This version of the page http://dzyga.com/jazzbez/index.php?lang=ua (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2014-02-05. The original page over time could change.
Тринадцятий «Jazz Bez» - jazzbez Тринадцятий «Jazz Bez» - jazzbez - jazzbez



Jazz Bez 13
Джазова школа
Організатори
Програма - Львів
Програма загальна
Виконавці
Jazz Bez 12
Jazz Bez 11
Jazz Bez 10
Jazz Bez 09
JazzBez 08
Jazz Bez 07
Jazz Bez 05
Jazz Bez 03
Jazz Bez 02
Jazz Bez 01
Фотогалерея

Тринадцятий «Jazz Bez»

Тринадцятий міжнародний джазовий фестиваль «Jazz Bez» тривав із 4 по 15 грудня 2013 р.
Цього року «Jazz Bez» перетворився на фестиваль солідарності із «Євромайданом». Гаслом фестивалю стало «Джаз Без Страху !».




















Більшість музикантів, незважаючи на революційну ситуацію в Україні, вирішили приїхати на фестиваль виступити для збору коштів та передати свої гонорари на потреби «Євромайдану». Вперше вхід на концерти фестивалю зробили  безкоштовним - за благочинні внески на потреби «Євромайдану».

Навіть у революційні часи музика не має стихати. Навіть навпаки. Фестиваль вдався!

Зали були переповненими, закордонні музиканти з радістю грали для української публіки, а ми відчували себе європейцями. Зрештою, для цього і твориться «Jazz Bez», який  вже тринадцять років долає культурні кордони з Європою.

Тринадцятий «Jazz Bez» об'єднав довкола джазу Київ, Харків, Рівне, Тернопіль, Луцьк, Люблін, Санок, Глівіце, Перемишль та батьківщину Богдана-Ігоря Антонича село Новицю. Вперше до джазової федерації приєдналися Мостиська. Серцем фестивалю був, є і буде Львів.

У фестивалі взяли участь півтори сотні музикантів з України, Польщі, США, Ізраїлю, Великобританії, Німеччини, Данії, Швейцарії, Італії, Білорусі,Росії, Грузії, Вірменії, Азербайджану... 

Фото:
Фотографи фестивалю: Поліна Павлова, Ростислав Павлик, Сергій Горобець, Євген Кравс, Костя Смолянінов
Фото Максима Баландюха
Фото Юрка Дворника

Відео:
24 канал про «Jazz Bez» і ZumbaLand
24 канал про «Jazz Bez» і Садовську
AfishaLviv.net_Мар'яна Садовська
Marinita&Mark Eliyahu у Тернополі
Tatvamasi у Рівному
«Jazz Bez» у Перемишлі


Тексти:
Zbruc. Божена Городницька: Jazz Bez провокацій
Варіанти. Оля Вишня. Інтервю з Мар'яною Садовською
Українська Правда. Олександр Юдин. Містичний ритм


На тринадцятому «Jazz Bez» для нас творили:

  • Відомий український контрабасист Аркадй Овруцький з американськими джазменами: піаністом Джоелем Холмсом, саксофоністом Майклом Томасом та барабанщиком Джейсоном Брауном. Вони відкрили фестиваль у Львові 4 грудня у клубі «Picasso». А після фестивалю Джоел Холмс ще встиг пограти у Києві на майдані.
 
  • Культовий польський гітарист і расовий інтелігент Ришард Стила з Кракова, який востаннє був у Львові у 1970-х роках. 
 
  • Щира і лірична Мар'яна Садовська, яка приїхала з Кельну, щоб  презентувати у рідному Львові нову програму «Cut The Cord», створену  разом з німецьким перкусистом Крістіаном Томе.
 
  • Італійські віртуози Kekko Fornarelli Trio.
 
  • Новий білоруський проект H.A. Quartet.
 
  • Проект Evidence, у якому росіянин Андрій Арнаутов грає із львівськими музикантами. Evidence замінили Komeda: Ahead, які через об'єктивні причини не змогли добратися до України, але перерахували кошти на потреби українського Майдану.
 
