію?

Юридичні Консультації 01.04.2016 21:13
-1 0 +1

Згідно із статтею 27 Закону «Про запобігання корупції», особи, перелік яких наведений у підпунктах «а», «в» - «з» пункту 1 статті 3 Закону (посадові особи вищого рівня, військові посадові особи, судді, посадові та службові особи органів прокуратури, внутрішніх справ, СБУ, НАБУ, НАЗК, дипломатичної служби, державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування тощо), не можуть мати у прямому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути прямо підпорядкованими у зв’язку з виконанням повноважень близьким їм особам. Вищезазначене обмеження не поширюється на такі категорії службовців: 1) народних засідателів і присяжних; 2) близьких осіб, які прямо підпорядковані один одному у зв'язку з набуттям одним з них статусу виборної особи; 3) осіб, які працюють у сільських населених пунктах (крім тих, що є районними центрами), а також гірських населених пунктах. У разі виявлення такого факту, що на підприємстві родичі працюють із прямим підпорядкуванням один одному, відповідні особи повинні у 15-денний строк вжити заходів, аби усунути цю обставину. У випадку, якщо обставини не було усунуто у зазначений строк, відповідні особи або близькі їм особи у місячний строк підлягають переведенню. У разі неможливості такого переведення або якщо особа відмовляється від переведення, така особа, яка перебуває у підпорядкуванні, підлягає звільненню із займаної посади. Обмеження щодо роботи близьких осіб, встановлені ч. 1 ст. 27 Закону України «Про запобігання корупції», не поширюються на працівників та посадових осіб навчальних закладів. Згідно зі статтею 25-1 Кодексу законів про працю власник вправі запроваджувати обмеження щодо спільної роботи на одному і тому ж підприємстві, в установі, організації осіб, які є близькими родичами чи свояками (батьки, подружжя, брати, сестри, діти, а також батьки, брати, сестри і діти подружжя), якщо у зв'язку з виконанням трудових обов'язків вони безпосередньо підпорядковані або підконтрольні один одному. На підприємствах, в установах, організаціях державної форми власності порядок запровадження таких обмежень встановлюється законодавством. Запроваджуючи такого роду обмеження, роботодавець має дотриматися встановленої форми, а саме - внести відповідне положення у нормативні документи підприємства (наприклад, у колективний договір, статут тощо). Лише усне повідомлення працівників про таке положення не має юридичної сили. Якщо особи, пов'язані родинними зв'язками, працюють в одній установі, але без підпорядкованості чи підконтрольності один одному, - цей факт не порушує норм, що регулюють порядок спільної роботи близьких родичів. Спроби обмежити відповідне право є незаконними та такими, що порушують право людини на працю.

Соломія 21.03.2016 15:06
-1 0 +1

Доброго всім здоров'я! Дуже прошу вашу команду допомогти мені розібратись в нелегкій ситуації. Мене звати Соломія Наритник,мені 25 років, інвалід третьої групи. У мене системний червоний вовчак вже шостий рік,лягаю в лікарню на лікуванні кожні 3 місяці. Сьогодні була на МСЕК для чергового переогляду. Виник конфлікт. Комісія не захотіла продовжувати мені групу на 3 роки. Рішення не обгрунтовувала. Я взагалі сподівалась що приймуть рішення щодо безстрокового переогляду,адже постанова Кабінету Міністрів України від 21 січня 2015 року № 10 "Про затвердження переліку анатомічних дефектів...за яких відповідна група інваліднос ті встановлюється без зазначення строку повторного огляду" і там є слова: "група інвалідності ІІІ : рідкісні (орфанні) ГЕНЕТИЧНІ захворювання, що потребують постійної специфічної обов'язкової терапії" і є наказ МОЗУ від 27.10.2014р. №778 "Про затвердження переліку рідкісних (орфанних)захворювань,куди і входить моя хвороба:системний червоний вовчак. МСЕК, користуючись тим, що в списку відсутнє слово ГЕНЕТИЧНИХ, відмовляло мені в продовженні групи на безстроковий термін і погрожували зняти групу взагалі. ДОПОМОЖІТЬ РОЗІБРАТИСЬ В СИТУАЦІЇ! Дуже вас прошу! або підкажіть куди звертатись для роз'яснень.

