This version of the page http://vydelka.com/index.php?showtopic=5333 (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2009-09-28. The original page over time could change.
Чи потрібні музиці тексти? - виделка
рекламувати мистецтво?
Вхід
Логін: Пароля:Забули паролю?
Запам'ятати Вас з цього комп'ютера?
Увійти невидимим?

Привіт Гість ( Вхід | Реєстрація )

2 Сторінки    1 2 >  
 Чи потрібні музиці тексти?, і чи можна та чи потрібно без них обходитись?
Опції
Ваше сприйняття текстів в піснях
Отже слухаючи пісні ви... (мова йде про суть і зміст текстів на відомій вам мові)
постійно зосереджуюсь на текстах і завжди знаю про що йдеться в тій чи іншій пісні [ 5 ]  [31,25%]
зосереджуюсь тільки при першому прослуховуванні, а потім ігнорую [ 3 ]  [18,75%]
здебільшого зосереджуюсь на текстах [ 5 ]  [31,25%]
здебільшого ігнорую тексти [ 3 ]  [18,75%]
повністю ігнорую тексти, а отже не знаю про що співає той чи інший музикант [ 0 ]  [0,00%]
і все ж таки чи потрібні музиці тексти?
непотрібні [ 1 ]  [6,25%]
потрібні, але не знаю навіщо (слова в музиці розглядаю як окремий інструмент, до якого я звик) [ 2 ]  [12,50%]
потрібні, але їх зміст не є основним критерієм при виборі улюбленого виконавця (композиції) [ 9 ]  [56,25%]
потрібні і їх зміст є основним критерієм при виборі улюбленого виконавця (композиції) [ 4 ]  [25,00%]
не понял вопроса [ 0 ]  [0,00%]
і останнє - чи ви розумієте англомовні тексти під час їх прослуховування?
так [ 2 ]  [14,29%]
більшість пісень розумію [ 8 ]  [57,14%]
можу розуміти, але не хочу [ 1 ]  [7,14%]
трохи розумію (погано знаю англійську) [ 2 ]  [14,29%]
не розумію (англійської майже не знаю) [ 1 ]  [7,14%]
не розумію і воно мені не потрібно [ 0 ]  [0,00%]
Усього голосів: 16
Гості не можуть голосувати 
Prolisok
19.6.2009, 2:53
Пост #1


dormouse


Група: Супермодератори
Повідомлень: 978
З нами з: 28.11.2006
Користувач №: 639
Країна:



Власне виникло у мене таке ось питання, оскільки почав звертати увагу на зміст текстів пісень, і зрозумів, що не хотів би постійно зосереджуватись на тому, що в них співається, а якщо не зосереджуватись, то ця інфа напевно ж полюбому записуватиметься в мою підсвідомість.

Скажімо от взяв переклав пісню моєї улюбленої виконавиці Queen Ifrica, і виявив що текст пісні "Daddy" - то є власне звернення дівчини до батька, який її регулярно гвалтує. То що, слухаючи цю пісню, мені тепер доведеться постійно перед очима малювати подібні картинки (не залежно від того хочу я цього чи ні)?

Оспівувати трагічне кохання, оспівувати соціальні проблеми, навіщо?
Я якось до своїх пісень писав тексти соціального спрямування, а потім зловив себе на думці, що пісні ж я здебільшого виконую сам для себе, а отже я сам собі починаю текстами пісень щось доводити, але ж навіщо самому собі щось доводити, якщо я сам це все прекрасно розумію?

Раніше я особливо не тексти не звертав уваги, але тепер доведеться робити ревізію і викидати ті пісні, які є найпрекраснішими, але зміст текстів мені не подобається, не подобається саме те, про що співається, оскільки не хочу щоразу ковтати дану інфу.

Тому от цікаво, вам всі тексти пісень подобається слухати, чи ви не звертаєте на них увагу?
І що ви робите з тими піснями, музика яких вам до вподоби, а тексти - ні? Продовжуєте слухати?
І чи ви зустрічаєте тексти, які вам не подобається, не подобаються в сенсі того, про що співається і що оспівується?

