This version of the page http://www.tochka.org.ua/RO.php (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2011-06-30. The original page over time could change.
Український інформаційний портал "Точка літературного кипіння" .:. Літературні новини та анонси, аналітика літературних подій та процесів, огляди книг, публікації, репортажі та звіти з літературних акцій та прес-конференцій, сучасна проза та поезія.
Український інформаційний портал "Точка літературного кипіння" :: Точка - література у русі
- Актуальні літературні новини та анонси
- Аналітика літературних подій та процесів
- Огляди книг
- Репортажі та звіти з літературних акцій та прес-конференцій
- Бібліотека ексклюзивних публікацій: проза, поезія, критика,
  драматургія, переклади, інтерв'ю, публіцистика
Головна | Новини | 33 KOROVY | Критика | Публікації | Бібліотека | Сторінка автора | Розсилання | Зареєструватися
   Пошук по сайту

   Нові публікації
Як стати Шекспіром?.
( Хрущ)
котик Мурчик.
( інна мотрук)
дощ.
( інна мотрук)
слово.
( інна мотрук)
"Михайло Потик, крутий богатир" (Билина-жарт).
( Вадим Карпенко)
всі публікації

   Відвідування:
переглядів: 1472
відвідувачів: 202
всього: 546707







 



Отож, шановне панство, просвітницький проект Точки Літературного Кипіння:

Розстрілянці або Український варіант російської рулетки від СРСР

Презентуємо вам початок великої казки про літературну ґенерацію, названу “розстріляне відродження”. Казки, бо зло забуття Їх – зрештою – по досить довгій i кривавій війні – потроху тікає до бункерів темних берлінів i всотується в тріщини мавзолеїв. Дорубуємо голову по голові ненажерливих зміїв i припікаємо шиї смолоскипами. Нищимо на щастя криві дзеркала – знаходимо сміливість глянути, хто ми насправді. I дивимось. I пере-формульовуємо: поталанило роздивлятися потроху, хто ми насправді. Але роздивляються лише ті, хто хоче бачити. А хочуть бачити ті, хто знає, що можна бачити. Отож, ми беремо на себе сміливість донести до вас, шановне панство, що бачити – цілком можливо. Виступаємо скромними окулярами у чорній траурній оправі.

Хто це – Вони? Такі, чиє пришестя готували добрі старі українські модерністи – Леся Українка, Коцюбинський, Кобилянська, Стефаник, Винниченко – то лише найвідоміші прізвища. Такі, що несвідомо чи усвідомлено тікали з Хвильовим з Москви до Європи.

Пріоритетний вектор: “ – ми розуміємо Європу теж як психологічну категорію, яка виганяє людськість із “просвіти” на великий тракт проґресу”
- М. Хвильовий, “Камо грядеши”// Ю. Лавріненко “Розстріляне відродження. Антологія 1917 – 1933. Поезія – проза – драма - есей”, с. 817


I втекли б. I втекли. Щоправда, багато переплативши митницям.

Втім, змовкаю. Найгірший спосіб уславити людину – сентиментально – в форматі кічу – зробити її героєм. Сучасним нам не потрібні герої. Ми хочемо бачити людей, які інтелектуально знущалися з “просвіт” та парткомів, робили ставку на чорне замість червоного, i грали, грали, грали не гірше – краще – з більшим азартом та адреналіном – за наших рідних “пост-модерністів” – грали з читачами, з критикою, з комунами, з собою i смертю. Гра не скінчиться, доки житимуть люди розумні.

Тож зіграймо, шановне панство. Робіть ваші ставки.

Інструментарій - характеристика основних понять i реалій,
що мають стосунок до Розстріляного Відродження.


Серія перша: Володимир Свідзинський

Серія друга: Майк Йогансен

Серія третя: Василь Чумак

Серія четверта: Микола Хвильовий

Серія п`ята: Юліян Шпол

Серія шоста: Гео Шкурупій

Серія сьома: Валеріан Підмогильний

Серiя восьма: Михайль Семенко


Далі: Микола Зеров !


Додаткові відомості:


Олена Гудзенко:
Літературна дискусія 1925 - 1928 років: напрям, стиль, постать


Іван Дніпровський: Микола Хвильовий. Портрет м'ятежника



© "РаУВРРвСРСР" - Авторський проект Ольги Кліпкової


Головна | Новини | 33 KOROVY | Критика | Публікації | Бібліотека | Сторінка автора | Розсилання | Зареєструватися
Я не письменник постмодерніст і ніколи ним не був. Не називайте мене так.
Для тих, хто не знає як ставиться Сергій Жадан до Любка Дереша, до Венедикта Єрофєєва, до Спілки письменників України, до творчих спілок загалом, до постмодернізму, до українського футуризму і Семенка; хто не знає чого не вистачає українській літературі, чого не вистачає самому Жадану, що для письменника найбільший кайф, що він робить, лягаючи спати, що вчинить Жадан з Міністерством освіти, про що він не готовий говорити з широкою аудиторією, які поняття він сприймає скептично; і найголовніше – для тих, хто сумнівається, що цьому “застудженому горлу” можна вірити, власне, і публікується нижченаведана нарізка.

далі
всі нарізочки/звіти
"Я, “Побєда” і Берлін" Кузьми Скрябіна
Слідом за епатажною і скандальною Іреною Карпою своє ім`я в історію сучасної української літератури вирішив вписати ще один питомий музикант - фронтмен популярного гурту “Скрябін” Кузьма. Цього року він дебютував з книгою “Я, “Побєда” і Берлін”. Попри рекордні продажі роботи, варто зазначити, що дебют видався непереконливим. Популярність книги, перш за все, зумовлена славою Кузьми як музиканта. А от чи купуватимуть Скрябіна після того, як пізнають його в образі письменника - сказати важко. Читати далі
вся критика
Розстріляне відродження
Не-романтик. Людина блискучої самоосвіти, суворої праці й шаленої активності. Міг писати про що завгодно – а сходив зрештою до наболілого. Наболілої сірості, наболілої порожнечі, серед якої найяскравіша подія – смерть. Все так просто. Валеріан Підмогильний. далі!
РаУВРРвСРСР
Тарас Прохасько
Часом видається, що Тарас Прохасько — наскрізь рослинний чоловік і це не лише сильно відчувається у його писаннях, а й помітно виокремлює його з-поміж інших українських прозаїків. Не дивно, що він постійно намагається зафіксувати мінливість незмінності й відтворити втурнішню спорідненість людської душі з рослинним світом. У багатьох творах Тараса присутній біографізм, але це не спрощує його прозу, а навпаки — робить її дуже відвертою й наближає до інтимної сповіді.

Молодий автор належить до тих небагатьох письменників, філософів буття, які намагаються йти шляхом Сковороди, живуть і пишуть відповідно до власних філософських принципів, прислухаючись до внутрішнього голосу. далі..
всі персоналії
© 2004-2008 In Web We Trust       Розробка Сергія Паранька. Дизайн та програмування: Антона Янюка