Юридичні Консультації 21.03.2016 18:36
-1 0 +1

Доброго дня! У Вашому запитанні є декілька неточностей. Уточніть таке будь ласка: 1) чи наявна на даний час у Вас група інвалідності? 2) чи Вам відмовили в продовженні групи інвалідності взагалі? 3) в МСЕК Ви звертались для продовження групи на 3 роки чи для встановлення групи інвалідності без зазначення строку повторного огляду? Для повного дослідження справи та вирішення даного питання нам потрібно ознайомитися із наявним у Вас пакетом документів з якими Ви зверталися до МСЕК! Можете звертатись за номером - 0982323012.

Антон 18.03.2016 22:02
-1 0 +1

Доброго дня! Було оформлено дарування квартири півроку тому. Під час оформлення, нотаріус ані словом не згадав про податок на дарування. З податкової жодних повідомлень не надходило. Лише зараз випадково почув про цей податок. Скажіть, будь ласка, на протязі якого часу слід було заплатити податок, на підставі яких документів і з якого моменту починає нараховуватись пеня за несвоєчасну оплату податку. Дякую!

Юридичні Консультації 19.03.2016 12:18
-1 0 +1

Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, визначено ст. 174 Податкового кодексу, п. 174.6 якої передбачено оподаткування доходу, отриманого платником податку як дарунок (або в результаті укладення договору дарування) від фізичних осіб. Кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються згідно з правилами, встановленими розділом IV Податкового кодексу для оподаткування спадщини. Для оподаткування спадщини можуть застосовуватися три ставки податку на доходи фізичних осіб: нульова ставка, ставка п'ять відсотків, а також п'ятнадцять відсотків (вісімнадцять відсотків). Право на застосування нульової ставки мають:члени сім'ї першого ступеня споріднення, які успадковують будь яку власність (окрім випадків, коли або спадкоємець або спадкодавець є нерезидентом). Визначення поняття «члени сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення» наведено у підпункті 14.1.263 пункту 14.1 статті Податкового кодексу України. А саме, членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім'ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення. Крім того, згідно з пп. «б» пп. 174.2.1 п. 174.2 ст. 174 Кодексу за нульовою ставкою оподатковується вартість власності (нерухомого майна), зазначеної в пп. «а» п. 174.1 цієї статті, що успадковується особою, яка є інвалідом I групи або має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, та вартість власності (нерухомого майна), зазначеної в пп. «а» п. 174.1 цієї статті, що успадковуються дитиною-інвалідом. За ставкою 5%, визначеною п. 167.2 ст. 167 Податкового кодексу, оподатковується вартість будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення. Порядок оподаткування доходів, отриманих нерезидентами, регулюється п. 170.10 ст. 170 Податкового кодексу, яким встановлено, що доходи із джерелом їх походження в Україні, які нараховуються (виплачуються, надаються) на користь нерезидентів, оподатковуються за правилами та ставками, визначеними для резидентів (з урахуванням особливостей, визначених деякими нормами розділу IV цього Кодексу для нерезидентів). Оподаткування доходу, отриманого платником податку - нерезидентом у результаті прийняття ним у спадщину коштів, майна, майнових чи немайнових прав, регламентується пп. 174.2.3 п. 174.2 ст. 174 Податкового кодексу, згідно з яким при отриманні будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента, та будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента, такий дохід оподатковується за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 Кодексу, тобто 18 %. Відповідно до п. 174.3 ст. 174 Податкового кодексу особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину. Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, включається спадкоємцями до складу загального річного доходу платника податку, зазначається в річній податковій декларації, крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини, та спадкоємців, які отримали у спадщину об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб. Нотаріус, згідно з п. 174.4 ст. 174 Податкового кодексу, щокварталу подає до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про видачу свідоцтв про право на спадщину та/або посвідчення договорів дарування в порядку, встановленому розділом ІV цього Кодексу для податкового розрахунку. Відповідно до пункту 179.7 Податкового кодексу України фізична особа повинна самостійно сплатити до першого серпня року, наступного за звітним, суму податку на доходи фізичних осіб, що зазначена у щорічній декларації про майновий стан та доходи.

Ольга 10.03.2016 22:30
-1 0 +1

Тобто собака може знаходитися так близько до мого будинку? Ніяких норм в метрах немає? І гавкати собака теж може так що ми аж просинаємося вночі? Просто я зверталася до голови сільської ради і він сказав, що собак можна тримати, а це вже стає нестерпно, постійне гавкання, вікно відкрити неможливо бо смердить одразу від пса

Юридичні Консультації 11.03.2016 10:40
-1 0 +1

Власники собак повинні дотримуватися санітарно-гігієнічних норм та правил їх тримання. Ви можете звернутися в органи, що здійснюють контроль за дотриманням цих правил та норм. А чітко встановлених норм щодо відстані тримання собак від сусіднього будинку в законодавстві України немає.

Ольга 10.03.2016 13:48
-1 0 +1

Доброго дня, скажіть будь-ласка чи має право сусід тримати собаку в 2 метрах від мого будинку,коли в мене малесенька дитина?( проживаємо в селі) і куди можна звернутися щоб він собаку забрав? Собака документів немає і прививок теж! Чи є встановлені норми чи можливо ще щось?

Юридичні Консультації 10.03.2016 16:33
-1 0 +1

Доброго дня, Ольго! Відповідно до Правила тримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах Української РСР Підприємства, установи, організації і громадяни - власники собак, котів і хижих тварин зобов'язані суворо дотримуватися санітарно-гігієнічних норм і правил їх тримання при умові обов'язкового забезпечення безпеки людей. Дозволяється тримати собак у населених пунктах - у вільному вигулі на ізольованій, добре обгородженій території (в ізольованому приміщенні), на прив'язі або без неї. Власники собак, котів і хижих тварин зобов'язані щороку реєструвати (перереєстровувати) собак, котів і хижих тварин віком від двох місяців і старше. При первинній реєстрації собак, котів і хижих тварин їх власникам видаються реєстраційні посвідчення і правила їх тримання, а на собак, крім того, і номерні знаки. Тримати собак, котів і хижих тварин незареєстрованими забороняється. За порушення Правил тримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах громадяни і службові особи (керівники підприємств, установ і організацій), які є власниками собак, котів або хижих тварин, несуть відповідальність у встановленому порядку. Контроль за додержанням Правил громадянами, підприємствами, установами і організаціями здійснюється органами комунальної служби, органами державного ветеринарного нагляду, державного санітарного нагляду. Для проведення перевірки правильності утримання домашніх тварин Ви можете звернутися до уповноваженої на те посадової особи органів внутрішніх справ, місцевого самоврядування, державного ветеринарного нагляду, державного санітарного нагляду, екологічної інспекції.

Валя 09.03.2016 19:12
-1 0 +1

Добрий день. А чому не вказано, хто саме надає такі грамотні консультації? Якийсь інкогніто чи ні? Чи за зміст консультацій відповідає сайт?

Юридичні Консультації 10.03.2016 10:42
-1 0 +1

Доброго дня! Юридичні консультації на даному сайті надаються дипломованим юристом та мають консультативний характер. Для отримання правової допомоги звертайтеся за телефоном 0982323012.

Лєна 09.03.2016 11:05
-1 0 +1

Взнала, що помер колишній чоловік, розлучені з 2007 року і аліменти з того ж року, але жодного разу не отримувала, заборгованість напевно більше 25 000. Чи пропадуть ці гроші і чи можна оформити пенсію на сина 2005 року народження?

Юридичні Консультації 09.03.2016 17:29
-1 +5 +1

Доброго дня,! Аліменти сплачуються особою, яка зобов'язана платити аліменти, особисто або через власника чи уповноважений ним орган за місцем її роботи чи одержання нею пенсії, стипендії. Ваш чоловік в даному випадку виступає боржником, але оскільки він помер, заборгованість по аліментах не стягуватиметься у зв’язку із смертю боржника. На підставі статті 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по інвалідності, а в разі смерті пенсіонера або осіб, зазначених у частині другій статті 32 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» - незалежно від тривалості страхового стажу. При цьому дітям пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника. Непрацездатними членами сім’ї вважаються діти померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років; діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійнотехнічних, вищих навчальних закладах, – до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, та діти-сироти – до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні. Враховуючи вищенаведене, Ваш син має право на пенсію по втраті годувальника.

Таня 24.02.2016 15:36
-1 0 +1

Які документи і куди потрібно подавати для оформлення допомоги при народженні дитини?

Юридичні Консультації 24.02.2016 18:24
-1 +4 +1

Доброго дня, Тетяно! ЗУ «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» п.2 ст.5 передбачено такий вид державної допомоги, як допомога при народженні дитини. Для отримання допомоги при народженні дитини Ви звертаєтесь до відділу соціального захисту населення за місцем проживання одного з батьків (опікуна) з яким постійно проживає дитина, або за місцем народження дитини. Умови призначення і виплати допомоги при народженні дитини визначає Порядок призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України. Для призначення допомоги при народженні дитини органу соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, подається: заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, що складається за формою, затвердженою Міністерством соціальної політики України; копія свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу). Опікуни подають, крім зазначених документів, копію рішення про встановлення опіки. Для належного оформлення заяви та інших документів, що подаються у відділ соціального захисту насення, звертайтеся за телефоном - 0982323012.

Аліна 20.02.2016 09:21
-1 0 +1

Підскажіть будь ласка ще за що платится 1000 грн при подінні заяви на розвід.? і якщо я немаю таких грошей то що мені в твкому випадку робити?

Юридичні Консультації 20.02.2016 14:45
-1 +3 +1

Доброго дня, Аліно! Відповідно до Закону України "Про судовий збір" за подання до суду позовної заяви про розірвання шлюбу справляється судовий збір, розмір судового збору - 487,2 грн. (0,4 розміру мінімальної заробітної плати). В залежності від кількості позовних вимог розмір судового збору збільшується. Законом "Про судовий збір" в ст.5 визначено категорії позивачів, які звільняються від сплати судового збору. Звільнення від сплати судового збору можливе при поданні відповідної заяви з обгрунтуванням обставин звільнення. Для складання позовної заяви звертайтеся за телефоном - 0982323012.

Олександр 19.02.2016 19:44
-1 0 +1

Дякую Вам за вичерпну відповідь)

Олександр 19.02.2016 17:39
-1 +1 +1

До мого попереднього питання(мені 18 років,міський суд)

Олександр 19.02.2016 17:35
-1 +4 +1

Чи мають право мене як вільного слухача не пустити до суду?Якщо мають то чому і яким правом вони керуються,якщо ж ні то який закон гласить про моє право допуску. Бо як показує практика не завжди пускають.

Юридичні Консультації 19.02.2016 18:27
-1 +3 +1

Доброго вечора Олександре! Згідно із частиною третьою ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» Розгляд справ у судах відбувається відкрито, крім випадків, установлених законом. У відкритому судовому засіданні мають право бути присутніми будь-які особи. У разі вчинення особою дій, що свідчать про неповагу до суду або учасників судового процесу, така особа за вмотивованим рішенням суду може бути видалена із зали судового засідання. Учасники судового процесу, інші особи, присутні у залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, установлених законом. Трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду. Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а також трансляція судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання та здійсненні учасниками судового процесу їхніх процесуальних прав. З аналізу наведеної правової норм слідує те, що обмеження допуску до відкритих судових засідань є порушенням Ваших охоронюваних законом прав та інтересів. Рекомендуємо, у разі допущення таких протиправних дій працівниками суду звертатись до керівництва цього суду чи відповідної територіальної судової адміністрації з скаргами, а у разі вчинення таких дій суддею чи колегією суддів звертатись з відповідними скаргами до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Аліна 19.02.2016 12:39
-1 +3 +1

Добрий день.підскажіть будь ласка.я хочеу подати на розвід.але є 8 місячна дитина.чи є шанс що нас розведуть?

Юридичні Консультації 19.02.2016 18:26
-1 +4 +1

Доброго вечора Аліно! Відповідно до приписів ст. 110 Сімейного кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя. Позов про розірвання шлюбу не може бути пред'явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини, крім випадків, коли один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки кримінального правопорушення, щодо другого з подружжя або дитини. Чоловік, дружина мають право пред'явити позов про розірвання шлюбу протягом вагітності дружини, якщо батьківство зачатої дитини визнане іншою особою. Чоловік, дружина мають право пред'явити позов про розірвання шлюбу до досягнення дитиною одного року, якщо батьківство щодо неї визнане іншою особою або за рішенням суду відомості про чоловіка як батька дитини виключено із актового запису про народження дитини. Таким чином, ви позбавлені можливості звернутись до суду з позовом про розірвання шлюбу, до того моменту коли Вашій дитині не виповниться 1 рік, за винятком тих випадків, що наведенні у зазначеній вище статті Сімейного кодексу України.