This version of the page http://www.newsru.ua/finance/03jul2008/xleb.html (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2008-09-14. The original page over time could change.
Новини NEWSru.ua :: З 7 липня хліб у Києві подорожчає майже вдвічі ]]>
]]>
РУС
УКР
NEWSru.ua // Економіка // Четвер, 3 липня 2008 р.

З 7 липня хліб у Києві подорожчає майже вдвічі

час публікації: 3 липня 2008 р., 13:01
останнє оновлення: 3 липня 2008 р., 20:26

Відкрите акціонерне товариство "Хліб Києва" з 7 липня вимушене в односторонньому порядку підняти роздрібно-відпускні ціни на свою продукцію.

Гостра фінансово-економічна криза, в якій на цей момент знаходяться підприємства ВАТ "Хліб Києва" - ВАТ "Київхліб" і ВАТ "Київмлин", спонукає підприємства піти на непопулярний крок - підвищити ціни на наймасовішу складову продукції - соціальні сорти хлібу.

"На жаль, звернення трудових колективів столичних пекарів та мукомелів до органів державної влади з проханнями про підвищення цін на масові сорти хліба та батони вищого ґатунку не привели до бажаних результатів. У зв'язку з тим, що рентабельність продукції на підприємствах ВАТ "Київхліб" та ВАТ "Київмлин" у квітні 2008 року становила мінус 30% на батон "Нива", мінус 37% на хліб "Український", мінус 28% на хліб "Пшеничний", підприємства знаходяться на межі зупинки.

Для нормальної життєдіяльності підприємств хлібопекарської галузі необхідні механізми ціноутворення, які забезпечили би рентабельність виробництва на рівні не нижче 15%", цитує УНІАН повідомлення ВАТ "Хліб Києва".

Керівництво компанії вважає, що політика подальшого утримування низької ціни на хліб загрожує підприємству серйозними проблемами, аж до банкрутства. Сучасні економічні умови швидко змінюються і спонукають компанію переглянути ціни на продукт, що виробляється.

В результаті цього з 7 липня ціна батона "Нива" складатиме 2,30 грн (замість теперішньої 1,40 грн), хліба "Український" - 3,16 грн (сьогодні 1,64 грн), хліба "Пшеничний" - 2,68 грн (сьогодні - 1,60 грн).

"Востаннє столичні пекарі підвищували ціни на хліб у серпні 2006 року. За минулі майже два роки суттєво зросли ціни на складові як самого хлібу (до прикладу, пшениці на 90%, жито - 140%, соняшникову олію - 200%), так і задіяні енергоносії та послуги (природний газ - на 95,7%, електроенергія - на 100%, зарплата співробітникам - на 42%).

При суттєвому подорожчанні всіх компонентів виробництва хліба ціна на нього залишилась старою і зараз руйнує економіку підприємств - щомісячні збитки в середньому складають 17-18 млн грн - більше, ніж 100 млн грн за перше півріччя 2008 року.

Окрім того, існуюча цінова політика на хліб не дозволяє керівництву підприємства ефективно вирішувати соціальні питання. На даний момент середньомісячна зарплата робітника компанії, з урахуванням нічних і святкових змін, становить 2 588 грн, що істотно нижче середньої заробітної плати по Києву - 3 045 грн і є причиною високої плинності кадрів. Так, в 2007 році плинність кадрів на хлібозаводах становила 28,7%.

Прямим наслідком економічної неспроможності є відсутність коштів на модернізацію виробничого процесу. Технологічно і морально застаріле обладнання, на якому щоденно виробляються тонни хлібопродуктів, погрожують перебоями з продуктом "номер один" для киян", заявляє ВАТ "Хліб Києва".

Як відомо, столичні хлібопіки нарікають на те, що вартість виробництва хліба постійно росте через інфляцію, а ціна на нього не підвищувалася півтора роки. У "Київхлібі" говорять, що зараз вони нібито працюють зі збитком у 10-15% і на рахунках "Київхліба" і "Київмлина" - більше 86 млн грн боргів.

У ситуації, що склалася, вони вимагають або підвищити ціни на хліб у столиці в середньому до 3 гривень за буханець, або він просто зникне з полиць магазинів.

Столична влада поки що створила комісію з експертів і депутатів Київради, яка розпочала перевірку "Київхліба" і "Київмлина". Якщо виявиться, що вимоги виробників обгрунтовані, ціни на хліб одразу зростуть.

Міськадміністрація планує підвищувати ціни в два етапи, щоб не так шокувати городян. При цьому для малозабезпечених киян будуть введені спеціальні хлібні картки.

Поки ж з бюджета міста виділили транш у 20 млн грн, щоб трохи погасити борги "Київмлина".

Економісти говорять, що подорожчання хліба в столиці прогнозували давно. "Впевнений, що зрештою це зіграє в позитив для бюджету. Витрати на хліб займають мізерну частину в загальних витратах людей. Дотації виробників з міськбюджету стримують конкуренцію, а коли їх знімуть і ціна на хліб буде ринковою - з'явиться більше приватних пекарень, які платитимуть податки до бюджету", - вважає економіст Сергій Ковальчук.

Посилання по темі :


Дешевий хліб у Києві продаватиметься за картками
// NEWSru.ua // Економіка // 2 липня 2008 р.


Що подорожчає у липні: хліб, м'ясо, яйця і газ. А в Києві - ще і проїзд
// NEWSru.ua // Економіка // 27 червня 2008 р.


Хліб у Києві може подорожчати до 3 грн за буханець. Або просто зникнути з магазинів
// NEWSru.ua // Економіка // 26 червня 2008 р.


Кабмін має намір продавати м'ясо й борошно з Держрезерву в роздрібній мережі
// NEWSru.ua // Економіка // 20 червня 2008 р.


Кабмін воює з ціною на батони борошном з держрезерву. НУ-НС вбачає у цьому корупцію
// NEWSru.ua // Економіка // 29 травня 2008 р.


 
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар будь ласка, введіть логін і пароль. Якщо у вас ще немає логіну та паролю, ви можете зареєструватись. Якщо ви забули свій пароль, ми можемо нагадати

Логін

Пароль




META
Завантаження ...

Загрузка...
Остання новина NEWSru.ua – 13:18
Турчинов доручив допомогти сім'ям українців, які загинули в катастрофі Боїнгу-737
// Україна

гЮЦПСГЙЮ...

]]>
]]>
Неділя, 14 вересня 2008 р.  

Остання новина – 13:18


Всі права на матеріали сайту NEWSru.ua охороняються законодавством, в тому числі, про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалів і новин сайту гіперпосилання на NEWSru.ua обов'язкове
Розміщення реклами на сайті
Зворотній зв'язок: Редакція сайту / Технічна служба / Рекламний відділ
© NEWSru.ua 2007-2008