This version of the page http://www.uapravo.org/aboutfond.php (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2009-08-28. The original page over time could change.
Про фонд
 росiйська | english останнє поновлення 17.08.2009  
пошук      архiв  
17.08.2009//
2009 • Конкурс "Підтримка діяльності неурядових організацій із документування порушень прав людини в сфері паліативної допомоги"
Правовий захист пацієнтів із обмеженим прогнозом життя – це важливий компонент комплексного підходу надання якісної паліативної допомоги. Паліативні пацієнти в Україні часто не мають доступу до якісного лікування, особливо вдома, через недоступність потрібної кількості наркотичних знеболюючих засобів.

17.08.2009//
2009 • Конкурс "Підтримка та розвиток громадських організацій, які працюють в сфері паліативної допомоги в Україні"
Мета: сприяння роботі громадських організацій, які співпрацюють з хоспісами або ж паліативними відділеннями на базі медичних установ та мають на меті створення модельної організації паліативної допомоги на базі хоспісів та паліативних відділень.

17.08.2009//
2009 • Конкурс "Підтримка діяльності неурядових організацій із документування порушень прав людини в сфері паліативної допомоги"
Правовий захист пацієнтів із обмеженим прогнозом життя – це важливий компонент комплексного підходу надання якісної паліативної допомоги. Паліативні пацієнти в Україні часто не мають доступу до якісного лікування, особливо вдома, через недоступність потрібної кількості наркотичних знеболюючих засобів.

17.08.2009//
Конкурс: «ініціативи молодіжних груп: права людини»
Національна програма «Розуміємо права людини» оголошує початок чергового етапу конкурсу «Ініціативи молодіжних груп: права людини», в рамках якого будуть підтримані проекти, що передбачають дії спрямовані на пропагування та захист прав людини. Конкурс організовує Українська Гельсінська спілка з прав людини за підтримки Норвезького Гельсінського Комітету та Міжнародного Фонду «Відродження».

17.08.2009//
Конкурс на участь у семінарі з моніторингу прав людини
Оголошується конкурс на участь у семінарі з моніторингу прав людини, що організовує Українська Гельсінська спілка з прав людини разом з Гельсінським Фондом з Прав Людини (Варшава, Польща) за фінансової підтримки Норвезького Гельсінського Комітету та Міжнародного Фонду «Відродження».

17.08.2009//
Конкурс на участь у семінарі з прав людини для журналістів
Оголошується конкурс на участь у Семінарі з прав людини для журналістів, що організовує Українська Гельсінська спілка з прав людини разом з Гельсінським Фондом з Прав Людини (Варшава, Польща) за фінансової підтримки Норвезького Гельсінського Комітету та Міжнародного Фонду «Відродження».

// всi новини...

 

 





 


 

ПРО ФОНД

Херсонський обласний Фонд милосердя та здоров'я - благодійна організація з нефіксованим членством, створена і зареєстрована у січні 1989 року. Мета організації - правова, соціальна, медична, матеріальна допомога незахищеним верствам населення.

Керівні органи: обласна конференція, правління. З різною частотою і мірою участі сьогодні у 10 програмах Фонду працює понад 450 волонтерів. Оплачуваних працівників - 8. Управління поточною діяльністю здійснює виконавчий комітет на чолі з головою.

Кошти Фонду формуються за рахунок благодійних внесків колективів організацій, фірм та окремих громадян, спонсорської допомоги у виконанні програм, пасивних доходів, доходів від основної діяльності, телемарафонів, грантів.

Організація була створена за часів тоталітарної системи, до правління входило 56 керівників великих промислових підприємств, колгоспів і радгоспів. Виконавчим органом Фонду була президія з 24 членів правління. У штаті було 4 одиниці.

