This version of the page http://www.lebedin.net/articles.php?article_id=135 stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2014-05-26. The original page over time could change.
Информационная сеть города Лебедин - Статьи: ... время собирать камни.
Морозівський міст , Весняні квіти , Вечір біля фонтану 24 серпня 201... , Вечер 24 августа 2013 г. , Друзья, вечер 24 августа. , Вечер у фонтана , Вечер у фонтана 24 августа. , Вечерний Лебедин 24 серпня 2013 р. , На святкуванні Дня міста , 19 серпня ,
Маруся и её команда (невыдуманна... , Подбор сечения провода и кабелей , Подбор аналогов дисковых батареек , 1. НОВИНИ ОДПІ , Миф об экономии электроенергии , Опасно ! Клещевина - сильнейший ... , ... время собирать камни. , Анатолій Удод - поет і педагог , ОХОТА УБИВАТЬ , Телефони виконавчого комітету Ле... ,
Навігація
ПРИЙМАЛЬНЯ ГОЛОВИ

ВИ ЗАПИТУЄТЕ -
ГОЛОВА ВІДПОВІДАЄ


ІНТЕРНЕТ-ПРИМАЛЬНЯ


Последние комментарии
Новости
http://www.pravda.com....
Велика вдячність автор...
Дуже цікаво, а нам аме...
Може Гриценко правий ?...
**********************...
Статьи
и толкай за 200 гребеш...
Сколько же таких гадже...
Готов подписаться под ...
К сведению эта цацка у...
Только лошара может п...
Фото
Выглянул в окно, а таа...
Хорошие снимки. Был с ...
это остатки моста, в р...
Где это морозовский мо...
Бухарев Владислав Викт...
Страницы
Симоненко снял свою ка...
Голосуй не голосуй, вс...
Голосування напевно н...
Удобно, спасибо.
[b][big]3-88-66 моб. ...

Оплата мобильного счета

Пополнить счет мобильника прямо сейчас :


До Вашої уваги :

Радио он-лайн


ИГРЫ
Гороскоп на сегодня

Начните день с просмотра своего гороскопа и неприятных сюрпризов станет меньше

... время собирать камни.
Памятник мазепинцам.

Ще не так давно, порівняно з подіями, в пам'ять про які встановлено і урочисто відкрито сьогодні цей меморіал, заборонялося не тільки малювати зображення тризуба, а навіть сполучати поряд жовтий та блакитний (!) кольори. ! Та що там геральдика ! Доходило до абсурду - на клумбах в українських містах не рекомендувалося ( тобто - заборонялося ) висаджувати квіти "ковром" при поєднанні жовтих та блакитних кольорів. Тому квіти "анютіни глазкі ", що мали в одній квітці блакитний таі жовтий колір пелюстків, ніби навмисне кидали виклик службам пропаганди і агітації своїм природнім - "україно-націоналістичними" забарвленням.

Пропагандистське "каміння" , яке розкидалося ідеологічною машиною КПРС, аби не допустити проявів зародження української самоідентифікації та ще несміливим паросткам самосвідомості українців, що все частіше проявлялися у громадян в бажанні використовувати сині та жовті кольри в їх поєднанні не тільки на побутовому рівні, а і в офіційному оздобленні територій та приміщень - подавлялися у самому їх зародку. Такі "антидержавні " спроби самовираження, розцінювалися, як прояв української буржуазно-націоналістичної пропаганди, ворожої діючому радянському ладу, направленої на підрив державного устрою СРСР.

І от, як вчить нас східна мудрість : є часи розкидати каміння і є часи його збирати. Час " збирати каміння" - то час спокути, час відродження, час істини ... Час нашого з вами сьогодення.

305 років минуло з того трагічного часу, як український гетьман Іван Мазепа, що керував Україною в складі Російської імперії майже 22 роки, вирішив скористатися нагодою і відокремити Україну від імперії Петра І, створити вільну та незалежну державу. Але ...