Я тепер собі це уявляю - поставити пісню "Daddy" комусь, хто щарить в англійській мові і сказати типу "послухай гарна пісня", а там тексти "Ой, тато, не чіпай мене там...", ну це ще півбіди якщо включити цю пісню добре знайомій людині, а якщо цей хтось - якась поважна персона )))

Коротше інструменталка - форева :)
В ній можна бути впевненим і виходячи виключно з власної творчої уяви наділяти її будь-яким змістом :)
 
Dyvyna
19.6.2009, 11:36
Пост #2


дитятко сопливе


Група: Користувачі
Повідомлень: 14
З нами з: 20.9.2008
З: Львів
Користувач №: 3 922
Країна:



з однієї сторони, добре як є гарний текст (старі плесібо круті) але так само інструменталки нра, єдине - часом до них хочеться вокалу, якось цікавіше чи що. ну але вокал зовсім не дорівнює тексту змістовному
 
Drak0n4ik
19.6.2009, 12:28
Пост #3


дитятко маленьке


Група: Користувачі
Повідомлень: 0
З нами з: 18.6.2009
З: Україна, Львів
Користувач №: 5 233
Країна:
Слухаю: Мотор'ролла, Роллік'с, Океан Ельзи
Читаю: "Я умею бьістро читать"



Звертаю увагу на слова :) якщо слова дурні — переключаю на наступну пісню. Та й треба хочаби мінімальне уявлення мати про що співає твоя улюблена група )
 
Brutallo
20.6.2009, 16:07
Пост #4


вже не підліток


Група: Користувачі
Повідомлень: 90
З нами з: 20.1.2009
Користувач №: 4 492
Країна:
Слухаю: Bad Brains
Востаннє переглянули: Скин



для мене тексти не грають вирішальної ролі у питанні "слухати пісню/трек/композицію чи ні?", вокал сприймаю здебільшого як ще один музичний інструмент. хоча звісно текстами цікавлюсь, але щоб відкинути улюбленну пісню через те, що несподобався текст - такого не пригадую.

ЦИТАТА
Оспівувати трагічне кохання, оспівувати соціальні проблеми, навіщо?

а чому б і ні?
 
Prolisok
21.6.2009, 19:38
Пост #5


dormouse


Група: Супермодератори
Повідомлень: 978
З нами з: 28.11.2006
Користувач №: 639
Країна:



ЦИТАТА(Brutallo @ 20.6.2009, 17:07)
а чому б і ні?

А тобі подобаються ці проблеми і трагічне кохання?
 
Чу
21.6.2009, 23:51
Пост #6


genderfuck


Група: Постійні відвідувачі
Повідомлень: 862
З нами з: 20.10.2006
З: Місто Кия
Користувач №: 481
Країна:
Слухаю: Alina Orlova, Arctic Monkeys, КАРНА
Читаю: Знак Саваофа



справжній музиці слова не потрібні. це словам досить часто паразитують на дешевеньких мелодіях. як і на віршованих формах, в принципі.
якщо ж говорити про такий музичний жанр як пісня, то слова і музика тут нероздільні, бо саме їх сукупність і дає право називатися піснею. в ідеалі це не музика і не поезія. це окремий жанр. і нехай вас не вводить в оману його синтетичність і компонентність. варення - це не цукор, але вже й не свіжа ягода. але це не привід порівнювати по якості чи корисності готовий продукт з його компонентами. згодні.
 
Prolisok
22.6.2009, 18:05
Пост #7


dormouse


Група: Супермодератори
Повідомлень: 978
З нами з: 28.11.2006
Користувач №: 639
Країна:



ЦИТАТА(Чу @ 22.6.2009, 0:51)
справжній музиці слова не потрібні. це словам досить часто паразитують на дешевеньких мелодіях. як і на віршованих формах, в принципі.
якщо ж говорити про такий музичний жанр як пісня, то слова і музика тут нероздільні, бо саме їх сукупність і дає право називатися піснею. в ідеалі це не музика і не поезія. це окремий жанр. і нехай вас не вводить в оману його синтетичність і компонентність. варення - це не цукор, але вже й не свіжа ягода. але це не привід порівнювати по якості чи корисності готовий продукт з його компонентами. згодні.


