This version of the page http://www.khmelnytsky.com/ stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2009-02-21. The original page over time could change.
Хмельницька міська Рада та виконавчий комітет | Головна сторінка

 

 


Пошук

Служба безпеки України

Хмельницька обласна рада

Хмельницька обласна
державна адміністрація

Написати листа міському голові

Архів новин

Останні новини та оголошення

Прийди, Весно Красна…
22 лютого відбудеться свято "Прийди, Весно Красна, засяй нам сонечко ясно!"
Місцем проведення свята обрано парк культури та відпочинку ім. М.Чекмана.
Триватиме свято від 12.00 до 20.00 год.

19 лютого 2009 року
четвер

Новини з Комітету поріднених міст
Днями завершився дружній візит групи школярів СЗОШ № 15, яких супроводжувала  вчителька Ірина Рудницька, у місто Шяуляй (Литва). Майже тиждень наші учні знайомилися з життям і навчанням своїх однолітків з школи-партнера в нашому порідненому литовському місті. Особливо урочистою пройшла зустріч з мером Генадіюсом Мікшісом. Хмельничанам була також запропонована велика культурна програма з відвіданням знаменитої Гори Хрестів. Візит відповідь шяуляйців у Хмельницьку СЗОШ № 15 очікується у травні 2009 року.

Міжнародний день рідної мови відзначили в Народному Домі
Правлінням Хмельницького міського Товариства української мови „Просвіта” імені Тараса Шевченка спільно з управлінням освіти Хмельницької міської ради проведено заходи з нагоди Міжнародного Дня рідної мови та 20-ліття заснування в Україні Товариства української мови ім.Т.Шевченка, однією з основних ланок якого і до сьогодні є Товариство „Просвіта” міста Хмельницького. У читальні Народного Дому "Просвіти" діє виставка "У чужому слові людина чужа собі", з якою вже ознайомилися вчителі шкіл № 25 та № 22 обласного центру.

У комунальних будівельників новий керівник
Директором комунального підприємства “Хмельницькбудзамовник” відповідно до розпорядження міського голови призначено Скочеляса Аркадія Олександровича. Аркадій Скочеляс народився 1975 року на Городоччині. В Одеській державній академії будівництва та архітектури здобув кваліфікацію інженера-будівельника промислового та цивільного будівництва. Із 1998 року розпочав трудову діяльність за фахом у будівельній галузі міста Хмельницького. Від 2002 року працює на підприємстві “Хмельницькбудзамовник”. До призначення директором обійняв посаду головного інженера комунального підприємства. Новопризначеного директора підприємства "Хмельницькбудзамовник" керівникам виконавчих органів міської ради представив міський голова Сергій Мельник під час щотижневої виробничої наради.

Стартував Перший хокейний…
Сьогодні стартував Перший чемпіонат міста Хмельницького з хокею із шайбою. Спортивний турнір урочисто відкрили Хмельницький міський голова Сергій Мельник, віце-президент Федерації хокею України В'ячеслав Завальнюк, голова Федерації хокею Хмельницької області Сергій Мандзій, голова комітету з фізичної культури та спорту міської ради Валерій Вешко. У перший день змагань відбулося два поєдинки: "Льодовий період" переграв "Атріум" з рахунком 6:2, а "Ротор" доказав свою значну перевагу над "Ладою" – 12:3. Щоденно відбуватиметься по дві гри. Чемпіонат завершиться 22 лютого фінальним поєдинком. Переможці отримають кубки від міської влади.

18 лютого 2009 року
середа

У рамках прямої телефонної лінії "Міська влада відповідає" на дзвінки хмельничан відповів міський голова Сергій Мельник
Протягом години телефонного спілкування жителі міста порушили перед його очільникам широкий спектр питань, які стосувались проблем утримання житлових будинків, оптимізації режиму роботи міського комунального транспорту, облаштування пішохідних переходів, ремонту доріг та дворових територій, освітлення вулиць, покращення житлових умов, поліпшення санітарного стану міста, тощо. Зокрема, мешканці Львівського шосе, 18 висловлювали стурбованість будівництвом, яке ведеться поруч із їх будинком і створює їм чимало незручностей. Сергій Іванович запевнив, що для з'ясування законності зазначеного будівництва направить спеціальну комісію, і запевнив, що сьогодні міська влада не надає жодного дозволу на будівництво без погодження із мешканцями навколишніх будинків.

Міські депутати проаналізували виконання доручень виборців і роботу відділу Державтоінспекції
Сьогодні в сесійній залі відбувся традиційний депутатський день. Головував на цьому заході міський голова Сергій Іванович Мельник. До плану проведення депутатського дня внесено питання: 1. Про виконання доручень виборців за 2008 рік. 2. Про роботу міського відділу ДАІ щодо реалізації вимог Закону України "Про дорожній рух" з внесеними змінами від 24.09.2008 р.

10-й відкритий міський шаховий Меморіал Анатолія Сургунда розпочався
Міський голова Сергій Мельник та його заступник Віктор Байдич взяли участь в урочистому відкритті 10-го відкритого Меморіалу з шахів пам'яті колишнього голови Хмельницького міськвиконкому (1973-1980рр.), першого заступника голови облвиконкому, кандидата економічних наук, члена Правління Спілки економістів України (м.Київ), академіка Міжнародної Академії інформатизації при ООН (м.Москва), палкого прихильника шахової гри, постійного учасника регіональних та міжнародних змагань з шахів Анатолія Станіславовича Сургунда.

17 лютого 2009 року
вівторок

Перший чемпіонат міста з хокею – перший крок до відродження у Хмельницькому спорту справжніх чоловіків
19 лютого о 12.00 на ковзанці "Льодовий період", в парку ім.І.Франка (навпроти міського стадіону "Поділля"), відбудеться урочисте відкриття Першого чемпіонату міста Хмельницького з хокею із шайбою. Чемпіонат, організований новоствореною Федерацією хокею Хмельницької області за сприяння Хмельницького міського голови Сергія Мельника, проводитиметься від 19 до 22 лютого. Для участі у ньому зареєструвались 4 аматорські команди хмельничан: "Ротор", "Атріум", "Льодовий період", четверта команда шанувальників найпопулярнішого зимового виду спорту ще визначається зі своєю назвою.

