16 ФК  Харків 17 9

"КРИВБАС" - в березні

1 - 10 березня 11 - 20 березня 21 - 31 березня

11 березня

1966 - народився Руслан КОЛОКОЛОВ. За "Кривбас" грав в 1996-97 рр.  Провів 17 ігор. За часів своєї кар'єри ставав володарем Кубка СРСР.

1973 - народився Володимир МУСОЛІТІН. В "Кривбасі" грав в 2002-03 рр. Провів 30 ігор, забив 16 м
'ячів. Кращий бомбардир команди в 12-му чемпіонаті. Перший (і поки що - єдиний) футболіст "Кривбасу", який гравцем криворізької команди відзначився голом у національній збірній України.

1976 - народився Олександр ГРАНОВСЬКИЙ. Майстер спорту України. Бронзовий призер 8-го та 9-го чемпіонатів України. Фіналіст Кубка України 2000 року. В "Кривбасі" грав в 1998-2000, 2002-03 та з 2007 року. Провів 164 гри, забив 1 гол. Перейшовши взимку 2001 року до московського "Спартака" був залучений до лав національної збірної України. Учасник єврокубків сезонів 1999/2000 та 2000/01. Обирався капітаном команди - 19 разів. Надзвичайно ціпкий та надійний гравець. Один з кращих гравців "Кривбасу" за всю його історію. Свій єдиний м
'яч за "Кривбас" (і, мабуть, найкрасивійший за свою кар'єру) О.Грановський забив донецькому "Шахтарю" - гра "Кривбас"-"Шахтар" 1999 року (1:0) - на останніх секундах вже компенсованого часу в сезоні, коли "Кривбас" реально (може, навіть завдяки цій перемозі) претендував на право представляти Україну в Лізі Чемпіонів.

1985 - народився Арсен ІСАКОВ. Гравець "Кривбасу-2" в 2004 році. Провів за команду 8 ігор.

1997 - відбувся матч "Чорноморець" (Одеса) - "КРИВБАС" - 0:0.

1999 - відбулась гра "Шахтар" (Донецьк) - "КРИВБАС" - 1:1. В цій грі "Кривбас" "вистояв" завдяки чудовому голу на контратаці Геннадія Мороза та, передусім, блискучій грі О.Лавренцова, який творив дива в воротах.

2000 - відбулась гра 1/16 фіналу Кубка України "Поліграфтехніка" (Олександрія) - "КРИВБАС" - 0:1. Перемогою в цьому матчі "Кривбас" розпочав свою ходу до фіналу Кубка України.

2001 - відбулась гра "КРИВБАС" - "Металург" (Запоріжжя) - 0:0. Криворізька команда вже була не "та", якою була ще рік тому. Склад команди кардинально змінився. Тому нічия сприймалась як позитивний результат, хоча шанси для перемоги були в обох команд.

2006 - відбувся матч дублюючих складів "КРИВБАС" - "Арсенал" (Київ) - 1:1.

12 березня
    1994 - відбувся матч "КРИВБАС" - "Буковина" (Чернівці) - 3:0. Чудова перемога в цьому матчі не викликала питань в тому, чи насправді криворіжці були настільки сильніші за свого суперника.

2005 - відбувся матч дублюючих складів "Волинь" (Луцьк) - "КРИВБАС" - 3:2.

2006 - відбулась гра "КРИВБАС" - "Арсенал" (Київ) - 1:2. Залишившись на 67-й хвилині в меншості після вилучення Михайла Старостяка, кривбасівці не знітились та відновили рівновагу в матчі. Щоправда тривала вона недовго - лише 2 хвилини.

13 березня
    1996 - відбулась гра "КРИВБАС" - "Прикарпаття" (Івано-Франківськ) - 2:1.
Перемога в цій грі далась криворіжцям дуже важко. І переможний м'яч було забито за хвилину до закінчення гри.

1998 - був зіграний матч-відповідь 1/8 фіналу Кубка України "Карпати" (Львів) - "КРИВБАС" - 2:0 (3-4 по пенальті). Сильнішого в цьому протистоянні виявили лише пенальті. Причому кривбасівці могли перемагати ще в основній серії, але останні удари Платонова й Аненкова не були влучними. Все вирішив перший додатковий удар. Капітан львів
'ян послав м'яч значно вище воріт, а удар криворіжця Симакова був точним. Ще маємо відмітити такий факт, що в основній серії була дуель двох воротарів. Голкіпер "Карпат" Стронцицький не зміг переграти воротаря "Кривбасу" Городова.

2005 - відбулась гра "Волинь" (Луцьк) - "КРИВБАС" - 3:1. Цю гру команди проводили на ледь очищеному від снігу полі - в цей день Луцьк потерпав від снігопаду. "Кривбас" закінчував гру в меншості - не стримавши своїх емоцій за друге попередження з поля був вилучений М.Рамазанов.

