This version of the page http://www.lebedin.net/articles.php?article_id=120 stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2014-01-18. The original page over time could change.
Информационная сеть города Лебедин - Статьи: Зміни адміністрування податку на прибуток
В Карпатах , Щедрувальники , Ш(і)карный вид ! , Відкриття меморіалу пам'яті зака... , Відкриття меморіалу пам'яті зака... , Зведення меморіалу пам'яті закат... , Зведення меморіалу пам'яті закат... , Зведення меморіалу пам'яті закат... , Зведення меморіалу пам'яті закат... , Присвоєння звання ,
Опасно ! Клещевина - сильнейший ... , ... время собирать камни. , Анатолій Удод - поет і педагог , ОХОТА УБИВАТЬ , Телефони виконавчого комітету Ле... , Як крадуть гроші з картки через ... , Плата за землю: застосування стр... , Податок на допомогу , Податок на нерухоме майно , Працівники сектору дільничних ін... ,
Навігація
ПРИЙМАЛЬНЯ ГОЛОВИ

ВИ ЗАПИТУЄТЕ -
ГОЛОВА ВІДПОВІДАЄ


ІНТЕРНЕТ-ПРИМАЛЬНЯ


Последние комментарии
Новости
Удобно если только для...
І не кажіть, що ви не ...
Что тут творится с ком...
23. December 2013 При...
Пане мере, у мене таке...
Статьи
Молодець
Да..потому и спасли са...
І мій поет, бо вірш йо...
Твої і думи серцю милі...
И шо выделил ???:P:D
Фото
Поделитесь, пожалуйста...
На танкере Лебедин моя...
Фотографируйте ещё! У ...
Забрал фото себе на па...
вау[color=#663333][/co...
Страницы
Удобно, спасибо.
[b][big]3-88-66 моб. ...
интиресно
[img]http://www.lebedi...
Ребята кто знает что *...

Оплата мобильного счета

Пополнить счет мобильника прямо сейчас :


До Вашої уваги :

Радио он-лайн


ИГРЫ
Гороскоп на сегодня

Начните день с просмотра своего гороскопа и неприятных сюрпризов станет меньше

Зміни адміністрування податку на прибуток

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 03.10.2012 р. N 4975/0/71-12/15-1217

Щодо запровадження нових підходів в адмініструванні податку на прибуток

У зв'язку із прийняттям Закону України від 5 липня 2012 року N 5083-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної податкової служби та у зв'язку з проведенням адміністративної реформи в Україні" (надалі по тексту - Закон N 5083-VI), а також на виконання підпунктів 3.1 та 3.2 пункту 3 протоколу апаратної селекторної наради ДПС України від 09.08.2012 р. N 15-п, Департамент оподаткування юридичних осіб ДПС України звертає увагу на наступне.

З 1 січня 2013 року докорінно змінюється підхід до декларування та сплати платниками податку на прибуток своїх податкових зобов'язань.

Так, з 1 січня 2013 року до Податкового кодексу будуть внесені зміни згідно із Законом України N 5083-VI, зокрема, в частині змін пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу щодо строків сплати податкових зобов'язань. Це в свою чергу призведе до зміни методики адміністрування податку на прибуток.

Передбачено, що платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.

Платники податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році без подання податкової декларації за звітні (податкові) періоди (календарний квартал, півріччя та дев'ять місяців) та не сплачують авансового внеску.

Платники податку, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний (податковий) період не перевищують 10 мільйонів гривень, та неприбуткові установи (організації) сплачують податок на прибуток на підставі податкової декларації, яку подають до органів державної податкової служби за звітний (податковий) рік і не сплачують авансових внесків.

У разі якщо платник податку, який сплачує авансовий внесок, за підсумками першого кварталу звітного (податкового) року не отримав прибуток або отримав збиток, він має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал. Такий платник податку авансових внесків у другому - четвертому кварталах звітного (податкового) року не здійснює, а податкові зобов'язання визначає на підставі податкової декларації за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік, яка подається до органу державної податкової служби в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Платник податку, який за підсумками минулого звітного (податкового) року не отримав прибутку або отримав збиток, податкові зобов'язання не нараховував і не мав базового показника для визначення авансових внесків у наступному році, а за підсумками першого кварталу отримує прибуток, має подати податкову декларацію за перше півріччя, три квартали звітного (податкового) року та за звітний (податковий) рік для нарахування та сплати податкових зобов'язань.