Свято закоханих відзначили у військовій частині
До дня Святого Валентина міським Центром соціальної допомоги молоді у військовій частині А - 0553 проведений святковий захід, під час якого волонтери Студентської Соціальної Служби поставили сценку "Сватання на селі". Виступили запрошені на захід хмельницькі виконавці: ансамбль бального танцю "Вікторія" Хмельницького національного університету, зразковий хореографічний ансамбль "Спалах", скрипаль Антон Вараниця, Ольга Новожен та Людмила Нитичук фіналістка 10-го телепроекту "Шанс".

Вшанували жінок-афганців
У дні відзначення 20-ої річниці виведення обмеженого контингенту радянських військ із Афганістану жінок, які були учасницями бойових дій тієї війні, вшанували в управлінні у справах сім’ї та молоді. Від міської влади із пам'ятною датою учасниць заходу привітала начальник управління у справах сім’ї та молоді міської ради Тетяна Власюк, вона вручила гостям квіти та подарунки. Участь в зустрічі взяв голова міської спілки ветеранів Афганістану Юрій Випірайленко. Жінок-героїнь привітати також курсанти Академії Державної Прикордонної служби України.

16 лютого 2009 року
понеділок

Воїнів-інтернаціоналістів вшанувала міська влада
15 лютого в обласному центрі відбулися урочистості з нагоди 20-ї річниці виведення військ з Афганістану та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Пам'ятний захід організувала Хмельницька міська спілка ветеранів Афганістану. Урочистості розпочалися в міському будинку культури. Присутніх воїнів-інтернаціоналістів привітав міський голова Сергій Мельник. Від міської ради він вручив грамоти і цінні подарунки тим, хто пройшов нелегкими дорогами локальних воєн.
Фоторепортаж з Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 20-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан

Зміни до закону
В умовах сьогоднішньої непростої економічної ситуації особливої актуальності набуває питання зайнятості населення. Особливу увагу потрібно звернути на зміни, які були внесені до деяких   законів України. 13 січня 2009 року набув чинності Закон України від 25.12.2008 р. №799-VI «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення». Закон розроблено з метою забезпечення збереження кадрового потенціалу підприємств, недопущення зростання рівня безробіття та забезпечення соціальних гарантій громадянам. Ним передбачено створення ефективного механізму підтримки працівників, які опинилися під загрозою вивільнення, та визначення джерел для покриття дефіциту бюджету Фонду у 2009-2010 роках.

Закохані студенти складали "Іспит Амура"
Напередодні Дня Святого Валентина управління у справах сім’ї та молоді міської ради спільно з Молодіжним виконавчим комітетом організовували та провели в приміщенні спортивно-оздовчого клубу "СВ" конкурсно-розважальну програму "Іспит Амура", в якій взяли участь студенти вищих навчальних закладів міста. Святковою програмою для студентських пар було передбачено безліч різноманітних конкурсів, під час яких почуття закоханих пройшли справжнє випробовування. Переможці конкурсу - краща пара, яку за підсумками конкурсу визначило авторитетне журі, виборола головний подарунок - романтичну вечерю на двох.

Гендерні стереотипи. Міф чи реальність?
13 лютого в приміщенні міського Центру "Родинний дім" відбувся круглий стіл на тему "Реалізація гендерної політики на місцевому рівні: проблеми захисту прав та свобод жінки" за участтю лідерів жіночих громадських організацій та жінок-депутатів. За повідомленням заступника директора міського Центру Людмила Терпяк організаторами проведення виступили міський Центр роботи з сім`ями, жінками та дітьми "Родинний дім" спільно з Хмельницькою районною асоціацією "Світанок".

13 лютого 2009 року
п'ятниця

Оголошення
На виконання розпорядження міського голови Сергія Мельника від 11лютого 2009 року №31-р "Про перекриття Старокостянтинівського шосе" повідомляємо, що в зв'язку з проведенням робіт з поточного ремонту зелених насаджень на Старокостянтинівському шосе, в суботу, 14 лютого від 8.00 год. до 16 год. буде перекрито Старокостянтинівське шосе (від вул. Водопровідної).

Вшанували живих, пом'янули полеглих
Сьогодні в сесійній залі обласної ради відбулася зустріч воїнів – інтернаціоналістів, членів сімей загиблих з очільниками обласної та міської влади. Захід проводився з нагоди 20-ї річниці виведення військ з Афганістану.
На цьому заході міську владу представляв секретар міської ради Валерій Лесков. Валерій Олександрович сам пройшов бойовими дорогами далекого Афганістану. Звертаючись до бойових побратимів, він, зокрема, сказав: "Трагічне ХХ століття залишило в серцях поколінь пекучий біль утрат, а на обличчі землі – рани від жорстоких війн. У різні часи нашим воїнам довелося пройти нелегкими солдатськими шляхами багатьох країн світу. Не став виключенням і Афганістан.

Міський голова Сергій Мельник підписав розпорядження про введення в дію карантинних заходів з попередження епідемії грипу
Розглянувши подання головного державного санітарного лікаря міста від 13.02.09р. №423 щодо наростання епідемічного процесу розповсюдження грипу та інших респіраторно-вірусних інфекцій серед населення міста, приближення показників захворюваності до показників епідемічного порогу, враховуючи, що станом на 13.02.2009 року відзначається підвищення питомої ваги школярів серед хворих дітей (32,4 %) та з метою попередження подальшого росту захворюваності грипом та гострими респіраторно-вірусними інфекціями серед населення міста:

"Афганістан - країна смутку й болю"- очима юних художників
12 лютого в приміщенні Хмельницької дитячої школи пройшло відкриття міського конкурсу-виставки дитячої художньої творчості "Афганістан - країна смутку й болю". Конкурс – виставка проходить в рамках заходів, присвячених 20-річчю від дня виведення військ колишнього СРСР з республіки Афганістан. Засновниками та організаторами виставки-конкурсу виступили управління культури і туризму Хмельницької міської ради та міська спілка ветеранів війни в Афганістані. Конкурс має на меті: вшанування пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, які загинули під час бойових дій на території Афганістану; патріотичне виховання учнів шкіл естетичного виховання, розвиток художніх здібностей та підтримка молодих талантів, залучення підростаючого покоління до участі у мистецьких заходах міста.