Організація була створена за часів тоталітарної системи, до правління входило 56 керівників великих промислових підприємств, колгоспів і радгоспів. Виконавчим органом Фонду була президія з 24 членів правління. У штаті було 4 одиниці. Незважаючи на доволі громіздку конструкцію, Фонд успішно працював, проводив аукціони, ярмарки, телемарафони, здійснював виробничу діяльність. У 1995-96 роках великі підприємства, колгоспи і радгоспи занепали, реорганізувалися або взагалі перестали існувати, їхні колишні керівники - члени правління ХОФМЗ - перестали брати будь-яку участь у роботі Фонду. Змінилися закони, стало неможливо формувати кошти Фонду старими методами.

У 1995-96 роках великі підприємства, колгоспи і радгоспи занепали, реорганізувалися або взагалі перестали існувати, їхні колишні керівники - члени правління ХОФМЗ - перестали брати будь-яку участь у роботі Фонду. Змінилися закони, стало неможливо формувати кошти Фонду старими методами.

Наприкінці 1996-го року усі кошти Фонду були вичерпані, заборгованість за оренду приміщення та комунальні послуги складала суму, еквівалентну 800 доларам США. Провести засідання правління було неможливо - члени правління не відгукувалися на запрошення, багато хто виїхав за межі області. Останні штатні працівники Фонду - голова правління і бухгалтер - написали заяви про звільнення у березні 1997 року, віддали президенту і полишили Фонд, нікому не передавши справи. ХОФМЗ опинився на межі закриття.

Відродження Фонду відбулося завдяки 5-ти волонтерам-ентузіастам, які розробили нові програми діяльності, знайшли і залучили до роботи нових добровольців і нових спонсорів. Велику допомогу у цьому надала керівник програм для громадських організацій NDI (США) Кейті Фокс, яка провела в Херсоні кілька семінарів-тренінгів і постійно консультувала активістів ХОФМЗ зі стратегічного планування, фандрейзінгу, створенню коаліцій, тактовного лобіювання, розвитку лідерства та забезпечувала необхідною літературою.

Впродовж 1997 - 1998 років ХОФМЗ був повністю реорганізований, а в березні 2000 року перереєстрований згідно з новим законодавством України.

На знімку - працівники та волонтери Херсонського обласного Фонду милосердя і здоров"я: зліва направо внизу - юрист Наталя Козаренко, голова виконавчого комітету Наталя Бімбірайте, президент Алла Тютюнник, менеджер по зв'язках з громадськістю Світлана Смаль, редактор веб-сайту Леонід Бондарчук; зліва направо вгорі - керівник видавничих програм Роман Бондарчук, журналіст Андрій Матросов, веб-дизайнер Олег Пастух.


ПРОЕКТИ ФОНДУ

1. Проект "Чисте море для дітей України".
У 1989 -1992 роках Фонд разом із екологічним товариством "Зелений світ" та товариством "Джарилгач", використовуючи широкий спектр інструментів лобіювання - мітинги, демонстрації, пікетування, переговори, збирання підписів, публічні дебати, анкетування, "круглі столи", організацію листів громадян до міністерств і відомств, виступи в газетах, по радіо і телебаченню, створення телевізійних та кінофільмів, звернення в суд і т. п. - домігся рішення уряду про заборону скидати отруєні пестицидами і гербіцидами води з рисових полів у Джарилгацьку затоку Чорного моря. Водночас уряд заборонив розсипати отрутохімікати з літаків над полями вздовж узбережжя, де розташовано сотні дитячих оздоровчих закладів. Унікальний дитячий курорт у м. Скадовську було врятовано.