але слова в пісні проспівують голосом, який в свою чергу можна розглядати як окремий інструмент і не зважати на його суть, але ці слова таки несуть певну суть і не завжди вони за своїм змістом можуть бути хороші. Ну наприклад, оспівуються речі на яких ти б не хотів концентруватися, які ти не поділяш, які створюють в твоїй душі певний дискомфорт, але пісня чудова, а текст в пісні можна в принципі майже запросто замінити :)

А от щодо варення, то знов таки не зовсім згоден щодо неможливості існування і розглядання окремо інгрідієнти, в першу чергу це стосується музики в пісні

осьо фрагмент музики, яка раніше була піснею, але з неї взяли і викинули текст:

Let_My_People_Go

а ось фрагмент музики, яку якщо захотіти можна переробити на пісню:

The_Pink_Panther

причому зміст тексту, який можна в цю музику вплести може бути будь-яким, в тому числі і тим який скажімо мені не подобатиметься за змістом, а отже і чудова мелодія тоді йде коту під хвіст, бо я таку пісню не зможу слухати, хоча сама музика в цій пісні мені дуже подобатиметься. От в цьому саме полягає певний конфлікт.


Іншими словами - зміст пісні може зіпсувати все! І слова тут в принципі ні до чого, адже по суті слова можуть і не нести жодного змісту. Тому слова в піснях нехай будуть. Єдине постає питання - яка тематика слухачу до вподоби?
Про що писати пісні, про що варто писати, а про що краще не писати?

Знов таки - навіщо в піснях оспівувати соціальні проблеми, невдачі, трагедії? Ось цікаво - хто від цього отримує задоволення?
 
Demigoddess
24.6.2009, 21:11
Пост #8


велике дитятко


Група: Користувачі
Повідомлень: 24
З нами з: 28.12.2008
З: Харків
Користувач №: 4 395
Країна:
Слухаю: Vader, UnSun, In Flames, Behemoth, Dimmu Borgir
Читаю: Яблонський "Теоретична Механіка"
Востаннє переглянули: Robot Chiken, Everybody Hates Chris



авжеж слова потрібні, бо здебільшого через музику до нас надходить зміст того, що хочуть донести до нас виконавці

Це повідомлення відредагував Demigoddess: 24.6.2009, 21:11
 
Воантій
26.6.2009, 9:04
Пост #9


юначина


Група: Постійні відвідувачі
Повідомлень: 157
З нами з: 27.1.2007
З: Станіслав
Користувач №: 813
Країна:
Слухаю: Ez3kiel, Макс Паленко, Вій, FM "Галичина"
Читаю: Дефіляда, Доктор Серафікус
Востаннє переглянули: "Час збирати каміння", "Рембо IV" (: ги-ги)



Голос це - ще один інструмент в композиції. На уподобання пісні впливає моделювання голосом вокаліста. Почувши здалеку якусь пісню, не розібравши слова можеш сподобати собі пісню. Так інструментальні речі є невід'ємною частиною музики. Але пісні, в яких присутній голос сприймаються інакше, гостріше. До прикладу Ніно Катамадзе - я не знаю грузинської, тим не менше слухаю із задоволенням. Не напрягаючись щодо текстів. Без її співу ця музика виглядала б сухою.
 
ТигренятКо
30.6.2009, 1:19
Пост #10


дуже дивний атрактор


Група: Супермодератори
Повідомлень: 1 554
З нами з: 30.12.2005
З: Київбург
Користувач №: 60
Країна:
Слухаю: Люк, Мертвий півень, РАГА, Звуки Му
Читаю: Антонич, Камю, Сартр
Востаннє переглянули: Пиль



По-перше, погоджусь з Чугайстром, тому далі буду писати про жанр "пісні".

Взагалі слова під музику - це дуууже давній жанр і наші пращури надавали таким словм магічного значення.

Текст - не єдиний критерій за яким я обираю пісні, але важливий.
З іноземними піснями все просто - я їх переважно не розумію (крім російських, ясно шо)
А от тексти, які я розумію - інша річ:
хороший текст для мене може переважити не надто блискучу музику (звісно не йдеться про крайщі повного оцтою)
хороша музика дуж рідко переважає відверто поганий текст.