14 березня
    1992 - відбувся матч "КРИВБАС" - "Торпедо" (Запоріжжя) - 1:0. Це була гра-відповідь 1/8 фіналу. Після розгромної поразки в першому матчі (0:6), криворіжці вже грали лише за престиж.

1993 - відбувся матч "КРИВБАС" - "Металург" (Запоріжжя) - 0:2. Поразка була дуже несподіваною для криворіжців. Слабка гра оборони й воротаря та "беззубість" лінії нападу господарів дозволили гостям увезти з Кривого Рогу бажані очки.

1995 - відбувся матч "КРИВБАС" - "Верес" (Рівне) - 1:1. Важка гра. Зальодьоніле поле не дало змоги кривбасівцям продемонструвати свої якості. Господарі зрівняли рахунок завдяки голу Ігоря Ніченка, що повернувся в команду з Угорщини, де перебував на оглядинах.

2004 - відбулась гра "Борисфен" (Бориспіль) - "КРИВБАС" - 2:1. Криворіжці не без підстав розраховували поповнити свій очковий здобуток в цьому матчі. Але не змогли використати своїх шансів. Хоча вже ця гра продемонструвала, що команда має непоганий потенціал.

2008 - відбувся матч дублюючих складів "КРИВБАС" - "Металург" (Донецьк) - 0:3. Не можна сказати, що гості настільки переважали кривбасівців. Скоріше за все вирішальна роль була за більшим досвідом донецької команди.

15 березня
     1997 - відбулась гра "КРИВБАС" - "Прикарпаття" (Івано-Франківськ) - 1:1. Помилка воротаря команди вже на 4-й хвилині змусила "Кривбас" весь час шукати можливостей для того, щоб зрівняти рахунок. Вдалось це лише на 79-й хвилині з пенальті.

2008 - відбувся матч "КРИВБАС" - "Металург" (Донецьк) - 1:1. Гол кривбасівця Доріана Бюлюкбаші був названий одним з кращих голів 17-го чемпіонату України. На жаль, свою перевагу "Кривбас" втримати не зміг.

16 березня
     1965 - народився Олександр РОЛЕВИЧ. Гравець "Кривбасу" в 1992 році. Провів 13 ігор.

2002
- відбувся матч "Дніпро" (Дніпропетровськ) - "КРИВБАС" - 2:0. Ця гра стала першим випробуванням для, фактично, новоствореного "Кривбасу". Зрозуміло, що на сприятливий результат розраховувати було важко. Але успіхи прийшли. Причому досить швидко.

2003 - відбулась гра "КРИВБАС" - "Металург" (Донецьк) - 0:2. Гості доволі впевнено перемогли в цьому матчі, підтвердивши, що в "Кривбасі" є багато слабких місць.

17 березня
     1974 - народився Павло БЕНДЕР. За "Кривбас" грав у 1993 році. Провів 1 гру. Вихованець криворізького футболу.

1988 - народився Андрій ХРИПКО. Гравець "Кривбасу" в 2005-07 рр. За дублюючий склад провів 27 ігор. Вихованець криворізького футболу.

1992 - відбувся матч "КРИВБАС" - "Ворскла" (Полтава) - 2:1. Перша гра криворізької команді в першості України. Тоді криворіжці грали в першій лізі українського чемпіонату. Перша гра, перші голи, перша перемога. Саме вона розпочала тріумфальний шлях "Кривбасу" до вищої ліги. Гості першими відкрили рахунок у грі. Рахунок зрівняв І.Коляда. Перемогу "Кривбасу" приніс В.Гринь.

199
8 - відбувся матч "Металург" (Маріуполь) - "КРИВБАС" - 1:1. Сніг, що йшов в Маріуполі кілька днів, привів поле у дуже поганий стан. І все ж кривбасівці першими пристосувались до нього, відкривши рахунок у матчі.

2001 - відбулась гра "Динамо" (Київ) - "КРИВБАС" - 4:2. Вже в першому таймі "Динамо" майже гарантувало собі перемогу в грі завдяки хет-трику А.Яшкіна. Господарі збавили оберти лише після четвертого голу, чим дозволили криворіжцям грати вже більш розкуто. В кінцівці поєдинку криворіжці мали чудову нагоду щоб звести переваги киян до мінімуму, але м
'яч після удару Римшина виніс з лінії воріт Головко.

2007 - відбувся матч дублюючих складів "Чорноморець" (Одеса) - "КРИВБАС" - 1:0. "Кривбас" міг не програти, але на останній хвилині матчі І.Кучеренко, виконуючи пенальті, послав м'яч в перекладину.

18 березня
      1983 - народився Роман СМІШКО. За "Кривбас" грав у 206 році. За дублюючий склад провів 5 матчів, в яких пропустив 6 м
'ячів.

