13 квітня 2016, Київ 16:53
Розклад
Запис програм


Статті / Крим

Зниклі безвісти: Іслям Джеппаров і Джевдет Іслямов

Про долю зниклих у Криму Джеппарова і Іслямова (відео)i
▶ || 0:00:00
... ⇱  
 
X
17.11.2015
З дня викрадення невідомими в Криму Ісляма Джеппарова і Джевдета Іслямова минуло більше року, однак їх доля досі невідома. За інформацією батька Джеппарова Абдурешитов Джеппарова, «працівники Слідчого комітету нібито шукають»: «Але ми так зрозуміли, вони нічого не шукають, а підчищають хвости».
Про долю зниклих у Криму Джеппарова і Іслямова (відео)
Віктор Воробйов

Сімферополь – Більше року тому в Криму зникли безвісти 19-річний Іслям Джеппаров і його двоюрідний брат 23-річний Джевдет Іслямов. Рідні молодих людей підозрюють у трагедії спецслужби. Співробітники правоохоронних органів через тривалий час так і не змогли вийти на слід викрадачів.

Абдурешит Джеппаров
x
Абдурешит Джеппаров

Іслям Джеппаров, син відомого кримськотатарського активіста Абдурешита Джеппарова, і Джевдет Іслямов зникли 27 вересня 2014 року в Білогірську. За інформацією очевидців, цього дня у вечірній час недалеко від магазину «Кисмет» (40-й км траси Сімферополь – Керч) невідомі вискочили з мікроавтобуса Volkswagen Transporter, скрутили молодих людей, затягли їх до машини, після чого поїхали в невідомому напрямку. Їх супроводжували кілька легкових автомобілів.

За словами батька викраденого Ісляма, щойно стало відомо про те, що трапилось, він одразу зателефонував синові на мобільний, але його телефон був вдома. «Тоді я звернувся до одного зі співробітників ФСБ, він одразу ж рекомендував зателефонувати в поліцію, що я й зробив, потім подзвонив Ремзі Ільясову (віце-спікер Держради Криму – КР), друзям – поінформував про подію. Пішли заяви, підключився Слідчий комітет», – поділився спогадами з Крим.Реалії Абдурешит Джеппаров. За його словами, після розголосу інформації через соціальні мережі та ЗМІ до інциденту привернули увагу зверху.

За кілька годин до будинку Джеппарова прийшли співробітники правоохоронних органів. Вони вилучили системний блок від комп'ютера, деякі особисті речі зниклого сина й зубні щітки – на той випадок, якщо знадобиться проводити ДНК-експертизу.

Головне слідче управління Слідчого комітету Російської Федерації у Республіці Крим порушило кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого п. «а, ж» ч. 2 ст. 126 Кримінального кодексу Росії («викрадення людини, вчинене групою осіб за попередньою змовою щодо двох або більше осіб»).

Увечері 27 вересня 2014 року в Білогірську Джеппарова та Іслямова «невстановлені особи із застосуванням сили посадили в автомобіль, після чого вивезли в невідомому напрямку»

За даними слідства, ввечері 27 вересня 2014 року в Білогірську Джеппарова та Іслямова «невстановлені особи із застосуванням сили посадили в автомобіль, після чого вивезли в невідомому напрямку».

На сайті відомства в рубриці «Зниклі безвісти» були оприлюднені фотографії з описом прикмет Ісляма Джеппарова і Джевдета Іслямова. Ця інформація розміщена на порталі досі.

Одночасно Генеральна прокуратура України розпочала кримінальне провадження за фактом викрадення Ісляма Джеппарова і Джевдета Іслямова. Справа порушена за ознаками кримінального злочину, передбаченого частиною 2 статті 146 Кримінального кодексу України («незаконне позбавлення волі або викрадення людини, вчинене щодо двох або більше осіб або за попередньою змовою групою осіб»).

Обурена громадськість

Зникнення двох кримськотатарських хлопців, що на той момент у Криму було не першим, сколихнуло громадськість. Через кілька днів після події, біля будинку Абдурешита Джеппарова в Сари-су Білогірського району відбулось зібрання громадян. Тоді зібрались обурені подією, а також висловили невдоволення на адресу кримської влади, яка проігнорувала зібрання. Того ж дня у представництві президента Росії в Кримському федеральному окрузі повноважний представник Олег Белавенцев і голова республіки Сергій Аксьонов зустрілись із Абдурешитом Джеппаровим і людьми, які супроводжували його. За словами активіста, тоді влада запевнила, що «справу доведуть до кінця».

Через два дні Аксьонов приїхав до Білогірська, щоб поспілкуватись із обуреними жителями. За підсумками зустрічі було ухвалене рішення про створення Кримської контактної групи з прав людини, до якої крім Джеппарова увійшли юристи, громадські працівники й родичі зниклих людей.

