This version of the page http://www.fcnyva.te.ua/news.php?readmore=217 (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2009-04-18. The original page over time could change.
Офіційний сайт ФК "Нива" Тернопіль - Новини: З оптимізмом на «канікули»!
З оптимізмом на «канікули»!

Після перемоги над лідером нашої групи тернопільська «Нива» значно покращила свої шанси щодо виходу до першої ліги. У 2008 році залишалося зіграти ще один матч проти київського ЦСКА, не менш важливий, ніж попередній. У першому колі суперники вже зустрічалися у Києві, тоді ЦСКА так і не зміг розпечатати ворота Юрія Паньківа. Але і «нивівцям», які більше зосереджувалися на обороні власних воріт, також не пощастило відзначитися того дня.

“Нива” (Тернопіль) – “ЦСКА” (Київ) – 1:0 (0:0).
26 листопада. 13:00. Міський стадіон. 1000 глядачів. 0 градусів.
Оцінка поля:
3.
Судді:
О. Бондар, Н. Алєксахіна, А. Скрипка, А. Мотика.
Делегат ФФУ: В. Сушко.
Тернопіль: Вірковський, Дурай-к, Первак, Путраш, Лукашук, Ворона (Лівіцький, 65), Суспіцин (Сокіл, 86), Ніканович (Біскуп, 84), Теплий, Товкацький (Розман, 72), Малий (Саркіс, 75).
Київ: Михайлов, Шегда, Мальцев, Васільєв-к, Сухомлинов, Черніков, Бардаченко (Іванченко, 85), Нестеров, Роєв, Білоусов, Верхов.
Гол: Товкацький, 51.
Попередження: Первак, 29; Ніканович, 53; – Нестеров, 13; Верхов, 31, 59; Черніков, 8, 44.
Вилучення: Дурай, 59; – Черніков, 44; Верхов, 59.

Передісторія

Команда заснована в 1934 р. і є одною з найстарших у країні. Упродовж своєї багаторічної історії футбольний клуб неодноразово змінював свою назву. У 1934-1946, 1948-1953 – "Дом офицеров", 1947, 1954-1956 – ОДО, 1957 – ОСК, 1957-1959 – СКВО, в 1972 – команда м. Чернігова, 1973-1976 – СК "Чернигов", 1960-1971, 1976-1992 – СКА, в 1992 – ВС "Орияна", 1993-1994 – ЦСК ВСУ. З 1994 року має сучасну назву ЦСКА.
Серед гравців, які виступали за київських армійців, є дуже багато відомих імен: Беженар, Ващук, Евтушок, Ковалів, Леоненко, Мізін, Реву, Цихмейструк, Шкапенко, Шовковський і багато інших. Серед тренерів можна відзначити Бессонова, Литовченко, Фоменко, Кузнєцова, Чанова і Лозинського
У всесоюзних змаганнях армійці з невеликими перервами беруть участь з 1946-го року і, побувавши, практично, на всіх рівнях складної ієрархічної системи союзного чемпіонату, так жодного разу не зіграли у вищому дивізіоні СРСР. Найбільш близькі до цього кияни були у другій половині 60-их років, коли грали у другій групі класу «А». Тоді треба було зайняти перше місце у своїй підгрупі, а потім виграти фінальний турнір. У 1966 р. СКА фінішував другим, пропустивши вперед луганську «Зорю», а в наступному чемпіонаті армійці перемогли у своїй підгрупі, але у фінальній частині виявилися слабкішими за кіровоградське «Динамо» і карагандинського «Шахтаря».
В останньому чемпіонаті СРСР київський СКА зайняв 21-е місце в першій зоні другої ліги. За радянський період команда п'ять разів ставала чемпіоном УРСР (1949, 1951, 1967, 1980, 1983), хоча в ті роки це чемпіонство означало, що СКА став кращим серед українських команд у нижчих дивізіонах, в 1976-му році армійці були володарем Кубка УРСР, в 1989 – чемпіоном УРСР серед колективів фізкультури, а в кубку СРСР варто відзначити вихід у півфінал у 1952 році, де київський ДО поступився московському «Спартаку».
Дебют у чемпіонатах незалежної України ознаменувався затяжним падінням команди. У 1992 році СКА зайняв останнє місце у своїй підгрупі в першій лізі, а в наступному сезоні
спікірували ще нижче, виявившись на останньому місці вже в другій лізі, змінивши назву на ВС «Оріяна», а потім – ЦСЬК ВСУ. У 1993/94 рр. армійці зайняли 11-те місце в перехідній, а 1995/96 рр. здобули право на підвищення у класі.
У вищому дивізіоні армійці зірок з піднебіння не хапали: вище досягнення – 6-е місце в сезоні-2001/02 під керівництвом Михайла Фоменка, зате в кубку України їм двічі вдалося зіграти у фіналі, де поступалися з однаковим рахунком 1:2 київському «Динамо» (1997/98) і донецькому «Шахтареві» (2000/01). З наступного сезону команду перейменовано на «Арсенал», а під старою назвою продовжила виступи у першій лізі друга армійська команда. Після вкрай невдалого виступу у 2007/2008 рр. «ЦСКА» зайняв передостанню сходинку у турнірній таблиці і вимушений був залишити першу лігу.

Історія протистоянь
1995/1996
“Нива” – ЦСКА – 1:0
Гол: Яворський, (38).
ЦСКА – “Нива” – 1:1
Голи: Волосянко, (14) – А. Капанадзе, (26).

«Нива» – ЦСКА 1:2
Голи: Дем’янчук, (36) – Олійник, (12), Галицький, (18).