1989 - відбувся матч "КРИВБАС" - "Нива" (Тернопіль) - 5:1. Стартовий поєдинок сезону 1989 року запам'ятався тим, що з п'яти м'ячів, забитих "Кривбасом" в цій зустрічі, чотири на рахунку Сергія Мотуза.
Через 11 років "Кривбас" знову переграє тернопільську команду з тим самим рахунком. І знову один з гравців криворізької команди зробить "покер". Станеться це навесні 2000 року. А ще через сім років в "Кривбасі" свої бомбардирські якості почне демонструвати син Сергія Мотуза.

1996 - відбулась гра "ЦСКА-Борисфен" (Київ) - "КРИВБАС" - 2:0. Гості непогано виглядали на фоні київської команди, але клас киян дався взнаки. Хоча вже тоді було помітно, що господарі втрачають свою гру.

2000 - відбулась гра "КРИВБАС" - "Дніпро" (Дніпропетровськ) - 2:2. Один з тих поєдинків, який хочеться забути, але має пам
'ятатися дуже довго. Володіючи повною та беззаперечною перевагою на протязі всієї зустрічі, "Кривбас" так і не зміг виграти. Вийшовши вперед на 82-й хвилині, криворіжці й далі продовжували атакувати. Та пропустили контратаку на 88-й. М'яч після удару Зубченка воротар "Кривбасу" мав намір забрати "намертво", але слизький м'яч (в другому таймі розпочався сніг) вислизнув з рук О.Лавренцова та впав на лінію воріт. Може саме ця нічия не дозволила криворізькій команді грати в Лізі Чемпіонів? Хоча попереду ще було майже ціле коло.

2006 - відбувся матч дублюючих складів "Сталь" (Алчевськ) - "КРИВБАС" - 3:1.

2007 - відбулась гра "Чорноморець" (Одеса) - "КРИВБАС" - 2:3. Вже на 9-й хвилині матчу "Кривбас" залишився в меншості - за порушення, якого не було, з поля був вилучений голкіпер криворіжців І.Бажан. На засіданні Бюро ПФЛ несправедливе вилучення гравця не скасують, але у наступному поєдинку грати дозволять. Та навіть граючи в меншості кривбасівці не знітились, грали гостро та розкуто, продемонструвавши жагу до перемоги, ігрову майстерність та заслужено перемогли. Після цього матчу в Україні "Кривбас" все частіше називали головним відкриттям весняної частини "Союз-Віктан Чемпіонату України з футболу".

19 березня

1985 - народився Євген БАСАРАБ. Гравець "Кривбасу-2" в 2003 році. Провів 5 ігор.

1993 - відбулась гра "Волинь" (Луцьк) - "КРИВБАС" - 3:1. В Луцьку "Кривбасові" завжди важко було грати. Тим більше в ті часи, коли команди цих міст були приблизно рівні за класом.

1997 - відбулась гра "Нива" (Вінниця) - "КРИВБАС" - 2:0.
Господарі, що перебували на останньому місці таблиці, довели, що втрачати їм нема чого. Вже на 10-й хвилині рахунок був 2:0 на користь "Ниви". Перемогла в матчі та команда, яка більше цього хотіла.

2005 - відбувся матч дублюючих складів "КРИВБАС" - "Закарпаття" (Ужгород) - 3:2.

2006 - відбулась гра "Сталь" (Алчевськ) - "КРИВБАС" - 0:1. Перемогу "Кривбасу" приніс гол, забитий В.Гігіадзе в середині першого тайму. У другій половині матчу господарі мали шанс відігратись, але воротар "Кривбасу" І.Близнюк парирував удар з 11-метрової позначки.

20 березня
   1976 - народився Олексій БОНДАР. В "Кривбасі" грав в 1995 та 2002 рр. Провів 2 гри. Вихованець криворізького футболу.

1980 - народився Олександр МІРОШНІЧЕНКО. Гравець "Кривбасу-2" в 1998-99 рр. Провів 2 гри, пропустив 2 м
'ячі. Вихованець криворізького футболу.

1992 - відбулась гра "КРИВБАС" - "Шахтар" (Павлоград) - 1:1.
І знову "Кривбасу" довелось відігруватись. В складі гостей відзначився... Віктор Громов, у подальшому багаторічний капітан "Кривбасу".

1994 - відбулась гра "Темп" (Шепетовка) - "КРИВБАС" - 1:0.

2004 - відбулась гра "КРИВБАС" - "Металург" (Запоріжжя) - 1:0. Повна та беззаперечна перевага "Кривбасу". Але м
'яч був забитий лише один. На самому початку гри пенальті реалізував Салаховіч.

2005 - відбулась гра "КРИВБАС" - "Закарпаття" (Ужгород) - 1:0. Перемогу криворізькій команді приніс пенальті, вдало реалізований М.Адієвим.