Наші консультації: "Мінімальна заробітна плата… Яка вона нині?"
Останнім часом багато хмельничан цікавляться питаннями щодо розмірів зарплат, своєчасності їхніх виплат, індексації грошових доходів… Ці питання ми переадресували начальникові управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради Слов'яну Воронецькому. Сьогодні знайомимо хмельничан із відповідями на деякі запитання.

Міська влада і громада міста – інформація про розгляд звернень громадян за січень
          За інформацією отриманою від завідувача відділу роботи із зверненнями громадян Олександра Клімчука, за січень поточного року відділом роботи із зверненнями громадян зареєстровано та опрацьовано 960 звернень, що на 800 звернень (45,5 %) менше, ніж за аналогічний період минулого року . З них – 768 письмових звернень, що на 49% (738 звернень) менше, ніж за січень 2008 року. 192 хмельничан побувало на особистих прийомах у керівників міста, що на 24,4% (62 звернення) менше, ніж за аналогічний період минулого року. Зменшення, здебільшого, відбулося за рахунок скорочення надходження звернень, які стосувалися питань землекористування, соціального захисту, пенсійного забезпечення, надання матеріальної допомоги та будівництва (менше на 684 звернення, що становить 51,3%).

Віддали шану живим, згадали полеглих
У клубі Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького відбулись урочистості з нагоди 20-ї річниці виведення військ з Афганістану та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Участь у заході взяли офіцери, викладачі та курсанти навчального закладу, воїни-інтернаціоналісти, представники Хмельницької міської та обласної влади. Від імені міської ради, виконавчого комітету до учасників зібрання звернувся секретар міської ради Валерій Лесков. Він, зокрема, сказав, що йому, як людині, яка сама пройшла крізь горнило війни в Афганістані, близький та знайомий біль її учасників, відомі і теперішні проблеми воїнів-інтернаціоналістів. Валерій Олександрович поінформував присутніх про ту підтримку, яку надає міська влада учасникам бойових дій та сім'ям загиблих, запевнив, що  і надалі їм приділятиметься максимум уваги.

Виконавчий комітет розглянув нагальні питання, ухвалив важливі рішення
На своєму черговому засіданні, яке пройшло під головуванням міського голови Сергія Мельника, члени виконкому розглянули 45 питань порядку денного, прийняли відповідні рішення з нагальних питань різних напрямків роботи міської влади. Зокрема, вирішили внести на розгляд сесії міської ради пропозицію про надання сім'ям загиблих учасників бойових дій в Афганістані та інших локальних війнах додаткову пільгу - 25 % понад розмір пільги, встановленої Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту", на оплату житлово-комунальних послуг у 2009 році. За умови, якщо депутати міської ради підтримають це рішення, 17 сімей зазначеної категорії матимуть пільгу на оплату комунальних послуг в розмірі 75%.

12 лютого 2009 року
четвер

Відбудеться черговий депутатський день
Згідно з планом роботи Хмельницької міської ради на перше півріччя 2009 року 18 лютого о 10.00 в залі засідань міської ради відбудеться черговий інформаційний депутатський день. Передбачається розглянути наступні питання: - про виконання доручень виборців за 2008 рік; - про роботу міського відділу ДАІ щодо реалізації вимог Закону України “Про дорожній рух” з внесеними змінами від 24.09.2008 р.

Нове призначення
Відповідно до розпорядження міського голови директором міського комунального підприємства по утриманню нежитлових приміщень призначено Мельника Володимира Івановича. Володимир Мельник народився 1956 року в селі Майдан Летичівського району Хмельницької області. Вищу освіту здобув по закінченні Кам’янець-Подільського сільськогосподарського інституту. Від 1983 року пройшов значний трудовий шлях, обіймаючи  відповідальні посади в Летичівському районному об’єднанні “Сільгосптехніка”, на підприємстві по виробничо-технічному обслуговуванню сільського господарства “Агропромтехніка”, Летичівському відкритому акціонерному товаристві “Сатурн”, Хмельницькій філії НАК “Украгролізінг”. Певний період очолював Летичівську районну державну адміністрацію.

11 лютого 2009 року
середа

Енергоносії дорожчають… Бережімо електроенергію
Енергетична криза спричинила значне подорожчання енергоносіїв, зокрема, й електричної енергії. Хмельничани, як і всі українці, почали задумуватись над тим, яким чином можна заощадити на енергоносіях, як платити менше, не позбавляючи себе комфорту, властивому сучасній цивілізації. Не дивно, що свої погляди ми спрямували на ринок електротоварів, насамперед, енергоощадних електричних ламп. Благо, сьогодні на ринку цієї продукції пропозицій вистачає. Навіть більше, точиться запекла конкурентна боротьба між виробниками електролампочок. Останнім часом значно загострилось протистояння між виробниками ламп розжарювання та енергозберігаючих, або люмінесцентних ламп.

Співпраця між порідненими містами поглиблюється та деталізується
10 лютого в місті Хмельницькому з короткотерміновим робочим візитом перебувала делегація молдовського міста Белць, з яким наш обласний центр пов'язують давні ділові та дружні зв'язки, що помітно активізувались впродовж останніх років. У складі делегації - директор об'єднання ринків міста Белць Михайло Коржанівський і начальник фінансово-економічного управління при мерії міста Марина Бацан. Візит відбувався на прохання молдовської сторони, яку зацікавив досвід нашого міста в отриманні ринкового збору та практика функціонування хмельницьких ринків. Делегація із порідненого молдовського міста ознайомилась із роботою ринків обласного центру, вивчила досвід із залучення ринкового збору, де у нас, за словами заступника міського голови Ірини Ковальчук, досягнуто значної позитивної динаміки, більш детально ознайомилась з практикою налагодження співпраці між міською владою, суб'єктами підприємницької діяльності та асоціацією ринків.

Знайдемо роботу разом!
Відомо, як непросто сьогодні знайти достойну роботу. Окремі підприємства скорочують робочі місця, переводять працівників на неповний робочий тиждень… За таких умов будь-яка допомога людям, що шукають для себе місце праці, видається суттєвою. За повідомленням заступника директора міського центру "Родинний дім" Людмили Терпяк 10 лютого 2009 р. у Хмельницькому міському Центрі зайнятості в рамках семінару "Техніка пошуку роботи" психолог МЦ "Родинний дім" Аліна Шитікова провела для жінок, які шукають роботу, тренінгові заняття "Формування комунікативних навичок". 30 жінок різного віку в ігровій формі опановували навички спілкування, якими має володіти жінка, яка шукає роботу.

Комунальні підприємства звітують про фінансово-господарську діяльність за минулий рік
Від сьогодні у зеленій залі міської ради під головуванням заступника міського голови Ірини Ковальчук проводяться засідання комісії з розгляду питань фінансово-господарської діяльності підприємств, бюджетних установ та організацій, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Хмельницького. Засідання комісії відбувається відповідно до рішення виконавчого комітету від 12.04.2007 № 349. Під час їх проведення розглядаються результати діяльності підприємств та організацій за 2008 рік, обговорюються досягнення, проблемні питання їх роботи, надаються рекомендації стосовно покращення подальшої діяльності.

10 лютого 2009 року
вівторок

Пілотні проекти з надання безоплатної правової допомоги в місті Хмельницькому впроваджуються і реалізуються найкраще в Україні
Днями у зеленій залі міської ради відбулася зустріч міського голови Сергія Мельника з виконавчим директором Міжнародного фонду "Відродження" Євгеном Бистрицьким, директором програми "Верховенство права" Міжнародного фонду "Відродження" Романом Романовим. Учасниками зустрічі були також начальник Головного управління юстиції у Хмельницькій області Неля Продан, керівник пілотного проекту з надання безоплатної правової допомоги в цивільних справах в місті Хмельницькому Андрій Місяць, керівник пілотного проекту з надання безоплатної правової допомоги в кримінальних справах у Хмельницькому Наталія Вагіна, директор Бюро інформації Ради Європи в Україні Олександр Павліченко, голова Регіонального відділення Асоціації міст України Петро Калинюк.

Ветеранів Афганістану провідали бойові побратими
У рамках заходів з підготовки та відзначення в місті  Хмельницькому Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 20-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан представники міської влади та міської спілки ветеранів Афганістану впродовж тижня провідують інвалідів війни та учасників бойових дій, що перебувають у лікувально-профілактичних закладах міста та за місцем їх проживання. 9 лютого секретар Хмельницької міської ради Валерій Лесков та голова Хмельницької міської спілки ветеранів Афганістану Юрій Випірайленко, які також пройшли дорогами Афганської війни, завітали до Хмельницького обласного госпіталю інвалідів та ветеранів, де зустрілися зі своїми бойовими побратимами. Валерій  Олександрович привітав воїнів-афганців з пам'ятною датою, побажав міцного здоров'я, вручив матеріальну допомогу та продовольчі набори.

Міський голова вшанував міліціонерів-афганців
Сьогодні у приміщенні управління УМВС України в Хмельницькій області відбулося вшанування працівників міліції, які брали участь у бойових діях в Афганістані та учасників бойових дій на території інших держав з нагоди 20-ї річниці виведення військ з Афганістану. У цьому заході взяв участь Хмельницький міський голова Сергій Мельник. Від імені міської громади Сергій Іванович привітав присутніх працівників міліції - учасників бойових дій, тих, хто пройшов тернистими дорогами війни, з ювілейною річницею виведення військ з Афганістану. Мер подякував ветеранам за їх життєву активність, за те, що і сьогодні вони продовжують робити все, щоб хмельничани могли спокійно жити і працювати, а також за патріотичне виховання учнівської молоді. "Приємно, що у вас збереглося почуття єдиного ліктя, активна життєва позиція", – наголосив міський голова.

Відкрито фотовиставку
9 лютого в стінах управління у справах сім’ї та молоді міської ради відкрилася персональна виставка молодого фотографа – Богдана Гуменного. На фотовиставці представлено 56 авторських робіт. З нагоди відкриття персональної фотовиставки начальник управління у справах сім’ї та молоді Тетяна Власюк вручила Богдану Гуменному Грамоту управління. Фотовиставка працює за адресою Соборна, 16 "Родинний дім" від 9.00 до 18.00 Запрошуємо відвідати виставку. Вхід вільний.

Виконавчий комітет міської ради проаналізує ситуацію з надання в місті медичної допомоги хворим із серцево-судинними захворюваннями
26 лютого цього року відбудеться розширене засідання виконкому, де планується розглянути питання "Про стан надання в місті медичної допомоги хворим із серцево-судинними захворюваннями та виконання заходів щодо реалізації Державної програми запобігання та лікування серцево-судинних і судинно-мозкових захворювань". Днями в приміщенні управління охорони здоров'я міської ради відбулося засідання робочої групи для підготовки розгляду згаданого питання на засіданні виконкому. До складу робочої групи увійшли поважні люди, справжні професіонали медичної галузі. Головою робочої групи призначено заступника міського голови Григорія Давиденка, його заступником - начальника управління охорони здоров'я Мирослава Андрейка.

9 лютого 2009 року
понеділок

Наш Шевченко
Відбулося чергове засідання правління Хмельницького міського Товариства української мови „Просвіта” ім.Т.Шевченка, на якому    затверджено заходи, присвячені 195-й річниці від дня народження Великого Кобзаря. Як повідомила відповідальний секретар Хмельницької міської „Просвіти” Тетяна Мосійчук цими заходами, зокрема, передбачено: - проведення конкурсу на кращий твір до ювілею Тараса Шевченка,  участь в якому візьмуть вчителі української мови та літератури загальноосвітніх навчальних закладів міста, а переможці  відвідають Національний Музей Тараса Шевченка в Києві;

Унікальний ювілей -- 80 років шлюбу відзначило подружжя хмельничан
Найдовше в Україні у шлюбі перебуває сім’я Грибів з Хмельницького, 8 лютого вони відзначили 80-річчя подружнього життя – так зване дубове весілля. Весільний ювілей подружня пара святкувала у родинному колі в будинку, де проживають разом із молодшою донькою, на вулиці Заводській. З пам’ятною подією у житті ювілярів прийшли привітати Хмельницький міський голова Сергій Мельник, його заступник Григорій Давиденко, колеги по роботі, представники духовенства, численні друзі, знайомі, сусіди. Міський голова від імені громади міста побажав щасливому подружжю міцного здоров’я, благополуччя та всіх земних гараздів і додав, що подружжя Грибів за тривалістю спільного життя єдине в Україні, але у них є гарний приклад для наслідування. Адже, в Азербайджані живе подружня пара (чоловікові 126 років, дружині – 116), яка прожила разом 100 років. “Отже, є до чого прагнути” – сказав на завершення Сергій Іванович. В подарунок від міської влади Іван Іванович та Неоніла Михайлівна Гриби отримали мікрохвильову піч.

У черзі на житло – понад десять з половиною тисяч хмельничан
За інформацією завідувача відділу обліку та розподілу житлової площі міської ради Анатолія Коростіля станом на 1 січня 2009 року на квартирному обліку при виконавчому комітеті перебуває 10565 сімей та одиноких громадян, у тому числі 3536, які користуються правом першочергового одержання житла (учасники бойових дій, військовослужбовці, звільнені в запас, багатодітні сім’ї, згідно з висновком лікувально-кваліфікаційної комісії та інші), 1036 громадян, які користуються правом на позачергове забезпечення житлом (інваліди війни, ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС, сім'ї загиблих, молоді фахівці та інші категорії позачерговиків).

Кого захищає управління праці та соціального захисту
Хмельничани часто звертаються до управління праці та соціального захисту населення міської ради зі своїми проблемами, питаннями та пропозиціями. Досить сказати, що за 2008 рік до управління надійшло майже 36 тисяч звернень щодо одержання різних видів соціальної допомоги. Аналіз звернень свідчить, що для мешканців обласного центру актуальними є питаннями надання одноразової матеріальної допомоги, призначення державної соціальної допомоги та субсидії, а також звернення щодо неврегульованості деяких питань у чинному законодавстві щодо певних видів соціальних виплат. Пропонуємо вашій увазі відповіді на питання, які найчастіше зустрічаються у зверненнях городян.

6 лютого 2009 року
п'ятниця

Європейський молодіжний парламент у Хмельницькому
Сьогодні у сесійній залі Хмельницької міської ради відбулася Церемонія відкриття Першої регіональної сесії Європейського молодіжного парламенту. В цій сесії беруть участь представники Міжнародної молодіжної громадської організації "Європейський молодіжний парламент – Україна". Молодих парламентаріїв привітав і побажав плідної праці заступник міського голови Віктор Байдич. Представник міської влади розповів присутнім про наш обласний центр, про роль молоді в суспільному житті, кількість молодіжних громадських організацій, діяльність молодіжного виконкому, про ті чисельні акції, що ініційовані та відбуваються за участі молодіжних громадських організацій.

Ситуація з виплатою пенсій у місті контрольована
Планове завдання з пенсійного забезпечення мешканців обласного центру за січень виконано на 116%, пенсійних виплат здійснено на суму 38 млн.720 тис. грн. Про це під час чергової виробничої наради у міського голови повідомив керівникам виконавчих органів міської ради куратор галузі соціального захисту та охорони здоров'я, заступник міського голови Григорій Давиденко. Він також поінформував, що планове завдання з надходження коштів до Пенсійного Фонду від підприємств, установ та організацій на лютий виконано вже на 104%. Розпочалася виплата пенсій за лютий.

В місті відкрито першу постійнодіючу виставку-ярмарок якісних та недорогих продуктів
Щоб жителі обласного центру та гості нашого міста в період непростої економічній ситуації мали можливість придбати якісні продовольчі товари за цінами виробника у Хмельницькому відкрито першу постійнодіючу виставку-ярмарок. Новий торговельний об'єкт облаштовано у відремонтованому за кошти міського бюджету приміщенні колишнього універсаму "Поділля", що по Львівському шосе, 14.

5 лютого 2009 року
четвер

Відділ управління міським господарством підсумував свою роботу за 2008 рік
Робота відділу управління міським господарством обумовлена статтею 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" в частині самоврядних повноважень у галузі управління об’єктами комунальної власності, а саме їх належного утримання та ефективної експлуатації .Згідно з "Положенням про відділ управління міським господарством", завдання відділу полягає в оперативному вирішенні пропозицій, заяв, скарг громадян, а також підприємств, організацій, установ міста з питань житлово-комунального, транспортного, торгівельного, побутового та іншого обслуговування, виникнення надзвичайних ситуацій.

Депутати прийняли рішення про зміни організації дорожнього руху в місті, а саме:
Відкрити двосторонній рух транспортних засобів по вул. Подільській на ділянці між вул. Кам’янецькою і вул. Шестакова зі зміною напрямку головної дороги на перехресті вул. Подільська-вул. Шестакова, заборонивши при цьому зупинку транспортних засобів з правого боку, після облаштування “кишень” по обидві сторони вул. Подільської, 10/1. Змінити напрямок одностороннього руху по вул. Проскурівського підпілля на ділянці від вул. Соборної до вул. Подільської. Ввести світлофорне регулювання на пішохідному переході по вул. Соборній в районі перетину з вул. Проскурівською...

4 лютого 2009 року
середа

Проходить засідання 23 сесії Хмельницької міської ради
Розпочала свою роботу чергова 23 сесія міської ради. Для участі у її роботі зареєструвалось 50 депутатів. Традиційно на початку засідання міський голова Сергій Мельник представив новопризначених керівників управління освіти і  управління культури та туризму. В час, відведений регламентом на виголошення заяв і звернень, заслухали депутата від фракції "Блок Юлії Тимошенко" Світлану Мельник, яка оприлюднила звернення до Президента, Прем'єр-міністра та Голови Верховної Ради України щодо ситуації навколо прийняття Верховною Радою України в першому читанні пакету антикризових законопроектів Закону України "Про місцеві податки і збори".

3 лютого 2009 року
вівторок

На телефонні звернення хмельничан відповів заступник міського голови
Сьогодні в ході чергової прямої телефонної лінії “Міська влада відповідає” на запитання хмельничан відповідав заступник міського голови Григорій Давиденко. Протягом години свої запитання, зауваження та пропозиції представнику міської влади висловили більше двадцяти додзвонювачів. Переважну більшість з них турбували питання режиму роботи міського пасажирського транспорту, ремонту та освітлення дворових територій, недоліків у роботі деяких ЖЕКів, недостатнього тепла в окремих квартирах.

"ПОНАД КРУТАМИ – ВІЧНІСТЬ У СУРМИ СУРМИТЬ"
Під такою назвою, 4 лютого о 14.00 у кінотеатрі "Планета" відбудеться захід, приурочений Дню пам’яті героїв Крут. В ході його проведення вперше в обласному центрі транслюватимуться унікальні архівні хронікально-документальні кадри, що відтворюють правдиву історію студентського загону, який виступив на захист незалежної Української Республіки.

Хмельничан та гостей міста запрошують на відкриття
5 лютого об 11.00 в приміщенні колишнього універсаму "Поділля", за адресою: Львівське шосе 14, відбудеться відкриття постійнодіючої виставки-ярмарку з продажу продовольчих товарів місцевих виробників. На виставці будуть представлені продовольчі товари підприємств-виробників нашої області, а саме: молочна продукція Віньковецького сирзаводу, м'ясо птиці та яйце куряче, м'ясоковбасні вироби, цукор, овочі та фрукти наших сільгоспвиробників. Весь асортимент продукції буде реалізовуватись за цінами виробника.

2 лютого 2009 року
понеділок

Міська влада спільно з громадськими організаціями дбає про тих, хто потребує підтримки
Днями в міському культурно-мистецькому центрі “Ветеран” відбулася зустріч начальника управління праці та соціального захисту населення міської ради Словяна Воронецького з очільником ради громадських організацій міста Хмельницького Ігорем Ратушним та головами громадських організацій. Учасники зібрання обговорювались питання подальшої співпраці, зокрема, йшлося про фінансову підтримку з місцевого бюджету громадських організацій, які опікуються проблемами інвалідів та ветеранів, порушувались проблемні питання, висловлювались конкретні пропозиції щодо покращення життя малозахищених верств населення, які будуть враховані у подальшій діяльності.

Що необхідно знати про скорочення
У зв’язку з економічною кризою у місті Хмельницькому почастішали випадки скорочення працюючих на підприємствах, в установах та організаціях. Про те, що потрібно знати працівникові про скорочення інформує заступник начальника відділу трудових відносин та зайнятості населення управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради Галина Кокорєва.

Увага! 24 лютого 2009 року об 11.00 в приміщенні товарної біржі “Подільська” за адресою: м. Хмельницький, вул. Театральна, 10 відбудеться повторний продаж на аукціоні об’єктів міської комунальної власності

30 січня 2009 року
п'ятниця

У Хмельницькому з третього лютого змінюються номери телефонів
Система нумерації телефонних номерів зміниться відповідно до наказу Міністерства транспорту і зв'язку "Про затвердження Плану переходу на перспективну систему нумерації телефонної мережі загального користування України". Зміни торкнуться номерів телефонів довідкових та екстрених служб, міжміських та міжнародних кодів тощо.

Вивчаємо думку хмельничан
Днями працівниками управління внутрішньої та інформаційної політики Хмельницької міської ради проведено опитування мешканців обласного центру щодо їх оцінки діяльності міської влади.

Керівники служб цивільного захисту міста підбили підсумки своєї праці за минулий рік
Підсумки роботи цивільного захисту міста та відділу управління міським господарством за 2008 рік і завдання на поточний рік обговорили сьогодні керівники комунальних підприємств, начальники житлово-експлуатаційних контор, керівники служб цивільного захисту підприємств, хімічно небезпечних та потенційно небезпечних об'єктів під час наради, яка відбулась у залі засідань міської ради.

29 січня 2009 року
четвер

Управління праці та соціального захисту населення повідомляє: інваліди по зору та слуху забезпечуються засобами для орієнтування, спілкування та обміну інформацією
Відповідно до Порядку забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.11.2008р. №1015, інваліди по зору та слуху забезпечуються засобами для орієнтування, спілкування та обміну інформацією. Зокрема, інвалідам по зору передбачені озвучені годинники, магнітофони, диктофони. Інвалідам по слуху – мобільні телефони для письмового спілкування.

Якщо батьки не хочуть або не можуть піклуватись про дітей, тоді втручається держава
Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради повідомляє, що постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 року №189 затверджений "Порядок призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме". Відповідно до Порядку тимчасова допомога призначається дитині віком до 18 років у разі, коли рішення суду про стягнення аліментів з одного з батьків не виконується; один з батьків перебуває під арештом, слідством, на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, якого визнано в установленому порядку недієздатним або місце проживання (перебування) одного з батьків не встановлено.

Цільове використання допомоги при народженні дитини контролює комісія
За повідомленням управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради, минулого року тривала робота комісія міськвиконкому з питань контролю за цільовим використанням допомоги при народженні дитини. Про нові акценти в роботі комісії інформує начальник відділу державних соціальних інспекторів, головний державний соціальний інспектор управління Лапко Людмила Антонівна: Постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2008 р. № 57 "Питання призначення і виплати допомоги сім'ям з дітьми", затверджено зміни до порядку призначення і виплати допомоги при народженні дитини. Збільшився розмір допомоги, що веде до підвищення відповідальності батьків за цільове використання наданих державою коштів. Одночасно розширені права медичних закладів, управління праці та соціального захисту населення з контролю за використанням цього виду допомоги та створенням нормальних умов для росту і виховання дітей.

28 січня 2009 року
середа

Крути – символ нескореного духу нашої нації
29 січня відзначається День пам'яті Героїв Крут. Цього дня, 91 рік тому, поблизу селища Крути Ніжинського району Чернігівської області відбувся бій між патріотично налаштованими київськими студентами, які стали на захист столичного Києва і більшовицькою армією, яка прагнула загарбати столицю Української Держави. З нагоди цієї пам'ятної події в місті Хмельницькому відбувається низка заходів у бібліотеках і навчальних закладах. Зокрема, 29 січня в міській школі №28 відбудеться акція "Ось де, люди, наша слава, слава України…", в бібліотеках організовано виставки літератури, читацькі конференції… Не обійшли увагою цю подію і засоби масової інформації…

Хмельницький та Кам'янець-Подільський обмінялись досвідом соціального захисту і не тільки
Днями під керівництвом заступника міського голови Григорія Давиденка відбулась робоча поїздка делегації міста Хмельницького у Кам’янець-Подільський. До її складу увійшли представники управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради, директори реабілітаційних центрів, голови громадських організацій обласного центру. Візит здійснювався з метою обміну досвідом запровадження інноваційних послуг у соціальній сфері, співпраці з громадськими організаціями. Хмельничани у Кам'янці-Подільському ознайомились з діяльністю соціальних центрів "Надія" та "Довголіття", колеги обговорили проблемні питання та перспективи соціального захисту населення.

Послідовна робота впливає на поліпшення ситуації із виплат заробітної плати і в умовах економічної кризи
Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради, в межах своїх повноважень, вживає всі можливі заходи, спрямовані на погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах міста Хмельницького. Вирішення зазначеного питання ускладнюється фінансовою та економічною кризою в країні, яка не може не впливати на фінансово-економічний стан підприємств міста Хмельницького. Відділом трудових відносин та зайнятості населення управління праці та соціального захисту населення протягом 2008 року проведено 298 планових перевірок щодо додержання законодавства про працю (160 – первинних, 138 – повторних). Виявлено 1031 порушення (905 – при первинних перевірках, лише 126 – при повторних), сума заборгованості, виявлена в ході 71 первинної перевірки, становила 3055,2 тис.грн..

Хмельницький міський центр зайнятості інформує. Шановні хмельничани зверніть увагу! Це важливо. Зміни до деяких законів України щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення.
З 13 січня 2009 року набув чинності Закон України „Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення” № 799-VI. Деякі його положення діятимуть до 2011 року. Закон суттєво змінює умови одержання статусу безробітного і допомоги по безробіттю, розширює базу платників внесків до Фонду загальнообов’язкового державногосоціального страхування на випадок безробіття, змінює розміри внесків, посилює можливість збереження вітчизняної робочої сили тощо.

Подолянин – герой бою під Крутами
Українська історія багата на уроки, які нам треба постійно пам’ятати. Уроком справжнього, а не декларованого патріотизму, уроком мужності і відваги є бій на залізничній станції Крути, що знаходиться у Чернігівській області.  Саме тут 29 січня 1918 року відбувся бій сотні Юнацької школи імені Богдана Хмельницького, сотні студентського куреня Січових Стрільців, учнівської молоді Києва з більшовицьким загоном армії Муравйова, що сунула на Київ. Опір під Крутами на кілька днів затримав здобуття Червоною Армією столиці. Але не меншим було моральне значення бою, що став символом жертовності й відданості української молоді справі захисту рідної землі.

27 січня 2009 року
вівторок

Громадська організація збирає кошти для допомоги нужденним
За інформацією, отриманою від ГО "Рада громадських та благодійних організацій", в обласному центрі розпочалася кампанія збору коштів для соціальних ініціатив міста. Згадана організація виступила упорядником цієї акції. Її метою є організація мережі пунктів збору доброчинних пожертв у людних місцях, аби кожен бажаючий міг долучитися до благодійності.

Депутати міської ради розпочали підготовку до чергової сесії
Від сьогодні на засіданнях постійних комісій депутати міської ради почали обговорювати питання, які виносяться на порядок денний двадцять третьої сесії. Найважливішими з них є питання про затвердження Програми економічного і соціального розвитку міста Хмельницького на 2009 рік та головний фінансовий документ - бюджет міста Хмельницького на поточний рік. Загалом в ході 23 сесії міської ради планується розглянуть близько 50 питань. 27 січня відбулися засідання комісії з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища і комісії з питань планування, бюджету та фінансів. Впродовж тижня триватимуть засідання іще семи постійних комісій.
Графік роботи постійних комісій по підготовці до чергової двадцять третьої сесії міської ради, яка відбудеться 4 лютого 2009 рок

Війна в Афганістані – трагедія і звитяга
Сьогодні під головуванням секретаря міської ради Валерія Лескова відбулося чергове засідання робочої групи з підготовки та відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 20-ї річниці виведення військ колишнього Радянського Союзу з Республіки Афганістан. Члени робочої групи доповіли керівникові про виконання відповідних протокольних доручень та пунктів плану роботи, спланували свої майбутні дії.Підготовка до пам'ятної дати за всіма напрямками йде успішно. Війна в Афганістані – це трагедія і звитяга сотень тисяч людей, мужність, доблесть і героїзм, кров і біль, душевні страждання і втрати… Це не лише незагоєна рана, біль її учасників, це – застереження на майбутнє.

26 січня 2009 року
понеділок

Депутати розглянули актуальні питання
21 січня в залі засідань міської ради під головуванням секретаря міської ради Валерія Лескова відбувся черговий депутатський день. Депутати заслухали та обговорили інформаціюзаступника директора департаменту економіки Лариси Литовки "Про стан фінансування в 2008 році програм, прийнятих міською радою та потребу у їх фінансуванні в 2009 році". Всього в місті прийнято і реалізується 55 різноманітних програм. Для їх фінансування на 2008 рік передбачалось виділити більше 182 млн. грн., фактично виділено понад 148 млн. грн. Прогнозна потреба у фінансуванні на поточний рік складає більш, ніж 190 млн. грн.

Із поважним ювілеєм Патріарха привітали хмельницькі просвітяни
Нещодавно відзначив своє 80-ліття Предстоятель Української Церкви Святійший Патріарх Київський і всієї Руси - України Філарет. З поважним ювілеєм його вітали представники подільської пастви, вірні УПЦ Київського патріархату, хмельницькі просвітяни. За інформацією члена хмельницької делегації, голови Хмельницького міського товариства української мови ім.Т.Г.Шевченка "Просвіта" Зої Діденко Святійший Патріарх подякував за щирі привітання і благословив наш славний Подільський край. Приємною для делегації була також зустріч із земляком, подолянином, Митрополитом Димитрієм (Рудюком), який подарував для Народного Дому „Просвіти” свою книжку, де висвітлено життєпис Святійшого, а також відеофільм „Осінь Патріарха”.

23 січня 2009 року
п'ятниця

День Соборності України відзначили урочисто
22 січня в приміщенні дитячої школи мистецтв відбулося урочисте засідання та святковий концерт, приурочені 90-й річниці проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки і Західно – Української Народної Республіки. У святкових зборах взяли участь Хмельницький міський голова Сергій Мельник, заступник голови обласної державної адміністрації Микола Вавринчук, заступник голови обласної ради Валентин Грищук, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Кам’янець – Подільського національного університету імені Івана Огієнка Віталій Лозовий, народний депутат України Лев Бірюк, депутати обласної та міської рад, представники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських і релігійних організацій, політичних партій, діячі науки і культури.

Про “Величний день єднання” студенти пізнавали розважаючись
У рамках відзначення Дня Соборності української держави, в міському Центрі по роботі з сім’ями, жінками та дітьми "Родинний дім" 22 січня проведено пізнавально-розважальну програму “Величний день єднання”. У святі взяли участь 70 студентів Хмельницького кооперативного коледжу при Хмельницькому кооперативному торгово-економічному інституті та торгівельно-економічного коледжу КНЕУ.

У Хмельницькому проведуть позачерговий обов'язковий профілактичний медичний огляд на туберкульоз
Днями міський голова Сергій Мельник розглянув подання головного державного санітарного лікаря міста щодо погіршення епідемічної ситуації в місті із захворюванням на туберкульоз.

22 січня 2009 року
четвер

У Хмельницькому стартував дитячий турнір із футзалу на кубок міського голови
21 січня міський голова Сергій Мельник відкрив дитячий футбольний турнір. У змаганнях беруть участь юні футболісти 1998-1999 рр. народження. Всього в турнірі беруть участь 8 команд. Шість із них представляють обласний центр, по одній команді прибули з Ізяслава та Віньковець. Турнір присвячено 90-й річниці Соборності України.У центрі міста поменшає заторів – зміниться дорожній рух
Члени виконавчого комітету в ході чергового засідання, яке відбулося 21 січня, розглянули звернення управління житлово-комунального господарства та прийняли рішення про внесення на розгляд сесії міської ради пропозицій про надання дозволу на зміни організації дорожнього руху в центральній частині міста Хмельницького. Заходи, передбачені цим рішенням, спрямовані на суттєве покращення пропускної спроможності та забезпечення безпеки руху транспорту і пішоходів у центрі міста. Зокрема планується:

21 січня 2009 року
середа

Ювілей Почесного громадянина міста Хмельницького Гаврика Юрія Олексійовича
25 січня виповнюється 80 років Почесному громадянину обласного центру Гаврику Юрію Олексійовичу. Народився Юрій Олексійович 25 січня 1929 року в м. Миргороді Полтавської області в сім'ї педагогів. Батька в лютому 1943 року розстріляли німецькі окупанти за зв'язок з партизанами. З юних літ Юрій Гаврик працював теслею, робітником на заготівельній базі, на торфопідприємстві.

22 січня – Державне народження України
За повідомленням відповідального секретаря Хмельницького міського Товариства "Просвіта" Тетяни Мосійчук, товариством проводиться низка заходів до 90-річчя Акту Злуки (об'єднання) Українських земель в єдину Українську Народну Республіку – Дня Соборності України. Серед цих заходів, виставка під назвою "22 січня – Державне народження України", розгорнута в читальні Народного Дому "Просвіти". Тут представлені матеріали, що розповідають про відновлення величних державницьких традицій, проголошення світові незламної волі до незалежного суверенного життя, про об'єднання українських земель в єдину самостійну соборну Українську Державу 22 січня 1919 року.

Фінішував 20-й ювілейний фестиваль танцю "Зимові візерунки"
20 січня в обласному центрі завершився 20-й ювілейний фестиваль танцю "Зимові візерунки", присвячений 90-річчю Соборності України. Фестиваль тривав від 18 до 20 січня й зібрав справжніх майстрів і шанувальників українського хореографічного мистецтва. Розпочинаючи від далекого вже 1987 року, у січні, в Хмельницькому Палаці творчості дітей та юнацтва традиційно проходить фестиваль танцю "Зимові візерунки", організатором якого став Заслужений учитель України, керівник Народного художнього колективу України, лауреата Всеукраїнських та Міжнародних фестивалів і конкурсів ансамблю танцю "Подолянчик", нині покійний Юрій Гуреїв. Він автор понад ста хореографічних робіт, поставив низку тематичних програм, високо оцінених глядачами.

Вшановуємо День Соборності України
22 січня виповнюється 90 років відтоді, коли під дзвони Святої Софії тисячі людей вийшли на майдан і сказали: "Ми - єдина Україна! Ми - не територія східна й західна. Ми - єдина цілісна нація!" А дзвони прадавнього собору сповіщали народ про важливу історичну подію: Акт злуки (об'єднання) всіх українських земель в єдину Українську Народну Республіку, Соборну Державу. Корені нашої соборності сягають часів Київської Русі, територія якої охоплювала майже 90% усіх етнічно українських земель. Внаслідок внутрішніх і зовнішніх факторів, у 14-му столітті землі її розчленовуються між сусідніми державами: Литовським і Московським князівствами.

20 січня 2009 року
вівторок

Пряму телефонну лінію провів секретар міської ради
У рамках чергової прямої лінії "Міська влада відповідає" на телефонні звернення хмельничан відповідав секретар міської ради Валерій Лесков. Протягом години 24 мешканця обласного центру порушили перед міською владою близько 30 питань. Домінуючими цього разу були звернення стосовно організації роботи міського пасажирського транспорту та проблеми, які створюють городянам бродячі собаки. Кожному додзвонювачу секретар міської ради дав роз'яснення по суті звернення, протокольно доручив відповідним виконавчим органам міської ради розібратись у конкретній проблемі, допомогти у її розв'язанні.