2. Громадський інформаційний центр "Дитяче право"
(1998 - 2000) У процесі реалізації програми: - створені дві безкоштовні юридичні консультації для неповнолітніх; - захищено в судах 12 неповнолітніх; - розроблені тренінги для підлітків, лідерів дитячих та молодіжних НДО, студентів педагогічного університету, педагогів; тренінги проводяться у Школах права, створених у дитячих навчальних закладах та вузах; - проведено 7 "круглих столів" з проблем захисту дитячих прав; - підготовлено пакет документів з пропозиціями до Верховної Ради України щодо вдосконалення законодавчої бази ; - створені рубрики "Дитяче право" у двох найпопулярніших газетах області; - створена просвітницька правова телепрограма для старшокласників "Діти як діти" (спільно з міською Асоціацією журналістів "Південь"); - розроблена концепція створення експериментальних майданчиків правової просвіти для неповнолітніх; - до роботи над проектом залучено 8 НДО, обласне управління освіти, обласне управління у справах сім"ї та молоді, педагогічний університет, Південноукраїнський інститут післядипломної освіти педагогічних працівників, 12 шкіл, 140 волонтерів. (У 1998 - 1999 роках проект отримав підтримку від Консорціуму "Верховенство права" та Агентства Міжнародного Розвитку США).


3. Проект "Зелені легені Херсонщини".
1989 - 2000. Група молодих вчених на добровільних засадах вивчає причини руйнації реліктових плавневих лісів у пониззі Дніпра і розробляє рекомендації для міністерств та відомств, видає просвітницькі брошури, листівки, буклети для мешканців прибережних населених пунктів та керівників господарств, роз'яснюючи, наскільки наше здоров'я залежить від здоров'я плавневих лісів, проток та озер у гирлі ріки. За результатами екологічних експедицій створений телевізійний фільм.


4. Проект "Добра справа".
1997 - 2000. Сприяння розвитку медицини, поліпшення медичної допомоги населенню.
5. Тележурнал "Правобережжя".
1999 - 2000. 20-хвилинний щотижневий тележурнал пропагує найбільш успішні приклади захисту громадянських прав за допомогою НДО або коаліцій НДО з участю ЗМІ і депутатів різних рівнів. У журналі працює юрист, є "гаряча лінія". На основі сюжетів тележурналу створено 3 фільми циклу "Прошу захисту", які демонструвалися по 26 телеканалах України. ( У 1999 році проект отримав підтримку від Консорціуму "Верховенство права" та Агентства Міжнародного Розвитку США).

6. Школа тренінгів для лідерів НДО та журналістів "НДО+ЗМІ заради захисту прав громадян"
1999 - 2000. Спільна програма з Асоціацією журналістів "Південь". (У 1999 році проект отримав підтримку від Консорціуму "Верховенство права" та Агентства Міжнародного Розвитку США).


7. Громадська студентська соціально-правова консультація для малоімущих.
1999 - 2000. Здійснюється спільно із соціально-правовим факультетом Херсонського педагогічного університету.
8. Проект "Клуб "Нова сім'я".
1998 - 2000: - координаційний центр обміну безкоштовними послугами людей похилого віку та молоді; - інформаційно-довідкова служба для людей похилого віку, інвалідів, сиріт, багатодітних сімей; - безкоштовна юридична та правова допомога малоімущим; - центр стажування для студентів-юристів та студентів-психологів; - школа громадських правозахисників; - школа догляду за людьми похилого віку; - клуб зустрічей з цікавими людьми; - телевізійний фільм "Нова сім"я"; - бюлетень "Нова сім"я". (У 1999 - 2000 роках проект отримав підтримку від Каунтерпарт Альянс та Агентства Міжнародного Розвитку США).
9. Проект "Допомога вуличним дітям".
1998 - 2000. Правова, соціальна, матеріальна допомога. Правова просвіта. Створення першої в Україні організації бездомних підлітків.
10. Проект "Банк потрібних речей".
1990 - 2000. Збирання у населення одягу, предметів побуту, книг і роздача малозабезпеченим громадянам. В рамках проекту - Банк дитячого одягу, куди мами здають речі, з яких дитина виросла, і обмінюють їх на більші. Фонд залучає також гуманітарну допомогу від міжнародних організацій.

11. Проект "Едвокасі для НДО". 2000.
Підтримується Міжнародним Фондом Чарльза Стюарта Мотта.