This version of the page http://www.osvita.org.ua/highedu/?hes_id=828 (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2011-09-11. The original page over time could change.
Одеський національний медичний університет // Освітній портал™
www.osvita.org.ua
Довідник ВНЗ України // Одеський національний медичний університет
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Довідник ВНЗ України
Пошук навчального закладу
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2011)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама

Опитування

На Вашу думку, залучення Церкви до навчального процесу:

перейти до теми

Форум вищої освіти

ВНЗ України - відгуки та рейтинг користувачів!

Вища освіта після відрахування

Чи стала вища освіта більш відкритою для "розумних"

Ребят допоможіть,скажіть з якими хворобами незараховують абі

НАУЧНО-ПРАКТИЧЕСКИЕ КОНФЕРЕНЦИИ

Перейти в форум
Одеський національний медичний університет
Загальна iнформацiя  |  Пiдготовче вiддiлення  |  Приймальна комiсiя
Факультети  |  Гуртожитки  |  Фотогалерея
Статуснаціональний
Типуніверситет
АкредитаціяIII-IV
ЛіцензіяАВ № 443654 від 15.06.2009 р.
ПідпорядкованістьМіністерство освіти і науки, молоді та спорту України
Керівник ВНЗректор Запорожан Валерій Миколайович
Адреса65026, Одеська обл., м. Одеса, пров. Валіхівський, 2
Телефони(048) 723-33-24; 723-54-58; 723-64-78
Факс(482) 23-22-15
Web-сайтwww.odmu.edu.ua
E-mailoffice@odmu.edu.ua
Військова кафедра-
Дата заснування01.09.1900 р.

1 вересня 1900р. за старим стилем в житті Одеси відбулася значна подія, яка залишила помітний слід в історії медичної освіти України і на багато років визначила її перспективу – було відкрито медичний факультет Новоросійського університету.

Факультет мав блискучі перспективи, тому що в ньму працювали видатні, всесвітньо відомі вчені. До відкриття факультету було завершено будівництво основних корпусів та клінік,які споруджувались за останнім словом будівельного та архітектурного мистецтва. За загальним визнанням цей факультет був найпрестижнішим та найоснащенішим медичним навчальним закладом Росії тих часів.

Проте цей вдалий старт було призупинено війною Росії з Японією, революційними подіями 1905-1907 р.р., першою світовою війною 1914-1918 р.р., жовтневим переворотом 1917р., та громадянською війною. Мав сплинути час, аби після зруйнування старої системи вищої школи на нових засадах почав здійснюватись її повільний підйом. Однак те позитивне, що було закладене ще в дореволюційні часи,скоро почало давати плоди.

1922р. Медичний факультет Новоросійського університету було реформовано в самостійний вищий навчальний заклад – медичний інститут, який знов перетворився в провідний ВНЗ півдня країни.

У 20-ті роки минулого сторіччя активно формуються і розвиваються основні наукові школи, які принесли Одеському медичному інституту всесвітню славу. Це – одеська терапевтична школа, заснована учнями С.П.Боткіна – професорами С.В.Левашовим та П.О.Вальтером, їх продовжувачами стали Л.П.Дмитренко, М.Д.Стражеско, Ф.Г Яновський, М.О.Ясиновський. В цей час плідно розвивається одеська офтальмологічна школа, одним із засновників якої був професор С.С.Головін. Подальше її становлення та всесвітня відомість пов’язані з ім’ям академіка В.П.Філатова.

Ще в дореволюційні часи зароджується всесвітньо відома школа патологів, засновником якої був перший декан Медичного факультету В.В.Підвисоцький. Його найближчими помічниками та учнями були О.О Богомолець і Д.К.Заболотний, які пізніше очолили Академію Наук України. Одночасно формується крупна наукова школа вченого – патолога В.В.Вороніна. На його ідеях формувались майбутні видатні вчені В.П.Філатов , Л.П.Дмитренко, С.І Вінокуров, Л.О.Черкес, М.О.Ясиновський, В.К.Жгенті та ін. Не можна не згадати когорту відомих морфологів – професорів М.К.Лисьонкова, М.С.Кондрат’єва, Ф.А.Волинського, В.І.Бушковича та ін. Їх оригінальні роботи отримали визнання в усьому світі.

