ПФК "Олександрія"
м.Олександрія

Головна  »  Новини » Чемпионат
Сильніший перемагає!
Безумовно, що матч між одеситами та олександрійцями став окрасою не тільки 27-го туру, а й всієї  весняно-літньої частини 20-ї першості. Цього поєдинку, по-справжньому спортивного протистояння, чекали десятки тисяч щирих прихильників великого українського футболу професіональної футбольної ліги України, і не тільки.., але про це дещо пізніше.
Зрозуміло, що «чорноморці» напередодні матчу, отримавши доброго ляпаса від буковинців у попередньому турі, чекали нас  з великим нетерпінням, щоб реабілітуватися  в очах одеситів. По важливості цієї зустрічі говорить хоча б той факт, що на цій грі були присутні  губернатор, міський голова, президент клубу та відомий в минулому футболіст І.Бєланов, який сьогодні очолює розвиток спорту в Одесі. З іншого боку - незмінний  учасник всіх виїзних матчів ПФК «Олександрія» президент клубу М.Лавренко.
Дяка за безпеку
Без сумніву, ця гра була за всі 6 очок, бо вирішувалася доля першого місця. Місцевий стадіон «Спартак» з гарним газоном о 19 годині був заповнений майже п’ятьма тисячами вболівальниками «Чорноморця».  Підтримати свою команду до Одеси, завдячуючи М.Лавренку, відправилось  55 найпалкіших прихильників   фан-клубу, щоб підтримати духовно свою улюблену команду.  До  честі одеської міліції, вона професійно спрацювала, щоб вберегти наших вболівальників від провокаційних дій фанатів  «Чорноморця», котрі мають «славу» неадекватних дій. Для наших вболівальників було надані всі умови для нормальної  підтримки нашої команди під час матчу. Ввічливість, толерантність, вихованість, а головне організованість полковника О.Удовіченка, зробила все можливе, щоб олександрійські  фанати під час  всього перебування в Одесі без пригод  повернулися до Олександрії...
В.Шаран: «Нам сьогодні більше повезло! З нами була фортуна  і бог!
 Стосовно ходу матчу, то він розпочався за ініціативи господарів поля, котрі більше контролювали ситуацію на полі, більше володіли  м`ячем. Перший  момент виник біля наших воріт на 2-й хв., коли м’яч потрапив в стійку наших воріт, після удару І. Силантьєва.  По ходу поєдинку олександрійці, за кілька хвилин, «розібрали»  всіх гравців «чорноморців»,  «прочитали»  манеру гри господарів поля, і протиставили  їм свої умови, які в кінцевому результаті  і привели  наших земляків до заслуженої  перемоги.
  Перший небезпечний момент  виник біля воріт одеситів на 14-й хв., коли П.Ксьонз, який за свою активність  ще на 5-й хв., отримав попередження,  пройшовши  правим  флангом, вдало прострілив у напрямку рамки воріт Є.Паста. До 22-ї хв. олександрійці все частіше почали «гостювати»  біля  воріт представників південної пальміри.  Господарі ж відповіли  виконанням  поспіль двох кутових, але наш Ю.Паньків був на висоті. На 21-й хв. небезпечно пробивав головою  І.Цигирлаш.  На 24-й хв. черга прийшла загострити ситуацію на полі Д.Таргамадзе, який виконав штрафний, і якби набігаючий О.Довгий більш точніше був на добиванні, то «червоний ліхтарик» вже тієї  миті загорівся б за ворітьми господарів. На 30-й хв. небезпечний простріл вже  І.Цигирлаша не зміг замкнути гравець «Чорноморця». Футболісти обох команд  обмінялися  болючими «уколами».
Господарі  рвуться до воріт олександрійців. Особливо слід відмітити гру їхнього В. Балашова, який грає під №7. Своїм флангом  він спрямовував дії суперника на  взяття наших воріт.  На 41-й хв. після небезпечного  виконання кутового біля наших воріт, одесити через хвилину вже виймали з власних воріт шкіряну кулю.