Також важливо, який акцент у пісні ставиться на текст. Наприклад СБПЧ неможливо слухати не сприймаючи текстів, а Анну запросто)

Корочі, все має бути гармонійно)

 
Brutallo
30.6.2009, 2:18
Пост #11


вже не підліток


Група: Користувачі
Повідомлень: 90
З нами з: 20.1.2009
Користувач №: 4 492
Країна:
Слухаю: Bad Brains
Востаннє переглянули: Скин



ЦИТАТА(Prolisok @ 22.6.2009, 19:05)
Знов таки - навіщо в піснях оспівувати соціальні проблеми, невдачі, трагедії? Ось цікаво - хто від цього отримує задоволення?

людина має право співати про те, що вона вважає за потрібне. і тут не обов*язково отримувати задоволення. хіба що від того, наскільки такі тексти гарно складені.
 
ANTYSTAR
30.6.2009, 9:04
Пост #12


сцуко гопнєг


Група: Постійні відвідувачі
Повідомлень: 1 920
З нами з: 26.12.2005
З: Київбург, фатерлянд Україна
Користувач №: 55
Країна:
Слухаю: Cypress Hill, Soulfly, Slipknot, NIN
Читаю: "Хагакуре: приховане в листі"
Востаннє переглянули: "Форсаж-4"



Штука в тому, що не обов'язково бути майстром пера, для того щоб клепати масовий порожняк, достатньо заїжджених рим "кров-любов", "ночь-прочь", "одна - лай-лу-ла" і т.д. Тексти сучасної музні як правило не осідають в серці через те що вони всі штамповані.

Хіти не народжуються розумом, вони створюються душею, тому якісно підібрати музику й текс з відповідним змістовим навантаженням - це вищий пілотаж для кожного композитора.
 
Воантій
30.6.2009, 9:19
Пост #13


юначина


Група: Постійні відвідувачі
Повідомлень: 157
З нами з: 27.1.2007
З: Станіслав
Користувач №: 813
Країна:
Слухаю: Ez3kiel, Макс Паленко, Вій, FM "Галичина"
Читаю: Дефіляда, Доктор Серафікус
Востаннє переглянули: "Час збирати каміння", "Рембо IV" (: ги-ги)



ЦИТАТА(ANTYSTAR @ 30.6.2009, 10:04)
Штука в тому, що не обов'язково бути майстром пера, для того щоб клепати масовий порожняк, достатньо заїжджених рим "кров-любов", "ночь-прочь", "одна - лай-лу-ла" і т.д. Тексти сучасної музні як правило не осідають в серці через те що вони всі штамповані.

Хіти не народжуються розумом, вони створюються душею, тому якісно підібрати музику й текс з відповідним змістовим навантаженням - це вищий пілотаж для кожного композитора.


+1
 
Brutallo
1.7.2009, 5:32
Пост #14


вже не підліток


Група: Користувачі
Повідомлень: 90
З нами з: 20.1.2009
Користувач №: 4 492
Країна:
Слухаю: Bad Brains
Востаннє переглянули: Скин



ЦИТАТА(ANTYSTAR @ 30.6.2009, 10:04)
Хіти не народжуються розумом, вони створюються душею, тому якісно підібрати музику й текс з відповідним змістовим навантаженням - це вищий пілотаж для кожного композитора.

тексти - це вотчина поетів, а не композиторів, не варто змішувати
 
ANTYSTAR
2.7.2009, 13:52
Пост #15


сцуко гопнєг


Група: Постійні відвідувачі
Повідомлень: 1 920
З нами з: 26.12.2005
З: Київбург, фатерлянд Україна
Користувач №: 55
Країна:
Слухаю: Cypress Hill, Soulfly, Slipknot, NIN
Читаю: "Хагакуре: приховане в листі"
Востаннє переглянули: "Форсаж-4"



ЦИТАТА(Brutallo @ 1.7.2009, 6:32)
тексти - це вотчина поетів, а не композиторів, не варто змішувати

альо, якщо ти робиш пісні, ти маєш бути одночасно і композитором, і поетом, і співаком. визначення якісної музики якраз і полягає в тому, що виконавець співає пісню, музику і слова до якої він написав сам.