У складі річної податкової декларації платником податку подається розрахунок щомісячних авансових внесків, які мають сплачуватися у наступні дванадцять місяців. Визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов'язань.

При цьому дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків визначається починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому визначено граничний строк подання річної податкової декларації за попередній звітний (податковий) рік, до місяця подання податкової декларації за поточний звітний (податковий) рік.

Форма розрахунку, передбачена у цьому пункті, затверджується у порядку, встановленому цим Кодексом.

Хочемо наголосити на тому, що ДПС України підготовлено зміни до відповідних форм податкових декларацій з податку на прибуток, які на теперішній час проходять процес погодження з відповідними міністерствами та відомствами у порядку, визначеному законодавством.

Головним у таких змінах є те, що платники податку на прибуток самостійно визначатимуть авансовий внесок, що підлягатиме сплаті щомісячно.

При цьому пунктом 2 підрозділу 4 розділу XX Податкового кодексу встановлено, що платники податку на прибуток підприємств, які починаючи з 2013 року подають річну податкову декларацію відповідно до пункту 57.1 статті 57 цього Кодексу, сплачують у січні - лютому 2013 року авансовий внесок з цього податку у розмірі 1/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за дев'ять місяців 2012 року, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Повідомляємо про те, що наразі готується узагальнююча податкова консультація стосовно порядку та особливостей подання звітності та сплати податку у 2013 році з урахуванням особливостей спрощення цієї процедури з урахуванням Закону України N 5083-VI.

Таким чином, проведення розрахунків сплати податкових зобов'язань починаючи з 1 січня 2013 року буде здійснюватися виключно за встановленими Податковим кодексом підходами.

У той же час з 1 жовтня 2012 року розпочинається кампанія декларування податку на прибуток за підсумками фінансово-господарської діяльності підприємств за 9 місяців ц. р., що, зокрема, формує базу для нарахування та сплати податку на прибуток у січні - лютому 2013 року.

При цьому вважаємо за доцільне наголосити, що податкові органи ДПС повинні:

• вжити всіх заходів щодо недопущення зниження нарахування податку на прибуток у III кварталі 2012 року проти II кварталу 2012 року;

• вчасно провести камеральні перевірки поданої звітності з податку на прибуток за 9 місяців п. р. та в цілому за 2012 рік та в разі встановлення порушень складати акти камеральних перевірок та приймати податкові повідомлення-рішення;

• у разі донарахування бази для обчислення авансового внеску з податку на прибуток, що підлягатиме сплаті, шляхом як самостійного виправлення помилок платниками податку, так і за наслідками проведених перевірок податковими органами, забезпечити нарахування та сплату авансового внеску з податку на прибуток від загальної бази нарахування, тобто з урахуванням таких донарахувань;

• в разі встановлення факту заниження нарахування та сплати щомісячного авансового внеску з податку на прибуток забезпечити донарахування податку та застосування штрафних санкцій згідно з чинним законодавством;

• у разі якщо платник податку, який сплачує авансовий внесок, за підсумками першого кварталу звітного (податкового) року не отримав прибуток або отримав збиток, а тому авансових внесків у другому - четвертому кварталах звітного (податкового) року не здійснює, вжити заходів щодо прискорення подання такими платниками податкової звітності за I квартал звітного року, що буде свідченням правомірності несплати таким платником авансового внеску у квітні звітного року.

Зважаючи на викладене, головними критеріями оцінки результатів роботи підпорядкованих органів ДПС в частині адміністрування податку на прибуток стане:

• своєчасна та у повній мірі сплата платниками авансового внеску з податку на прибуток;

• залучення до сплати авансового внеску всіх платників податку на прибуток згідно з нормами Податкового кодексу;

• розширення бази для нарахування податку на прибуток за наслідками декларування податку за 9 місяців п. р. та в цілому за 2012 рік.

Для недопущення втрат бюджету та забезпечення відпрацювання ризиків ухилення від оподаткування, зобов'язуємо:

• довести до відома платників податків зазначені вище зміни, що будуть внесені до Податкового кодексу з 1 січня 2013 року;

• самостійно опрацювати вказані зміни до Податкового кодексу та до 1 листопада п. р. надати пропозиції щодо удосконалення цієї методики з адміністрування податку на прибуток на адресу Управління адміністрування податку на прибуток та податкових платежів Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС України засобами електронного зв'язку файлом 1512XXMM.NNA (де XX - число місяця, MM - місяць, NN - код регіону, A - незмінний індекс).

Заступник Голови

А. Ігнатов

 


 

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

Аналіз Закону № 4834. Оподаткування прибутку підприємств

З метою вирішення питання щодо віднесення до складу доходів платника податку коштів, отриманих у період перебування такого платника на спрощеній системі оподаткування та з яких не було сплачено єдиний податок, встановлено, що суми коштів (інших видів компенсації), отримані платником податку як оплата товарів (виконаних робіт, наданих послуг), відвантажених у період перебування такого платника на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності, з яких не було сплачено єдиний податок, включаються до складу інших доходів (без урахування сум податку на додану вартість, що надійшли у вартості таких товарів (виконаних робіт, наданих послуг)) у звітному податковому періоді отримання таких коштів (інших видів компенсації) відповідно до пп. 135.5.14 п. 135.5 ст. 135 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі – Податковий кодекс).

Врегульовано питання щодо оподаткування коштів, не повернутих власнику, які раніше було внесено до статутного капіталу юридичної особи, що ліквідується. А саме: встановлено, що з дати введення в дію Закону України від 24.05.2012 р. № 4834-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм» (далі – Закон № 4834) у разі відсутності або недостатності активів для повернення власнику при ліквідації юридичної особи коштів або майна, внесених до статутного капіталу, ці кошти або вартість майна не підлягають включенню до складу доходу такої юридичної особи (пп. 136.1.13 п. 136.1 ст. 136 Податкового кодексу ). Це питання останнім часом набуло актуальності для платників податків, у яких виникала проблема щодо необхідності включення до складу доходу суми, еквівалентної вартості внеску, який раніше ним було отримано до статутного капіталу, у разі якщо такий платник податку – юридична особа ліквідується.

Нагадаємо, що діючими положеннями пп. 136.1.16 п. 136.1 ст. 136 Податкового кодексу передбачено, що для визначення об'єкта оподаткування не враховуються, зокрема, доходи у вигляді вартості основних засобів, безоплатно отриманих платником податку з метою здійснення їх експлуатації у разі, якщо такі основні засоби отримано лише за рішенням центральних органів виконавчої влади, що призводило до обмежень повноважень місцевих органів виконавчої влади по відношенню до центральних органів.

Відтепер таку ситуацію виправлено та платникам податків надано право не враховувати у складі доходів вартість безоплатно отриманих основних засобів, якщо такі засоби отримано за рішеннями місцевих органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування, прийнятими у межах їх повноважень.

Змінами, внесеними Законом № 4834, вирішено питання щодо обліку доходів від безоплатно отриманих об'єктів енергопостачання, газо- і теплопостачання, водопостачання, каналізаційних мереж та основних засобів транспортної інфраструктури, зокрема, встановлено, що до складу доходів платника податку згідно з п. 137.17 ст. 137 Податкового кодексу включається дохід у розмірі амортизації зазначених активів.

Врегульовано також питання щодо обліку доходів платника податку – ліцензіата з постачання природного газу за регульованим тарифом (гарантований постачальник), який визначається відповідно до Закону України від 08.07.2010 р. № 2467-VI «Про засади функціонування ринку природного газу», врахованих для визначення об'єкта оподаткування згідно зі ст. 137 Податкового кодексу, які зменшуються на суму нарахованих, але не отриманих у звітному періоді коштів з бюджету за умови здійснення за програмою фінансування пільг та житлових субсидій певним категоріям населення на оплату окремих видів енергії, товарів, робіт і послуг.

При цьому сума заборгованості бюджету з оплати пільг і житлових субсидій, погашеної з бюджету, у наступному звітному (податковому) періоді включається до суми доходу, визначеної як об'єкт оподаткування (п. 137.20 ст. 137 Податкового кодексу).

Вирішено також питання щодо обліку заборгованості у разі несплати позичальником (дебітором) процентів (комісійних) кредитору. Отже, таку заборгованість кредитор враховує відповідно до порядку врегулювання безнадійної та сумнівної заборгованості за правилами, визначеними п. 159.1 ст. 159 Податкового кодексу.

При цьому метод нарахування процентів (комісійних) за таким кредитом не застосовується до повного погашення позичальником (дебітором) заборгованості або списання заборгованості, визнаної безнадійною згідно зі ст. 159 Податкового кодексу. Зазначимо, що такі правила діятимуть до 01.01.2014 р. (пункти 137.9 та137.21 ст. 137 Кодексу).

Змінами, внесеними Законом № 4834, визначено порядок віднесення до складу витрат нерозподілених постійних загальновиробничих витрат, які включаються до складу собівартості реалізованої продукції. Зазначені витрати відтепер визнаватимуться, тобто включатимуться до складу витрат у тому звітному (податковому) періоді, у якому вони виникли (п. 138.4 ст. 138 Податкового кодексу).

Крім того, п. 138.8 ст. 138 цього Кодексу доповнено новим пп. 138.8.6, відповідно до якого витрати на придбання природного газу, що формують собівартість послуг гарантованого постачальника з постачання природного газу споживачам за регульованим тарифом у звітному податковому періоді, визначаються в розмірі суми коштів, перерахованих власнику природного газу з відкритого у банку відповідно до закону гарантованим постачальником поточного рахунку із спеціальним режимом використання для зарахування коштів, що надходять за спожитий природний газ від усіх категорій споживачів.

Водночас слід зазначити, що після оформлення акта приймання-передачі природного газу між власником природного газу та гарантованим постачальникомвитрати, включені до собівартості постачання природного газу, підлягають коригуванню (у сторону збільшення чи зменшення) відповідно до суми вартості придбаного природного газу гарантованим постачальником, визначеної в акті приймання-передачі природного газу за звітний податковий період (пп. 138.8.6 п. 138.8 ст. 138 Податкового кодексу).

Відповідно до змін, внесених Законом № 4834 до пп. 140.1.1 п. 140.1 ст. 140 Кодексу, платникам податку на прибуток надано можливість враховувати у складі витрат подвійного призначення вартість спеціального одягу, взуття, спеціального (форменого) одягу, миючих та знешкоджувальних засобів, засобів індивідуального захисту, необхідних для виконання професійних обов'язків, а також продуктів спеціального харчування не лише за переліком, що встановлюється Кабінетом Міністрів України, і й згідно з галузевими нормами безоплатної видачі працівникам спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту.

Врегульовано питання щодо визначення розміру розрахунку окремих витрат для банківських установ. Зокрема, враховуючи те, що у фінансовій звітності банківських установ, діяльність яких регулюється Нацбанком України та які мають. з урахуванням специфіки свої особливості ведення бухгалтерського обліку, показник доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) відсутній для розрахунку розміру витрат, понесених у зв'язку з придбанням у нерезидента послуг (робіт) з консалтингу, маркетингу, реклами та нарахуванням роялті, встановлено, що базою для розрахунку витрат є дохід, отриманий від операційної діяльності банківської установи (пп. 139.1.13 п. 139.1 ст. 139 та пп. 140.1.2 п. 140.1 ст. 140 Податкового кодексу).

Узгоджено положення Податкового кодексу, зокрема п. 140.2 ст. 140 зі статтями215, 228 та 234 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. № 435-IV (далі – Цивільний кодекс).

Зокрема, ст. 228 Цивільного кодексу визначено, що правочин, який порушує публічний порядок, є нікчемним. А відповідно до частини другої ст. 215 Цивільного кодексу недійсним є правочин, якщо його недійсність встановлено законом (нікчемний правочин). У цьому випадку визнання такого правочину недійсним судом не вимагається. Водночас згідно зі ст. 234 Цивільного кодексу фіктивний правочин також визнається судом недійсним. Правові наслідки визнання фіктивного правочину недійсним встановлюються законами.

До об'єктів, які підлягають амортизації, справедливо віднесено витрати на самостійне виготовлення (створення) нематеріальних активів у разі використання їх у господарській діяльності платника податку, включаючи витрати на оплату заробітної плати працівникам, зайнятим на виготовленні таких нематеріальних активів.

Крім того, розширено перелік об'єктів основних засобів, вартість яких підлягає амортизації. До них, зокрема, належать основні засоби, безоплатно отримані або виготовлені чи споруджені за рахунок коштів бюджету або кредитів, залучених Кабінетом Міністрів України чи під гарантії Кабінету Міністрів України, у разі виконання зобов'язань за гарантією Кабінетом Міністрів України (п. 144.1 ст. 144 Податкового кодексу).

Приведено у відповідність із положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку норми п. 146.12 ст. 146 Податкового кодексу. Нагадаємо, що згідно з цим пунктом сума витрат, пов'язана з ремонтом та поліпшенням об'єктів основних засобів, у тому числі орендованих або отриманих у концесію чи створених (збудованих) концесіонером у розмірі, що не перевищує 10 % сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів на початок звітного року, належить до витрат того звітного податкового періоду, в якому такий ремонт та поліпшення було здійснено. Відтепер формування витрат, пов'язаних з ремонтом та поліпшенням об'єктів основних засобів, з урахуванням встановленого обмеження відноситься на собівартість реалізованих товарів (виконаних робіт, наданих послуг) або до інших витрат, як у бухгалтерському обліку.

Враховуючи те, що бюджет, до якого сплачується податок на прибуток, визначається бюджетним законодавством, врегульовано питання консолідованої сплати податку на прибуток.

Зокрема, для платників податку, які мають у своєму складі відокремлені підрозділи, розташовані на території іншої територіальної громади, ніж такий платник податку,новим є те, що при консолідованій сплаті податку на прибуток суми податку, належні до сплати, можуть бути сплачені за місцезнаходженням відокремлених підрозділів, враховуючи, що такий податок має сплачуватися безпосередньо до бюджетів територіальних громад.

Змінами, внесеними до пп. 153.1.4 п. 153.1 ст. 153 Податкового кодексу, удосконалено порядок визначення курсових різниць, зокрема відтепер курсові різниці визначатимуться згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку (пп. 153.1.4 п. 153.1 ст. 153 Податкового кодексу).

Крім того, доповнено перелік коштів, отриманих в іноземній валюті, які для цілей оподаткування не враховуються під час перерахування у національну валюту, зокрема, крім коштів, отриманих платником податку на окремий спеціальний рахунок у банку у вигляді гуманітарної або міжнародної технічної допомоги. Такі самі правила застосовуються і до коштів, отриманих в іноземній валюті у вигляді грантів (субгрантів) відповідно до програм Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні, затверджених законом.

Законом № 4834 внесено зміни до ст. 157 Податкового кодексу щодо оподаткування неприбуткових установ та організацій.

Так, з метою встановлення єдиного підходу в оподаткуванні неприбуткових установ та організацій в окрему групу (пп. «ж» п. 157.1 ст. 157 Податкового кодексу) виділено організації роботодавців та їх об'єднання, утворені в порядку, встановленому законом, та визначено види доходів, які звільняються від оподаткування податком на прибуток. До таких доходів, зокрема, належать доходи, отримані у вигляді вступних, членських та цільових внесків, безповоротної фінансової допомоги чи добровільних пожертвувань і пасивних доходів.

Крім того, в окрему групу виділено садівничі та гаражні кооперативи (товариства), які раніше були зареєстровані за різними організаційно-правовими формами, зокрема як громадські організації, інші юридичні особи, діяльність яких не передбачає отримання прибутку, що призводило до непорозумінь між кооперативами та органами ДПС під час вирішення питання включення таких суб'єктів до Реєстру неприбуткових установ та організацій з метою можливого звільнення від оподаткування податком на прибуток окремих видів доходів.

Відтепер такі товариства для цілей оподаткування визначено в пп. «з» п. 157.1 ст. 157 Податкового кодексу та відповідно до змін у таких організацій від оподаткування звільняються доходи, отримані у вигляді разових та періодичних внесків, безповоротної фінансової допомоги, добровільних пожертвувань і пасивних доходів.