А відбувалося це так - П.Ксьонз, підхопивши м’яч на своєму фланзі, пройшов захисників, спочатку  аргентинського легіонера  Сетті, далі – Є.Зубейка,  навісив у штрафну господарів воріт. У боротьбі за м’яч О.Довгий відтіснив захисника одеситів В.Соколенка, м’яч відскочив під ногу нашому форварду В.Шевченку, який не дав  можливості ще одному аргентинському легіонеру, на прізвище Портільо, відбити м’яч за межі карного майданчика, випередивши останнього  вправно відправив  м’яч у сітку воріт одеситів – 1:0! Принишкли місцеві вболівальники, лікують – олександрійські! Ні, після цього голу одесити підпалюють у своєму секторі файєри, ламають стільці та кидають  їх у бік поля.
Головний тренер олександрійців В.Шаран після цього перехрестився, передихнув,  і,  підійшовши до бровки газону,  закликав своїх підопічних не зупинятися, а йти постійно вперед, нагнітаючи небезпеку біля воріт господарів .
 У другій половині матчу запам`ятався індивідуальний прохід П.Ксьонза, який міг вже на 55-й хв.  подвоїти рахунок у матчі.  Отримавши виважений, точний пас у розріз ще на своїй території поля, наш гравець  на великій швидкості по дорозі обіграв Є.Зубейка та П.Ковальчука, в останнього з під ніг потужно пробивав у дев`ятку, і лише майстерність  голкіпера господарів врятувала  їх від чергового голу.  На 63-й хв.  небезпечно пробивали одесити, і лише стійка наших воріт стала на заваді.
Емоції на полі постійно підігрівались підбадьорюванням, вигуками вболівальників обох команда, а з другого тренерами. В.Шаран, починаючи з 80-ї хв., упевнившись у домінуючій грі своєї команди, проводить протягом останніх 10 хвилин матчу всі дозволені  5 замін. Першим він дає відпочинок  автору першого голу В.Шевченку – 80- а хвилина.  Його позицію зайняв Р.Зейналов.  За хвилину  місце М.Козака займає К.Пархоменко. Відправляючи  кожного гравця на поле В.Шаран говорив: «Йди і підтримай хлопців!» Цих слів  було достатньо, щоб дати  належний настрій на гру.  А за хвилину після добре розіграної  комбінації, яка розпочалася на правому фланзі, Р.Зейналов   акцентовано  відпасував під ногу П.Ксьонзу, котрий  навісив в карний майданчик воріт Є.Паста. О.Довгий у стрибку  ударом голови забиває другий гол у ворота одеситів – 2:0! Це вже перемога!

Далі поле залишають Д.Таргамадзе, а  його місце займає С.Старенький, О.Довгого змінив – Д.Назаренко, а  П.Ксьонза – В.Грицук.  І додані  5 хвилин до основного часу, вже не могли змінити рахунок у матчі, як не старались господарі поля.  Олександрійська команда лікувала перемогу, а поряд  олександрійський десант з понад п’ятдесяти найактивніших уболівальників  ПФК «Олександрія».
Післяматчеві коментарі одеситів
Залишаючи трибуни затишного «Спартака», одесити з великим  розчаруванням  вимовляли: «До чого ж прикро за «Чорноморець»!  А  олександрійці  молодці! Приїхали і довели своєю грою, що вони зараз дійсно займають місце лідера в першій лізі. Вони побудували тактично грамотно свої дії на полі, що в результаті і повинні були привести команду до очікуваної перемоги. Тренери налаштували гравців на гру!»
У коротеньких розмовах з одеситами  ті говорили, що таких реактивних гравців, як Д.Таргамадзе та  П.Ксьонз, не вистачає  одеситам: «Ці гравці «розірвали» фланги нашої команди, а ваш нападник В.Шевченко показав справжній клас форварда. Стосовно дій «Чорноморця», то це не той «Чорноморець». У нас команда буде через кілька років, хоча ми не проти, щоб цього сезону разом з олександрійцями вийти до Прем`єр-ліги», - такими були відгуки корінних одеситів.  Приємно, що не тільки гравці нашої команди віддали належне вболівальникам, а й відомий тренер С.Альтман, проходячи повз сектор олександрійських уболівальників,  привітав нашу команду з перемогою.
