This version of the page http://www.osvita.org.ua/news/51638.html (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2011-09-12. The original page over time could change.
На супутнику Юпітера могли б жити мільйони тонн риби // Освітній портал™
www.osvita.org.ua
Новини освіти та науки // На супутнику Юпітера могли б жити мільйони тонн...
Головна
Новини освіти та науки
Освіта та наука в Україні
Освіта в світі
Наука в світі
Книжковий ринок
Курйози
Стрічка новин
Архів новин
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2011)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама

Опитування

На Вашу думку, залучення Церкви до навчального процесу:

перейти до теми

Теми для обговорення

Друга паралельна вища освіта

Чи стала вища освіта більш відкритою для "розумних"

Навчання в Німеччині - Освітній ярмарок 23-24.09.2011

Образование в Швейцарии. Семинар

Вища освіта після відрахування

Перейти в форум
[русcкий]
На супутнику Юпітера могли б жити мільйони тонн риби
Води океану на супутнику Юпітера Європі, можливо, настільки багаті на кисень, що могли б забезпечити існування мільйонів тонн риби. Такого висновку дійшли планетологи з Університету штату Арізона (США). Звичайно, ніхто не припускає, що на цьому супутнику Юпітера дійсно плескалися мільйонні косяки небачених риб, але з цього відкриття випливає можливість існування примітивного життя, схожого на земне.

Європа, що нагадує за розмірами Місяць, вся вкрита океаном, глибина якого складає близько 160 км і який ховається під крижаною оболонкою завтовшки в декілька кілометрів. За словами вчених, чим більше вони дізнаються про дію Юпітера на його супутники, тим більшою здається можливість існування життя на Європі. Крижана оболонка Європи, як і належить замерзлій воді, складається з кисню і водню, а під впливом постійний радіації, що йде від Юпітера, в ній утворюються вільний кисень та інші оксиданти. Причому активність кисню стала ключовим моментом у виробленні енергії, яка у давні часи допомогла на Землі багатоклітинним організмам освоїти планету. Проте до останнього часу вчені не могли запропонувати ефективного механізму, який забезпечив би доставку багатої на кисень речовини до океанських вод.

Нове дослідження, виконане Річардом Грінбергом з Університету штату Арізона, показує, що багатий на кисень шар льоду може виявитися істотно товще, ніж раніше вважалося, а жахливі приливні сили, що виникають через потужну гравітаційну дію Юпітера, розігрівають і деформують Європу, змушуючи її крижану оболонку розколюватися, а глиби льоду - перемішуватися, переміщаючись від низу до верху.

Розрахунки також показали, що за декілька мільярдів років таких процесів океан Європи міг виявитися досить збагачений киснем, щоб забезпечити зародження та існування життя. Згідно Грінбергу, за певних умов океан Європи зміг би забезпечити існування 3-х млн метричних тонн живих організмів.

На думку вченого, чутливості наземних або орбітальних телескопів цілком може вистачити для того, щоб визначити які хімічні сполуки і елементи входять до складу крижаної оболонки супутника Юпітера.

29.05.2010 13:29  |  Наука в світі  |  За матеріалами: Вести.ru

Ви можете обговорити новину в форумі та надіслати власну для розміщення.

Для отримання новин поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Завантаження новин META...

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2011рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия