This version of the page http://gay.org.ua/index.php stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2013-02-26. The original page over time could change.
Центр "Наш мир"
 

Информационно-правозащитный Центр для геев и лесбиянок "Наш мир"

Закон, щойно підтриманий Верховною Радою, знищує права людини в Україні

Заява Всеукраїнської спілки «Рада ЛГБТ-організацій України»

 

2 жовтня 2012 року парламентом України було прийнято у першому читанні законопроект № 8711.

Офіційно законопроект зветься «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту прав дітей на безпечний інформаційний простір)». Але, по суті, — це документ, в якому йдеться не про захист дітей, а про обмеження прав людини для цілої групи громадян України. Народні «обранці» воліють запровадити кримінальну відповідальність за «пропаганду гомосексуалізму».

Законопроект 8711 повертає країну у радянські часи, коли за статевими стосунками між дорослими людьми наглядала держава.

Законопроект 8711 викреслює цілу групу людей з інформаційного простору, а значить, і відсторонює їх від соціального життя.

Законопроект 8711 розв’язує руки тим, хто чинить злочини на ґрунті ненависті, легалізує ненависть, робить дискримінацію законною.

Законопроект 8711 заснований на хибних уявленнях про гомосексуальність. Цей документ не витримує наукового аналізу. Це нонсенс, що держава на офіційному рівні приймає закон, заснований на міфах і забобонах.

Законопроект 8711 не відповідає нормам законотворення. Так, в ньому немає навіть чіткого визначення «пропаганди гомосексуалізму». Це означає створення простору для зловживань з боку влади як щодо цілих організацій, так і окремих людей.

Законопроект 8711 — це перший акорд у похоронній симфонії по правах людини в Україні.

Сьогодні ми закликаємо сказати «ні!» законопроекту 8711 усіх, хто прагне верховенства прав людини в Україні. Адже обмеження свобод для однієї соціальної групи неодмінно призведе до скорочення прав інших груп. Гомофобія завжди йде у зв’язці із ксенофобією та расизмом.

Ми закликаємо відкрито засудити законопроект 8711 — подавати офіційні протести, робити заяви, писати статті, висловлюватися в мережі Інтернет. Кожен на своєму рівні — від великої міжнародної організації до простої людини — може допомогти захистити права людини вже сьогодні.

 

Рада ЛГБТ-організацій України

3 жовтня 2012 р., середа

 

Депутати Європейського Парламенту засуджують законопроект, що запроваджує цензуру в Україні

3 жовтня 2012 р.

Вчора український парламент схвалив у першому читанні закон, що забороняє публічне обговорення сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, як раніше зробила Росія. Європейський парламент вже засуджував цей законопроект, який порушує правові стандарти ООН та Європи.

 

Верховна Рада у першому читанні прийняла законопроект [№ 8711], який забороняє «пропаганду» питань, що стосуються лесбійок, геїв, бісексуалів та трансгендерів (ЛГБТ), хоча не визначає, що таке «пропаганда». Цей законопроект, у разі прийняття, поставить поза законом публічне позитивне обговорення питань, що стосуються ЛГБТ, у засобах масової інформації, а також запровадить штрафи та тюремне ув’язнення за порушення закону.

Європейський парламент жорстко засудив цю ініціативу, нагадуючи, що вона є порушенням зобов’язання щодо гарантії свободи слова згідно з Європейською конвенцією про права людини та Міжнародним пактом про громадянські та політичні права.

Ульріке ЛУНАЧЕК, депутатка Європарламенту, говорить: «Україна протиставляє себе всій Європі. Цей закон не тільки ретроградний, він абсолютно антидемократичний і ґрунтується виключно на упередженнях; а крім того, повністю зневажає міжнародні правові зобов’язання, які взяла на себе Україна.

Я чекала більшого від своїх українських колег, але в передвиборчий період легко набрати дешеві бали завдяки полюванню на ЛГБТ-спільноту. Зараз 21 сторіччя, і різноманіття існує у всіх наших суспільствах».

Відповідаючи на питання партії GroenLinks у парламенті Нідерландів, міністр іноземних справ цієї країни Урі РОЗЕНТАЛЬ зазначив, що у разі прийняття закону спрощення візового режиму між Україною та Євросоюзом  буде відкладено на невизначений час.

Депутатка Європарламенту Софі ІНТЕРВЕЛЬД, додає: «Замість того, щоб рухатися в напрямку Європи,  Україна робить величезний крок у напрямку, який суперечить європейським цінностям. Жодна країна, яка обмежує свободу слова та права ЛГБТ-громадян, не може розраховувати на те, щоб спокійно залишатися в європейській сім’ї.

Я страшенно розлючена, що Україна вирішила зробити такий випад проти дискримінованої меншини, відмовляючи їм в праві на свободу слова, і я сподіваюсь, що Парламентська Асамблея та Комітет міністрів Ради Європи жорстко та однозначно засудять цей вчинок.»

Закон має бути підтриманий у другому читанні та підписаний Президентом, щоб вступити в силу. Вибори в Україні відбудуться 28 жовтня 2012 р.

 

Оригінал: http://www.lgbt-ep.eu/press-releases/meps-condemn-new-ukraine-censorship-law/

 

Звернення до Президента: Щодо накладення вето на Закон України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», р.н. 10468

Подробнее...
 
Еще статьи...
  • ВІДКРИТИЙ ЛИСТ: Щодо гомофобії в Україні та її наслідків
  • Письмова заява депутатів ПАРЕ № 513 «Свобода вираження для лесбіянок, геїв, бісексуалів і транссексуалів (ЛГБТ) в Україну під загрозою»
  • Предложения Совета ЛГБТ организаций Украины по поводу проекта Закона «Об основах предупреждения и противодействия дискриминации в Украине»
  • Сообщи о нарушении прав!

Голосование

Скрывать свою сексуальную ориентацию от окружающих - это ...
 

Объявления

Прими участие в опросе:
ПРАВА ГЕЕВ и ЛЕСБИЯНОК в УКРАИНЕ

Joomla extensions by Siteground Hosting