  • Грузинські ZumbaLand, які вже кілька днів підтримували українців на Майдані, і так само як і ми творять  джаз, переплетений із мелодикою свого краю.
 
  • Наші друзі співачка і піаністка Marinita та перкусист Орханом Агабейлі, які з собою привезли на фестиваль зірку ізраїльської сцени Марка Еліягу і учасника проекту Майка Стерна бас-гітариста Теймура Феля.
 
  • Лондонські джаз-панки World Service Project, які поєднували інтенсивну музику з веселим перфомансом.
 
  • Польські Tatvamasi, які запропонували аванґардний джаз із фолковою основою і відео-артом. 
 
  • Молодий і активний київський проект JT Fresh із джазовими аранжуваннями українських пісень.
 
  • Багато слухачів цього року відкрили для себе одне із найсильніших українських джазових явищ «Ігор Гнидин Проект», у якому грає Ігор Гнидин разом з іншими творцями групи ShockolaD. А наступного дня вже добре знайомий ShockolaD презентував власноруч знятий кліп на пісню «Співаночка».
 
  • Харизматичний польський контрабасист Міхал Баранський замінив хворого Кшиштофа Кобилінського у тріо із німецьким перкусистом Томом Даяном та ізраїльським гітаристом Дмітрієм Гореликом.
 
  • Геній світового фрі-джазу піаніст Метью Шіпп більше 15 годин летів з Америки до України, щоб зіграти для нас у дуеті із польським імпровізаційним саксофоністом Матеушем Валеріаном.
 
  • Переповнений зал, розкуплені диски та численні виклики на біс дісталися польським Bester Quartet,  що мабуть найбільш професійно у світі поєднують джаз та клезмерську музику.
 
  • Aladdin Killers  вдало міксували  джаз з електронікою, що не далеко не всім вдається.
 
  • Стіну звуку обвалили на слухачів KAOS Protokoll зі Швейцарії, стверджують, що грають «саундтреки до кінця світу».
 
  • Завершив фестиваль видатний польський піаніст Куба Станкевич тихими і меланхолійними імпровізаціями на композиції Войцеха Кіляра.
 
А ще вперше у рамках фестивалю відбулась  джазова школа для молодих музикантів у Перемишлі, у якій взяло участь більше двадцяти молодих джазменів з України. І як завжди на «Джаз Безі» не обійшлося без  джем-сейшенів,   фотовиставок, спілкування, роздумів і відчуття свободи, яке може дати тільки джаз.

Цього року фестиваль організовували: Мистецьке об'єднання «Дзиґа» (Львів), Польський Інститут у Києві,
Незалежний культурний центр «Indie» ( Харків), Харківська правозахисна група ( Харків), Генеральне консульство Республіки Польща у Львові, Генеральне консульство Республіки Польща в Луцьку, Centrum Kulturalne w Przemyślu, Centrum Kultury w Lublinie, Warsztaty Kultury (Люблін), Jazzva Club (Київ), Луцький джазовий клуб, джаз клуб «Джем» (Рівне), мистецьке об'єднання «Коза» (Тернопіль), Арт-клуб «Шинок» (Тернопіль), Джаз клуб «Івано-Франківськ»,  Фундація «Transkultura» (Україна-Польща), Інститут Актуального Мистецтва (Львів), Громадське об'єднання «Вірменська 35» (Львів)

Фестиваль  відбувся за підтримки Міністра культури і національної спадщини Польщі та Інституту Адама Міцкевича.

Проект  проходив у  рамках кампанії проти ксенофобії в Україні «Мистецтво толерантності» за підтримки  Шведської Міжнародної Агенції з Розвитку Кооперації «SIDA».


Генеральний напій:  «Бучач».  Бучач - славімо Галіцію!


www.dzyga.com

Поважай себе - слухай джаз!
 
Поділись новиною
Дякуємо!