This version of the page http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?t=2298 (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2011-06-17. The original page over time could change.
Офіційний форум Української Греко-Католицької Церкви • Перегляд теми - Чому Піст ВЕЛИКИЙ

Чому Піст ВЕЛИКИЙ

в Україні і у світі

Модератори: viter, Олюнька, Artur, ihor

Відповісти

Чому Піст ВЕЛИКИЙ

о.Олег » 07 березня 2011, 07:17

Слава Ісусу Христу!
Почався Піст - вітаю всіх і бажаю його прожити Богоугодно!
Богоугодно... - це... як? Як проживаєте цей Піст, що міняється у Вашому житті, чому/чи цей Піст Великий для Вас?
Пропоную у цій темі ділитися своїми молитовними звичаями, молитовними практиками у Ваших парафіях, піснями, текстами молитов, роздумами, Великопостними проповідями чи висловлюваннями, що запали Вам в душу...
З повагою, о.Олег
З повагою
о.Олег

"Кожна людина - священна історія"
Жан Ваньє

о.Олег
Модератор
 
Повідомлення: 4030
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів
Подякував (ла): 189 раз.
Подякували: 483 раз.
Догори

Re: Чому Піст ВЕЛИКИЙ

Olya » 07 березня 2011, 21:50

Піст - це час роздумів над своїм життям... перед Постом дуже часто роблю собі постанови, що саме в цей період потрібно буде більше молитися, більше присвячувати свій вільний час для роздумів і служінні Богу, але чомусь саме в цей час починаються якісь спокуси - духовна посуха, неохота до молитви і т.д, але з цим потрібно боротись і тоді усвідомлюю, що борюсь по суті з самою собою, зі своїм егоїзмом та догоджанням собі. Піст і молитва - це велика духовна сила, яка може допомогти багатьом людям. kristik запропонувала мені молитися вервичку і молитви під час посту за навернення грішників, я дуже їй вдячна за цю пропозицію і думаю, що може хтось захоче долучитись до нас
Ми вирішили молитися так :

Молитва до св.Духа.

Святий і Божественний Душе, не хочу більше жити для самого себе. Бажаю використати решту своїх днів на землі, щоб любити Тебе та подобатись Тобі. Тому благаю Тебе:прийди до мого серця і навчи мене належно розважати. Скріпи мене, щоб я не припиняла їх під час духовної посухи. Дай мені духа молитви, тобто ласку завжди молитися й молитися так, щоб мої молитви були милими Тобі.
Допоможи, щоб під час Великого посту ми були витривалими в молитві, в добрих ділах, в терпеливости і побожності. Допоможи нам, не втрачати надії на Боже милосердя, покладатися на Божу волю.
Маріє, наша надіє, чувай над нами.

Потім молимось вервичку Богородичну.

Молитва
Милосердний Спасителю бідних грішників, змилосердися над душами, які живуть у пітьмі гріха і навіть не думають про небезпеку вічного прокляття, яке загрожує їм. Ти помер за їхнє спасіння, щоб ніхто з них не загинув, але щоб усі повернулися до свого Небесного Отця, який післав Тебе в світ не погубити, а спасти засліплених грішників. Ласкавий Пастирю Душ, прожени темряву з їхнього розуму покажи марність їхніх земних мрій і розкоші. Зворуш Ласкою їхні затверділі серця та витягни їх з гріховної пропасти, до якої запровадив їх гріх і підступ сатани. Ісусе, Ти можеш спасти їх, бо Милосердя Твого Люблячого Серця не має обмежень.
Маріє! Наша Люба Мати і Заступнице бідних грішників, молися за них, щоб пізнали свій нужденний стан, навернулися до Бога та спасли свою душу. Амінь

Приєднуйтесь, якщо бажаєте
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Olya
активний учасник
 
Повідомлення: 370
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ
Подякував (ла): 131 раз.
Подякували: 114 раз.
Догори

Re: Чому Піст ВЕЛИКИЙ

прочанка » 08 березня 2011, 22:55

В нашій церкві зараз правиться канон Андрея Критського. Важко, але для душі - поміч
Не бійтеся!

прочанка
старець
 
Повідомлення: 1035
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів
Подякував (ла): 56 раз.
Подякували: 131 раз.
Догори

Re: Чому Піст ВЕЛИКИЙ

andrey s. » 09 березня 2011, 11:53

Слава Ісусу Христу!!!
Тільки що собі поставив запитання,,я тільки сподіваюсь що воно не є оффтопом в цій темі....
Зараз час посту,,що це таке(піст) особисто для кожного,,це питання не легке,,є загальне поняття,яке кожин використовує по своїй змозі,а головне потребах...
но,,но є речі які заважають,,я маю на увазі думки,,які є напевне в кожного,,просто вони різні,,як і ми люди,,різні в своїх поглядах на життя,,або навіть на Бога...
Суть не в інших,,зараз я про себе,,і хвилює мене зараз питання,,яке стосується мене,,
Просто я немаю багатого досвіду,,і сподіваюсь на вашу допомогу,,на чиїсь досвід,а точніше на бажання ним поділитись..
суть:
Чи варто мені зараз,в час посту,займати свої думки чимось іншим,,можливо навіть цікавим,хоч в принципі пустим і безцільним(взагальному)..
Я маю на увазі все те,,що не стосується духовному збагаченню,,тобеж звичні думки,які можуть стосуватись дуже багатьох речей(політика,техніка,наука,навіть девчому і церкви(як інституту)),.
В загальному такі думки формують людину,,наше життя це школа,.і ми вчимось кожин день,часто про то не підозрюючи...
Чи варто мені старатись про це все не думати,,сторонитись таких думок,,звільнитись, хочаб тимчасово(на час посту),звільняючи місце Богу,,,
Бо я підмітив за собою,,що вмістити хочиться багато різних речей,,но нажаль місця не багато,,а точніше мало,,
Нехочиться заповняти його фігньою всякою...
Бо це справді унікальний час в християнстві,,чи не втрачу я головне,,якщо буду думати про надто земне...
Ці всі думки ніяк не стосуються моєї професії,,то чи варто мені думати за це,.в цей час.???
Як боротись з такими думками??? чи уникати джерела їх походження(література,,спілкування з людьми,,які про це думають,,і непроти навязати її(думку) їншим).??
Що робити,,підкажіть!!!
Ратуйте!!!
Дякую...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

andrey s.
старець
 
Повідомлення: 613
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Подякував (ла): 56 раз.
Подякували: 46 раз.
Догори

Re: Чому Піст ВЕЛИКИЙ

ієром. Діонисій » 09 березня 2011, 18:09

Піст Великий тому що:
- великий за тривалістю (довгий);
- великий за суворістю (порівняно з іншими постами в році);
- великий за наслідками (якщо достойно його проводимо);
- великий за очікуваннями (добра, якого сподіваємося від Господа);
- великий за значенням (у житті кожного з нас);
- великий за зусиллями (які прикладаємо, служачи Богові);
- великий за спокусами (бо це час духовної боротьби);
- великий за кількістю навернень (до справді християнського життя);
- великий за довжиною черг (до святої Сповіді);
- великий за силою (любові, яку запалює в наших серцях);
- великий за прагненням (постити щиро аж до його завершення);
- великий за таїнством (якого ми є учасниками);
- великий за величчю Великого дня Христового Воскресіння (до якого він нас готує).

За це повідомлення автора ієром. Діонисій подякували - 3:
Just_me, Олюнька, vitalko

ієром. Діонисій
постійний дописувач
 
Повідомлення: 218
З нами з: 16 вересня 2009, 11:50
Звідки: Львів -- Рим
Подякував (ла): 28 раз.
Подякували: 101 раз.
Догори

Re: Чому Піст ВЕЛИКИЙ

kristik » 09 березня 2011, 18:13

andrey s. написав:Слава Ісусу Христу!!!
Нехочиться заповняти його фігньою всякою...
Як боротись з такими думками??? чи уникати джерела їх походження(література,,спілкування з людьми,,які про це думають,,і непроти навязати її(думку) їншим).??
Що робити,,підкажіть!!!
Ратуйте!!!
Дякую...

Слава на віки!

Менше думати і більше молится!
Ісус любить тебе! Люби і ти Його – тоді ніщо не зможе відлучити тебе від Його любові; вона сильніша від пекла і смерті…

За це повідомлення автора kristik подякував:
andrey s.

kristik
постійний дописувач
 
Повідомлення: 184
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Подякував (ла): 148 раз.
Подякували: 56 раз.
  • YIM
Догори

Re: Чому Піст ВЕЛИКИЙ

andrivovk » 10 березня 2011, 22:03

40 днів для життя

Одночасно з Великим постом розпочалася найбільша у світі акція «за життя» – «40 днів для життя». У ній прийме участь 247 міст США та 8 інших країн.


http://www.credo-ua.org/2011/03/41962
Gloria in excelsis Deo

andrivovk
старець
 
Повідомлення: 1012
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: львів
Подякував (ла): 146 раз.
Подякували: 160 раз.
Догори

Re: Чому Піст ВЕЛИКИЙ

o.Mykil » 11 березня 2011, 07:24

Бо Творець великий чи могутній!
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

o.Mykil
старець
 
Повідомлення: 3309
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: North America
Подякував (ла): 216 раз.
Подякували: 133 раз.
  • Вебсайт
Догори


Відповісти

Повернутись в Католицька Церква

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей