Номер 092 за 22.05.2010
ПОШУК
Розширений пошук
Республіка Крим  Херсонська  Запорізька  Донецька Луганська Дніпропетровська Харківська Миколаївська Одеська Кіровоградська   Полтавська Сумська Черкаська Чернігівська Київська   Вінницька Житомирська   Рівненська Хмельницька   Тернопільська Чернівецька Івано-Франківська Львівська Волинська Закарпатська
МЕНЮ
Архів
Про “УМ”
Реклама в “УМ"
Передплата на “УМ”
Контактна інформація
Архів опитувань
Карта сайту
РОЗСИЛКА
Підписатися
Відписатися
ОПИТУВАННЯ
  Як ви гадаєте, чи давав Кучма наказ убити Гонгадзе?
Думаю, так, і записи Мельниченка про це свідчать
Ні, в записах Мельниченка немає прямих указівок щодо цього. Кучму хтось підставив
Прямого наказу не давав, але владу перевищив, і його репліки призвели до того, що "орли Кравченка" перестаралися
Важко сказати
     

Виконати «Заповіт»
У день перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі у Каневі патріоти вшанують Кобзаря
Олег СНІГУР   

Сьогодні виповнюється 149 років як на Україну повернувся Кобзар. Саме 22 травня 1861 року Тараса Шевченка перепоховали на Чернечій горі під Каневом, через п’ятдесят вісім днів після смерті, таким чином виконавши його «Заповіт» про те, щоб бути похованим «на Вкраїні милій». З того часу — це день «паломництва» для українських патріотів і шанувальників великого поета. Сьогодні у Каневі на Чернечій горі активісти «Нашої України», народні депутати та громадські діячі проведуть акцію вшанування пам’яті Кобзаря.


Закон один для всіх?
Феміда відкрила провадження у справі зі скасування указу про присвоєння звання Героя України одному з учасників встановлення прапору над Рейхстагом у 1945 році
Антін БОБИР   

Донецький окружний адміністративний суд вирішив залучити до судових слухань доньку Береста Ірину Олексіївну як третю сторону. Позивач, студент історичного факультету Донецького національного університету, член ВО «Свобода» Артур Швецов, вважає, що Президент не мав права присвоювати звання Героя України Олексію Бересту, оскільки той не був громадянином України. Нагадаємо, що саме на цій підставі Донецький адмінсуд визнав недійсним Указ Президента про присвоєння Героя Степану Бандері. Власне, претензій до персони Олекси Береста чи до його подвигу позивач не має. «Мої дії продиктовані лише встановленням конституційного порядку. Закон має бути один для всіх. Якщо, приміром, відбирати нагороди в одних людей, яких було нагороджено посмертно, то варто відбирати або у всіх, або ні в кого. Це буде справедливо і головне — законно», — пояснив «УМ» Артур Швецов.


До інтеграції — готовий!
Глава Кабміну вирішив почати переговори щодо вступу до Єдиного економічного простору країн СНД
Інф. «УМ»   

У такому проекті Україну приваблює перш за все можливість виходу на ринки сусідів. «Жодна країна не відмовилася б від ринку в 200 мільйонів із лишком осіб. Це ринок, де ми можемо забезпечити роботу для нашого капіталу, наших компаній, наших людей. І відмовлятися від цього може тільки, так скажімо, вузькообмежена людина», — сказав Прем’єр–міністр в інтерв’ю агентству «Інтерфакс–Україна».


Тройзілля і Церква
Завтра українці відзначають Зелені свята
Марія ОСТЕРСЬКА   

Замаяні зеленим клечанням церкви й оселі — таке можливо лише на Трійцю. Підлога встелена травою і пахучим зіллям, за образами — гілки липи і клена, на вікнах — любисток і м’ята, на столах — пишні букети ранньолітніх квітів. Усе, як тисячі років тому. Адже в Україні християнському звичаю клечання передував давніший, — зеленосвятський. А саме християнське замаювання церкви бере початок у давній біблійній традиції прикрашати храм на свято П’ятидесятниці (на 50–й день після Пасхи відзначається надання Божого Закону на горі Синай). У переддень свята, за стародавнім звичаєм, юдеї вкривали підлогу храму запашною травою, а оселі замаювали зеленню і квітами.


Конвертів просять суди
Через відсутність фінансування третя влада переживає «паперову кризу»
Ніна РОМАНЮК   

Інформація про те, що Апеляційний суд Волинської області з 18 травня припинив свою роботу, виявилася дещо перебільшеною. Як повідомила радник голови суду Оксана Підгайна, справи у суді слухаються і установа працює у звичному режимі.


Вони творили Україну
У Львові масово відзначають ОУНівське свято, вшановуючи пам’ять загиблих за незалежність
Антін БОРКОВСЬКИЙ   

Учора у Львові почали вшанування ветеранів національно–визвольних змагань, адже 23 травня ще ОУН визнала Днем Героїв — святом пам’яті борців за волю України. Тож у великій сесійній залі Львівської міської ради відбулося урочисте засідання, де 50 ветеранів національно–визвольних змагань нагородили пам’ятними медалями. Свого часу, на Другому зборі ОУН, травень визнали найтрагічнішим періодом для національно–визвольного руху — цього весняного місяця було вбито провідників Української Держави, засновника та Провідника Організації українських націоналістів, полковника Євгена Коновальця, підірваного 23 травня 1938 року в Ротердамі агентом НКВС. У травні більшовиками було закатовано й ідеолога державної самостійності України Миколу Міхновського. А в Парижі 25 травня 1926 року загинув від руки більшовицького агента Симон Петлюра.


НОВИНИ ПЛЮС


РОЗДIЛИ
ІнФорУМ
Політика
Світ
Освіта
Екологія
Кримінал
Культура
Спорт
Калейдоскоп
ПОГОДА
Погода в Києві і по всій Україні.
КУРСИ ВАЛЮТ

НБУ

ГОРОСКОП
НОВИНИ САЙТУ
Реклама (06.09.10)