1999/2000
«Нива» – ЦСКА – 2:2
Голи: Мусолітин, (41, пен.), Аненков, (48) – Кайдарашвілі, (55, 88).

2000/2001
ЦСКА – «Нива» – 3:1
Голи: Мусолітин, (8, 18), Ткаченко, (20) – 3:1 Мазур, (33).
«Нива» – ЦСКА – 1:3
Голи: Т. Капанадзе, (63) – Костишин, (5, 78), Закарлюка, (50).

2001/2002
ЦСКА – «Нива» – 2:0
Голи: Тамаді, (7), Дитковський, (20).
«Нива» – ЦСКА – 0:2
Голи: Кривошиєнко, (36), Пахолюк, (83, пен.).

2008/2009
ЦСКА – «Нива» – 0:0

До матчу

Останнім часом кияни перебувають, відверто кажучи, в незадовільній формі. Програш «Бастіону», а потім і «Дніпру» – основному конкуренту у боротьбі за право на підвищення у класі – суттєво похитнув можливості армійців щодо здобуття путівки до першої ліги. А наступна несподівана поразка від аутсайдера групи щасливівської «Княжої-2» взагалі залишила «ЦСКА» лише теоретичні шанси на здобуття першого місця. Гра з тернополянами була для киян останнім «форпостом», залишивши який можна було розпрощатися із надіями щодо виходу до вищого дивізіону.
Натомість «нивівці», окрилені виїзною перемогою на черкащанами, знаходилися у емоційному підйомі й останню гру перед «зимовими канікулами», тим паче у рідних стінах, розраховували завершити на «мажорній ноті».
Віктор Ряшко випускає на гру аналогічний попередньому матчу склад. Микола Вірковський – у воротах. Захист – Тарас Дурай з Віталієм Перваком у центрі, праворуч – Володимир Лукашук, ліворуч Юрій Путраш. Андрій Ніканович та Олег Теплий – у центрі півоборони, на флангах – Дмитро Суспіцин та Анатолій Ворона. Василь Товкацький та Павло Малий – у нападі.

Перебіг подій
Перший тайм
1’ – Лукашук довгою навісною передачею відповідає на ривок Товкацького правим флангом. Форвард «Ниви» у боротьбі за м’яч із Мальцевим заробляє кутовий. Ворона виконує стандарт. М’яч після кількох рикошетів опиняється у Теплого, який б’є із незручної позиції. Вище воріт.
6’ – Атака гостей правим флангом. Шегда наважується на удар з 26 метрів. Дурай відбиває м’яч.
9’ – Шегда з глибини поля довгою передачею виводить Верхова «на побачення» із голкіпером «Ниви». Вірковський вчасно виходить з воріт і забирає м’яч з під ніг «армійця».
12’ – Удар Чернікова з далекої відстані. Дурай перехоплює та виносить м’яч із власної штрафної зони.
14’ – Навіс у виконанні Лукашука у штрафну зону. Михайлов впевнено забирає м’яч.
20’ – Кутовий для господарів. М’яч після навісу Ворони вибиває Мальцев за межі штрафного майданчика. Ніканович, не дозволяючи шкіряній кулі торкнутися землі, б’є зльоту. Вище воріт.
30’ – Удар зі штрафного у виконанні Верхова. М’яч влучає у стінку та залишає межі штрафної зони.
33’ – Гості «зносять» Ворону за кілька метрів до власного штрафного майданчика. Штрафний. Дурай б’є низом у правий від Мальцева кут воріт. Неточно.
41’ – Після небезпечного відскоку м’яча від Дурая Нестеров з кількох метрів не влучає у площину воріт Вірковського.
43’ – Черніков грубо збиває Суспіцина у центрі поля і отримує другий “гірчичник”. Як наслідок – вилучення «армійця».
45+1’ – Кінець першого тайму.

Другий тайм
50’ – Кутовий з правого флангу виконує Ворона. Верхов головою виносить за межі штрафного майданчика м’яч, який потрапляє до Суспіцин. Півзахисник «Ниви» наносить потужний удар по воротах гостей. Вище воріт.
51’ – Товкацький в центрі поля відбирає м’яч у суперника і віддає назад на Первака, який відразу довгою передачею знаходить попереду Суспіцина. Суспіцин зміщується у центр і віддає пас у розріз поміж двох захисників ЦСКА Товкацькому, який стрімко підключився до атаки своїх колег. Форвард «Ниви» вискакує віч-на-віч із воротарем гостей, якого обіграє на ривку та відправляє м’яч у порожні ворота! ГО-О-О-О-ООЛ!!!
58’ – Удар Малого з меж штрафного майданчика блокують захисники ЦСКА.
59’ – За відверту штовханину арбітр вилучає відразу двох гравців: Дурая та Верхова.
63’ – Сухомлинов довгою навісною передачею знаходить на дальній стійці Бардаченка, який зльоту потужно б’є у нижній ближній кут. Вірковський рятує команду, ногою вибиваючи м’яч на кутовий.
74’ – Путраш обіграє на власній половині поля Бардаченка, переходить центр поля і віддає на Розмана. Розман, у свою чергу, грає із Путрашем у стінку й, увірвавшись до штрафної зони, потужно б’є по воротах суперника. Мальцев у останню мить встигає підставити ногу і м’яч, змінивши траєкторію, летить повз ворота.
74’ – Ніканович після розіграшу кутового потужно б’є з 23 метрів. Трохи вище воріт.
79’ – Розман б’є головою після подачі кутового. Неточно.
86’ – Лукашук виводить Суспіцина зліва один-на-один із воротарем ЦСКА. Суспіцин б’є з 10 метрів у верхній ближній кут воріт. Штанга!
89’ – Удар Лукашука з 20 метрів. Мимо воріт.