«Зачищають сліди»

Відтоді минуло більше року, однак ні російські, ні українські правоохоронні органи не змогли домогтись якихось результатів у пошуках зниклих.

Крим.Реалії намагалися додзвонитися старшому помічнику керівника Головного слідчого управління Слідчого комітету Російської Федерації у Республіці Крим Євгенії Бєліковій, проте вона виявилась недоступною для коментарів.

У лютому цього року керівник кримського Слідкому Михайло Назаров говорив, що термінів давності у справах щодо зниклих громадян немає. «Вони розслідуються доти, поки не буде поставлена крапка», – запевнив Назаров тоді.

Це організована операція, був якийсь наказ, розпорядження

«Це організована операція, був якийсь наказ, розпорядження», – так характеризує зникнення свого сина і племінника Абдурешит Джеппаров рік потому.

На питання, чи є у слідства якісь зачіпки у справі про викрадення молодих людей, він відповів: «Що ми знаємо на цей момент: працює Слідчий комітет, нібито шукають. Але ми так зрозуміли: вони нічого не шукають, а навпаки, підбирають хвости, зачищають сліди – ми так розуміємо їхню діяльність».

Крім того, за словами Джеппарова, представники правоохоронних органів, розслідуючи справу, тиснуть на потерпілих і свідків.

Читайте також

Суд дозволив заарештувати Сергія Аксьонова і Яніну Павленко

 У Нідерландах може відбутися другий референдум щодо України – євродепутат

 Перевірка Кримом: що зробив уряд Арсенія Яценюка для півострова?

Стабільність в екс-радянських країнах під загрозою через економічну кризу – Freedom House

У Росії відбувається сакралізація насильства – правозахисниця

Несправжня війна. Чому Україна – країна модерну, а Росія – постмодерну


Матеріали цього автора

  •  «Померти» в Криму: доля російських банків на півострові
  • «Надія є». Кримський політв'язень Ахтем Чийгоз – рік під вартою
  • Настав час, коли потрібно боротися за кожну дитину та її любов до рідної мови – редактор журналу «Арманчыкъ»
  •  «Cправа 26 лютого»: фігурантам зачитали обвинувачення
  • Мат, погрози і морози. Крим не може впоратись без української електрики
Інші матеріали

ДОЛУЧАЙСЯ!

Важливо на Крим.Реалії

  • Крим.Реалії

    Суд дозволив заарештувати Сергія Аксьонова і Яніну Павленко

    Ростислав Хотин

     У Нідерландах може відбутися другий референдум щодо України – євродепутат

    Павло Казарін, Владислав Ленцев

     Перевірка Кримом: що зробив уряд Арсенія Яценюка для півострова?

previous
next
  • Екстрадиція «кримських терористів» до України: механізм запущений?

    РФ оголосила про збір документів для можливої ​​передачі до України Сенцова, Кольченка й Афанасьєва. Але правозахисники запевняють, що про реальне поверенння говорити зарано

     Гарячий сезон: як абітурієнтам із Криму вступити до українських вишів

  • Севастопольські дельфіни знову стануть «солдатами»?

    Можливо, навіть із кращими казармовими умовами служби

previous
  •  
  •  
next

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО

Your JavaScript is turned off or you have an old version of Adobe's Flash Player. Get the latest Flash player.
Як у Криму обійти блокування сайтів? (відео)i
▶ || 0:00:00
... ⇱  
  • 270p / 0,0MB
  • 360p / 0,0MB
  • 720p / 1,0MB
 
 
X
Крим. Реалії
29.03.2016
У Криму, який від початку 2014 року анексований Росією, за рішенням «Роскомнагляду» заблокована низка інформаційних ресурсів. Російське відомство регулярно виступає з вимогою до інтернет-провайдерів обмежити доступ до ресурсів під приводом протидії «розпалюванню міжнаціональної і релігійної ворожнечі» та вмісту «екстремістських матеріалів». Низка українських і кримських ЗМІ недоступні для жителів півострова. Крим.Реалії підготували інфографіку про те, як обійти блокування українських ресурсів.

Як у Криму обійти блокування сайтів?

Кримчанам показали фотопанорами Гімалаїв й Тибету

Телепроект Крим.Реалії

УСІ ВИПУСКИ
Найбільше читають
  1. Павло Казарін: Несправжня війна. Чому Україна – країна модерну, а Росія – постмодерну
  2. У Криму анонсують відключення світла упродовж наступного тижня
  3.  «Померти» в Криму: доля російських банків на півострові
  4.  У справі замаху на експерта з МН17 знайшли кримський і російський слід – Матіос
  5.  Культурна навала: російські артисти повернулися до Криму
Слухай на мобілці

останні випуски

 

UA +380 89 320 24 85

 

US +1 415 638 5770

 

UK +44 33 00 10 44 14

 

* Дзвінки без доплат, за вашим тарифом.

 

В інших ЗМІ
Крым Реалии