композитор, співак, поет - це безперечно різні професії, але якісний виконавець - це людина, яка об'єднує це все в собі.
 
Brutallo
2.7.2009, 14:01
Пост #16


вже не підліток


Група: Користувачі
Повідомлень: 90
З нами з: 20.1.2009
Користувач №: 4 492
Країна:
Слухаю: Bad Brains
Востаннє переглянули: Скин



ЦИТАТА(ANTYSTAR @ 2.7.2009, 14:52)
альо, якщо ти робиш пісні, ти маєш бути одночасно і композитором, і поетом, і співаком. визначення якісної музики якраз і полягає в тому, що виконавець співає пісню, музику і слова до якої він написав сам.

альо, прійом. додам, шо ще й навички звукорежиссера знадобляться (ну це якшо пишеш електронне музло).
 
ANTYSTAR
2.7.2009, 20:08
Пост #17


сцуко гопнєг


Група: Постійні відвідувачі
Повідомлень: 1 920
З нами з: 26.12.2005
З: Київбург, фатерлянд Україна
Користувач №: 55
Країна:
Слухаю: Cypress Hill, Soulfly, Slipknot, NIN
Читаю: "Хагакуре: приховане в листі"
Востаннє переглянули: "Форсаж-4"



а також уміння користуватися інструментом, хореографічні навички, акторську майстерність, імідж, etc...) але це не стосується теми.
 
Вчасна
4.7.2009, 20:47
Пост #18


дитятко сопливе


Група: Користувачі
Повідомлень: 12
З нами з: 3.7.2009
З: м. Суми
Користувач №: 5 273
Країна:
Слухаю: Ayreon, MJ, Lacuna Coil
Читаю: Ірен Роздобудько "Ескорт у смерть"
Востаннє переглянули: Екстремали



Музиці потрібні тексти, але не усій.
Якщо слова англійські чи німецькі, то здебільшого звертається увага на музику.
Якщо рідні,українські, то на музику та її гармонію зі змістом.
А той, хто вміє поєднати їх досконально - заслуговує поваги.
Іноді здається що саме певне слово повинно було бути у саме певний момент мелодії.
 
Воантій
6.7.2009, 8:24
Пост #19


юначина


Група: Постійні відвідувачі
Повідомлень: 157
З нами з: 27.1.2007
З: Станіслав
Користувач №: 813
Країна:
Слухаю: Ez3kiel, Макс Паленко, Вій, FM "Галичина"
Читаю: Дефіляда, Доктор Серафікус
Востаннє переглянули: "Час збирати каміння", "Рембо IV" (: ги-ги)



Та, справді є таке, що часом певні слова мусять бути лише в певній частині музики.
От, стосовно слів та їх значення в рідній музиці не згоден. Перш за все вловлюєш мелодику пісні, а вже по тому змушуєш себе почути слова.
 
Voron
18.7.2009, 10:09
Пост #20


звичайна людина


Група: Постійні відвідувачі
Повідомлень: 1 098
З нами з: 8.12.2006
З: Волинь
Користувач №: 664
Країна:
Слухаю: Тартак, Мертвий півень, Піккардійська Терція, ...
Читаю: Борхес, Войтович
Востаннє переглянули: Штольня



Слова іноді потребують музики, але музика не потребує нічого.
Едвард Гріг

 
« Попередня тема · Філософські темки · Наступна тема »
 

2 Сторінки    1 2 >
1 Користувачів переглядають дану тему (1 Гостей і 0 Прихованих Користувачів)
0 Користувачів:

 

Режим відображення: стандартний · Перемкнути на: лінійний · Перемкнути на: каскадний

Підписка на тему · Розповісти другу · Версія для друку · Підписка на цей форум

Lo-Fi Версія Поточний час: 28th September 2009 - 16:30
Ідея та дизайн: Богдан Логвиненко, логотип: Дмитро Єрмолов, стандартний набір css: C.N.
Created by IP.Board © 2008 IPS, Inc.