За роки існування незалежної України наш ВНЗ перетворився в один із провідних медичних університетів IV рівня акредитації. Він є членом Міжнародної та Європейської Асоціації університетів. Завдяки цьому рівень навчання студентів та підготовки фахівців наближений до світових стандартів. Сьогодні на шести факультетах і 58 кафедрах університету навчається біля 6 тисяч студентів і курсантів , 1300 з них – громадяни 52 іноземних країн. Навчанння іноземних студентів здійснюється російською, українською і англійською мовами. Післядипломну освіту отримують 250 аспірантів, стажерів, магістрів та клінординаторів.

Професорсько-викладацький колектив складається з 106 докторів наук - професорів і 410 кандидатів наук – доцентів. Серед них 20 академиків державних та галузевих академій, 42 члена закордонних академій, 39 заслужених діячів науки і техники, заслужених лікарів та працівників народної освіти, 10 лауреатів державних та інших престижних міжнародних премій.

Університет має сучасну матеріально-технічну базу для навчальної, наукової та лікувально-діагностичної роботи. Це сприяє впровадженню в навчальний процесс та лікувальну практику новітніх досягнень медичної науки, в тому числі ендоскопічних, лапароскопічних, трансплантологічних технологій, тканинної терапії, генетичної медицини та ін.

За останні роки створені унікальні науково-лікувальні підрозділи університету: власні стоматологічна та багатопрофільна університетські клініки, НДІ молекулярно-генетичної та клітинної медицини, НДІ клінічної біофізики. Успішно функціонують створені сумісно з органами охорони здоров’я лікувально-діагностичні центри: кардіоревматології, мікрохірургії ока, остеосинтезу, ендоскопічної і лазерної хірургії, дитячої кардіології, токсикології та ін.

Створення в університеті сучасного видавничо-поліграфічного комплексу дозволило видавати чотири наукових журнала, які ліцензовані ВАК України, підручники та навчальні посібники, авторами яких є науковці університету. Навчальна література серії “Бібліотека студента – медика” видається українською, російською та англійською мовами. За роки існування видавництва світ побачили 170 найменувань навчальної літератури загальним тиражем 205 тисяч примірників.

В грудні 2008р. прийме перших читачів нова студентська бібліотека університету, яка матиме абонементи для студентів молодших та старших курсів, читальний зал на 140 місць, комп’ютерний зал, електронну бібліотеку.

Комп’ютерний парк в університеті налічує 480 комп’ютерів, 300 з них підключені до мережі Інтернет.

Навчальна робота є приоритетною в університеті. Вона здійснюється за навчальними планами, адаптованими до Болонської системи. Це забезпечує збалансовану фундаментальну, спеціальну і гуманітарну підготовку фахівців на стику різних галузей медичної науки.В навчальний процес впроваджене тестування, кредитно-модульна система, дистанційний метод навчання , незалежна система експертної оцінки знань студентів.

Університет має 12 навчальних корпусів загальною площею 27,7 тисяч кв.м., 608 навчальних аудиторій, кабінетів, лабораторій. В шести гуртожитках мешкає біля 3 тисяч студентів. Книжковий фонд бібліотеки університету складає 800 тисяч книг.

За 108 років існування Одеський державний медичний університет підготував 74 тисячі лікарів, 590 докторів і біля 4 тисяч кандидатів наук. Серед них 9 тисяч лікарів і більш ніж 100 кандидатів наук є громадянами іноземних країн.

Умови співпраці з ВНЗ - переглянути

Редакція порталу не несе відповідальності за точність розміщеної про ВНЗ інформації, але докладає максимум зусиль щоб підтримувати її в актуальному стані.

Увага! Зареєстровані користувачі можуть залишити власний відгук щодо цього ВНЗ в відповідній гілці форуму або надіслати виправлення якщо помітили неточність.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2011рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия