NB!

…Бережіть «одиницю»
Фоторепортаж

В Українському домі втретє проходить «Великий скульптурний салон»
Приєднуйтесь

Підтримайте ініціативу донецьких студентів
  • Редакція
  • Реклама
  • Передплата
  • Контакти
  • Вакансії
ЩОДЕННА
ВСЕУКРАЇНСЬКА
ГАЗЕТА
№229, вівторок, 16 грудня 2008

   понеділок, 9 березня 2009 року.    

Користувачам
Зареєструватися
Вхід
Поточний номер
1-а ШПАЛЬТА
ДЕНЬ УКРАЇНИ
ДЕНЬ ПЛАНЕТИ
ПОДРОБИЦI
ЕКОНОМIКА
СУСПIЛЬСТВО
СВIТОВI ДИСКУСIЇ
ТАЙМ-АУТ

Сторінка головного редактора

Головні теми

Фотоконкурс "Дня"

Бібліотека "Дня"

Острозький клуб

Гості "Дня"

Фоторепортаж "Дня"

Віртуальний музей

ТОП-"net"

Україна і світ

Потрібна допомога

Приєднуйтесь

  Пошук
  Архів "Дня" з 1.06.1997 р.
грудень 2008
Пн
1
8
15
22
29
Вт
2
9
16
23
30
Ср
3
10
17
24
31
Чт
4
11
18
25
Пт
5
12
19
26
Сб
6
13
20
27
Нд
7
14
21
28
Попередні місяці
Рік: Місяць:
  Опитування
На чому ви заощаджуєте?












результатиархів опитувань
  Прогноз погоди
  Курси валют
Офіційний курс гривні щодо іноземних валют на 06.03.09
100 доларів США 770.0000
100 євро 966.7350
10 рублів Росії 2.1455
     
 
 
Російською
English
ДЕНЬ УКРАЇНИ
  версія для друку

«Чорнобильські» закони є — грошей немає


  Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День»


У неділю, в День ліквідатора, в Житомирі посадовці та представники громадськості, деякі «чорнобильці» й вдови тих із них, хто вже пішов із життя, за звичним ритуалом поклали квіти до місць і пам’ятників, пов’язаних із ліквідацією найбільшої катастрофи століття. Звучали гарні слова про подвиг людей, які рятували Україну. І тільки іноді хтось згадував, що суди завалені позовами цих людей та інших постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи стосовно невиплати в повних обсягах обумовлених законодавством соціальних гарантій. Згідно з даними, наведеними у зверненні Житомирської обласної ради до Верховної Ради і Кабінету Міністрів України, на розгляді у судах знаходиться майже 50 тис. справ на загальну суму близько 550 млн. грн. У цю цифру важко повірити, але вона визнана офіційно і стосується насамперед (але не тільки) тих виплат, що, у відповідності із Законом «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» мають «прив’язку» до встановленого також законом розміру мінімальної заробітної плати, але постановами Кабміну коригуються до вельми скромних сум. Уже є велика кількість рішень на користь громадян, які позивалися, — за інформацією, що надав «Дню» заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту Житомирської облдержадміністрації Сергій Собчук, їхнє число сягнуло майже 11 тисяч на суму більше ніж 164 млн. грн. (Раніше суди як правило відмовляли ліквідаторам та іншим потерпілим. — В.К.). Причому у 2005—2007 роках державною виконавчою службою було стягнуто близько 8 млн. грн., а у 2008 році більше 11 млн. грн. на користь громадян, які виграли процеси.

Хоча є й інший бік — органи соцзахисту ведуть зустрічну судову боротьбу. На початок грудня загальна сума заборгованості з «чорнобильських» виплат перевищувала 92 млн. грн., і це стосувалося головним чином компенсацій за втрачене майно тим, хто залишив свої домівки в забруднених радіацією районах. Щоб забезпечити стягнення відсуджених сум, виконавча служба накладає арешти на рахунки місцевих управлінь праці та соціального захисту, підприємств організацій та установ. Але, розповів «Дню» голова відділення Українського національного фонду інвалідів Чорнобиля по Житомирській області Віктор Яриновський, гроші отримали ті «чорнобильці», хто подав позови раніше, а останнім часом ці виплати призупинені. До речі, аналогічна ситуація складається з виплатами на оздоровлення згідно з Законом «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», — там число скарг до судів перевищило 28 тисяч на загальну суму 114 млн. грн. Зі слів начальника відділу згаданого Головного управління праці та соціального захисту Житомирської облдержадміністрації Лариси Алексієнко, місцеві органи соцзахисту не можуть забезпечити виплати за позовами, оскільки ні в Держбюджеті на 2008 рік, ні в проекті основного фінансового закону країни на 2009 рік, розміщеного на сайті Мінфіну, виділення грошей на дані цілі не передбачені. І С.Собчук, і Л.Алексієнко вважають: якщо існує закон, то він має виконуватися, і ті види соціальних гарантій, які держава зараз не в змозі забезпечити, необхідно визнати державним боргом і на його погашення щорічно передбачати кошти в державному бюджеті.

Питання в іншому — чи дослухаються до них наші законодавці та урядовці? Бо, хизуючись своєю турботою про ті чи інші категорії наших співгромадян, вони спочатку закладають у закони певні гарантії, але потім законами про Державний бюджет або іншими документами фактично їх скасовують. Що це, як не офіційне лицемірство?

№229, вівторок, 16 грудня 2008

версія для друку

Інші матеріали цієї шпальти:

  • У пошуках справжнього
  • Україні потрібен... «Кличко»
  • Коротко / УКРАЇНА

Коментарі читачів:

Ви не авторизовані!

На сайті публікуються коментарі тільки від зареєстрованих користувачів. Будь ласка, введіть свої реєстраційні дані.

Якщо Ви ще не є зареєстрованим користувачем, будь, ласка, зареєструйтеся тут.

Логін:

Пароль:

 
 
Російською
English