... Але то було, як виявилося згодом, ще не начасі. Всі учасники тих давніх подій, що підтримали свого гетьмана Івана Мазепу, були жорстоко розчавлені імперською системою тортур, загинули в страшних муках від найжорстокіших катувань у нашому з вами місті. По неточним даним тут було знищено біля 900 прибічників гетьмана. Всі вони поховані за містом, де проходить зараз вулиця Погранична.

Знадобилося більш ніж 280 років, аби незалежна держава Україна, змогла стати дійсно незалежною. Незалежною і вільною в буквальному сенсі цього слова. Але це зовсім інша історія, хоча деякі паралелі здобуття незалежності всеж-таки проглядаються.

Кому цікаво http://lebedin.net/articles.php?article_id=91

Замовчування цих трагічних подій, а точніше спрямування інформації про неї у відповідний ідеологічний простір, було одним з повсякденних піклувань пропагандистської комуністичної системи в СРСР.

Минали віки. Щезали імперії.
І вперше за три століття, саме завдячуючи місцевим краєзнавцям та історикам - Почесному громадянину Лебедина Борису Івановичу Ткаченку, Максиму Борисовичу Ткаченку, педагогу, історику та поету Анатолію Васильовичу Удоду, Володимиру Івановичу Кравченку, отаману Сумського козачого полку генерал-осавулу Михайлу Митрофановичу Безуглому, директору ТОВ "Крук" Валерію Григоровичу Чалому та іншим не заангажованим комуністичним минулим представникам нашого міста, при дієвій та щирій підтримці міського голови Анатолія Григоровича Трояна, звели цей скромний пам'ятник, встановивши гранітний хрест на вершині насипного кургану. А на гранітній дошці, що закріплена у ніші, яка символізує підземні каземати-катівні, викарбували такі рядки :


СЛАВНИМ КОЗАКАМ,
БОРЦЯМ
ЗА ВОЛЮ УКРАЇНИ
1708 - 1709 років

ПАМ’ЯТЬ ПРО ВАС ДОВІЧНА...

ВІД ВДЯЧНИХ НАЩАДКІВЕскіз-візуалізація меморіалу.Початок робіт по зведенню меморіалу "ПАМ'ЯТІ КОЗАКАМ МАЗЕПІНЦЯМ"


Роботи на зведенні меморіалу "ПАМ'ЯТІ КОЗАКАМ МАЗЕПІНЦЯМ"

ВІДКРИТТЯ МЕМОРІАЛУ ПАМ'ЯТІ КОЗАКАМ МАЗЕПІНЦЯМ


Урочисте відкриття пам'ятника.

Б.І. Ткаченко зі зверненням до присутніх.

Нагородження міського голови А.Г. Трояна почесною нагородою.

Нагородження В.Г. Чалого почесною нагородою.

Нагородження М.М. Безуглого почесною нагородою.Фото на згадку з ініціаторами спорудження меморіалу.


В. Лобінцев

Фото Сергія Кірєєва,
20 жовтня 2013 р.

Додано нові фото ( у повному розмірі ) з цієї події в нашій галереї : В ГАЛЕРЕЮ >
Опубликовал admin 21. October 2013 · 0 Комментариев · 3507 Прочтений ·
Комментарии
Нет комментариев.
Добавить комментарий
Имя:

Проверочный код:


Введите проверочный код:

Вы подтверждаете что вы реальный человек? *

Пропонуємо та виготовляємо обладнання для переробки та сортування вторсировини.
23.05.2014, Лебедин

Спутниковое телевидение
20.04.2014, Лебедин

продам трактор
31.03.2014, Лебедин

Аренда
20.03.2014, Лебедин

Старинные утюги
28.02.2014, Лебедин

Продам дешево квартиру, срочно
16.02.2014, Лебедин

Квартира в Феодосии посуточно
05.02.2014, Лебедин

Продам рейсмусный станок (Италия)
10.01.2014, Лебедин

продам авто
31.12.2013, Лебедин

1-к квартира
26.12.2013, Лебедин


сайт Доргого нет http://dorogogo.net/


Комунальні платежі онлайн