За лаштунками матчу
За  добу В.Шаран, на вечірньому тренуванні, зібрав гравців на полі, провівши довготривалу розмову  напередодні поєдинку.  Достукатись  до серця та розуму кожного – головне завдання тренера на початку матчу. Налаштувати, дати  правильну установку на гру, акцентувати увагу кожного  на головне, що може очікувати в цьому матчі, зарядити оптимізмом і вірою в перемогою – це головні складові моменти, що дають кінцевий бажаний результат. Гравці, здається, після такої розмови, інакше зіграти вже мали дозволу - довели під час матчу, що вони сьогодні сильніші від «Чорноморця». Обидві перемоги в нинішній першості, тому яскраве свідчення.
P.S.
А за іншими лаштунками відбувалися зовсім протилежні дії, що не можна назвати спортивними. Вже після завершення матчу, до честі одеської міліції, вона, оберігаючи нашу безпеку, зробила все можливе, щоб відгородити наших фанів від місцевих тифозі. Одеські правоохоронці  організували безпечну посадку наших уболівальників в автобус, супроводжуючи вболівальників під охороною «Беркута» та місцевого ДАІ до Коблевого (Миколаївська обл., – авт.). Олександрійці в цей час спокійно обговорювали зіграну гру, смакуючи майстерністю команди, як за кілька хвилин почалися пригоди. На великій швидкості наш автобус обганяє іномарка, різко підрізавши рух автобуса, знизила швидкість нашого руху  з 100 км/год.  до 50-ти. Через хвилину ще один автомобіль  стає на заваді руху  автобуса. За мить ще кілька  автомобілів  вишикувались в один ряд. Намагання нашого водія  зробити обгін,  перешкоджався  діями  першого автомобіля, котрий починав виляти по дорозі, не даючи змоги здійснити нашому водію необхідний маневр. А позаду прилаштувались ще кілька автомобілів - переслідувачів.  І так продовжувалось протягом 20 хвилин, які кожної хвилини могли привести до аварійної ситуації на дорозі. Через кілька хвилин один з автомобілів різко зупинився на  узбіччі, з нього вибігла людина і щось жбурнула в бік нашого автобуса. Почувся легкий  удар - чирк. Після таких дій оперативні представники олександрійських міліціянтів, які супроводжували наших вболівальників,  зв’язалися з відповідними службами, і через півгодини, одеський «Беркут» вже проводив  перші дізнавання з господарем  автомобіля та його пасажиром, котрі  спричинили даний інцидент під час руху автобуса… Для яких, зі слів, правоохоронців Одеси, нічого доброго не буде.
А ми далі, під охороною кількох автомобілів,  доїхали без пригод майже до кордону з рідною Кіровоградщиною…
Велика дяка олександрійським уболівальникам, котрі своєю поведінкою не дали розгорітися пристрастям навколо  футболу.
Ода вболівальникам
Напередодні цього надзвичайно важливого матчу інформаційно-аналітичний центр ПФК «Олександрія» провів  інтерактивне опитування  «Як на вашу думку закінчиться матч «Чорноморець» - ПФК «Олександрія»?  З 4-х поставлених запитань  56% найпалкіших прихильників  нашої команди заявили, що олександрійці  здобудуть впевнену перемогу, проти 15%, що матч завершиться перемогою господарів поля.  Цим самим олександрійський  уболівальник засвідчив та підтвердив професійність команди та свою непохитну віру в команду.
За такого прогнозу наші гравці інакше і не могли зіграти!

Іван Мельник, редактор газети ПФК «Олександрія»

Версія для друку | 23-04-2011, 15:20:00 | igor_wernega