Історія «Львівського холодокомбінату»
ВАТ «Львівський холодокомбінат» - це підприємство з найбільшим в Україні досвідом у виготовленні морозива. Холодні ласощі у Львові почали виготовляти понад 60 років тому. У 1942 році на околиці міста німці збудували потужний холодильний комплекс площею понад п’ять тисяч квадратних метрів. У холодильнику зберігали НЗ-запаси: морожені м’ясо, рибу та фрукти. Через чотири роки у 1946 на базі холодильника почали виготовляти морозива. У ті часи у місяць виготовляли 40-50 тонн ласощів.
“На жаль, до нашого часу збереглись лише фотографії та документи, що стосувались будівництва холодильника, а про налаштування виробництва відомо дуже мало, - розповідає головний інженер ВАТ «Львівський холодокомбінат» Олег Манохін, демонструючи перші фото підприємства в архівному альбомі. Знаємо, що морозиво тоді робили вручну, працівники замотували його у звичайну фольгу, а от рецептів тогочасного німецького морозива ми так і не розшукали”.
За часів радянської влади інженери розробили проект ще одного потужного холодильника. У 1964 році біля першого холодильника зводять новий, розрахований на 10 тисяч тонн мороженої продукції. Оскільки площа холодильного комплексу значно побільшала, на його території вирішили відкрити фабрику з виробнитцва морозива. На підприємстві з’явилась змога виготовляти до 300 тонн продукції у місяць.
У 60-ті роки на фабриці працювали 140 робітників-фасувальників. За рік на підприємстві виготовляли 4-5 тисяч тонн морозива. Незважаючи на буремні 90-ті роки робота на підприємстві не припинялась ні на день.
“Це був тяжкий рік, але з того часу наші справи пішли на краще, - продовжує розповідь головний механік підприємства Богдан Біда. – У 2004 році ми закупили нову сучасну лінію. У 2005-2006 рр. модернізація підприємства продовжувалась. Сьогодні у нас працює чотири найсучасніших лінії з виробництва морозива. Усе обладання виготовила фірма «Hoyer», яка вважається найкращою у світі серед виробників подібного обладнання.
Після модернізації підприємства кількість виготовленої продукції щороку зростає. У 2004 році на фабриці випускали 4 000 тонн морозива, у 2005 – 6 000 тонн, у 2006 – 8 000 тонн. Цьогоріч на підприємстві виготовили майже 10 000 тонн морозива. Сьогодні Львівський холодокомбінат входить у п’ятірку кращих українських виробників морозива. В асортименті підприємства 65 різновидів продукції. До прикладу, у радянські часи на фабриці виготовляли лише чотири вида морозива.
Першість по продажам кілька років поспіль тримають морозиво «Каштан», «Львівське», «Пломбір львівський» і «Славутич». Попри це асортимент львівського морозива щороку поповнюється 4-5 новинками. У 2008 році на Львівському холодокомбінаті почали випускати морозиво Преміум-класу - ріжки «Вікторія» зі смаком йогурт-лісова ягода, йогурт-абрикос, йогурт-малина. Нещодавно асортимент морозива поповнився новими позиціями — рулетом “Святковий” та брикетом “ТОП-брикет”.
Сезон-2010 потішить наших споживачів подальшим розширенням асортименту, новими смаками улюбленого морозива, новим фасуванням окремих видів морозива, а також покращеним, сучасним виглядом упаковок морозива.
Детальніше ознайомитись із асортиментом Львівського Холодокомбінату можна в розділі "Продукція".
ВАТ « Львівський холодокомбінат »
« MSM Technologies»