This version of the page http://gay.org.ua/ stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2013-06-29. The original page over time could change.
Центр "Наш мир"
 

Информационно-правозащитный Центр для геев и лесбиянок "Наш мир"

Круглий стіл «Боротьба з дискримінацією в Україні: проблема – ребром»

25 квітня у Києві відбувся круглий стіл «Боротьба з дискримінацією в Україні: проблема – ребром» в рамках проекту «Підтримка громадянського суспільства у протидії дискримінації проти ЛГБТІ в Україні», що спільно реалізується Центром «Наш світ», учасником Коаліції з протидії дискримінації в Україні, та The Equal Rights Trust, міжнародною правозахисною організацією, що спеціалізується на питаннях рівності та захисту від дискримінації. Проект фінансується ЄС та передбачає широке залучення до його реалізації українських організацій громадянського суспільства, і в першу чергу, членів Коаліції з протидії дискримінації в Україні (КПД).

У роботі круглого столу взяли участь біля 50 учасників, що представляли організаторів заходу, почесних гостей та партнерські організації з Коаліції протидії дискримінації. Спочатку учасникам було презентоване Базисне дослідження, що стало точкою відліку проекту, згідно якої буде оцінюватися подальший розвиток стану реалізації прав на рівність та захист від дискримінації в Україні. Передбачається також, що це дослідження стане основою всеосяжного розгорнутого звіту про дискримінацію в Україні, що має стати одним з результатів проекту. Учасники обговорення висловили свої зауваження до Базисного дослідження, що будуть враховані при складенні підсумкового звіту. Хоча проект присвячений, насамперед, подоланню дискримінації стосовно ЛГБТ, однак він має своєю метою якнайширше охопити всі види дискримінації проти всіх вразливих груп, що існують в Україні, не виокремлюючи ЛГБТ від загалу, але акцентуючи увагу на тому, що дискримінація проти будь-якої групи є лише проявою нерівності, що загрожує суспільству в цілому. Саме тому організатори заходу сподіваються на суттєві внески як з боку учасників КПД, які спеціалізуються в захисті конкретних вразливих груп, так і тих, хто займається питаннями дискримінації в цілому – шлях до подолання дискримінації може бути пройдений тільки спільними зусиллями.

Надалі учасники заходу обговорили поточний стан речей щодо ситуації з правами людини в Україні та український і міжнародний досвід захисту цих прав. Зокрема, представниця КПД доповіла про досвід Коаліції в просуванні антидискримінаційних ініціатив і налагодженні партнерських стосунків в цій діяльності. Головним правовим знаряддям по боротьбі з дискримінацією є закон «Про засади запобігання і боротьбі з дискримінацією в Україні», і наразі найактуальнішим завданням КПД є адвокація внесення поправок до нього, що мають посилити його дієвість. Як і у випадку ухвалення цього закону, основним фактором, що може забезпечити їх прийняття, є тиск на українську владу з боку ЄС та інших міжнародних та закордонних партнерів України, і завданням Коаліції є допомогти цим зусиллям всередині країни. Проект, в рамках якого проводився круглий стіл, якраз і присвячений налагодженню координованих зусиль та розбудові можливостей КПД задля досягнення бажаних результатів.

В третій частині зустрічі учасники розділилися на три групи з метою організації «мозкового штурму» по виробленню рекомендацій щодо того, яким чином можна найкраще організувати адвокаційну роботу з протидії дискримінації серед самих вразливих груп, що потерпають від неї, широкого загалу та державних інституцій України. Напрацьовані рекомендації були передані організаторам заходу з метою включення їх до відповідних стратегій по адвокації, спрямованій на кожен з перелічених напрямків.

Отже, цей круглий стіл став початком непростої та нелегкої роботи на найближчі півтора роки для учасників КПД, які згодилися взяти участь в проекті, що реалізується. В нашій країні важко передбачити розвиток подій навіть на найближчу перспективу, тому зміни в поточній політичній ситуації можуть дуже суттєво вплинути на перебіг реалізації проекту та досягнення його кінцевої мети. Але перший крок до цього вже зроблено.

На круглому столі було презентовано базове дослідження «Розширення можливостей громадянського суспільства для боротьби з дискримінацією щодо ЛГБТІ в Україні», аналітична записка – подання на розгляд до Верховної Ради України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту прав дітей на безпечний інформаційний простір)» та збірник звітів з моніторингу «ЛГБТ-вектор України».

 
Еще статьи...
  • Депутати Європейського Парламенту засуджують законопроект, що запроваджує цензуру в Україні
  • Звернення до Президента: Щодо накладення вето на Закон України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», р.н. 10468
  • ВІДКРИТИЙ ЛИСТ: Щодо гомофобії в Україні та її наслідків
  • Письмова заява депутатів ПАРЕ № 513 «Свобода вираження для лесбіянок, геїв, бісексуалів і транссексуалів (ЛГБТ) в Україну під загрозою»

Голосование

Скрывать свою сексуальную ориентацию от окружающих - это ...
 

Объявления

Прими участие в опросе:
ПРАВА ГЕЕВ и ЛЕСБИЯНОК в УКРАИНЕ