Внесено зміни до п. 160.2 ст. 160 Податкового кодексу, і відтепер норма цього пункту щодо утримання податку в розмірі 15 % не поширюється і на резидентів, які здійснюють виплати нерезидентам за виробництво та/або розповсюдження реклами, оскільки під час такої виплати сплачується податок за ставкою в розмірі 20 % суми таких виплат за власний рахунок незалежно від того, про кого йдеться в рекламі (п. 160.7 ст. 160 Податкового кодексу).

Врегульовано найактуальніше питання для платників податку щодо врахування збитків минулих років при визначенні ними оподатковуваного прибутку.

Так, змінами, внесеними до підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу, встановлено, що платники податку з доходом за 2011 р. у розмірі 1 млн. грн. та більше, які за наслідками 2011 р. податкового року мають збитки (у тому числі з урахуванням збитків за 2010 податковий рік), протягом 2012 – 2015 рр. мають можливість врахувати ці збитки в складі витрат у розмірі 25 % від їх загальної суми.

Щодо платників податків з доходом за 2011 р. менше ніж 1 млн. грн., які за наслідками 2011 податкового року мають збитки, сума таких збитків може бути включеною до складу витрат у першому півріччі 2012 р. та наступних звітних (податкових) періодах до повного їх погашення (п. 3 підрозділу 4 «Перехідні положення» Податкового кодексу).

При цьому платники податку на прибуток ведуть окремий облік показника від'ємного значення об'єкта оподаткування, що склався станом на 1 січня 2012 р. та включається до витрат наступних податкових періодів, і сум, не погашених протягом 2012 – 2015 рр. Таке від'ємне значення погашається насамперед. Потім погашається від'ємне значення об'єкта оподаткування, що виникло після 31 грудня 2011 р.

З метою єдиного розуміння та тлумачення положень Податкового кодексу уточненоп. 15 підрозділу 4 «Перехідні положення» цього Кодексу, зокрема встановлено, що звільнення від оподаткування податком на прибуток до 1 січня 2012 р. поширюється лише на ті підприємства, які здійснюють діяльність з одночасного виробництва електричної та теплової енергії з використанням біологічних видів палива.

Врегульовано питання щодо донарахування податкових зобов'язань платника податку податковими органами за непрямими методами яри визначенні звичайних цін. Зокрема, за процедурою, встановленою законом для нарахування податкових зобов'язань за непрямими методами, положення пп. 1.20.10 п. 1.20 ст. 1 Закону України від 28.12.94 р. № 334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» не застосовується. Тобто з ухваленням Закону № 4834чинні раніше норми щодо донарахування органами ДПС податкових зобов'язань платника податку при визначенні звичайних цін за непрямими методами не застосовуватимуться. У зв'язку з цим платникам податку у разі донарахування податкових зобов'язань із застосуванням непрямих методів надається право оскаржувати це в адміністративному та судовому порядках (п. 8 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу).

Раїса Боліла


Начальник відділу розробки та аналізу податкового
законодавства з податку на прибуток та податкових платежів
Управління адміністрування податку на прибуток та податкових
платежів Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС України

Наталія Антоненко

Головний державний податковий ревізор-інспектор


«Вісник податкової служби України», липень 2012 р., № 25 (693), с. 24 (www.visnuk.com.ua)

Дата підготовки 27.07.2012
Журнал «Вісник податкової служби України»

Опубликовал admin 09. January 2013 1474 Прочтений ·Макуха (жмых) подсолнечная
15.01.2014, Лебедин

Get free Gems!
14.01.2014, Лебедин

Продам углекислотную сварку полуавтомат
11.01.2014, Лебедин

Продам рейсмусный станок (Италия)
10.01.2014, Лебедин

продам авто
31.12.2013, Лебедин

1-к квартира
26.12.2013, Лебедин

КУПЛЮ
21.12.2013, Лебедин

Орех грецкий
11.11.2013, Лебедин

антиквариат
07.11.2013, Лебедин

Картины на холсте из Ваших фото
23.10.2013, Лебедин


сайт Доргого нет http://dorogogo.net/